Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove

poruka: 96
|
čitano: 15.131
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove".
9 godina
offline
Re: Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove
Bitanga kaže...
matrix777 kaže...

 Razlog za skidanje serija je što nije dostupna kod nas? Odnosno piratstvo? 

 

Ja bi volio novi BMW, jbg al ne ide... A govorio sam sve ono iz razloga jer sam zaljubljenik u filmove, sliku, zvuk... Imam OLED tv doma, posebni soundbar i odličan Bose system zvučnika za kućno kino, uložio sam pravo malo bogatstvo u to i jednostavno mi nije ni na kraj pameti te debelo mi je ispod časti, skinut neki pirat film na usb i piknut u takvu telku. Jednostavno nepojmljivo.. 

 

 

 

Nisi razumio, ja bih platio. Ali nemam kome. Nitko ne želi moj prljavi novac, kužiš? Rekao sam već, sav software imam legalan, igre, glazbu... nek srede i video streaming i prvi sam koji će plaćati redovito.

Hoću pogledati Sons Of Anarchy (karikiram)... nemam gdje! A BluRay neću kupovati iz principa - 150€ ne dam za seriju, a i ne treba mi komad plastike i skupljanje smeća po stanu. 

Naravno, neću crknuti ako ne pogledam, da nije lako dostupno ne bih ni gledao. Al eto, je, ići ću u pakao, znam.

 

Znači ipak se radi o 150 eura. Ovime si sve rekao. Ako ti je skupo, gledaj "A je to" crtiće, oni su po nekoliko centi. (karikiram)

 

Šalu na stranu, no da postoje zaista kvalitetni "kanali" i televizijske kuće kod nas, sa ozbiljnim listama, nebi se puno toga promjenilo. I dalje bi se skidalo šakom i kapom. Jer naš je mentalitet taj da zašto dati i jednu kunu za film (100 lipa) ako ga se može skinuti besplatno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.11.2016 0:45 (matrix777).
8 godina
offline
Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove
matrix777 kaže...

 

Znači ipak se radi o 150 eura. Ovime si sve rekao. Ako ti je skupo, gledaj "A je to" crtiće, oni su po nekoliko centi. (karikiram)

 

Šalu na stranu, no da postoje zaista kvalitetni "kanali" i televizijske kuće kod nas, sa ozbiljnim listama, nebi se puno toga promjenilo. I dalje bi se skidalo šakom i kapom. Jer naš je mentalitet taj da zašto dati i jednu kunu za film (100 lipa) ako ga se može skinuti besplatno.

 

Ne, ne radi se o 150€. Radi se o tome što dobijem za 150€. 150€ je 16-17 mjeseci američkog Netflixa (koji ima tu seriju), ili je 150€ jedna jedina serija na blurayu.

Ne podržavam ni ja piratstvo, ali nisam ni glup da ne vidim dok me netko pravi budalom.

 

7 godina
offline
Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove

Ono kad je bolje iskustvo gledati piratizirani film (jer nema 15 minuta reklama koje se NE MOGU preskociti) ili kad piratizirani softver radi bolje od originala (jer DRM tretira korisnika kao kriminalca). 

Ja sam jedna od osoba koja ima 95% originalnog softvera na kompu i zaista mrzim kad je moje korisničko iskustvo uvelike lošije kad koristim original sofrver nego pirat. To ne smije biti tako. Što se teme tiče, plaćeni filmovi isto tretiraju korisnika kao kriminalca (FBI warning i sl. gluposti). Zato poruka za sve distributere filmova i softverske kuće - PRESTANITE TRETIRATI SVOJE LEGITIMNE KORISNIKE KAO DA SU KRIMINALCI!

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove

"industrijo" i ostali paraziti - blow me. kak vi meni, tak ja vama (treći newtonov zakon). ho, ho, ho, and a bottle of rhum. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove

mda imam plaću i 3000e opet bih skidao...jbg balkanski sklop šta reći...može se taj novac i pametnije trošit nego na hol. filmove koje su zabava za popodne i koje pola filma prespavam.

 

a ove bolje svejedno pogledam u kinu tako da nemoraju kukat nisu to propuštene pare,nebi ih nikako oni vidjeli,barem ne od mene

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove
Bitanga kaže...
matrix777 kaže...

 

Znači ipak se radi o 150 eura. Ovime si sve rekao. Ako ti je skupo, gledaj "A je to" crtiće, oni su po nekoliko centi. (karikiram)

 

Šalu na stranu, no da postoje zaista kvalitetni "kanali" i televizijske kuće kod nas, sa ozbiljnim listama, nebi se puno toga promjenilo. I dalje bi se skidalo šakom i kapom. Jer naš je mentalitet taj da zašto dati i jednu kunu za film (100 lipa) ako ga se može skinuti besplatno.

 

Ne, ne radi se o 150€. Radi se o tome što dobijem za 150€. 150€ je 16-17 mjeseci američkog Netflixa (koji ima tu seriju), ili je 150€ jedna jedina serija na blurayu.

Ne podržavam ni ja piratstvo, ali nisam ni glup da ne vidim dok me netko pravi budalom.

 

 Kakvih 150 eura pa star trek TNG na blu ray-u košta 42 funte. Za 115 funti dobiješ triple pack. Znači tri serije na blu ray-u kompletne. TNG,Enterprise i TOS.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove
tokyu kaže...

Ono kad je bolje iskustvo gledati piratizirani film (jer nema 15 minuta reklama koje se NE MOGU preskociti) ili kad piratizirani softver radi bolje od originala (jer DRM tretira korisnika kao kriminalca). 

Ja sam jedna od osoba koja ima 95% originalnog softvera na kompu i zaista mrzim kad je moje korisničko iskustvo uvelike lošije kad koristim original sofrver nego pirat. To ne smije biti tako. Što se teme tiče, plaćeni filmovi isto tretiraju korisnika kao kriminalca (FBI warning i sl. gluposti). Zato poruka za sve distributere filmova i softverske kuće - PRESTANITE TRETIRATI SVOJE LEGITIMNE KORISNIKE KAO DA SU KRIMINALCI!

 Za to je sve EA kriva i kapitalistički mentalite. Pogledaj u šta su se pretvorili. A da ne govorim EA je svake godine najgora firma i dobiva nagradu u toj kategoriji.

7 godina
offline
Re: Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove
Ne hvala :)
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove

Piratstvo je debelo unazadilo filmsku industriju. Klici plaćaju ulaznice pa se večinom snimaju superheroji dok pošteni akcijski film izumire, zadnji dobar koji sam gledao je Fury road, drama prođe evuntualno ako je ww II te poneki SF spektakl. Ostalo ljudi radije pogledaju doma. Pokušali sa 3D pa im i to ide slabo jer su naravno uveli i 3D za po doma pa to više nije nikakava fora. Za doma si kupiš projektor danas bez problema ili neki 50" ekran...u principu jednako gubi i publika koja je zaboravila ugugođaj gledanja kino filma....ali kvragu kad odem u kino i tamo me obasipaju sa rekalamam iako sam platio kartu i drugu najskuplju stvar na svijetu, kino kokice.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove

Filmovi su tolike kvalitete da je ljudima teško prodati i nekakvu uslugu tipa NETFLIX gdje imas hrpu filmova i serija za relativno malu cijenu.

To je dovoljan pokazatelj stanja u Europi sto se ove teme tice.

 

 

Al eto poslusat cu dr. Pack i pitati:

Gdje uopce kupiti relativno novi film?

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove
Kao sto rece tu jedan Balkanski sklop, sta cu kupovat filmove nisam Njemac ili Amer
Sojkass
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove
XXX kaže...

....ali kvragu kad odem u kino i tamo me obasipaju sa rekalamam iako sam platio kartu i drugu najskuplju stvar na svijetu, kino kokice.

 

Upravo ovo odbija ljude od kina. Svaki put kad idem u kino razmišljam kako bih se dobro odmorio da mogu odrijemati dok reklame ne prođu. Rekord koji sam do sada doživio je bio 35 minuta reklama! I ne, ne smetaju me ni malo najave filmova, već reklame koje s filmovima nemaju nikakve veze.

KaeR
13 godina
neaktivan
offline
Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove

Meni osobno je veliki problem sama kvaliteta filmova u zadnje vrijeme.
Kao istinski filmofil, u slobodno vrijeme uređujem jedan filmski portal od 1999. Kako indirektno reklamiram kino prikazivače i distributere, skoro svi oni su mi omogućili besplatne kino ulaznice, a često me nagrade i fizičkom kopijom filma. Uz sve to, zadnji film u kinu sam pogledao lani - "Star Wars - the Force Awakens", a disk koji sam ubacio bio je "Šegrt Hlapić"?! Rijetko koji film, a koji sam predstavio na portalu u zadnjih par godina me motivirao i zainteresirao da ga odem besplatno pogledati u kinu. OK, možda sam kao zreli 40-godišnjak već pomalo i sit gledanja svega i svačega, međutim kod svoje djece vidim istu stvar?!
Na 65" 4K HDR TV-u gledam u zadnje vrijeme reprizu reprize ST-TNG, Zvonili ste Milorde, Alo-Alo i Alf-a :-/
Čak nemam živaca prevrtiti 200-tinjak programa koje mi je uvalio kabelski operater, iako je tu i HBO, par BLITZ-ovih filmskih programa... ako nešto u tom paketu i pogledam, onda je to Discovery, History i sl. tematski TV programi. Zapravo, kad malo bolje razmislim, više vremena provedem gledajuću akvarije po stanu, nego gledajući TV;-)

BTW, kod video igara vidim istu stvar... Klinci svaki malo užicaju neku igru bilo za PS4 ili PC-u, i osim sporadičnog igranja GTA V, Minecrafta i još par igara, PS4 skuplja prašinu :-/ Kompjuteri i TV u sobi im služe za gledanje YT?! 

 
10 0 hvala 0
16 godina
offline
Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove

Kao što je slučaj i s igrama, danas kada imamo servise poput Steam-a i GOG-a koji daju zaista masne popuste svakih nekoliko tjedana može se pričati o kupovini originala.

Prije nekoliko godina kada je standardna cijena za igru bila preko 400kn naravno da smo sve skidali - danas kad mogu nabaviti super naslove (čak i čitave serijale) po 10tak eura i manje imam kolekciju od preko 100 originala :) 

 

Kada bi filmovi koštali po 10tak kuna onda bi si ljudi mogli složiti nekakvu kućnu filmoteku (s originalima) i svaki mjesec dodati nekoliko naslova, a industrija bi zaradila više nego do sada. 

 

Ponuda, potražnja i dostupnost...   ;) 

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
13 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove
zeroname kaže...

 

 Kakvih 150 eura pa star trek TNG na blu ray-u košta 42 funte. Za 115 funti dobiješ triple pack. Znači tri serije na blu ray-u kompletne. TNG,Enterprise i TOS.

 

Naprimjer, to je samo jedan od primjera serija koje bih morao kupiti ako ne gledam na streaming servisu.

https://www.amazon.de/Sons-Anarchy-Complete-exklusiv-Amazon/dp/B019E5JBE2/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1479801411&sr=8-1&keywords=sons+of+anarchy+blu+ray

 

Pola Europskih zemalja to ima u svojoj ponudi, ali HR nema. Pa neka se za to prvo izbore, da nismo zemlja trećeg svijeta u EU, a onda neka se nadaju nekim novcima i smanjenju piratluka.

Sigurno se ne bih gnjavio sa torrentima, upitnom kvalitetom i plex media serverom da mi streaming servisi daju ponudu koju imaju druge EU zemlje.

 

Tako već jedno 6-7 godina plaćam Deezer i isto toliko ne skidam mjuzu.

11 godina
offline
Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove

LOL

 

Samo budale ce odvojiti svoje vrijedno zaradjene kune i baciti ih na neko autorsko dijelo poput filma ili muzike.

Ako filmasi i muzicari zele zaraditi neka rade predstave i koncerte i zive od ulaznica odnosno postenog rada kao i ostali radnici...

 
0 5 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove
Bitanga kaže...
zeroname kaže...

 

 Kakvih 150 eura pa star trek TNG na blu ray-u košta 42 funte. Za 115 funti dobiješ triple pack. Znači tri serije na blu ray-u kompletne. TNG,Enterprise i TOS.

 

Naprimjer, to je samo jedan od primjera serija koje bih morao kupiti ako ne gledam na streaming servisu.

https://www.amazon.de/Sons-Anarchy-Complete-exklusiv-Amazon/dp/B019E5JBE2/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1479801411&sr=8-1&keywords=sons+of+anarchy+blu+ray

 

Pola Europskih zemalja to ima u svojoj ponudi, ali HR nema. Pa neka se za to prvo izbore, da nismo zemlja trećeg svijeta u EU, a onda neka se nadaju nekim novcima i smanjenju piratluka.

Sigurno se ne bih gnjavio sa torrentima, upitnom kvalitetom i plex media serverom da mi streaming servisi daju ponudu koju imaju druge EU zemlje.

 

Tako već jedno 6-7 godina plaćam Deezer i isto toliko ne skidam mjuzu.

 Dobro to je limited edition. Ali stvarno nije skupo npr  cijeli paket pirata sa kariba znači 4 blu ray filma 10 funti to je 86 kuna znači oko 20 kuna za jedan blu ray film pa gdje to ima. Skuplji je blu ray medij.

14 godina
offline
Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove

Ja se držim legalnih izvora. Dok god je u nas gledanje streaming sadržaja legalno (nema šeranja), go for it!

 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove
Šta reći, video u prilogu sve govori.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove

Sve je vec receno, no ja cu povuci jos jednu paralelu - bi li radije kurvi platili ili se malo potrudili i karali besplatno. Izbor je jasan. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove

Nek nam daju pošteni VOD pa ćemo plaćati.
Kina da bi opstala moraju imati 130% popunjenost uz cijenu karte od 30€ i sat vremena reklama prije svake projekcije. Filmski studio da bi zaradio na filmu mora natjerati svakog čovjeka od 3 do 87 godina da pogleda film, dvaput. Na kraju smo krivi mi jer "nismo navikli plaćati".

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove
zeroname kaže...
Ali stvarno nije skupo npr  cijeli paket pirata sa kariba znači 4 blu ray filma 10 funti to je 86 kuna znači oko 20 kuna za jedan blu ray film pa gdje to ima. Skuplji je blu ray medij.

 Sa titlovima?

15 godina
offline
Re: Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove
zeroname kaže...

 Dobro to je limited edition. Ali stvarno nije skupo npr  cijeli paket pirata sa kariba znači 4 blu ray filma 10 funti to je 86 kuna znači oko 20 kuna za jedan blu ray film pa gdje to ima. Skuplji je blu ray medij.

 

Ma i jeftinije verzije ti dođu na isto skoro. 15€-25€ po sezoni pa onda i još poštarina.

Pirati s Kariba me ne zanimaju :-)  Filmovi općenito su mi gubitak vremena. Rađe igram neku igru. Dobra serija je nešto skroz drugo.

16 godina
offline
Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove

Placanje filmova je isto kao da placas za sex. Zasto kada uz malo trikova moze za besplatno, a uostalom i ne znas kakav ce biti. Ak je sranje, ides dalje. Ako valja, pogledas jos par puta dok ne dosadi :)

Ebote koje sam ja musko govno, seksist i wannabe macho men.... razapnite me feministkinje! :)

Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove

Sjecam se vremena dok su postojale videoteke da smo svi kao djeca bili svakodnevno u njoj i posudivali filmove. Na pocetku je cijena jednog filma bila 4kn a place skoro iste ko danas. Ali je bilo i sto za posuditi i valjda od stotine filmova koje sam gledao u to vrijeme pamtim 2-3 losa. Ljudi je uvijek bilo, videoteka je imala vise clanova nek mjesto ljudi.

Tako da nije problem u mentalitetu kao sto neki vole isticati.

Negdje pocetkom 2000 poceli su dolaziti Dvd filmovi po 10kn i ljudi je i dalje bilo ali kvaliteta filmova je pocela padati. Znao sam doci u videoteku i sat vremena traziti i na kraju uzeti neku glupost cisto od sramote.

Iskreno i bez pretjerivanja jedini dobar film koji mi je ostao u sjecanju da sam gledao na Dvd-u je bio Matrix. 

Kasnije je ponuda bila sve losija, cijena sve veca i videoteka je propala kao i sve druge naravno.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.11.2016 11:24 (walentkane).
Moj PC  
7 1 hvala 0
12 godina
offline
Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove

U životu se ništa ne mora-apropo naslovu! ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove
I poslodavci se moraju naviknuti isplacivati place jel...
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove

Haha dok bosna ne ode u EU nepada mi napamet da plaćam filmove a to je za nekih 100 godina ako bog da.A u hrvatskoj je pomalo krenuo zakon o piratstvu prvo će krenuti od velikih riba pa onda do onih sitnih na kraju do samog korisnika interneta.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ljudi se moraju naviknuti plaćati filmove
XXX kaže...
zeroname kaže...
Ali stvarno nije skupo npr  cijeli paket pirata sa kariba znači 4 blu ray filma 10 funti to je 86 kuna znači oko 20 kuna za jedan blu ray film pa gdje to ima. Skuplji je blu ray medij.

 Sa titlovima?

 Svi mogući titlovi osim hrvatskih naravno. Neki imaju Hrvatske. Svi naravno imaju engleske titlove pod obavezno. Osim toga ako nemožeš pratit film sa engleskim filmovima onda stvarno nemoraš ga ni gledat.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice