Jeftini OLED televizori neće tako skoro

poruka: 33
|
čitano: 4.859
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Jeftini OLED televizori neće tako skoro".
16 godina
offline
Jeftini OLED televizori neće tako skoro

lol relativno pristupacne 20k + sto to naravno nije {#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Jeftini OLED televizori neće tako skoro
4mal kaže...

lol relativno pristupacne 20k + sto to naravno nije {#}

 

Ključna riječ je relativno :)

Tehnički, ne možeš reći da nisu pristupačniji od, recimo, onih od 40+ tisuća.

Split your lungs with Blood and Thunder
16 godina
offline
Jeftini OLED televizori neće tako skoro

znam al to je i dalje skupo kad padne na recimo 10-15max (ovisi o rezi) ! onda ce bit isplativo...

tolko sam i platio i svoj 3D Panny kojim me izasao 13k sa (3D BD player i 3D naocale gratis u ronisu bila neka akcija )5/2011.

znaci za cca 6 do 10.mj  dana ce se moc nabavit kod nas po toj cijeni garant 4k 3D UHD telke {#}

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.1.2014 21:35 (4mal).
Moj PC  
0 5 hvala 0
16 godina
offline
Jeftini OLED televizori neće tako skoro

To je također relativno.

Nekome je nezamislivo dati više od 4-5 tisuća za teve (ako i toliko), pa će imati reakciju kao ti na 20.

Nekom drugom, pak, 20 nije puno i taj ne razumije zašto se ti čudiš.

 

Također, kod potrošačke elektronike teško je govoriti o isplativosti, jer kako to uopće definirati?

Nije da zarađuješ gledanjem tevea, pa se s vremenom isplati nazad.

Poanta je u tome da će određene pare netko dati za ono za što misli da toliko vrijedi, po individualnim kriterijima.

Split your lungs with Blood and Thunder
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.1.2014 21:40 (fler).
 
9 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Jeftini OLED televizori neće tako skoro

Ajde mi neka netko objasni što će vam televizor od 10.000kn+?

Vi nemate posao ili što? Žena, djeca...?

 

Provodim za telkom 1-2h i nemam potrebe dati 20.000kn za nju.

A 4K nama hrvatima ne znaći baš previše zato jer još nema programa sa 720P u HRV.

 
12 14 hvala 0
16 godina
offline
Jeftini OLED televizori neće tako skoro

sad bi mogli tak u nedogled ali neka srednja cijena za moderne telke zadnih 10 ak godina se uvijek vrti oko 10-15k tj u tom razmaku se prodaju najvise i onda pocne polako

padat do 6k dok ne otidje u EOL podjedini model ...

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Jeftini OLED televizori neće tako skoro
4mal kaže...

sad bi mogli tak u nedogled ali neka srednja cijena za moderne telke zadnih 10 ak godina se uvijek vrti oko 10-15k tj u tom razmaku se prodaju najvise i onda pocne polako

padat do 6k dok ne otidje u EOL podjedini model ...

 

Koliko vremena provodiš "kod" televizora?

16 godina
offline
Jeftini OLED televizori neće tako skoro

10ak sati sto satelit ,sto gaming bilo pc ili konzola a tv nas gledam rijetko.

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.1.2014 21:44 (4mal).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Jeftini OLED televizori neće tako skoro
4mal kaže...

10ak sati sto satelit ,sto gaming bilo pc ili konzola a tv nas gledam rijetko.

 

Ti živiš kod starci?

16 godina
offline
Re: Jeftini OLED televizori neće tako skoro
Deawood kaže...

Ajde mi neka netko objasni što će vam televizor od 10.000kn+?

Vi nemate posao ili što? Žena, djeca...?

 

Provodim za telkom 1-2h i nemam potrebe dati 20.000kn za nju.

A 4K nama hrvatima ne znaći baš previše zato jer još nema programa sa 720P u HRV.

 

Pročitaj što sam gore napisao.

 

To što tebi ne treba (opet, kome "treba"? Tv je naprosto luksuz, bilo koji) ili ne vidiš smisla, ne znači da generalno smisla nema.

Miješaš kruške i jabuke.

 

A i ne postoje drugi izvori slike od HR kanala, jel?

Split your lungs with Blood and Thunder
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.1.2014 21:48 (fler).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Jeftini OLED televizori neće tako skoro
fler kaže...

 

Pročitaj što sam gore napisao.

 

To što tebi ne treba (opet, kome "treba"? Tv je naprosto luksuz, bilo koji) ili ne vidiš smisla, ne znači da generalno smisla nema.

Miješaš kruške i jabuke.

 

 

 

Jesam, ali nije isto računalo koje može odraditi tonu više stvari od TVa ili mobitel (smartphone) koji treba za posao ili što već nego TV pred kojeg sjedneš i gledaš niskobudžetnu sapunicu na Novoj TV.

16 godina
offline
Re: Jeftini OLED televizori neće tako skoro

a sto tebe birga sikime ja zivim lol  ? kao sto je reko kolego fulao si poantu price! , nikom nista iskreno netreba  pa se opet daje 10k eura za auto tunning, neko na ribichiju neko audiofilizam i sl. {#}

 

12 godina
odjavljen
offline
Re: Jeftini OLED televizori neće tako skoro
4mal kaže...

a sto tebe birga sikime ja zivim lol  ? kao sto je reko kolego fulao si poantu price! , nikom nista iskreno netreba  pa se opet daje 10k eura za auto tunning, neko na ribichiju neko audiofilizam i sl. {#}

 

 

To je više retoričko pitanje.

10 godina
neaktivan
offline
Jeftini OLED televizori neće tako skoro

Kaj netko si kupi stani pani telku od 10k i odmah živi sa starcima? lol

Divna su ova balkansko-krapinska brda.

 

Vani na forumima ljudi traže vlasnika da slikaju takvu robu, da napišu par riječi, ovdje zajedljiva vrijeđanja i spika "što će ti".

Last bastion of real motorsport - Isle of Man TT
Moj PC  
13 1 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Jeftini OLED televizori neće tako skoro
4mal kaže...

sad bi mogli tak u nedogled ali neka srednja cijena za moderne telke zadnih 10 ak godina se uvijek vrti oko 10-15k tj u tom razmaku se prodaju najvise i onda pocne polako

padat do 6k dok ne otidje u EOL podjedini model ...

Kojih 10-15 k za moderne telke? Uzel sam Samsung 46" serija 6500 za 6 k kuna i sad to nije moderno?

 

Smart play/daljinski wifi, čita sve živo, ne znam kaj više treba prosječnom korisniku. 10-15 k kuna dođu top modeli, ak ne govorimo o oled i 4k glupostima.

Crkva je zlo 21. stoljeća
11 godina
neaktivan
offline
Jeftini OLED televizori neće tako skoro

Volio bih znati ako izvoze zašto ama baš svaki put, SVAKI PUT, kada izvoze govore da neće biti jeftino itd... Tko ima tu prste? Amerikanci? Ako se izvozi kud ta pitanja ide? Preko Rusije? Zrakoplovom direktno do Europe? Kako se to ocarini i kako se točno određuje cijena? Da li i tu ima korupcije kod izvoza i prljave igre? Recimo ako ja odem do Kine, kupim robu i stavim na brod te putuje do Europe... kako tu ide postupak?

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.1.2014 22:11 (marin_sagovac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Jeftini OLED televizori neće tako skoro

nisi me skuzio pricam za modele kad tek dodju kad su u tom cijenovnom rangu , dapache kolega je uzeo prije 2.mj  ST60 za 4.5k koja ima cak bolje performase od moje brzi je panel 

600 nasparm 2000Ghz i crnija ima jaci CDM {#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Jeftini OLED televizori neće tako skoro
Deawood kaže...

 

Jesam, ali nije isto računalo koje može odraditi tonu više stvari od TVa ili mobitel (smartphone) koji treba za posao ili što već nego TV pred kojeg sjedneš i gledaš niskobudžetnu sapunicu na Novoj TV.

 

Opet, to je tvoje viđenje situacije.

Kod mene je ovako:

TV imam (42" - IMHO, ne postoji prevelik ekran, ali mi je prostor ograničen pa je 42 zasad max), međutim standardni program uopće ne gledam (niti imam kablovsku/satelitsku/MaxTV/itd.) već služi isključivo za filmove/serije, ponekad konzolu. Što će reći, pali se isključivo navečer + vikendom. Što će reći - luksuz, jbg, ali uživam u gledanju HD materijala na velikom ekranu, a (prije nego upitaš) kako živim sam i zaradio sam .. priuštih si taj luksuz.

I sad, kad cijena 4K televizora padne i pojavi se više adekvatnog materijala, nabavljam si jednog veikog, jer će užitak biti tim veći (seksualne aluzije slučajne).

 

Jel mi nužno treba?

Ne.

Jel ga hoću?

Itekako {#}

 

 

Split your lungs with Blood and Thunder
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.1.2014 22:14 (fler).
16 godina
offline
Jeftini OLED televizori neće tako skoro

kolega fer je sve objasnio Over and Out ! {#}

Moj PC  
1 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Jeftini OLED televizori neće tako skoro
Deawood kaže...

Ajde mi neka netko objasni što će vam televizor od 10.000kn+?

Vi nemate posao ili što? Žena, djeca...?

 

Provodim za telkom 1-2h i nemam potrebe dati 20.000kn za nju.

A 4K nama hrvatima ne znaći baš previše zato jer još nema programa sa 720P u HRV.

 A čuj, navodno je , kaže rvacka lutrija u svim svojim neplaćenim reklamama po tv-u, sad neki naš sunarodnjak jučer natipkao brojeve
na eurojackpotu vrijedne 105 milijuna kuna, nakon što je svoj dio uzeo Linić.
Dakle, gledao sutra taj muškarac/žena/dijete/mačak/pas TV ili ne, vjerujem da će reć: "ma ko ga *be idem uzet
najskuplji, šta košta da košta, što više, to bolje" :P Onda, opet imaš tipove poput ovog, koji dobijaju kredite od 20 milijuna kuna ko iz puške,
pa kad ih treba vraćat, firmu blokiraju i presele poslovanje na slijedeću. I takvi kažu isto, ne?
Da se vratim na taj famozni oled. Ako je to to što samsung ima na Galaxy4, nisam nešto specijalno tužan.
Nije to sad baš takva revolucija da se nemože bez njega. "normalan", lcd ili plazma tv sa dobrom frekvenzijom osvježenja sasvim
solidno može razonoditi svakoga ko požli nešto odgledati.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
11 godina
neaktivan
offline
Jeftini OLED televizori neće tako skoro

Mislim jedna 7850 i i5 se isplate u pm. Na što se isplate? Dangubljenje igranjem, pisanje seminara jednom godišnje ili prezentacije svakog 4. mjeseca? Sad kad reće da renderira {#}

 

A i naravno da je nemoguće imati ženu, 2 djece, auto, TV istovremeno.

Ke?!
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.1.2014 22:22 (chewbacca).
 
8 0 hvala 0
14 godina
offline
Jeftini OLED televizori neće tako skoro

ovo me previše ne dira lani sam kupio lg 42 inča za 3300 kn i zadovoljan sam,sljedeći televizor ću kupiti za 10 godina ili kad se ovaj pokvari a do onda će 4k i oled televizori pasti na razumnu cijenu,moj je moto uživaj u onom što možeš priuštit a ne sanjati o nedostižnim ,skupim  i prečesto nepotrebnim stvarima

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Jeftini OLED televizori neće tako skoro
stickman1 kaže...

Kaj netko si kupi stani pani telku od 10k i odmah živi sa starcima? lol

 

Ne nego je napisao da provodi 10h+ (ili sam ga ja krivo shvatio, u tom slučaju sorry) pred telkom.

chewbacca kaže...

Mislim jedna 7850 i i5 se isplate u pm. Na što se isplate? Dangubljenje igranjem, pisanje seminara jednom godišnje ili prezentacije svakog 4. mjeseca? Sad kad reće da renderira {#}

 

 

 

Zapravo 7850 je samo tu zbog da mogu spojiti nekoliko monitora na njega i zbog jednog razloga kojeg neću spomenuti.

Ja igre jako rijetko igram, skinem nešto ako mi je zanimljivo i igram to 2-3h i jednostavno zaboravim na to.

i5 je tu tako da jest, više da imam nekakvu "garanciju" za budućnost.

 

I ne renderiram, koristim Chrome, Photoshop, Illustrator i to je to.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Jeftini OLED televizori neće tako skoro
Deawood kaže...

Ajde mi neka netko objasni što će vam televizor od 10.000kn+?

Vi nemate posao ili što? Žena, djeca...?

 

Provodim za telkom 1-2h i nemam potrebe dati 20.000kn za nju.

A 4K nama hrvatima ne znaći baš previše zato jer još nema programa sa 720P u HRV.

a šta će mi prc od 3000kn ili grafa od 2500kn??? isti posao (osim igara) napravit će i AMD 6000 i GTS 8800

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.1.2014 23:06 (zlatkor).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Jeftini OLED televizori neće tako skoro
4mal kaže...

znam al to je i dalje skupo kad padne na recimo 10-15max (ovisi o rezi) ! onda ce bit isplativo...

tolko sam i platio i svoj 3D Panny kojim me izasao 13k sa (3D BD player i 3D naocale gratis u ronisu bila neka akcija )5/2011.

znaci za cca 6 do 10.mj  dana ce se moc nabavit kod nas po toj cijeni garant 4k 3D UHD telke {#}

Gratis??? Čovječe platija si 13k ništa nije gratis. Posječaš me na moju curu koja plati cipele 1000 kn i reče ''Bilo 50% popusa'' i svi zadovoljni. Ona jer je dobila popust, trgovac jer je zaradija 300% unatoč popustu

11 godina
neaktivan
offline
Re: Jeftini OLED televizori neće tako skoro
Blackalbum slažem se u potpunosti, isto sam kupio neki Lg sa 3D-om, čini mi se i za neku sličnu lovu,( mislim oko 3500) naravno pustio si avatara 3d, cura i ja si nataknuli naočale na glavu, neku čokoladu i bilo je zabavno, dakle preskačem zakrivljene, i ove nove ultra hd telke dok ovaj radi i dok je pod garancijom.
OT. Ako čovjek želi i može si priuštiti telku od 20000 ili 50000 kuna (čak i ako nemože pa će na nećem drugom štedjeti), od srca mu želim da mu bude zabavno kao meni i curi pred mojom novom telkom
16 godina
offline
Re: Jeftini OLED televizori neće tako skoro
Borg8472 kaže...
Blackalbum slažem se u potpunosti, isto sam kupio neki Lg sa 3D-om, čini mi se i za neku sličnu lovu,( mislim oko 3500) naravno pustio si avatara 3d, cura i ja si nataknuli naočale na glavu, neku čokoladu i bilo je zabavno, dakle preskačem zakrivljene, i ove nove ultra hd telke dok ovaj radi i dok je pod garancijom.
OT. Ako čovjek želi i može si priuštiti telku od 20000 ili 50000 kuna (čak i ako nemože pa će na nećem drugom štedjeti), od srca mu želim da mu bude zabavno kao meni i curi pred mojom novom telkom

Kupili plazmu 42" prije 3 mjeseca Panasonicovu 4300kn, imali CRT dosad.

 

Gledao 1080p Hobbita na njoj neki dan, jednostavno savršenstvo... Ako se mene pita meni bolje ne treba i mislim da nebi ni primjetio da je nešto bolje s te udaljenosti i na toj veličini ekrana, a pošto nemamo u RH ni TV kanala u HDu ne vidim ni svrhu baš jer mi 80% na njoj gledamo televiziju (nemamo one maxTV HD kanale jer ne planiram plaćati HD programe samo zato što su HD).

Također veći TV mi ne treba jer ga nemam gdje ni stavit, a imam poprilično veliki dnevni boravak.

 

Stoga 4K, OLED itd. ne planiram nabavljati dok ova plazma radi jer svrhe nema, pa eto nek potraje 10tak godina i super, a do tad će se valjda nešto i promijenit na bolje...

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.1.2014 0:55 (lllnuclearlll).
16 godina
offline
Re: Jeftini OLED televizori neće tako skoro
Ja_ne_znam kaže...
4mal kaže...

znam al to je i dalje skupo kad padne na recimo 10-15max (ovisi o rezi) ! onda ce bit isplativo...

tolko sam i platio i svoj 3D Panny kojim me izasao 13k sa (3D BD player i 3D naocale gratis u ronisu bila neka akcija )5/2011.

znaci za cca 6 do 10.mj  dana ce se moc nabavit kod nas po toj cijeni garant 4k 3D UHD telke {#}

 

Super, i šta ćeš gledat na toj UHD telki? UHD program kod nas ne postoji... HD kod nas ne postoji (izuzev šačice kanala koji se kod nas masno naplaćuju)...

 

UHD filmovi niti ikakav konkretan sadržaj još ne postoje (jedino ak ćeš snimat UHD videokamerom/mobitelom i to gledat... tako da se radi o potpuno neisplativoj investiciji.

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.1.2014 1:03 (lllnuclearlll).
16 godina
offline
Re: Jeftini OLED televizori neće tako skoro
Mito i korupcija 3 kaže...

Lol, luksuz. Sputi loptu. 

 

"Luksuz (luxus) označava materijalne stvari, robe i usluge čija primarna svrha nije zadovoljavanje temeljnih potreba pojedinca."

 

Znam da bi pojedinci krepali da im netko iskopča ljubimca dok traje Red Carpet ili npr. trčkaranje po zelenim površinama u potrazi za loptom koju spominješ, međutim .. to ipak nije temeljna ljudska potreba.

Dakle - da, luksuz. Veći ili manji, ovisno o dijagonali.

 

 

@ lllnuclearlll

 

Itekako već postoji materijal (što baš 4K rezolucije, što masteriran iz 4K pa prilagođen za upscaling na UHD televizorima), samo je izbor još uvijek malen.

Split your lungs with Blood and Thunder
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.1.2014 1:55 (fler).
 
5 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Jeftini OLED televizori neće tako skoro

To sve ovisi o tržištu. Vani se (USA npr.) 4K televizor za 500-tinjak dolara (39 inča, nekih 800 za 50 inča itd.), što je u odnosu na njihove plaće bagatelna cijena. I bolji televizori idu do 3-4 tisuće dolara, a to je malo više od prosječne neto plaće za velike dijagonale. Naš problem je što u nas koštaju 50-250% više, a plaće su nam 50-85% manje. Uglavnom, 4K je vani već dostupan i jeftin, a OLED će svima biti skup neko vrijeme.

 

Doduše, za one koje zanima TV program, a ne filmovi za kućno kino, ništa ne znači. Dok oni imaju HD i FHD kanale već godinama i planiraju UHD, kod nas je HD/FHD samo eksperiment i teorija za neku budućnost, jer smo tek nedavno potpuno prešli na 16:9 format.

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.1.2014 9:18 (Tonči).
Moj PC  
2 3 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice