Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

poruka: 365
|
čitano: 70.569
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket".
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
14 godina
neaktivan
offline
Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

Ovdje se već jučer povela žestoka rasprava, a javlja se i uhljebnička ekipa iz pošte http://mob.hr/za-male-posiljke-iz-inozemstva-hrvatska-posta-sada-naplacuje-450-kune-i-za-njihovo-predizanje-u-postanskom-uredu/

 
0 1 hvala 2
14 godina
offline
Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

drugim rijecima vise me niti jedna posiljka nece docekati u postanskom sanducicu, vec treba potegnuti do poste.

manje rada-vise novaca politika?

 
14 1 hvala 0
13 godina
offline
Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

Znači ako pošaljem nekome poklon izvana malim paketom , on/ona za preuzimanje tog poklona mora platiti 4,50 kn. Bilo bi dobro uvesti neku uslugu plačanja unaprijed. Uostalom iz mnogih zemalja u kojima postoji jefitno ili besplatno slanje za EU, to ne važi za Hrvatsku. Bilo bi dobro da netko pojasni zašto.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
peroko kaže...
LudaRajcica kaže...

Biti ce galamljenja i psovanja po tim postanskim uredima :) nemam namjeru platiti postarinu ako kupujem nesto di pise free! free je free ko jebe ustase postanskohercegovacke! :DDDD

 Koliko ti imaš godina? 7? Pošti su ti mali paketi trošak jar ih ima ko dreka. E pa sad češ ili platiti ili preuzeti u poštanskom uredu free.

 E pa nećeš. Naplate i ako odeš sam po to. A netko je već nekako platio shiping za to i oni sada zapravo duplo naplaćuju.

 
28 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
udarnik60 kaže...
peroko kaže...
LudaRajcica kaže...

Biti ce galamljenja i psovanja po tim postanskim uredima :) nemam namjeru platiti postarinu ako kupujem nesto di pise free! free je free ko jebe ustase postanskohercegovacke! :DDDD

 Koliko ti imaš godina? 7? Pošti su ti mali paketi trošak jar ih ima ko dreka. E pa sad češ ili platiti ili preuzeti u poštanskom uredu free.

 E pa nećeš. Naplate i ako odeš sam po to. A netko je već nekako platio shiping za to i oni sada zapravo duplo naplaćuju.

 Gledaj to ovako. Shipping je free od kineza do pošte. Od pošte do tebe 4.5 kn.

pero_HR
15 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p

Ti znaš čitati?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
peroko kaže...
udarnik60 kaže...
peroko kaže...
LudaRajcica kaže...

Biti ce galamljenja i psovanja po tim postanskim uredima :) nemam namjeru platiti postarinu ako kupujem nesto di pise free! free je free ko jebe ustase postanskohercegovacke! :DDDD

 Koliko ti imaš godina? 7? Pošti su ti mali paketi trošak jar ih ima ko dreka. E pa sad češ ili platiti ili preuzeti u poštanskom uredu free.

 E pa nećeš. Naplate i ako odeš sam po to. A netko je već nekako platio shiping za to i oni sada zapravo duplo naplaćuju.

 Gledaj to ovako. Shipping je free od kineza do pošte. Od pošte do tebe 4.5 kn.

 

Ne moraju mi ga ni dostaviti. Imaju broj telefona na svim tim paketima, nek me nazovu i kazu da je paket u posti i pitaju zelim li da mi ga dostave i naplate 4.5kn il da si ga dodjem besplatno preuzeti.

14 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
peroko kaže...
plavi08 kaže...

Ti znaš čitati?

 Ti znaš plivati?

 citati ocito ne znas jer jasno pise, tiskanim latinicnim slovima da se naplacuju "mali paketi" 4,50kn bilo da je dostava ili preuzimanje u postanskom uredu!

 
16 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Byron kaže...

Znači ako pošaljem nekome poklon izvana malim paketom , on/ona za preuzimanje tog poklona mora platiti 4,50 kn. Bilo bi dobro uvesti neku uslugu plačanja unaprijed. Uostalom iz mnogih zemalja u kojima postoji jefitno ili besplatno slanje za EU, to ne važi za Hrvatsku. Bilo bi dobro da netko pojasni zašto.

A gle, direktori, asistenti direktora, kumovi i stranački atašeji moraju svake godine obnoviti/modernizirati svoj vozni park. Tu leži odgovor zašto. 

Kako to obično biva u Hrvatskoj, najjednstavniji problemi imaju najkompleksnija kvazi-rješenja. S druge strane, 4.50 kn nisu ogromni novci, mislim da većina koja kupuje nešto preko neta može to priuštiti, ali smiješno je da plaćamo uslugu za koju HP već dobiva sredstva iz proračuna.

14 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
prostbroj kaže...
peroko kaže...
udarnik60 kaže...
peroko kaže...
LudaRajcica kaže...

Biti ce galamljenja i psovanja po tim postanskim uredima :) nemam namjeru platiti postarinu ako kupujem nesto di pise free! free je free ko jebe ustase postanskohercegovacke! :DDDD

 Koliko ti imaš godina? 7? Pošti su ti mali paketi trošak jar ih ima ko dreka. E pa sad češ ili platiti ili preuzeti u poštanskom uredu free.

 E pa nećeš. Naplate i ako odeš sam po to. A netko je već nekako platio shiping za to i oni sada zapravo duplo naplaćuju.

 Gledaj to ovako. Shipping je free od kineza do pošte. Od pošte do tebe 4.5 kn.

 

Ne moraju mi ga ni dostaviti. Imaju broj telefona na svim tim paketima, nek me nazovu i kazu da je paket u posti i pitaju zelim li da mi ga dostave i naplate 4.5kn il da si ga dodjem besplatno preuzeti.

 mozes ga preuzeti besplatno, ali te obavijest o paketu kosta 4,50Kn.

 

NEMA BESPLATNO za "male pakete"!

ljudi citajte malo prije no sto pocnete pisati svasta.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
flash6 kaže...
prostbroj kaže...
peroko kaže...
udarnik60 kaže...
peroko kaže...
LudaRajcica kaže...

Biti ce galamljenja i psovanja po tim postanskim uredima :) nemam namjeru platiti postarinu ako kupujem nesto di pise free! free je free ko jebe ustase postanskohercegovacke! :DDDD

 Koliko ti imaš godina? 7? Pošti su ti mali paketi trošak jar ih ima ko dreka. E pa sad češ ili platiti ili preuzeti u poštanskom uredu free.

 E pa nećeš. Naplate i ako odeš sam po to. A netko je već nekako platio shiping za to i oni sada zapravo duplo naplaćuju.

 Gledaj to ovako. Shipping je free od kineza do pošte. Od pošte do tebe 4.5 kn.

 

Ne moraju mi ga ni dostaviti. Imaju broj telefona na svim tim paketima, nek me nazovu i kazu da je paket u posti i pitaju zelim li da mi ga dostave i naplate 4.5kn il da si ga dodjem besplatno preuzeti.

 mozes ga preuzeti besplatno, ali te obavijest o paketu kosta 4,50Kn.

 

NEMA BESPLATNO za "male pakete"!

ljudi citajte malo prije no sto pocnete pisati svasta.

 

Citam i kuzim da NEMA BESPLATNO za male pakete, ovo je samo jos jedan od izmisljenih "poreza". Fora je kaj me vise skoro niti jedan paket nece docekat doma jer se postaru nece dat nosit paketic sa sobom kad moze ostavit papiric u sanducicu, njegova firma opet dobi pare, a ja se opet moram prosetat do poste pokupit.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
prostbroj kaže...

 

Citam i kuzim da NEMA BESPLATNO za male pakete, ovo je samo jos jedan od izmisljenih "poreza". Fora je kaj me vise skoro niti jedan paket nece docekat doma jer se postaru nece dat nosit paketic sa sobom kad moze ostavit papiric u sanducicu, njegova firma opet dobi pare, a ja se opet moram prosetat do poste pokupit.

 Eto vidiš, za 4.50 dobiješ i paket i rekreaciju. 

pero_HR
12 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
To ima samo kod nas hrvata.
Kinezu se isplati free shipping po cjelom svijetu,a hrvat to mora naplatit jer jbga tu inace nema ekonomske racunice.
Moj PC  
16 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

Ništa im nije sveto :)

French Car Mafia EST.2016
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

Čast izuzetcima, ali treba nahraniti sve te silne uhljebe. E jesmo jadni u  

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
Moj PC  
5 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Frk kaže...
To ima samo kod nas hrvata.
Kinezu se isplati free shipping po cjelom svijetu,a hrvat to mora naplatit jer jbga tu inace nema ekonomske racunice.

 Kineska vlada obilato financira kinesku poštu. Šta misliš kako bi im se inače isplatilo poslati paket na udaljenjost od 12 000 kilometara (dvanaest tisuča!) besplatno?

pero_HR
15 godina
offline
Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

Najmanji problem su paketi s ijeba kojima je postarina free.
A sta je s paketima iz EU kojima sam uredno platio postarinu od 6-7 eura??
Zasto dvostruka naplata??

 
17 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
peroko kaže...
Frk kaže...
To ima samo kod nas hrvata.
Kinezu se isplati free shipping po cjelom svijetu,a hrvat to mora naplatit jer jbga tu inace nema ekonomske racunice.

 Kineska vlada obilato financira kinesku poštu. Šta misliš kako bi im se inače isplatilo poslati paket na udaljenjost od 12 000 kilometara (dvanaest tisuča!) besplatno?

 Hrvatska vlada ne financira hrvatsku poštu? Daj molim te. To su lopovi prve klase.

15 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p

Prica je prilicno slozena (cijena dostave koju placa Kinez pri slanju, HP ugovor o medjunarodnom postanskom prometu i jedna vrsta monopola u HR i jos bar 10 faktora), ali kako god okrenem posta uzima previse.

Sto je uopce small package po definiciji, koja je velicina, tezina i ostalo? Smijesno je da se 4.5kn uzima krajnjem korisniku, ako im ne odgovara ugovor sa China postom ili kim vec to nek sami rjesavaju medjusobno a ne preko ledja krajnjeg korisnika.

 

Eto bas neki dan mi dosao paketic koji je zavrsio na carini. Vrijednost je cca 50 kuna ali je paket "strucnom procjenom" zavrsio na carini, gdje je boravio 5 dana (carinski pregled, zatražen račun, te nakon par dana pregled računa i slanje na moju adresu).

Moj paket je zapeo u transportu 5 dana u HR, a do HR je putovao 5 dana. Naravno, nije bilo elemenata za carinu ili PDV, ali secer na kraju, morao sam platiti dostavu tog istog paketa od carine do mene 12.5kn jer eto, bio je na carini. Glupost!

 

Sto je sljedece? Carinik na granicnom prijelazu ce poceti naplacivati otvaranje prtljaznika pri redovnom pregledu? MUP naplacuje provjeru podataka iz vozacke preko radio-veze pri zaustavljanju? 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.5.2016 10:56 (cyclone).
13 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
prostbroj kaže...
 

Ne moraju mi ga ni dostaviti. Imaju broj telefona na svim tim paketima, nek me nazovu i kazu da je paket u posti i pitaju zelim li da mi ga dostave i naplate 4.5kn il da si ga dodjem besplatno preuzeti.

 Ne znam gdje ti radiš, ali ne vidim na koju foru bi to funkcioniralo. Kako bi taj poštanski službenik išta stigao napraviti da mora cijeli dan nazivati ljude i provjeravati da li će si oni sami podići paket ili ne. A na kraju dana, netko treba platiti i taj poziv, SMS, šta već.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
16 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p

Mene zanima kakva je praksa u Njemačkoj, Sloveniji itd. ostalim državama u okruženju. Da li i kod njih ako kinez pošalje "small packet" isto naplaćuju 0.5 Eura ili ne?

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
14 godina
neaktivan
offline
Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

Što je s ovim?

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/medunarodni/2011_02_1_3.html
"6. Ako se za dolje spomenute usluge naplaćuju posebne poštarine u unutarnjem prometu, imenovani operatori imaju ovlast naplatiti iste poštarine za međunarodne pošiljke, u skladu s uvjetima opisanima u Pravilnicima:

6.1 dostava malih paketa mase iznad 500 grama;"


Prema ovom zakonu mi se čini da nemaju pravo naplate.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.5.2016 11:08 (MajstorFantach).
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
peroko kaže...

 Kaže čovjek kojeg u školi nisu učili o dijakritičkim znakovima. Evo ti nek se nađe ( ČčĆ掞ŠšĐđ )

 

peroko kaže...
Frk kaže...
To ima samo kod nas hrvata.
Kinezu se isplati free shipping po cjelom svijetu,a hrvat to mora naplatit jer jbga tu inace nema ekonomske racunice.

 Kineska vlada obilato financira kinesku poštu. Šta misliš kako bi im se inače isplatilo poslati paket na udaljenjost od 12 000 kilometara (dvanaest tisuča!) besplatno?

 A što tebi vrijedi što su te učili kad ne znaš razliku...

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.5.2016 11:14 (Eyekool).
14 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
peroko kaže...
flash6 kaže...
prostbroj kaže...
peroko kaže...

 Gledaj to ovako. Shipping je free od kineza do pošte. Od pošte do tebe 4.5 kn.

 

Ne moraju mi ga ni dostaviti. Imaju broj telefona na svim tim paketima, nek me nazovu i kazu da je paket u posti i pitaju zelim li da mi ga dostave i naplate 4.5kn il da si ga dodjem besplatno preuzeti.

 mozes ga preuzeti besplatno, ali te obavijest o paketu kosta 4,50Kn.

 

NEMA BESPLATNO za "male pakete"!

ljudi citajte malo prije no sto pocnete pisati svasta.

 Kaže čovjek kojeg u školi nisu učili o dijakritičkim znakovima. Evo ti nek se nađe ( ČčĆ掞ŠšĐđ )

hvala, ali ne hvala!

mene je struka naucila da u elektronickom obliku pisma hrvatski dijakritici nemaju mjesta, osim u sluzbenim dokumentima. prisutnost hrvatskih dijakritika potencijalno povlaci za sobom hrpu problema koje je jednostavno izbjeci njihovim nekoristenjem. to sto si mi taj detalj spocitnuo, samo govori jako puno o tebi i tvojem znanju. dakle, jos jednom, hvala, ne hvala!

prostbroj kaže...

 

Citam i kuzim da NEMA BESPLATNO za male pakete, ovo je samo jos jedan od izmisljenih "poreza". Fora je kaj me vise skoro niti jedan paket nece docekat doma jer se postaru nece dat nosit paketic sa sobom kad moze ostavit papiric u sanducicu, njegova firma opet dobi pare, a ja se opet moram prosetat do poste pokupit.

zaboravi skoro!

fora i je u tome da te niti jedan paketic nece docekati doma jer treba platiti. ako nema nikog doma nema niti paketica u sanducicu. naravno, uzrocno-posljedicno i ovo sto ti spominjes, da nece vise nositi paketice sa sobom, to isto vrijedi, no vec dugo pojedini postari primjenjuju slicnu praksu iz puke lijenosti.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.5.2016 11:33 (flash6).
 
1 6 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p

 

u Njemackoj nema naplate Small packeta niti nikakvih drugih gluposti - jedino sto posta ovdje naplacuje je primanje sa naplatom (pouzece) - sto je iskljucivo u unutrasnjem prometu.

 

Carinski postupak se u pravilu ne provodi na posiljke ispod 22 eura. Carina doduse ima pravo napraviti carinski uvid na svakoj posiljci koja stize izvan EU, da se utvrdi stvarna vrijednost, ali i oni imaju vec iskustva s kineskim proizvodima i znaju da su vrijednosti uglavnom premale da bi se tu nesto zaradilo, pa ne diraju. Ukoliko je doslo do carinskog uvida i ako su naisli na vrijednost drugaciju od deklarirane i vecu od 22 eura ukljucno s troskom dostave, izvodi se carinjenje i naplata lezarine od 50 centi po danu...

 

 

 

 

15 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Bizarro kaže...

Ovdje se već jučer povela žestoka rasprava, a javlja se i uhljebnička ekipa iz pošte http://mob.hr/za-male-posiljke-iz-inozemstva-hrvatska-posta-sada-naplacuje-450-kune-i-za-njihovo-predizanje-u-postanskom-uredu/

 

Ako pod uhljebničku ekipu misliš čovjeka koji radi na šalteru, onda da, baš je uhljeb...čak je čovjek sve regularno i napisao, pojasnio i ima smisla.

Ispada da tu najviše muljaju Kinezi i njihova državna pošta koja im dopušta slanje skoro za free a onda tu razliku plaća primatelj iako je pošiljka u načelu free.

 

Što opet ima smisla jer glupo bi bilo očekivati i od pošte da plaća te troškove...zeznuto je ali da, kad se bolje razmisli ima smisla.

 

أهبل Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png | https://www.flickr.com/photos/131447653@N03/
16 godina
odjavljen
offline
Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

Bila bi fora da se skupi ekipa i potrosi par tisuca kn na tisuce paketa iz kine i nista ne podigne...

Freak Show Inc.
 
20 1 hvala 1
16 godina
offline
Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

I tako će hrvatski puk primiti još jednog u dupe bez da kaže i "A"...

 

Nahrani uhljeba... Zanima me baš do kad će ovo sve funkcionirati... Kak se vama svima u privatnom sektoru da crnčit i financirat uhljebčine koje skoro pa ne rade ništa a imaju duplo veće plaće od vas i većina ima i niže obrazovanje???

 

Meni bi to smetalo recimo... Toliko jako da nebi više htio raditi u ovoj državi i financirati to.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.5.2016 11:51 (lllnuclearlll).
Moj PC  
12 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

meni vec par mjeseci tako dolaze paketi i svaki put trazi lovu, ja kazem da nemam, stricek da zuti papiris i dodem taj dan popodne ili iduci dan u postu i podignem paket bez da ista platim. Sva sreca da mi je posta 5 min od kuce :)
Po meni potruno bespotrebno ali ajde ako ih to veseli sta im mozemo...

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Gam3r kaže...

meni vec par mjeseci tako dolaze paketi i svaki put trazi lovu, ja kazem da nemam, stricek da zuti papiris i dodem taj dan popodne ili iduci dan u postu i podignem paket bez da ista platim. Sva sreca da mi je posta 5 min od kuce :)
Po meni potruno bespotrebno ali ajde ako ih to veseli sta im mozemo...

Opet ne čitaš kao ni ostali.

 

Dakle:

 

OD DANAS ĆETE PLAĆATI 4.5kn DONOSIO VAM POŠTAR PAKET ILI IŠLI SAMI PO NJEGA U POŠTU. DAKLE PLAĆATE 4.5kn KAK GOD OKRENETE!

 

Što im mi možemo? Pa ne znam, mogli bi se pobunit, bojkotirat poštu i njene usluge, žalit se, napravit prosvijete. Bilo šta...

 

Ali očekivat to u ovoj državi je ravno čudu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.5.2016 12:10 (lllnuclearlll).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice