Intel: računalo na HDMI sticku

poruka: 25
|
čitano: 4.412
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Intel: računalo na HDMI sticku".
12 godina
offline
Intel: računalo na HDMI sticku

malo se čini skupo, ali obzirom da je minimalizam u usponu vjerujem da nas u bliskoj budućnosti očekuje još hrpa ovakvih uređaja sa još jačim HW-om, ako ništa drugo od monitora sa hdmi-em napraviš all in 1.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.1.2015 8:44 (Checola).
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel: računalo na HDMI sticku
Checola kaže...

malo se čini skupo, ali obzirom da je minimalizam u usponu vjerujem da nas u bliskoj budućnosti očekuje još hrpa ovakvih uređaja sa još jačim HW-om, ako ništa drugo od monitora sa hdmi-em napraviš all in 1.

 Jaci hardware trazi i vise struje. Ovo je fascinantno da radi preko HDMI.

 

Edit, sda bidim da je napajanje preko USB. Nisam impresioniran. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.1.2015 8:51 (BlueMax).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Intel: računalo na HDMI sticku
BlueMax kaže...
Checola kaže...

malo se čini skupo, ali obzirom da je minimalizam u usponu vjerujem da nas u bliskoj budućnosti očekuje još hrpa ovakvih uređaja sa još jačim HW-om, ako ništa drugo od monitora sa hdmi-em napraviš all in 1.

 Jaci hardware trazi i vise struje. Ovo je fascinantno da radi preko HDMI.

 Ali napaja se preko USB -a

Ako igrate SWTOR: http://arenas-swtor.org
15 godina
offline
Intel: računalo na HDMI sticku

Više mi se sviđa ova stvarčica, kad smo već kod intela i malog pc-a

 

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Intel: računalo na HDMI sticku

Predobra stvarčica. Treba vidjeti kako će žvakati goleme mkv-ove...

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Intel: računalo na HDMI sticku

Jel planira itko u mobilnoj industriji (nije bitno jel Android/WP/iOS) napravit funkciju da se mobitel može ukopčat na HDMI/DP/wDP na TV ili monitor, da se mogu spojit bluetooth tipkovnica i miš i da se mobitel može koristiti kao desktop računalo??? Mobiteli su dovoljno jaki da mogu izvršavat sve funkcije za nezahtjevne korisnike, a trenutni flagshipovi se mogu nosit i s jačim stvarima...

 

Ovo mi se čini kao odlična ideja za Microsoft i kako WP platformu pretvorit u nešto puno više, no ne razumijem zašto od toga još ništa... Postoje neke stvari da se može slika prenesti na veći ekran, ali dalje od toga zasad ništa...

 

Znači dođeš doma, staviš mobitel na stol koji ima ispod stanicu za wireless charging, upališ monitor, mobitel se bežično poveže s monitorom/tipkovnicom/mišem. Sjedneš za stol i imaš funkcionalno desktop računalo.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.1.2015 11:13 (lllnuclearlll).
Moj PC  
4 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel: računalo na HDMI sticku

Canonical  radi na tome 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel: računalo na HDMI sticku
zdgrunf kaže...

Canonical  radi na tome 

 

Oni isti koji rade na super user friendly desktop OS-u koji koristi 1% ljudi na planeti?

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Intel: računalo na HDMI sticku

već duže vrijeme razni mediaplayeri (smartTV kutijice) na androidima.. miniPC nije novost, osim što je sad u pitanju normalan win-OS.

naravno, sad kad je tu win (za razliku od androida), to automatski znači i MSO, igre itd.. + problemi koje prosječan juzeer tad mora imati.

 

ideja s mobitelom koji na dockingu postaje desktop PC je kao ideja OK, praktično loše. Jer je primarna stvar mobitela-mobilnost, težina, dimenzije, trajanje baterije... tj trošio bi daleko više, bio bi prejak dok je u džepu i 90% vremena neiskorišten.. Normalan desktop/HTPC u pravilu već postoji i već radi taj task. Mobač se može sinkronizirati, puniti ali nema potrebe zamijeniti HTPC jer nebi bio dovoljno dobar/jeftin/optimalan ili kao svaki kompromis, loš.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.1.2015 11:29 (ihush).
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel: računalo na HDMI sticku
Friday kaže...

Predobra stvarčica. Treba vidjeti kako će žvakati goleme mkv-ove...

 Ne znam zasto bi bio problem ? Pa bilo koji android TV stik moze da pusta mkv. Pustao sam fajlove od 17gb bez problema. Ovo mi djeluje mnogo bolje nego kinez.Mozda bi se teze izborio sa 4K videom.

14 godina
offline
Intel: računalo na HDMI sticku

Meni je osobno ovo zgodnije od intelovog rješenja

And I assure you, I did not have sexual relations with that woman!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Intel: računalo na HDMI sticku
lllnuclearlll kaže...

Jel planira itko u mobilnoj industriji (nije bitno jel Android/WP/iOS) napravit funkciju da se mobitel može ukopčat na HDMI/DP/wDP na TV ili monitor, da se mogu spojit bluetooth tipkovnica i miš i da se mobitel može koristiti kao desktop računalo??? Mobiteli su dovoljno jaki da mogu izvršavat sve funkcije za nezahtjevne korisnike, a trenutni flagshipovi se mogu nosit i s jačim stvarima...

 

Ovo mi se čini kao odlična ideja za Microsoft i kako WP platformu pretvorit u nešto puno više, no ne razumijem zašto od toga još ništa... Postoje neke stvari da se može slika prenesti na veći ekran, ali dalje od toga zasad ništa...

 

Znači dođeš doma, staviš mobitel na stol koji ima ispod stanicu za wireless charging, upališ monitor, mobitel se bežično poveže s monitorom/tipkovnicom/mišem. Sjedneš za stol i imaš funkcionalno desktop računalo.

 

Motorola Atrix 4G je nesto slicno tvojoj ideji... izaslo jos "davne" 2011g. :)

http://en.wikipedia.org/wiki/Motorola_Atrix_4G

http://www.pcmag.com/article2/0%2c2817%2c2379916%2c00.asp

 

16 godina
offline
Re: Intel: računalo na HDMI sticku
ihush kaže...

 

 

ideja s mobitelom koji na dockingu postaje desktop PC je kao ideja OK, praktično loše. Jer je primarna stvar mobitela-mobilnost, težina, dimenzije, trajanje baterije... tj trošio bi daleko više, bio bi prejak dok je u džepu i 90% vremena neiskorišten.. Normalan desktop/HTPC u pravilu već postoji i već radi taj task. Mobač se može sinkronizirati, puniti ali nema potrebe zamijeniti HTPC jer nebi bio dovoljno dobar/jeftin/optimalan ili kao svaki kompromis, loš.

 

Ne razumijem te baš skroz. Mobilni procovi danas vrte 1440K rezu, glazba, office, internet, filmovi, IM, email i koja jednostavnija igrica... Što više treba nezahtjevnom korisniku? Što to mobitel u tom segmentu radi lošije od HTPCa? Telefoni su već sad prejaki i 90% performansi procesora/grafike/RAMa na njima većina korisnika nikad ne iskoristi. Procesori su štedljivi, a kad treba povuć snage onda i povuku.

 

Ne znam, meni se ideja jako sviđa i znam nemali broj ljudi kojima uz ovo više nebi trebao laptop/HTPC. Nadam se da će se u budućnosti netko pozabavit time pa me baš zanima kakva će biti prihvaćenost i prodaja. Eto Canonical je pokušao, no na žalost nisu skupili dovoljno para ako se dobro sjećam. No jednom Samsungu ili MSu to nebi trebao biti problem.

 

@infinityzg Na žalost 2011 mobiteli nisu bili baš tak jake zvijeri kao danas pa nije bilo previše smisla, vjerojatno zato ni prihvaćenosti.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.1.2015 11:59 (lllnuclearlll).
15 godina
offline
Re: Intel: računalo na HDMI sticku
underdog kaže...

Meni je osobno ovo zgodnije od intelovog rješenja

 Vidio sam to još dok mu cijena za prednarudžbu bila 89$, ali se razgrabilo brzinom svjetlosti.

Stvar je u tome da je ovo potpuno računalo sa "ugrađenim UPS-om". Dakle ima u sebi bateriju na kojoj može raditi.

Za office zadatke uključiš ovo u struju, i na monitor i normalno radiš, ako nestane struje, nećeš izgubiti podatke, već se jednostavno spojiš s mobitelom na njega i sve spremiš, čak možeš i još neko vrijeme raditi.

E sad, priča se po netu, da ovo nije "sasvim legalno" s obzirom da koriste onu licencu za win8.1 koju M$ ustupa za uređaje do 10.1" , dok je ovo uglavnom prilagođeno za veće ekrane.

Dakle ovo je neka siva zona, na koju nitko nije mislio. U slučaju da se ne dogovore na kraju s M$, navodno se razmišlja na prelazu na Android, i to je jedini razlog zašto ja nisam napravio Preorder.

Kao koncept dobro, ali bi volio vidjeti 4gb rama na tom čudu...

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
offline
Re: Intel: računalo na HDMI sticku

@ lll.. nabrojano moze svaki tablet... korisnik ipak zeli vise npr kao PS3-4 za gaming. Minijaturizacija ima nedostataka i nema potrebe uguravati to u slucaju npr TVa. Tu je HTCP u prednosti. Proizvođacima zapravo nije interes napraviti jedan uređaj.

usporedi npr kolicinu RAMa i storage ovih uređaja i PCja... Istovremeno smartphoneovi jedva izdrze dan na bateriji dok glupi mob moze tjedan...

nije spajanje uvjek bolje. Specijalizirano ima prednost.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Intel: računalo na HDMI sticku
lllnuclearlll kaže...

Jel planira itko u mobilnoj industriji (nije bitno jel Android/WP/iOS) napravit funkciju da se mobitel može ukopčat na HDMI/DP/wDP na TV ili monitor, da se mogu spojit bluetooth tipkovnica i miš i da se mobitel može koristiti kao desktop računalo??? Mobiteli su dovoljno jaki da mogu izvršavat sve funkcije za nezahtjevne korisnike, a trenutni flagshipovi se mogu nosit i s jačim stvarima...

 

Ovo mi se čini kao odlična ideja za Microsoft i kako WP platformu pretvorit u nešto puno više, no ne razumijem zašto od toga još ništa... Postoje neke stvari da se može slika prenesti na veći ekran, ali dalje od toga zasad ništa...

 

Znači dođeš doma, staviš mobitel na stol koji ima ispod stanicu za wireless charging, upališ monitor, mobitel se bežično poveže s monitorom/tipkovnicom/mišem. Sjedneš za stol i imaš funkcionalno desktop računalo.

 To ti može svaki mobitel na androidu koji podržava MHL ili ima HDMI izlaz.

12 godina
offline
Re: Intel: računalo na HDMI sticku
ihush kaže...

@ lll.. nabrojano moze svaki tablet... korisnik ipak zeli vise npr kao PS3-4 za gaming. Minijaturizacija ima nedostataka i nema potrebe uguravati to u slucaju npr TVa. Tu je HTCP u prednosti. Proizvođacima zapravo nije interes napraviti jedan uređaj.

usporedi npr kolicinu RAMa i storage ovih uređaja i PCja... Istovremeno smartphoneovi jedva izdrze dan na bateriji dok glupi mob moze tjedan...

nije spajanje uvjek bolje. Specijalizirano ima prednost.

 Proizvodjacima je interes novac. Mnogi su razmisljali na nacin kako si ti ovdje napisao i propali. Ako neces ti napraviti neki uredjaj jer radis konkurenciju sam sebi, napravit ce ga netko drugi.

16 godina
offline
Re: Intel: računalo na HDMI sticku
dejo6 kaže...

 To ti može svaki mobitel na androidu koji podržava MHL ili ima HDMI izlaz.

Može ono osnovno (prikopčaj i gledaj sliku na TVu umjesto na ekranu telefona), to sam i napisao... Ali mislim na pravi uređaj koji bi imao i multitasking i ostale "PC feature".  Što se tiče toga mislim da MS tu ima izuzetnu prednost pred ostatkom, no zasad ne vidim takve planove. Možda Win10 donese nešto takvo, barem u povojima...

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.1.2015 14:53 (lllnuclearlll).
15 godina
offline
Intel: računalo na HDMI sticku

a na kaj se to prišteka? na komp ili u dupe? možda u monitor? moram priznati, da mi to padne šapa, barem 14 minuta i 26 sekundi bih gledao u čudu što bih s tim  

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel: računalo na HDMI sticku
lllnuclearlll kaže...

Jel planira itko u mobilnoj industriji (nije bitno jel Android/WP/iOS) napravit funkciju da se mobitel može ukopčat na HDMI/DP/wDP na TV ili monitor, da se mogu spojit bluetooth tipkovnica i miš i da se mobitel može koristiti kao desktop računalo??? Mobiteli su dovoljno jaki da mogu izvršavat sve funkcije za nezahtjevne korisnike, a trenutni flagshipovi se mogu nosit i s jačim stvarima...

 

Ovo mi se čini kao odlična ideja za Microsoft i kako WP platformu pretvorit u nešto puno više, no ne razumijem zašto od toga još ništa... Postoje neke stvari da se može slika prenesti na veći ekran, ali dalje od toga zasad ništa...

 

Znači dođeš doma, staviš mobitel na stol koji ima ispod stanicu za wireless charging, upališ monitor, mobitel se bežično poveže s monitorom/tipkovnicom/mišem. Sjedneš za stol i imaš funkcionalno desktop računalo.

 Samsung Smart Dock

PSN - DeniZg80
16 godina
offline
Re: Intel: računalo na HDMI sticku
DeniZg kaže...

 

  • "Compatible with the Galaxy Note II, Galaxy S4, and Galaxy Mega (Not compatible with Galaxy Note 3 or Galaxy S5"
15 godina
offline
Re: Intel: računalo na HDMI sticku
lllnuclearlll kaže...
dejo6 kaže...

 To ti može svaki mobitel na androidu koji podržava MHL ili ima HDMI izlaz.

Može ono osnovno (prikopčaj i gledaj sliku na TVu umjesto na ekranu telefona), to sam i napisao... Ali mislim na pravi uređaj koji bi imao i multitasking i ostale "PC feature".  Što se tiče toga mislim da MS tu ima izuzetnu prednost pred ostatkom, no zasad ne vidim takve planove. Možda Win10 donese nešto takvo, barem u povojima...

 Ne razumijem šta bi trebao moći. Spojiš mobitel na tv, povežeš miša i tipkovnicu i imaš komp sa android OSom.

16 godina
offline
Re: Intel: računalo na HDMI sticku
dejo6 kaže...
lllnuclearlll kaže...
dejo6 kaže...

 To ti može svaki mobitel na androidu koji podržava MHL ili ima HDMI izlaz.

Može ono osnovno (prikopčaj i gledaj sliku na TVu umjesto na ekranu telefona), to sam i napisao... Ali mislim na pravi uređaj koji bi imao i multitasking i ostale "PC feature".  Što se tiče toga mislim da MS tu ima izuzetnu prednost pred ostatkom, no zasad ne vidim takve planove. Možda Win10 donese nešto takvo, barem u povojima...

 Ne razumijem šta bi trebao moći. Spojiš mobitel na tv, povežeš miša i tipkovnicu i imaš komp sa android OSom.

 Za početak pokrenut na jednoj strani monitora pdf dokument, a na drugoj text editor i da se vrti oboje u isto vrijeme dok svira glazba s youtubea. Također ne znam da je moguće spojit miša i tipkovnicu trenutno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.1.2015 22:07 (lllnuclearlll).
10 godina
neaktivan
offline
Intel: računalo na HDMI sticku

Imao sam dosta pokusaja sa android stickovima, ali to jednostavno nije to.

Android OS je zamisljen da se koristi na touch ekranima, a ne sa misem i tipkovnicom.U teoriji sa android stickom mozete dosta toga, ali u praksi to nije previse upotrebljivo.Zato se full veselim intelovim sticku od 90$ gdje cu instalirati windowse. Cijena i nije previsoka, s obzirom da kvalitetan android stick koje se nece ugasiti nakon 2 sata rada, dode preko 60$. Jedva cekam da se rijesim ovih kineskih andorid smeca koje sada koristim.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Intel: računalo na HDMI sticku

Pa koliko se sjećam već su prije nekoliko mjeseci počeli izlaziti kineski HDMI stikovi sa Windowsom i Intel Atomima. I koji se još napajaju sa HDMI priključka...

http://www.aliexpress.com/item/Sell-Mini-PC-with-both-Android-Windows-8-system/2044898752.html

http://www.aliexpress.com/item/Newest-MeegoPad-T01-Intel-Stick-Android-Windows-8-system-Double-OS-64-bit-CPU-intel-2/32246322634.html

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice