Microsoft predstavio Xbox One X konzolu

poruka: 48
|
čitano: 7.962
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft predstavio Xbox One X konzolu".
11 godina
offline
Microsoft predstavio Xbox One X konzolu

Za neupućene: 22 ekskluzivna igrača naslova = Forza 7, Sea of Thieves i Crackdown 3 na PC/Xbox One + 3rd party "Indie" igre koje će imati odgodu izlaska na drugim platformama.

 

PSN - DeniZg80, Youtube channel: https://www.youtube.com/channel/UCtuFx5BN99qQpv72xmEvAYQ
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Microsoft predstavio Xbox One X konzolu

Iako zvuči fantastično, čini mi se da će igri koje budu radile na 60 fps-a u 4K rezoluciji biti za na prste nabrojati :) - Vrlo vjerojatno samo single playeri.

 

Makar da budemo iskreni, 500 eura za 4K konzolu i na 30 fps-a je poprilično isplativa kupovina

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Microsoft predstavio Xbox One X konzolu

Ako ništa drugo, specifikacije su fantastične za jednu konzolu.

 
11 0 hvala 0
Microsoft predstavio Xbox One X konzolu

A koja je to grafika unutra? AMD RX 570 ili nešto slično?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft predstavio Xbox One X konzolu
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

A koja je to grafika unutra? AMD RX 570 ili nešto slično?

http://www.pcgamer.com/heres-how-microsofts-xbox-one-x-compares-to-a-pc/

 

 

 

Gaming PC vs. Xbox One X

All of the money in the Xbox One X is focused on graphics, though its CPU has gotten a boost over the standard Xbox One.

Compared to a desktop CPU, the Xbox One X's CPU will be a substantial bottleneck. The eight Jaguar CPU cores will offer one-half to one-third the performance of AMD's new Ryzen CPUs. As we wrote when the Scorpio specs were first revealed, all eight cores working together will maybe roughly equal the performance of an Intel i3 CPU.

Scorpio's GPU has 40 customized compute units clocked at 1172MHz; and Scorpio boasts a generous 12GB of GDDR5 RAM with a memory bandwidth of 326GB/s—substantially higher than the 8GB and 256GB/s of AMD's RX 580 PC graphics card. To get that kind of memory on a PC graphics card, you'll have to step up to a GeForce Titan Xp. Keep in mind, however, that on the Xbox One X the memory is split between GPU and system, with Microsoft recently saying developers will be able to use 9GB of the GDDR5 RAM.

But don't mistake the GPU specs in Scorpio for equivalent PC power. There is no chance in hell the Scorpio's graphics power is anywhere near that of a Titan Xp just because it has the same amount of memory. If you were to buy something equivalent, expect an AMD RX 580 or GeForce GTX 1060, but those desktop graphics cards have less video memory.

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll tr
15 godina
offline
Microsoft predstavio Xbox One X konzolu

Wow!Izgleda odlično!

Ako se ne varam,ovo je prva true 4K konzola na svijetu?

Super cijeana.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Microsoft predstavio Xbox One X konzolu

zato nije ryzen unutra?ovome se veselim samo zbog amd-a nista drugo. aj mozda danas sutra i za klince da mi ne okupiraju pc 

xfact
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Microsoft predstavio Xbox One X konzolu

Xbox Box One

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
Moj PC  
10 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Microsoft predstavio Xbox One X konzolu

"prva 4K konzola na svijetu"

A PS4 Pro nije 4K konozola, od svih koji su danas objavili vijest imate najgluplji naslov i najmanje podataka.

 
4 10 hvala 1
9 godina
offline
Microsoft predstavio Xbox One X konzolu

Neloša cijena za 4k30fps-a ...ali ipak 

https://i.redd.it/e18f8931ul5y.gif
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft predstavio Xbox One X konzolu
kapetan_ajkula kaže...

"prva 4K konzola na svijetu"

A PS4 Pro nije 4K konozola, od svih koji su danas objavili vijest imate najgluplji naslov i najmanje podataka.

 

PS4 Pro nema stvarnu 4K rezoluciju, već ju diže algoritmima.

8 godina
offline
Re: Microsoft predstavio Xbox One X konzolu
Dex.pwn kaže...
kapetan_ajkula kaže...

"prva 4K konzola na svijetu"

A PS4 Pro nije 4K konozola, od svih koji su danas objavili vijest imate najgluplji naslov i najmanje podataka.

 

PS4 Pro nema stvarnu 4K rezoluciju, već ju diže algoritmima.

 Ovisni o igri isto kao sto ce bit sa ovom konzolom.

Na Pro imas igara sa nativnom 4k rezolucijom i 60fps-a (sportske igre)
Neke su natvine 4k 30fps-a 
Neke su 3200x1800
....

Ak mislis da ce bas sve igre bit u nativnih 4k na XBX onda se varas. 
Sam MS je rekao da daje developerima da odluce dal ce radit upscale na 4k pa resurse ulozit u nesto drugo ili ce tjerat nativnih 4k

Bitno je napomenut da je jako tesko primjetit za vrijeme igranja razliku između stvarnog 4k i onog koje dize algoritam...

16 godina
offline
Re: Microsoft predstavio Xbox One X konzolu
NiramX kaže...

Ako ništa drugo, specifikacije su fantastične za jednu konzolu.

Pa ne baš, kaj se tiče grafike to drži vodu, procesorski dio malo zapinje=ali je ipak dovoljan da odradi zadani posao.Sad se malo lakše diže, jer Jaguar CPU radi na 500mhz višoj CPU frekvenciji dakle 2.3ghz.

 

Fantastično moš okačit pod buduče konzole, kao Sony PS5 ili neki novi buduči Microsoft XBox za njih je več rezerviran Zen CPU.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-cpu/224306.aspx?page=166&jumpto=5326022&sort=asc&view=flat

skank666 kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

A koja je to grafika unutra? AMD RX 570 ili nešto slično?

http://www.pcgamer.com/heres-how-microsofts-xbox-one-x-compares-to-a-pc/

 

 

 

Gaming PC vs. Xbox One X

All of the money in the Xbox One X is focused on graphics, though its CPU has gotten a boost over the standard Xbox One.

Compared to a desktop CPU, the Xbox One X's CPU will be a substantial bottleneck. The eight Jaguar CPU cores will offer one-half to one-third the performance of AMD's new Ryzen CPUs. As we wrote when the Scorpio specs were first revealed, all eight cores working together will maybe roughly equal the performance of an Intel i3 CPU.

Scorpio's GPU has 40 customized compute units clocked at 1172MHz; and Scorpio boasts a generous 12GB of GDDR5 RAM with a memory bandwidth of 326GB/s—substantially higher than the 8GB and 256GB/s of AMD's RX 580 PC graphics card. To get that kind of memory on a PC graphics card, you'll have to step up to a GeForce Titan Xp. Keep in mind, however, that on the Xbox One X the memory is split between GPU and system, with Microsoft recently saying developers will be able to use 9GB of the GDDR5 RAM.

But don't mistake the GPU specs in Scorpio for equivalent PC power. There is no chance in hell the Scorpio's graphics power is anywhere near that of a Titan Xp just because it has the same amount of memory. If you were to buy something equivalent, expect an AMD RX 580 or GeForce GTX 1060, but those desktop graphics cards have less video memory.

Nema tu nikakvog značajnog botlnekiranja, pogotovo ne sad kad procesor radi na znatno višoj CPU frekvenciji.

 

PCGamer ekipa ne zna di Kokoš piša, Dual Core i3 to bi bio teški promašaj za jednu ovakvu igraču konzolu.Samo nek oni hvale svoje i3, pa nek i dalje igraju samo trofazne igrice koje iskorištavaju samo jednu CPU jezgru.

 

Igrače konzole nisu PC, na konzolama je sve maksimalno optimizirano ili iscjedimo APU do zadnje kapi.

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.6.2017 19:46 (rambox).
7 godina
neaktivan
offline
Microsoft predstavio Xbox One X konzolu

bilo je i vrijeme

Netko radi što zna a netko zna šta radi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Microsoft predstavio Xbox One X konzolu

ako je 500 eura odmah uzimam! 

Intel Core i7 980x @4.2 GHZ, Asus P6T, 12 GB DDR3 1600, Radeon 2x6970 CrossFire,Samsung T260, vertex2 60gb + 4x2TB WD BLACK
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Microsoft predstavio Xbox One X konzolu

Clickbait naslov namjenjen da potakne fanboy rat po forumu. Fakat ste na niske grane pali.

 

Što fali onom (istinitom) iz većine drugih medija - najmoćnija konzola na svijetu. Čak ni Microsoft ne tvrdi da je to prva 4k konzola.

Predlažem uvođenje mogućnosti prijave trol vijesti.

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.6.2017 21:14 (Chronosus).
Moj PC  
8 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Microsoft predstavio Xbox One X konzolu

 

PSN - DeniZg80, Youtube channel: https://www.youtube.com/channel/UCtuFx5BN99qQpv72xmEvAYQ
7 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft predstavio Xbox One X konzolu
Chronosus kaže...

Clickbait naslov namjenjen da potakne fanboy rat po forumu. Fakat ste na niske grane pali.

 žele zaustaviti drugi fanboy rat - onaj u komentarima o wwdcu

Netko radi što zna a netko zna šta radi.
15 godina
offline
Re: Microsoft predstavio Xbox One X konzolu
kapetan_ajkula kaže...

"prva 4K konzola na svijetu"

A PS4 Pro nije 4K konozola, od svih koji su danas objavili vijest imate najgluplji naslov i najmanje podataka.

Upravo tako :), nije. PS4 Pro ima upscaled 4K rezoluciju u svemu osim gledanju bluray filmova. Jedva vrti 1080p 60fps u pola naslova di će jadan još 4K jesi lud

It is always darkest just before the dawn.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft predstavio Xbox One X konzolu
Dali ima x opciju za smanjit rezoluciju ? Crackdown ce biti 4k 30 fpsa,bilo bi fkt lijepo da mozes smanjit rez i igrat na 60 :)
Get a life! What? I'm a gamer, I have tons of lives!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft predstavio Xbox One X konzolu
funky boy kaže...
Dali ima x opciju za smanjit rezoluciju ? Crackdown ce biti 4k 30 fpsa,bilo bi fkt lijepo da mozes smanjit rez i igrat na 60 :)

A nekako sumnjam da će manja rezolucija povećat fps cap. Ima opciju da se igras na 1440p ili 1080p (ako nemaš 4K monitor/TV) ali mislim da fps lock ostaje kakav je zamišljen za igru - ali tko zna, sad su sve nagađanja. Možda i bude :)

It is always darkest just before the dawn.
13 godina
offline
Re: Microsoft predstavio Xbox One X konzolu
mrsmith kaže...
kapetan_ajkula kaže...

"prva 4K konzola na svijetu"

A PS4 Pro nije 4K konozola, od svih koji su danas objavili vijest imate najgluplji naslov i najmanje podataka.

Upravo tako :), nije. PS4 Pro ima upscaled 4K rezoluciju u svemu osim gledanju bluray filmova. Jedva vrti 1080p 60fps u pola naslova di će jadan još 4K jesi lud

 

Pa zapravo ne, WipEout koji je upravo izašao se vrti u true 4k60fps-a, tako da ti ne stoji teza. Baš me zanima kad izađe usporedba Sonyevog checkerboard 4k i Xboxovog true 4k, da vidimo kolko će biti primjetnih tih 100$. Microsoft i dalje ne kuži da je najveći problem manjak dobrih ekskluzivnih igara. 

 

Nisam vidio da li će podržavati performansni mod za one koji nemaju 4k telke.

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.6.2017 10:06 (Chronosus).
11 godina
offline
Microsoft predstavio Xbox One X konzolu

Destiny 2 će na Xbox-X biti 4K u 30 fps.

Dakle, ista priča kao sa PS4 Pro.

 

Framerate u igrama ostaje isti kao na osnovnim modelima zbog više-manje istog CPU-a (Jaguar). 

 

Zbog jačeg GPU-a, diže se rezolucija i detalji.

Pro ima 4 Tflops GPU, pa diže rezoluciju na 1800p + checkerboard rendering do 2160p. XBX ima 6 Tflops GPU, pa će vjerojatno moći odmah direktno dignuti rezoluciju do 2160p.

PSN - DeniZg80, Youtube channel: https://www.youtube.com/channel/UCtuFx5BN99qQpv72xmEvAYQ
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft predstavio Xbox One X konzolu
Kako god za te pare x se isplati uzet al di su mu exkluzive :/ Plejka ih ima fkt par dobrih..To win10/xbox exkluzive nabijem na k..
Get a life! What? I'm a gamer, I have tons of lives!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Microsoft predstavio Xbox One X konzolu

Uopce mi nije jasna ta fama oko "ekskluziva za xy platformu"... po cemu vas to tocno pali? Meni osobno je to uzas, najgore moguce sta se moze dogoditi da netko napravi hit koji pazi vraga, postoji samo za PS... ono, u cemu je smisao.. ide u korist samo prodavacima konzola.. nikako igracima kao subkulturi.

 

A to sta onda netko ima PS pa misli da se mora izdati ekskluziva da si opravda investiciju od 2000kn u konzolu i bahati kako je bolje prosao nego netko tko je potrosio 15000kn na PC i ne moze igrati taj "ekskluzivan hit".. to su djecja posla. Ajde molim vas :) budimo realni.

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
6 3 hvala 0
8 godina
offline
Re: Microsoft predstavio Xbox One X konzolu
mrsmith kaže...

Uopce mi nije jasna ta fama oko "ekskluziva za xy platformu"... po cemu vas to tocno pali? Meni osobno je to uzas, najgore moguce sta se moze dogoditi da netko napravi hit koji pazi vraga, postoji samo za PS... ono, u cemu je smisao.. ide u korist samo prodavacima konzola.. nikako igracima kao subkulturi.

 

A to sta onda netko ima PS pa misli da se mora izdati ekskluziva da si opravda investiciju od 2000kn u konzolu i bahati kako je bolje prosao nego netko tko je potrosio 15000kn na PC i ne moze igrati taj "ekskluzivan hit".. to su djecja posla. Ajde molim vas :) budimo realni.

 Pa ak me zanima God of war ,Persona ili Bloodbore valjda cu kupit PS4 ,a ne Xbox zar ne ? Bil bi zbilja budala da kupim konzolu na kojoj ne mogu igrat te igre ?

Posto imam PS4 i PC zasto bi kupovao Xbox kad sa ta dva sistema imam sve pokriveno? Kaj ce mi jos jedna konzola ? Jos jedna predplata koju moram placat.


MS nije pokazao niti jedan razlog zasto bi netko trebao imat njihovu konzolu. Pa nisam lud da ju kupim dok na PS4 izlaze vrhunske eksluzive

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.6.2017 12:43 (Santana).
15 godina
offline
Microsoft predstavio Xbox One X konzolu

Totalno si promašio što sam htio reći s postom iznad.. Ali nema veze

 

EDIT: Iako sam PC igrač kupio sam PS4 za Destiny, Bloodborne i Drive Club, te Xbox One za Forzu Horizon 2.. prodao ih nakon nekog vremena. Mislio sam općenito na ekskluzive kao pojam i na to kako u biti nisu na korist igračima jer limitiraju broj korisnika koji imaju pristup određenoj igri, te praktički prisiljavaju na kupovinu određene konzole.

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.6.2017 12:54 (mrsmith).
Moj PC  
1 1 hvala 0
8 godina
offline
Microsoft predstavio Xbox One X konzolu

Bilo bi fino da mozemo igrat sve igre na sistemu koji nam odgovara, al stvarnost nije takva pa biramo sistem koji ima najvise igara koje nas zanimaju. 

Recimo RDR 2 ce kasnit za PC i pitanje dal ce uopce doc kao i prvi RDR.
Ja nebi mogo izdrzat da ne igram... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Microsoft predstavio Xbox One X konzolu

Ekskluzivne igre potiču kupnju platforme (PC/konzola). Da bi neka platforma imala ekskluzivne igre, treba ulagati u razvojne studije koji će te igre napraviti.

 

Kupnja platforme potiče kupovanje svih (pa i multiplatformskih) igara u ekosustavu te iste platforme (PSN, Xbox Live, Steam, Origin itd.).

 

U konačnici, glavna lova je u prodaji igara, hardver je samo sredstvo koje služi toj svrsi.

 

Stvar je vrlo jednostavna, ali Microsoft to još nije shvatio.

 

 

PSN - DeniZg80, Youtube channel: https://www.youtube.com/channel/UCtuFx5BN99qQpv72xmEvAYQ
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.6.2017 13:02 (DeniZg).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Microsoft predstavio Xbox One X konzolu

U tome i jest glavni problem. Zašto bi ekskluzive trebale biti te koje će te potaknuti da kupiš neku od konzola ili PC? Pa dajte lijepo svi sve igre na svim platformama pa da ljudi sami izaberu konzolu koja im više odgovara, ima bolje specifikacije ili se bolje uklapa u nekakav sistem koji si korisnik zamisli. Ovo je samo gluposti izmišljena da potakne prodaju pojedine konzole i prisili ih na daljnje korištenje i kupovanje isključivo njihovih proizvoda. Zato i plaćaju masnu lovu da bi zadržali ekskluzivu. Meni se to osobno nikako ne sviđa.

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice