iMac s Retina ekranom

poruka: 113
|
čitano: 11.149
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "iMac s Retina ekranom".
16 godina
offline
iMac s Retina ekranom

brutalno :)

 
8 4 hvala 0
12 godina
offline
Re: iMac s Retina ekranom
ivoleko kaže...

brutalno :)

misliš brutalni trzanović od igara na 5k :), na 4 k 290x metro last light - 28 fps'a.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.10.2014 21:35 (Cryogenic).
12 godina
offline
iMac s Retina ekranom

ekran ima 218 ppi, isto kao npr galaxy s2

 
8 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: iMac s Retina ekranom
Cryogenic kaže...
ivoleko kaže...

brutalno :)

misliš brutalni trzanović od igara na 5k :), na 4 k 290x metro last light - 43 fps'a. Igrivo je, al za $2500 mora vrtit 60 fps'a a nemre.

pa ovo niti nije namjenjeno igranju{#}...i u pitanju je okrljastena mobile verzija 290x cipa ne desktop!

 

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
14 godina
offline
iMac s Retina ekranom

prejaka mi je ekipa koja gleda ovaj imac za igrice, nitko normalan neće ovakvu strojčinu kupovati za igrice nego za ozbiljan rad (npr. foto, video, audio, grafički dizajn, ... nastavi niz)

Moj PC  
24 4 hvala 4
13 godina
offline
iMac s Retina ekranom
A da sačekate neku kvalitetniju recenziju, prije nego što uopče nešto napišete?!
ATJ Lučko
Moj PC  
0 14 hvala 0
12 godina
offline
Re: iMac s Retina ekranom
kale_fotograf kaže...

prejaka mi je ekipa koja gleda ovaj imac za igrice, nitko normalan neće ovakvu strojčinu kupovati za igrice nego za ozbiljan rad (npr. foto, video, audio, grafički dizajn, ... nastavi niz)

nitko normalan uopće neće to kupovati, za ozbiljan rad (gdje stvarno nije potreban 5k) čisto dosta za potrošiti je $1000 a ne 2500.

12 godina
offline
Re: iMac s Retina ekranom
ivoleko kaže...

brutalno :)

i5 M za 2500$ = brutalno :)

15 godina
odjavljen
offline
Re: iMac s Retina ekranom
Cryogenic kaže...

nitko normalan uopće neće to kupovati, za ozbiljan rad (gdje stvarno nije potreban 5k) čisto dosta za potrošiti je $1000 a ne 2500.

 

Nakon prvog komentara i odlicnog bisera, ovaj je ipak malo podbacio. Mislim, i dalje je biser, ali ni upola kao prvi.

Ima ekipe koja trosi 10 000$ na komp kojeg koriste za posao (ne gejmaju), a tu lovu ionako zarade u kratkom periodu. A na tom kompu od 1000$ ne zele ni pomisliti da rade. Vjerovao ili ne.

15 godina
odjavljen
offline
Re: iMac s Retina ekranom
BlueMax kaže...
ivoleko kaže...

brutalno :)

i5 M za 2500$ = brutalno :)

 

5k za 2500$. Brutalno.

12 godina
offline
Re: iMac s Retina ekranom
Hann kaže...
Cryogenic kaže...

nitko normalan uopće neće to kupovati, za ozbiljan rad (gdje stvarno nije potreban 5k) čisto dosta za potrošiti je $1000 a ne 2500.

 

Nakon prvog komentara i odlicnog bisera, ovaj je ipak malo podbacio. Mislim, i dalje je biser, ali ni upola kao prvi.

Ima ekipe koja trosi 10 000$ na komp kojeg koriste za posao (ne gejmaju), a tu lovu ionako zarade u kratkom periodu. A na tom kompu od 1000$ ne zele ni pomisliti da rade. Vjerovao ili ne.

Ti,  a ni oni,  ni neznaju kakva se zvijer da ubost za $1000, odnosno kakva konfa, pojede i taj mac i tebe i pola bug.hr'a i te ostale kaj rade na bespotrebno skupljim kompovima.

13 godina
offline
iMac s Retina ekranom
Kolega Cryogenic, piknite jedno dva tri, čisto onako za evidenciju!!
ATJ Lučko
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.10.2014 21:56 (ATJLučko).
Moj PC  
2 4 hvala 0
14 godina
offline
Re: iMac s Retina ekranom
Cryogenic kaže...
kale_fotograf kaže...

prejaka mi je ekipa koja gleda ovaj imac za igrice, nitko normalan neće ovakvu strojčinu kupovati za igrice nego za ozbiljan rad (npr. foto, video, audio, grafički dizajn, ... nastavi niz)

nitko normalan uopće neće to kupovati, za ozbiljan rad (gdje stvarno nije potreban 5k) čisto dosta za potrošiti je $1000 a ne 2500.

a čuj, slažem se da sigurno se neće uzimati 5k ako ne treba, ali ja vjerujem da će osobe koje se profesionalno bave i koje zarađuju kruh od multimedije uzeti 5k s obzirom da se rezolucije u fotografiji podižu, čak i u videu iako još velika većina ljudi doma ima 4:3 TV uređaje...5k je preskup za kurčenje, ali onaj tko će ga i uzeti, uzeti će ga jer mu stvarno treba i radi sa visokim rezolucijama

možemo mi sada ovdje govoriti da se da puno jače windows računalo sastaviti za te pare, daleko od toga, slažem se sa time, ali jbg, valjda oni koji uzimaju apple proizvode (ne svi, ime nekih koji ih uzimaju radi kurčenja) znaju zašto uzimaju apple proizvode

14 godina
offline
Re: iMac s Retina ekranom
Mislim da Hrvatska i njeni građani spadaju za Apple u grupu zemalja u kojima je recimo Uganda. Imaju dovoljno milijuna potencijalnih korisnika koji zarađuju dnevno 2500 dolara, a trebaju ili žele imati iMac. Kao da je Hrvatska neko mjerilo. Isto kao i vaše mišljenje.
12 godina
protjeran
offline
Re: iMac s Retina ekranom
ATJLučko kaže...
A da sačekate neku kvalitetniju recenziju, prije nego što uopče nešto napišete?!

pa cemu recenzija? zna se sta je imac 27" i za sta ga ljudi koriste tj i sve njegove predhodnike...to je valjda drugi najvazniji proizvod od applea{#}..lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
12 godina
offline
Re: iMac s Retina ekranom
Hann kaže...
BlueMax kaže...
ivoleko kaže...

brutalno :)

i5 M za 2500$ = brutalno :)

 

5k za 2500$. Brutalno.

To je jedini adut ovog racunala no koja je stvarna upotrebljivost te rezolucije? Lov u mutnom. i5M procesor nije u stanju nikakav ozbiljniji posao na toj rezoluciji raditi. Recimo meni za srednje zahtjenu scenu od 5 min na 1080p i7 4,6GHz renderira oko 48 sati. Koliko treba i5M da renderira tu scenu u 5k? Godinu i po?

Nezgodna rezolucija i za reprodukciju 4k videa jer nije nativna. Nativni 4k monitor kupis za 500$.

 

fotografija? 1:1 reprodukcija 14 mpix fotografije. Za sve iznad nedovoljno. Procesor debelo preslab za ozbiljniji rad.

 

Jednostavno nebalansirano racunalo. Kao da netko u prodaju stavi i5 sa 600GB RAM-a.

 

Da ne govorim o tome kako ce svak ko se ozbiljnije bavi nekim poslom kupiti poseban monitor kojeg ce koristiti godinama dok nadogradjuje ili mijenja ostatak racunala dok u ovom slucaju za par godina imas zastarjelo racunalo (po nekim komponentama ovo je vec zastarjelo za ozbiljniji rad) kojeg ne mozes koristiti ni kao samo monotor.

AIO racunala nisu zamisljena za rad bego kao kucna racunala za multimediju. Ajde, moci ce on gurati Office, izradu web-a ili nekakvo 2D crtanje sigurno jos 5 godina ali cemu onda 5k?

Imao sam iMaca, koristio ga prvu godinu, nakon toga upalio par puta godisnje da bi ga se nakon 4 godine rjesio. Moja najgora investicija u hardware ikad.

12 godina
offline
iMac s Retina ekranom

ovi što lupaju TD'ove su sigurno iphone 6 useri {#}, post iznad mene stvarno profesionalno realno napisan,  a neko mu lupi TD. {#}

Moj PC  
0 18 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: iMac s Retina ekranom
BlueMax kaže...

To je jedini adut ovog racunala no koja je stvarna upotrebljivost te rezolucije? Lov u mutnom. i5M procesor nije u stanju nikakav ozbiljniji posao na toj rezoluciji raditi. Recimo meni za srednje zahtjenu scenu od 5 min na 1080p i7 4,6GHz renderira oko 48 sati. Koliko treba i5M da renderira tu scenu u 5k? Godinu i po?

Nezgodna rezolucija i za reprodukciju 4k videa jer nije nativna. Nativni 4k monitor kupis za 500$.

 

fotografija? 1:1 reprodukcija 14 mpix fotografije. Za sve iznad nedovoljno. Procesor debelo preslab za ozbiljniji rad.

 

Jednostavno nebalansirano racunalo. Kao da netko u prodaju stavi i5 sa 600GB RAM-a.

 

Da ne govorim o tome kako ce svak ko se ozbiljnije bavi nekim poslom kupiti poseban monitor kojeg ce koristiti godinama dok nadogradjuje ili mijenja ostatak racunala dok u ovom slucaju za par godina imas zastarjelo racunalo (po nekim komponentama ovo je vec zastarjelo za ozbiljniji rad) kojeg ne mozes koristiti ni kao samo monotor.

AIO racunala nisu zamisljena za rad bego kao kucna racunala za multimediju. Ajde, moci ce on gurati Office, izradu web-a ili nekakvo 2D crtanje sigurno jos 5 godina ali cemu onda 5k?

Imao sam iMaca, koristio ga prvu godinu, nakon toga upalio par puta godisnje da bi ga se nakon 4 godine rjesio. Moja najgora investicija u hardware ikad.

 

Jedini? Ajde ok, ako ti vec tako kazes.

iMac je All in One racunalo. Samo totalno neuka osoba bi isti uzela kako bi renderirala u 3D-u, Autocadu ili cemu vec. Za takve stvari je i i7 uzasan, tj. spor. Takva ekipa uzima workstatione.

 

Sto se tice ozbiljnijeg posla, razna renderiranja nisu valjda jedini posao za koji si cuo na kompu? Od developera kojima procesor ne igra nikakvu ulogu, web developera, ekipe koja se bavi obradom fotografija, crtanja, ovog, onog, itd.

 

Sto se tice 5k, oni ce to prikazati u 2560x1440, kao i danasnji iMac kojeg sada mozemo uzeti u hrv. Samo sto ce imati bolji prikaz. Ukratko, napokon nam dolazi na desktope ono sto se odavno dogodilo sa mobitelima. Sa cak nizom cijenom od ocekivane. A cijena ce samo padati, sigurno nece ici prema gore.

 

Ne moras uzeti iMaca ako ti ne odgovara. Ne odgovara ni meni, ni ne razmisljam o tome da ga uzmem. No raduje me ovih 5k. Jer ce ubrzo postati lakse dobavljivi prosjecnom Anti. Osim ovog gore klinca kojem je prvo gaming pao na pamet.

12 godina
neaktivan
offline
Re: iMac s Retina ekranom
BlueMax kaže...

i5 M za 2500$ = brutalno :)

Mislim da nisi u pravu, i5 i i7 u novom (i starom) 27 iMacu su "normalne" desktop verzije, a ne mobilne. A u 21.5 iMacu su S procesori (tipa i5 4570S) s manjim tdp-om.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.10.2014 22:39 (lolipopmen).
12 godina
offline
Re: iMac s Retina ekranom
Hann kaže...

Osim ovog gore klinca kojem je prvo gaming pao na pamet.

 Pa stvarno mi nije jasno šta radi 290x onda unutra? Bit će da su je stavili za mining coina jelda?

12 godina
offline
Re: iMac s Retina ekranom
Hann kaže...

 

Jedini? Ajde ok, ako ti vec tako kazes.

iMac je All in One racunalo. Samo totalno neuka osoba bi isti uzela kako bi renderirala u 3D-u, Autocadu ili cemu vec. Za takve stvari je i i7 uzasan, tj. spor. Takva ekipa uzima workstatione.

 

Sto se tice ozbiljnijeg posla, razna renderiranja nisu valjda jedini posao za koji si cuo na kompu? Od developera kojima procesor ne igra nikakvu ulogu, web developera, ekipe koja se bavi obradom fotografija, crtanja, ovog, onog, itd.

 

Sto se tice 5k, oni ce to prikazati u 2560x1440, kao i danasnji iMac kojeg sada mozemo uzeti u hrv. Samo sto ce imati bolji prikaz. Ukratko, napokon nam dolazi na desktope ono sto se odavno dogodilo sa mobitelima. Sa cak nizom cijenom od ocekivane. A cijena ce samo padati, sigurno nece ici prema gore.

 

Ne moras uzeti iMaca ako ti ne odgovara. Ne odgovara ni meni, ni ne razmisljam o tome da ga uzmem. No raduje me ovih 5k. Jer ce ubrzo postati lakse dobavljivi prosjecnom Anti. Osim ovog gore klinca kojem je prvo gaming pao na pamet.

Developerima procesor ne igra nikakvu ulogu? Ne bih se bas slozio. Dapace, siguran sam da im igra vecu ulogu od 5K rezolucije. Sto se tice kvalitete prikaza, stavim te ja ispred 27" 4K i 5K monitora a ti mi reci koji je koji. Obrada fotografija, vjerovao ili ne, trazi jak procesor i velike kolicine RAM-a. 8GB koje nudi ovaj osnovni model je premalo.

Sto se tice prkaza 2560x1440 rezolucije, od kud ti ideja da je prikaz na 5k (koji je dupla rezolucija a da bi govorili o nekom dobrom tj. nenarusenom prikazu trebala bi biti cetverostruka) bolji nego na stvarnih 2560x1440? To ni priblizno nije tako.

Bilo bi dobro i da je u specifikacijama navedeno o kojoj se matrici radi. Da bar znamo vrijedi li rastavljen onoliko koliko kosta. Ekran je TFT. Takvih 4K ekrana danas mozes kupit ispod 500$. Da me pitas hocu li 4K ili 5K ekran uzeo bi 4K jer je standard. Takav 4K monitor je prije godinu dana kostao 2500$. Sad je 500$. Tako ce i ovaj 5K za godinu dana biti ispod 500$ a ti se onda zapitaj zasto si za racunalo sa i5 procesorom i 8GB RAM-a prosle generacije dao 2500$.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.10.2014 23:03 (BlueMax).
16 godina
neaktivan
offline
iMac s Retina ekranom

Volim ove sta iMac usporeduju samo sa audiovideo obradom...

Kao da osim takve obrade nista ne postoji...

 

Naravno da onaj koji radi u afteru ili online produkciju sa 12 kamera, ili 3d nece kupiti racunalo sa i5 procesorom, jer je jednostavno prespor za takvu vrstu posla ...

ali svaki uredaj ima svojeg klijenta pa ce tako fotografi i photo editori bit odusevljeni

potpis :D
Moj PC  
4 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: iMac s Retina ekranom
lolipopmen kaže...
BlueMax kaže...

i5 M za 2500$ = brutalno :)

Mislim da nisi u pravu, i5 i i7 u novom (i starom) 27 iMacu su "normalne" desktop verzije, a ne mobilne. A u 21.5 iMacu su S procesori (tipa i5 4570S) s manjim tdp-om.

Ne znam, mozda. negdje sam procitao podatak o 35% manjoj potrosnji pa mi to "smrdi" na M procesore i grafiku. Ne moze Apple natjerati Intelov procesor ili AMD grafiku na 5K da trose manje nego sto inace trose. Ili je taj podatak netocan ili cemo punokrvne procesore i grafike vidjeti u sljedecoj generaciji iMac Retina.

15 godina
odjavljen
offline
Re: iMac s Retina ekranom
Hann kaže...
...

Sto se tice ozbiljnijeg posla, razna renderiranja nisu valjda jedini posao za koji si cuo na kompu? Od developera kojima procesor ne igra nikakvu ulogu, web developera, ekipe koja se bavi obradom fotografija, crtanja, ovog, onog, itd.

...

E sad si i šefa i stanicu.

 

Gledam u onaj i5 na poslu kako lupa u plafon sa 100% (ram 1.8 od 4 slobodno a disk na ležernih 5 MB/s read i 3 MB/s write) dok kompajlira solution od 20ak projekata... A da ne govorim o ovom Pentiumu T4400 na laptopu.

My name is Legion... For we are many!
12 godina
neaktivan
offline
iMac s Retina ekranom

Na žalost za ozbiljniji rad pravi profesionalci, a ne pomodari, kupit će Z600 ili Z800 i Dell ili Eizo, možda i nešto bolje. Za grafički dizajn nije potrebna 4K reza, ali je najbolja moguća kalibracija boja i širm.

Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: iMac s Retina ekranom
Hacker-ri kaže...

Volim ove sta iMac usporeduju samo sa audiovideo obradom...

Kao da osim takve obrade nista ne postoji...

 

Naravno da onaj koji radi u afteru ili online produkciju sa 12 kamera, ili 3d nece kupiti racunalo sa i5 procesorom, jer je jednostavno prespor za takvu vrstu posla ...

ali svaki uredaj ima svojeg klijenta pa ce tako fotografi i photo editori bit odusevljeni

Zasto bi bili odusevljeni? Meni Photoshop cesto pojede preko 16GB RAM-a a bojim se da ce iMac sa boljim procesorom i vecom kolicinom RAM-a debelo zagristi u cijenu MacPro-a. No slazem se da je kod neke manje zahtijevne obrade fotografija ovo zanimljivo racunalo. Dogodine kad 5K ekrani budu <500$ onaj ko ga danas kupi mogao bi se osjetiti lagano zakinutim. Jos kad pogleda u TFT matricu....{#}

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.10.2014 23:17 (BlueMax).
15 godina
odjavljen
offline
Re: iMac s Retina ekranom
Hann kaže...
Sto se tice ozbiljnijeg posla, razna renderiranja nisu valjda jedini posao za koji si cuo na kompu? Od developera kojima procesor ne igra nikakvu ulogu, web developera, ekipe koja se bavi obradom fotografija, crtanja, ovog, onog, itd.

Mora da si neki stručnjak. Meni isto kao developeru ne igra ulogu pa sam 5960X kupio jer mi je bilo dosadno :P A da, ni fotografima ne igra ulogu jer Lightroom i PS ne koriste CPU, nego se fino pomoliš za efekt. Nije to ni za crtanje dobro, što sad crtač mora u puno layera ili neke kompleksne brusheve, nek crta na papiru...

 

Što se 5K tiče, onaj tko ne koristi tu rezoluciju nema pojma o čemu govori. Povratak s high-DPI monitora na obični je "muka ježeva".

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.10.2014 23:19 (Tonči).
12 godina
protjeran
offline
Re: iMac s Retina ekranom
Tonči kaže...
Hann kaže...
Sto se tice ozbiljnijeg posla, razna renderiranja nisu valjda jedini posao za koji si cuo na kompu? Od developera kojima procesor ne igra nikakvu ulogu, web developera, ekipe koja se bavi obradom fotografija, crtanja, ovog, onog, itd.

Mora da si neki stručnjak. Meni isto kao developeru ne igra ulogu pa sam 5960X kupio jer mi je bilo dosadno :P A da, ni fotografima ne igra ulogu jer Lightroom i PS ne koriste CPU, nego se fino pomoliš za efekt. Nije to ni za crtanje dobro, što sad crtač mora u puno layera ili neke kompleksne brusheve, nek crta na papiru...

 

Što se 5K tiče, onaj tko ne koristi tu rezoluciju nema pojma o čemu govori. Povratak s high-DPI monitora na obični je "muka ježeva".

slazem se, sinoc sam bil kod frenda na starom 27" 1440p imac-u i stvarno monitor je strava naspram ovog mog 27" 1080p{#}(govorim iskljucivo za prikaz piksela) sve je tako fino ugladeno i sitno divota jedna! i bas smo komentirali kak bi izgledao isti ovakakv s 4k rezom i danas se vrati s prezentacije i zove me djubre i veli da vidis novi s 5k rezom...{#} !lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
12 godina
offline
Re: iMac s Retina ekranom
Tonči kaže...
Hann kaže...
Sto se tice ozbiljnijeg posla, razna renderiranja nisu valjda jedini posao za koji si cuo na kompu? Od developera kojima procesor ne igra nikakvu ulogu, web developera, ekipe koja se bavi obradom fotografija, crtanja, ovog, onog, itd.

Mora da si neki stručnjak. Meni isto kao developeru ne igra ulogu pa sam 5960X kupio jer mi je bilo dosadno :P A da, ni fotografima ne igra ulogu jer Lightroom i PS ne koriste CPU, nego se fino pomoliš za efekt. Nije to ni za crtanje dobro, što sad crtač mora u puno layera ili neke kompleksne brusheve, nek crta na papiru...

 

Što se 5K tiče, onaj tko ne koristi tu rezoluciju nema pojma o čemu govori. Povratak s high-DPI monitora na obični je "muka ježeva".

Povratak sa 2560x1440 IPS na bilo kakav TFT bi mogla biti jos veca muka jezeva.

15 godina
odjavljen
offline
Re: iMac s Retina ekranom
Tonči kaže...
Hann kaže...
Sto se tice ozbiljnijeg posla, razna renderiranja nisu valjda jedini posao za koji si cuo na kompu? Od developera kojima procesor ne igra nikakvu ulogu, web developera, ekipe koja se bavi obradom fotografija, crtanja, ovog, onog, itd.

Mora da si neki stručnjak. Meni isto kao developeru ne igra ulogu pa sam 5960X kupio jer mi je bilo dosadno :P A da, ni fotografima ne igra ulogu jer Lightroom i PS ne koriste CPU, nego se fino pomoliš za efekt. Nije to ni za crtanje dobro, što sad crtač mora u puno layera ili neke kompleksne brusheve, nek crta na papiru...

 

Što se 5K tiče, onaj tko ne koristi tu rezoluciju nema pojma o čemu govori. Povratak s high-DPI monitora na obični je "muka ježeva".

 

Eno ti gore boldano i podcrtano. Procitaj ponovno, valjda nece biti neki velik problem za takav ego?

Uzet cu samoga sebe za primjer. Programiram, no RoR, malo Djanga i to je to. Koliku ulogu ce meni igrati? Ili su developeri samo ovi sa 440 solutiona?

 

Za PS si pak u pravu, no jbg kad razmisljam samo o vlastitom poslu gdje mi ne treba 100 layera, kao ni 250 filtera. Obicna jednostavna obrada slike. Ukratko, ima i ekipe koja moze uredno zaradjivati na jednom ovakvom stroju. No sto je zalosno, sve sto sam zelio reci je - 5K napokon za pristojnu cijenu. Ovaj plavac usporedjuje iMaca sa obicnim monitorom, pritom zaboravljajuci da je ovo AIO racunalo pa usporedjuje kruske i jabuke.

 

Sto se tice povratka sa high-DPI monitora na obicni... Trenutacno sam u tom brodu, i jedva cekam povratak nazad. Zato me jedna ovakva objava i odusevila.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice