Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

poruka: 365
|
čitano: 70.512
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket".
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
15 godina
online
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Sum_of_all_fears kaže...

Bezveze primjer. Mogao sam reći pije se kava, puši, kajgod.

 

4 fakin kune. Hoćemo propasti zbog toga?

 To si i ja mislim, necemo propasti, al tako mozemo onda svemu reci 4 po 4  i nakupi se

battletag:MasnaKrvavic#2275
16 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Sum_of_all_fears kaže...

Bezveze primjer. Mogao sam reći pije se kava, puši, kajgod.

 

4 fakin kune. Hoćemo propasti zbog toga?

 nije uopce problem 4ipo kn na paket od 50-100kn... a takav obicno bude pravi paket... 

ali kad narucujes stvar od 1$, i onda ti posta naplati 0.8$, 80% cijene... 

 

a kad je sitniz nebitan, od svake transakcije mi daj onih 1lipu sto ide od 2.99kn, pa pomnozi s dnevnim brojem transakcija u hr. 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p

Naručio sa Bluetooth OBDII (9 eur) - nisam ništa platio, grijači za e-cigaretu isto, baterije... Hrpa tih sitnica (koje stanu u sandučić) od 2 do 20 dolara - sve stigle u zadnjih tjedan-dva i nisam morao ništa platiti. Ali kad je stigla torba za curu, kako ne stane u sandučić, za nju sam dobio papirić i morao sam platiti 4.5kn.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
16 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Sum_of_all_fears kaže...

Bezveze primjer. Mogao sam reći pije se kava, puši, kajgod.

 

4 fakin kune. Hoćemo propasti zbog toga?

Ne, neću propasti, ali na 100 paketa ću platit 450kn, pa računaj.

 

Nećemo mi u RH propasti ni zbog toga što već dajemo oko 70% zarađenog državi i uhljebima, odnosno ne dajemo, oduzima nam se. Neća ova država propasti... ili... možda hoće??? definitivno je na jako dobrom putu.

 

Da, meni je problem platiti tih 5kn. Već plaćamo HP iz proračuna, čemu sad još ovo što se ne plaća nigdje nego samo hod nas??

 

Nahrani uhljeba 

 

Ne pušim, nit idem na kave. Pare koristim na korisne stvari. Nemam ništa protiv ni onih koji puše i piju kavu, ali ovaj paket je trebao ostati besplatan kao i do sad ako se podiže u pošti. Al udri po narodu dok političari i ostali razno razni uhljebi dobivaju pare na tuđem radu, a ništa ne rade.

 

Dok ima ovaca, neće falit vune.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.5.2016 15:08 (lllnuclearlll).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Sum_of_all_fears kaže...
 

Ebale vas 4 kune, za cigarete se ima.

 Za cigarete, kavu, kladu...

9 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Sum_of_all_fears kaže...

Bezveze primjer. Mogao sam reći pije se kava, puši, kajgod.

 

4 fakin kune. Hoćemo propasti zbog toga?

 Kuna po kuna novi SUV.

14 godina
neaktivan
offline
Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

Budući da se protiv ovog lopovluka ne može ništa napraviti, odlučio sam odbijati pakete i uzimati ih u pošti. Znam, zbog toga ću morati ići do pošte i čekati u redu ali kad bi svi mi koji naručujemo pakete napravili tako i onda čekali 5 dana koliko je rok da se paket podigne, njima bi se jako brzo nakupilo paketa i pravili bi im gužvu i probleme. Tako da eto to je moj prijedlog kako se možemo boriti protiv njih. Kad se oni prave grbavi možemo se i mi praviti. Ljepo će poštar svaki puta dostavljati paket pa će lijepo pisati onu obavijest o prispjeću pošiljke pa će paket vratiti u poštu. Tamo će stajati 4 dana i onda ću ga ja pokupitit. I tako svaki. Dopizdit će njima prije nego nama. 

 
5 1 hvala 0
15 godina
online
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Vlays kaže...

Budući da se protiv ovog lopovluka ne može ništa napraviti, odlučio sam odbijati pakete i uzimati ih u pošti. Znam, zbog toga ću morati ići do pošte i čekati u redu ali kad bi svi mi koji naručujemo pakete napravili tako i onda čekali 5 dana koliko je rok da se paket podigne, njima bi se jako brzo nakupilo paketa i pravili bi im gužvu i probleme. Tako da eto to je moj prijedlog kako se možemo boriti protiv njih. Kad se oni prave grbavi možemo se i mi praviti. Ljepo će poštar svaki puta dostavljati paket pa će lijepo pisati onu obavijest o prispjeću pošiljke pa će paket vratiti u poštu. Tamo će stajati 4 dana i onda ću ga ja pokupitit. I tako svaki. Dopizdit će njima prije nego nama. 

 Sto je najbolje meni poštar ni ne ponudi nikakvu opciju vec odma direktno ostavi ceduljicu da idem pokupiti...A ovo oko toga da paket ceka 4 dana nikad vise, jednom mi je cekao i onda su mi ga poslali u onaj ured pored glavnog kolodvora te sam ga jedva dobio natrag a bio je mobitel u pitanju, okej za neke sitne stvari al realno nece se njima nista nakupiti ako mi narucujemo neke sicušarije

battletag:MasnaKrvavic#2275
16 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Sum_of_all_fears kaže...

Bezveze primjer. Mogao sam reći pije se kava, puši, kajgod.

 

4 fakin kune. Hoćemo propasti zbog toga?

Neces zbog 4kn, nego zbog "ovoga".

 

Nedavno su mi carinjena 2 paketa, svaki je bio 200kn, sto sam slao podatke o uplati carini, sve standardno.

Zaracunato 25%, sve standardno.

Ali je posta zaracunala dodatnih 55,40kn po paketu. Koje sam platio, jer ne bih mogao uzeti paket.

A sad s njima natezanje. Sluzbenica u posti nema pojma, zove seficu, nema ni ta pojma.

Daju mi broj od "helpdeska".

Zenska mi tamo objasnjava da je to dodatna postarina po tezini paketa. 35kn do 1kg, 50kn preko 2kg.

A ja zeni objasnjavam da je moje 55kn, a tezina 400g.

Tajac s druge strane. Kao poslat ce ona racun u postu, pa ce mi tamo sve objasniti.

Naravno nista jos nije stiglo.

 

Sad idem snjofati gdje da posaljem zalbu, ako vec nije prekasno.

 

@sum_of_all_fears

Zbog toga cemo "propasti".

Povisili su svoje usluge, jer nemamo alternative. Monopol.

 

http://www.posta.hr/hr/-kako-se-carine-posiljke

Snjofam

Battletag - Gobac#2782; Cypher: Ignorance is bliss.
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.5.2016 9:50 (Chaky).
16 godina
offline
Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

Izgleda da je krenulo:

 

http://www.ebay.com/itm/301379455307

 

This item does not ship to Croatia.

 

Naravno u BiH ide bez problema...

 

Čestitke HR pošti 

Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
lllnuclearlll kaže...

Izgleda da je krenulo:

 

http://www.ebay.com/itm/301379455307

 

This item does not ship to Croatia.

A prije je išlo?

 

Inače, isti proizvod za manju cijenu: http://www.ebay.com/itm/Portable-Cycling-Bicycle-Bike-Ball-Tyre-Tire-Mini-Air-Floor-Pump-Inflator-/231422519154?hash=item35e1db6772:g:-UoAAOSw2XFUjm4l

11 godina
odjavljen
offline
Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket
Neki noc sam sanjao da sam platio 48kn za pošiljku s ebaya tj futrolicu za mob XD. Već vidim da ću morati hvatati neku vezu među ovim domaćim kinezima da mi švercaju pakete preko granice.
skOOrvy http://www.speedtest.net/result/4656104677.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
lllnuclearlll kaže...
This item does not ship to Croatia.

 

Naravno u BiH ide bez problema...

Nije to zbog pošte, to je zbog (da prostite) šupaka koji su naručivali i onda pisali da nisu dobili ništa (a dobili su). Seller onda nema puno opcija nego platiti takvih par slučajeva i prestati slati u RH (isto se Italiji dogodilo).

 

Čak je bilo i par primjeraka koji su se hvalili tu po forumu da naručuju sa ebaya i dobivaju lovu natrag.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
7 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
mbaksa kaže...
zbuzanic kaže...

Jučer pokucao poštar, donio small paket, naplatio 0 kuna????? Tko je tu lud!?

tenac kaže...
zbuzanic kaže...

Jučer pokucao poštar, donio small paket, naplatio 0 kuna????? Tko je tu lud!?

 niti meni još nisu naplatili

Ili previd ili neposluh ili neki još nisu postali svjesni da bi to trebali naplaćivati.

 

Jučer poštar isto donio small paket! Ubacio u sandučić zajedno s obavijesti na kojoj je pisalo x2 za još dva mala paketa.

Danas sam otišao na poštu podići pakete i platio za ta 2 paketa a na sva tri piše small!? Najjača stvar je bila kad mi je djelatnica pošte pokušala uvaliti ENC za autoceste!!!!

 

 

Doc Holliday
13 godina
offline
Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

Zanimljiva situacija mi se juer dogodila.

Dobivam obavijest za 2 paketića s naljepljena 2 broja za praćenje i ispisana cijena 9kn.

Odlazim u poštu i radnica donese paketiće, te počne čudno gledati u jedan od paketića.

2 puta odlazi sa šaltera u prostorije iza i vraća se držeći isti paketić u ruci bez da išta kaže.

Sve to traje +5min i na kraju uruči oba paketića i naplati 4,5kn.

 

Na oba paketića je bilo zaljepljen broj za praćenje i na oba je pisalo Small Packet.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.6.2016 19:30 (sisko93).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
sisko93 kaže...

Zanimljiva situacija mi se juer dogodila.

Dobivam obavijest za 2 paketića s naljepljena 2 broja za praćenje i ispisana cijena 9kn.

Odlazim u poštu i radnica donese paketiće, te počne čudno gledati u jedan od paketića.

2 puta odlazi sa šaltera u prostorije iza i vraća se držeći isti paketić u ruci bez da išta kaže.

Sve to traje +5min i na kraju uruči oba paketića i naplati 4,5kn.

 

Na oba paketića je bilo zaljepljen broj za praćenje i na oba je pisalo Small Packet.

Odakle su paketi? Oba iz Kine ili?

13 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
mbaksa kaže...
Odakle su paketi? Oba iz Kine ili?

Oba iz kine naručena iz 2 različita shopa (aliexpress i ebay) u 2 različita dana.

"Sumnjiv" joj je bio ovaj s ebay-a (tinol od 100g)

 

8 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p

Danas mi dosao mali paket, pitam koliko, poštar odgovara pošta časti ^^  

 

Jeli itko kontrolira u pošti pakete? Recimo da poštar dnevno odnese 10 paketa to je 50kn, umjesto da da pošti stavi u đep, sumnjam da je moj poštar iz đepa platio 5kn :p Welcome to Croatia!

16 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Kresimir4 kaže...

Danas mi dosao mali paket, pitam koliko, poštar odgovara pošta časti ^^  

 

Jeli itko kontrolira u pošti pakete? Recimo da poštar dnevno odnese 10 paketa to je 50kn, umjesto da da pošti stavi u đep, sumnjam da je moj poštar iz đepa platio 5kn :p Welcome to Croatia!

 Ma šuti i ne žali se dok te pošta časti 

15 godina
neaktivan
offline
Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male paket

E ja imam odličnu ideju ajmo svi po 10paketića narućiti neki upaljač, špangu, spajalicu ili nešto slićno od par centi. Narućit čim pošalje kinezu dati pozitivnu ocijenu i čekati žuti tiket. i onda uredno nepreuzeti paket pa da gospoda iz HP-a moraju sve te pakete o svom trošku vratit u KINU pošiljatelju(cijena cca 100kn) pa tako u nedogled da vidimo kome če prije dosadit. Ako se ne ujedinimo onda če nas da citiram Šprajca "svi šišat ko ovce".

 
1 9 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p

I onda dospjeti na SVE blackliste na SVIM online trgovinama i više nitko nikad niti šarafa neće dobiti izvana

 

Koji si ti debil u pm...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
9 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Da ljudi ne naručuju nepotrebne gluposti s ebaya s kojima se samo gomilaju paketi prema hr, vjerojatno nebi ni došlo do naplate small packeta. Ali naručuju i takvih ima puno...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Sum_of_all_fears kaže...

I onda dospjeti na SVE blackliste na SVIM online trgovinama i više nitko nikad niti šarafa neće dobiti izvana

 

Koji si ti debil u pm...

 A tele jedno kad me potežeš za jezik zašto bi na blacklist doša ako si uredno platija paket i dao pozitivnu ocijenu i netražiš povrat novca???

16 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
kbenzema kaže...
Da ljudi ne naručuju nepotrebne gluposti s ebaya s kojima se samo gomilaju paketi prema hr, vjerojatno nebi ni došlo do naplate small packeta. Ali naručuju i takvih ima puno...

Zaključak ti je ravan Vlaovićevim poznatim nogometnim zaključcima...  

 

Do naplate small paketa došlo je zbog uhljebljeničke ekipe iz HPa i države, i to je to...

16 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
HrkH5N1 kaže...
Sum_of_all_fears kaže...

I onda dospjeti na SVE blackliste na SVIM online trgovinama i više nitko nikad niti šarafa neće dobiti izvana

 

Koji si ti debil u pm...

 A tele jedno kad me potežeš za jezik zašto bi na blacklist doša ako si uredno platija paket i dao pozitivnu ocijenu i netražiš povrat novca???

I još bi seller dobio proizvod nazad...

 

Kakva blacklista, nebi više ni slali nikom nego u RH 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p

Bilo bi shipping Worldwide exclude everything except Croatia republic of :-D

16 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
Kresimir4 kaže...

Danas mi dosao mali paket, pitam koliko, poštar odgovara pošta časti ^^  

 

Jeli itko kontrolira u pošti pakete? Recimo da poštar dnevno odnese 10 paketa to je 50kn, umjesto da da pošti stavi u đep, sumnjam da je moj poštar iz đepa platio 5kn :p Welcome to Croatia!

 Pošta zaduži poštara za onoliko kuna koliko mora naplatiti. Doslovno te počastio, možda je negdje dobio "tringelt".

Dobar sam sa svojim poštarom i sve mi je pokazao i objasnio, dobije zadužnicu na kojoj piše tipa 45 kn. Također mi ne naplati ako nemam sitnog ili ako mu se žuri, pa samo ostavi u sandučiću, ali na kraju dana onda to daje iz svog džepa ili od ostatka koji mu iz ovog ili onog razloga ostane.

 

E sad, postoji mogućnost da mu to jutro netko zabunom nije ispisao zadužnicu, pa nije dužan ništa donijeti i zato je rekao da pošta časti.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.6.2016 12:38 (Danny_HR).
16 godina
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
HrkH5N1 kaže...

E ja imam odličnu ideju ajmo svi po 10paketića narućiti neki upaljač, špangu, spajalicu ili nešto slićno od par centi. Narućit čim pošalje kinezu dati pozitivnu ocijenu i čekati žuti tiket. i onda uredno nepreuzeti paket pa da gospoda iz HP-a moraju sve te pakete o svom trošku vratit u KINU pošiljatelju(cijena cca 100kn) pa tako u nedogled da vidimo kome če prije dosadit. Ako se ne ujedinimo onda če nas da citiram Šprajca "svi šišat ko ovce".

 Pošta ne mora vratiti taj paket. Može ga držati kod sebe i onda uništiti.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p

Jok moraju vratiti pošiljatelju i tek ako ga on ne preuzme onda ide na uništavanje.

9 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska pošta uvela naplatu dostave za male p
lllnuclearlll kaže...
kbenzema kaže...
Da ljudi ne naručuju nepotrebne gluposti s ebaya s kojima se samo gomilaju paketi prema hr, vjerojatno nebi ni došlo do naplate small packeta. Ali naručuju i takvih ima puno...

Zaključak ti je ravan Vlaovićevim poznatim nogometnim zaključcima...  

 

Do naplate small paketa došlo je zbog uhljebljeničke ekipe iz HPa i države, i to je to...

 

Jelda? A pošta sigurno nije primijetila velik porast broja pakete iz Kine i priliku za dodatnu zaradu pa su se to ovako odjedanput bezveze sjetili samo zbog uhljebljeničke ekipe?

Imam frendove koji stvarno gluposti naručuju, a i po forumima se pisalo kak su ljudi sad u brizi jer su naručili 20ak+ proizvoda cijene pol $ i brine ih da nebi morali za svaki platit 4,5kn.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Pošta naplaćuje pošiljke s eBaya i sličnih
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice