Koliko je Marsovac pogodio, a koliko promašio?

poruka: 39
|
čitano: 7.851
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Koliko je Marsovac pogodio, a koliko promašio?".
16 godina
neaktivan
offline
Koliko je Marsovac pogodio, a koliko promašio?

Nisam gledao film pa ne znam jesu li ovo spoileri ili ne?

Filmovi često preskaču neke fizičke zakone, ali film gledam zbog zabave. Da je sve realno, to bi bio dokumentarac.

Inače, g. Radonić je legenda

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2015 21:19 (Valkic).
 
15 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koliko je Marsovac pogodio, a koliko promašio?
Ajar kaže...

kao prvo, nije marsovac, nego marsijanac. 

Službeni prijevod naslova filma je Marsovac. Distributer za Hrvatsku je Blitz film i video distribucija d.o.o., pa se njima potuži 

 

Valkic kaže...

 

Inače, g. Radonjić je legenda 

 Kad je već legenda, bio bi red da mu točno upamtiš prezime - Radonić 

The Internet is so big, so powerful and pointless, that for some people it is a complete substitute for life.
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2015 19:27 (izith).
 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koliko je Marsovac pogodio, a koliko promašio?

Izvor: Radio emisija Andromeda

 

Snimka emisije http://radio.hrt.hr/ep/andromeda/130627/

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koliko je Marsovac pogodio, a koliko promašio?
digitall kaže...

u naslovu nedostaje jedna rijec; SPOILERIIIIII

sada ce mi film biti manje napet i zanimljiv

 Autor je napisao izvrsnu raščlambu, a o mnogim sam točkama i sam razmišljao nakon gledanja filma. Međutim, ne mogu prešutjeti da je autor propustio naglasiti vrlo važnu informaciju na početku teksta ili u podnaslovu, a to je upravo činjenica da se čitanjem njegove kolumne značajno otkriva sadržaj filma i time potencijalno umanjuje doživljaj gledanja.

Ako on sam nije znao za takav uzus, uredništvo ga je trebalo upozoriti.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2015 20:50 (BarbaVeli).
 
4 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koliko je Marsovac pogodio, a koliko promašio?

Kazes ping od 20min?

--------------------------------------------------------------------------------------------
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2015 21:08 (zerocool12).
 
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Koliko je Marsovac pogodio, a koliko promašio?

Toplo preporučam svima da pročitaju knjigu, bez obzira jesu li gledali film ili ne. U knjizi je većina navedenih stvari drugačije izvedena, ili puno bolje pojašnjena. 

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
Moj PC  
6 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Koliko je Marsovac pogodio, a koliko promašio?
BarbaVeli kaže...
digitall kaže...

u naslovu nedostaje jedna rijec; SPOILERIIIIII

sada ce mi film biti manje napet i zanimljiv

 Autor je napisao izvrsnu raščlambu, a o mnogim sam točkama i sam razmišljao nakon gledanja filma. Međutim, ne mogu prešutjeti da je autor propustio naglasiti vrlo važnu informaciju na početku teksta ili u podnaslovu, a to je upravo činjenica da se čitanjem njegove kolumne značajno otkriva sadržaj filma i time potencijalno umanjuje doživljaj gledanja.

Ako on sam nije znao za takav uzus, uredništvo ga je trebalo upozoriti.

 a ne znam kaj ste mislili, o cemu ce pricat u tekstu o filmu "martian"? o zimskom seljenju roda na sjever afrike? dajte se skulirajte. zdrava pamet ti govori da ocekujes spojlere

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Koliko je Marsovac pogodio, a koliko promašio?

 

Vidiš, ja sam čitao posve drugačije stavove; također od znanstvenika/astronoma. Uguglati "How realistic is the martian" i kliknuti na poneki link.

Svi redom su naveli da je film izuzetno realan, posebice zato jer su ga radili u bliskom kontaktu s ljudima iz NASA-e. Vele jedino što je nerealno jest oluja na početku filma (ne postoje tako jaki vjetrovi na Marsu, zbog rijetkosti atmosfere najveći udari vjetra jačine su malog morskog povjetarca) ali to je i tako radi razvoja radnje. Druga stvar koja (za sada) nije realna jest odlazak s Marsa. Za sada ne postoji nikakva tehnologija koja bi to omogućila. Teorije postoje i radi se na tome, ali ništa još od prototipa. Ali u filmu se ne navodi godina slijetanja na Mars, pa eto ...

 

Moj PC  
1 4 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koliko je Marsovac pogodio, a koliko promašio?
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

Vidiš, ja sam čitao posve drugačije stavove; također od znanstvenika/astronoma. Uguglati "How realistic is the martian" i kliknuti na poneki link.

Svi redom su naveli da je film izuzetno realan, posebice zato jer su ga radili u bliskom kontaktu s ljudima iz NASA-e. Vele jedino što je nerealno jest oluja na početku filma (ne postoje tako jaki vjetrovi na Marsu, zbog rijetkosti atmosfere najveći udari vjetra jačine su malog morskog povjetarca) ali to je i tako radi razvoja radnje. Druga stvar koja (za sada) nije realna jest odlazak s Marsa. Za sada ne postoji nikakva tehnologija koja bi to omogućila. Teorije postoje i radi se na tome, ali ništa još od prototipa. Ali u filmu se ne navodi godina slijetanja na Mars, pa eto ...

 

 + WALL*E like voznja po svemiru :)

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
offline
Koliko je Marsovac pogodio, a koliko promašio?

Nikome nije čudno, kako je sve probleme riješio ljepljivom trakom?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koliko je Marsovac pogodio, a koliko promašio?
Diablo86 kaže...

Nikome nije čudno, kako je sve probleme riješio ljepljivom trakom?

 https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/2c/Speed_tape.jpg

 

speed tape v2.0

 

+

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
online
Re: Koliko je Marsovac pogodio, a koliko promašio?
Diablo86 kaže...

Nikome nije čudno, kako je sve probleme riješio ljepljivom trakom?

 Što, zar nisi gledao Mythbusterse, gde se svi problemi mogu rešiti lepljivom trakom?!  Šalu na stranu, jeste pomenuto u tekstu da su te fore u filmu skroz nerealne. 

 

Slažem se sa ocenom iz teksta, film je poprilično inspirativan i uzbudljiv, i ko se "loži" na svemirske letove, verovatno neće pogrešiti. I opštoj, ne posebno naučno kritičnoj publici će biti zanimljivo.

 

EDIT: Nije li iz teme jasno da će u tekstu film biti seciran i da će se baviti konkretnim detaljima?

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2015 22:56 (Ivan(4)).
16 godina
offline
Re: Koliko je Marsovac pogodio, a koliko promašio?
Diablo86 kaže...

Nikome nije čudno, kako je sve probleme riješio ljepljivom trakom?

Misliš kako je u rukavicama uspio "načeti" traku s koluta? 

 

 

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Koliko je Marsovac pogodio, a koliko promašio?

glupo je analizirati filmove jesu li "točni" jer filmovi služe za zabavu. ako želite realnost gledajte dokumentarce, a ne igrane filmove... da se filmovi snimaju da budu realni, bili bi dosadni...

 

sam film Marsovac nije loš...

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2015 23:20 (dadn).
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koliko je Marsovac pogodio, a koliko promašio?
nixass kaže...
Diablo86 kaže...

Nikome nije čudno, kako je sve probleme riješio ljepljivom trakom?

 https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/2c/Speed_tape.jpg

 

speed tape v2.0

 

+

 

 To je to

Windows Phone 8.1 - L520, L822, L930...
16 godina
offline
Re: Koliko je Marsovac pogodio, a koliko promašio?
dadn kaže...

glupo je analizirati filmove jesu li "točni" jer filmovi služe za zabavu. ako želite realnost gledajte dokumentarce, a ne igrane filmove... da se filmovi snimaju da budu realni, bili bi dosadni...

 

sam film Marsovac nije loš...

 slažem se, jer starijoj ekipi koja je 80tih uživala u akcijskim junacima nije smetalo kako glavni lik sam ubija stotine protivnika i nikad mu ne ponestane streljiva

 

 

14 godina
offline
Koliko je Marsovac pogodio, a koliko promašio?

Zar nebi matični brod trebao imati vodu u trupu i tako je radijacija eliminirana? Ne čujem da se to spominje a u teoriji zvuči kao odlično rješenje za međuplanetarna putovanja - zalihe vode za posadu i antiradijacijski štit. + centrifuga za gravitaciju, + onaj novi materijal koji se zacijeli u sekundi kao antimeteor štit, dodatni sloj oko trupa broda, ionski pogon i solarno backup pogon. Takav brod bi mogao komodno bit u orbiti kao backup ako dole ekipi na površini nešto pođe po zlu.

 

Btw, evo na NewScientist na istu temu kao i ovaj članak

https://www.newscientist.com/article/dn28238-the-martian-the-science-of-surviving-a-space-catastrophe/

http://eu.battle.net/sc2/en/profile/294395/1/Chef/ http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/Chef_cr0/
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2015 23:40 (KIKI3ooo).
 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Koliko je Marsovac pogodio, a koliko promašio?

Zamisli, snimili su film koji je nerealan!

 

Da bi se uživalo u filmu kao takvom, većina uradaka zahtijeva po defaultu isključivanje zdravog razuma, logike i kritičkog razmišljanja.

 

Lik je napisao mini studiju što je prikazano realno a što ne, na holivudski uradak. Lol.

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Koliko je Marsovac pogodio, a koliko promašio?
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko je Marsovac pogodio, a koliko promašio?

Manje-više to što je film nerealan, čudno mi je samo da ga je Nasa koristila za neku vrstu promocije svojih misija na Marsu (na webu, fejsu i sl.). Očito njima nije bitno da ekipa vidi što je realno ili ne, bitno je da na Mars prvi sleti Amer, da je po mogućnosti Matt Damon i da ispadne najveći heroj ikada.

 

A to što najlonom štiti prostor ili mijenja brzinu bombom, ah, sitnice! 

أهبل Origin: mrxa | SteamID: mrxa88 | speed: http://www.speedtest.net/result/2968693004.png | https://www.flickr.com/photos/131447653@N03/
 
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko je Marsovac pogodio, a koliko promašio?
izith kaže...

Valkic kaže...

 

Inače, g. Radonjić je legenda 

 Kad je već legenda, bio bi red da mu točno upamtiš prezime - Radonić 

 Niti voditeljica radijske emisije utorkom na HR2 nije imuna na spominjanje Radonjića, kao ni slušatelji koji se javljaju u emisiju. :-) Gospodin Radonić je vjerojatno već oguglao na to.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko je Marsovac pogodio, a koliko promašio?
BarbaVeli kaže...
digitall kaže...

u naslovu nedostaje jedna rijec; SPOILERIIIIII

sada ce mi film biti manje napet i zanimljiv

 Autor je napisao izvrsnu raščlambu, a o mnogim sam točkama i sam razmišljao nakon gledanja filma. Međutim, ne mogu prešutjeti da je autor propustio naglasiti vrlo važnu informaciju na početku teksta ili u podnaslovu, a to je upravo činjenica da se čitanjem njegove kolumne značajno otkriva sadržaj filma i time potencijalno umanjuje doživljaj gledanja.

Ako on sam nije znao za takav uzus, uredništvo ga je trebalo upozoriti.

 Film se prikazuje u kinima već dva tjedna i više nije novost, a ovaj članak ne moraš pročitati dok ne pogledaš film, ako je to važno, zar ne?

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2015 9:02 (BudalastoStvorenje).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko je Marsovac pogodio, a koliko promašio?
BarbaVeli kaže...

 

Naravno da to nije točno. Pogledaj IMDb tekstove o filmovima pa ćeš vidjeti posebne napomene o spoilerima. O filmovima se može govoriti bez spoilera.

Pazi, naslov članka glasi: "Koliko je Marsovac pogodio, a koliko promašio?" O čemu je u članku s takvim naslovom moglo biti riječi? I tko te je tjerao da pročitaš tekst prije gledanja filma? Kako će ti autor pojasniti promašaje u filmu, ako ne spomene detalje? Dajte se ne sramotite...

 

 

 
2 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koliko je Marsovac pogodio, a koliko promašio?
digitall kaže...

da sam znao za spojlere naravno da nebi citao clanak dok ne pogledam film, a kako mogu znati?

 

 U buduće nemoj čitati članke koji imaju sliku Matt Damona.

 

 

Film se previše bavio nebitnim stvarima. Sniman je u 3Du, a pola filma se događa u nekim uredima na zemlji.

Film su trebali napraviti poput Castawaya, jer je takva knjiga. Trećinu knjige se jadnik napati da posadi krumpir, a u filmu Matt Damon jednostavno gurne krumpir u drek.

 
3 1 hvala 1
16 godina
offline
Koliko je Marsovac pogodio, a koliko promašio?

 

Realnosti mora biti u ovome žanru. Science Fiction je različito od Fantasy žanra.

Primjerice Star Wars nije science fiction nego čisti fantasy.

 

Ako je tko čitao djelao A.C. Clarkea onda je saznao kako špekulirati i pri tome koristiti realnost.

 

Gravity je bio loš film iako uvijek pogledam svaki film koji se odvija u svemiru.

Zašto mi je bio sranje? Zato što mi je trebao pokazati realne probleme i opasnosti, a samo sam se isprovocirao.

 

"Dan Nezavisnosti" je bio neozbiljan film. Ali to sam očekivao od prve reklame za isti pa sam gledao na drugi način.

 

Ali film kao Marsovac jednostavno ne mogu gledati, ako nije minimalno 99,9999% u težnji da prikaže "što bi bilo kada bi bilo".

 

Netko je spomenuo filmove Arnolda i Stalonea... Tamo sam dobio što sam htio, ali ovo je science fiction. I tu, dragi moji, ne bi smijelo biti zajebancije.

mag.iur.
 
7 1 hvala 1
15 godina
offline
Koliko je Marsovac pogodio, a koliko promašio?

a ne znam više. kako je krenulo, g. Radonić će još tvrditi i da su Zvjezdane staze samo fikcija. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Koliko je Marsovac pogodio, a koliko promašio?

Nego momci je li netko od vas čitao "Randevous with Rama" iliti "Susret s Ramom" ?

Freeman (popularni Morgan Freeman) ima već dosta godina prava na snimanje filma, ali nikako da krene s time.

Ako bi to bila prava 1:1 verzija djela A.C. Clarka onda će nas jednog dana čekati poslastica.

mag.iur.
 
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko je Marsovac pogodio, a koliko promašio?
zerocool12 kaže...

Kazes ping od 20min?

 

Upravo sam shvatio nešto zbilja strašno od čega mi se steglo srce - ako neko ne izmisli neku physics-bending metodu komunikacije koja nekako zaobilazi ograničenje brzine svjetlosti (kao subspace communication u Star Treku) nikad neće biti moguća međuplanetarna / međuzvjezdana / međugalaksijska partija Counterstrikea ! Bićemo zauvijek ograničeni da igramo FPS-ove samo sa ljudima suigračima (bilo koje vrste) na istom planetu ! Oh the horror ! 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Koliko je Marsovac pogodio, a koliko promašio?
Korny1603987 kaže...

Nego momci je li netko od vas čitao "Randevous with Rama" iliti "Susret s Ramom" ?

Freeman (popularni Morgan Freeman) ima već dosta godina prava na snimanje filma, ali nikako da krene s time.

Ako bi to bila prava 1:1 verzija djela A.C. Clarka onda će nas jednog dana čekati poslastica.

 

Zar ti zbilja misliš da bi išta što izađe iz Hollywooda moglo imati ikakve veze sa pravim duhom A. C. Clarka i knjige kao što je "Rendezvous with Rama" (note 1 - da pročitao sam je, note 2 - primijeti da si malo pogrešno spellovao naslov) ?

Samo treba pogledati kako su kriminalno izmasakrirali "I am Legend" ili "I, Robot" ili ono govno od "Prometheusa"... Što se mene tiče SF žanr je zasjao 80-ih i onda postepeno odumro, a danas Hollywood samo cipelari njegov truli leš i zarađuje na njemu. SF koji se bazira samo na CGI efektima i sisama umjesto na radnji za mene nije SF.

Ja sam odustao od nade za pristojnu ekranizaciju bilo kakvog SF remek djela.

14 godina
offline
Re: Koliko je Marsovac pogodio, a koliko promašio?
Korny1603987 kaže...

Nego momci je li netko od vas čitao "Randevous with Rama" iliti "Susret s Ramom" ?

Freeman (popularni Morgan Freeman) ima već dosta godina prava na snimanje filma, ali nikako da krene s time.

Ako bi to bila prava 1:1 verzija djela A.C. Clarka onda će nas jednog dana čekati poslastica.

Jesi li čitao The Martiana? Da je film 1:1 verzija, ovog članka vjerojatno nebi ni bilo, samo je pitanje koliko bi bio popularan. Ista stvar će se dogoditi i sa tim, nisam čitao, ali siguran sam da će izbaciti "dosadne" dijelove, koji su nekima i najzanimljiviji, i opet ćemo čitati članke što ne valja s filmom.

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice