Musk ima novu ideju – raketni međugradski prijevoz

poruka: 52
|
čitano: 6.473
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Musk ima novu ideju – raketni međugradski prijevoz".
12 godina
odjavljen
offline
Musk ima novu ideju – raketni međugradski prijevoz
Koja glupost -.-
 
9 8 hvala 0
16 godina
online
Musk ima novu ideju – raketni međugradski prijevoz

Nova ideja!???

 

  

 

 

 

 

Opet izmišlja toplu vodu, a ovce diljem svijeta zadovoljno bleju.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
7 6 hvala 0
14 godina
offline
Musk ima novu ideju – raketni međugradski prijevoz

Musk treba gledati da proizvede nešto za mase, a ne pojedince

Moj PC  
0 8 hvala 0
16 godina
offline
Re: Musk ima novu ideju – raketni međugradski prij
Gremlin144 kaže...

Musk treba gledati da proizvede nešto za mase, a ne pojedince

Prije je i avionski prijevoz bio za pojedince... Danas je za mase.

 

Glupost? Pa ne bih se baš složio, bilo gdje na Zemlji stići u roku 30-40min...

 

Da je više ovakvih kao Musk svijet bi bio puno bolje mjesto... Tip barem pare koje ima ulaže u napredak civilizacije, slično kao i Tesla.

14 godina
offline
Re: Musk ima novu ideju – raketni međugradski prij
lllnuclearlll kaže...
Gremlin144 kaže...

Musk treba gledati da proizvede nešto za mase, a ne pojedince

Prije je i avionski prijevoz bio za pojedince... Danas je za mase.

 

Glupost? Pa ne bih se baš složio, bilo gdje na Zemlji stići u roku 30-40min...

 

Da je više ovakvih kao Musk svijet bi bio puno bolje mjesto... Tip barem pare koje ima ulaže u napredak civilizacije, slično kao i Tesla.

 Po čemu misliš da bi to mogli koristiti ljudi opčenito, pogledaj samo koliko to goriva potroši, koliko ljudi unutra stane, možda 30..

Svatko bi se prije odlučio ići avionom nego raketom, ako bi ih jeftinije koštalo, a još k tome nisu svi ljudi imuni na tu G silu..

Lik živi u oblacima, ne znam tko je toliko lud da ga financira

16 godina
offline
Re: Musk ima novu ideju – raketni međugradski prij
Gremlin144 kaže...

 Po čemu misliš da bi to mogli koristiti ljudi opčenito, pogledaj samo koliko to goriva potroši, koliko ljudi unutra stane, možda 30..

Svatko bi se prije odlučio ići avionom nego raketom, ako bi ih jeftinije koštalo, a još k tome nisu svi ljudi imuni na tu G silu..

Lik živi u oblacima, ne znam tko je toliko lud da ga financira

A što misliš kako će ljudi putovati ako bude tipa kolonija na Mjesecu ili Marsu? Ili velika svemirska postaja s 5000 ljudi, i sl.

 

Musk je vizionar, defintivno nije budala... 

15 godina
offline
Musk ima novu ideju – raketni međugradski prijevoz

Musk ko' da sudjeluje razvoju Star Citizena.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
 
11 2 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Musk ima novu ideju – raketni međugradski prij

Bolje da netko usavrši Concord i približi masi takav avion, a ne raketu za do NYCa

16 godina
offline
Re: Musk ima novu ideju – raketni međugradski prij
lllnuclearlll kaže...
Gremlin144 kaže...

 Po čemu misliš da bi to mogli koristiti ljudi opčenito, pogledaj samo koliko to goriva potroši, koliko ljudi unutra stane, možda 30..

Svatko bi se prije odlučio ići avionom nego raketom, ako bi ih jeftinije koštalo, a još k tome nisu svi ljudi imuni na tu G silu..

Lik živi u oblacima, ne znam tko je toliko lud da ga financira

A što misliš kako će ljudi putovati ako bude tipa kolonija na Mjesecu ili Marsu? Ili velika svemirska postaja s 5000 ljudi, i sl.

 

Musk je vizionar, defintivno nije budala... 

 dobro velis: vizionar... onda je valjda ok i da fantazira..

16 godina
online
Musk ima novu ideju – raketni međugradski prijevoz

Evo npr ovo:

 

 

http://www.astronautix.com/b/bono.html

 

Pegasus VTOVL

 

American SSTO VTOVL orbital launch vehicle. Bono design for semi-single-stage-to-orbit ballistic VTOVL launch vehicle. Drop tanks were shed on the way to orbit. Pegasus could deliver either a Saturn V-size payload to LEO or 172 passengers and their luggage the 12,000 km from Vandenberg to Singapore in 39 minutes.

Status: Study 1966. Payload: 90,800 kg (200,100 lb). Thrust: 18,700.00 kN (4,203,900 lbf). Gross mass: 1,520,000 kg (3,350,000 lb). Height: 34.80 m (114.10 ft). Diameter: 15.20 m (49.80 ft). Apogee: 560 km (340 mi).

The "Pegasus" was a Saturn V-class intercontinental rocket capable of transporting 170-260 passengers and 13-33.5t of cargo at 25,000km/h, or 90t to a 560km low Earth orbit. It would have been available in the 1980s and reduced the travel time from New York to Bombay from 22 hours to only 40 minutes.

 

 

A mi smo u kojoj ono godini?  

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.9.2017 23:33 (memulica).
Moj PC  
2 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Musk ima novu ideju – raketni međugradski prij
Dex.pwn kaže...

Bolje da netko usavrši Concord i približi masi takav avion, a ne raketu za do NYCa

 Radi se i na tome, guglaj...

 

Nego... Tko bi se vozio?  Na 0:20 definitivno najbolja scena 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.9.2017 23:41 (lllnuclearlll).
13 godina
offline
Re: Musk ima novu ideju – raketni međugradski prij
memulica kaže...

Evo npr ovo:

 

vlak u (skoro) vakumiranoj cijevi je isto 100 godina stara ideja 

ali ovo je totalna ludost 

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
16 godina
online
Musk ima novu ideju – raketni međugradski prijevoz

Najbolje mi je, kad mu neko tepa da je vizionar

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
2 10 hvala 0
16 godina
offline
Re: Musk ima novu ideju – raketni međugradski prij
memulica kaže...

Najbolje mi je, kad mu neko tepa da je vizionar

Nije mi jasno kako uopće imaš ideju govoriti nešto protiv Muska ili bilo kojeg uspješnog poduzetnika, izumitelja ili inovatora. 

 

Što si ti ili tebi slični točno postigao da se možeš rugati Musku?

 

Pa čovjek je jedan od suosnivača PayPala, vlasnik Tesle, složio višekratne svemirske rakete i ima hrpu ideja... Već sad mu je čovječanstvo dužno za sve što je napravio, a mogao je kao i većina bogataša pare u džep i uživat sa sponzorušama po egzotičnim lokacijama...

 

U redu, možda ti se ne sviđa neki njegov izum, možda mu neki izum ili inovacija i nema veze s vezom i neće nikada zaživjeti, ali već ono što je do sad napravio je vrijedno divljenja... Stvarno me zanima po čemu smatraš da si bolji od njega?

 

Stvarno mi nisi jasan, ni ti ni nebi slični. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.9.2017 0:24 (lllnuclearlll).
13 godina
offline
Re: Musk ima novu ideju – raketni međugradski prij
memulica kaže...

Najbolje mi je, kad mu neko tepa da je vizionar

 

povukao je on puno dobrih poteza u karijeri, ponegdje se i može reći da je vizionar, ali povremeno opet ispadne bedak..

čovjek je definitivno malo overhypean, ali mu se ne može osporiti značajan doprinos razvoju civilizacije.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
16 godina
online
Re: Musk ima novu ideju – raketni međugradski prij
lllnuclearlll kaže...
memulica kaže...

Najbolje mi je, kad mu neko tepa da je vizionar

Nije mi jasno kako uopće imaš ideju govoriti nešto protiv Muska ili bilo kojeg uspješnog poduzetnika, izumitelja ili inovatora. 

 

Što si ti ili tebi slični točno postigao da se možeš rugati Musku?

 

Pa čovjek je jedan od suosnivača PayPala, vlasnik Tesle, složio višekratne svemirske rakete i ima hrpu ideja... Već sad mu je čovječanstvo dužno za sve što je napravio, a mogao je kao i većina bogataša pare u džep i uživat sa sponzorušama po egzotičnim lokacijama...

 

U redu, možda ti se ne sviđa neki njegov izum, možda mu neki izum ili inovacija i nema veze s vezom i neće nikada zaživjeti, ali već ono što je do sad napravio je vrijedno divljenja... Stvarno me zanima po čemu smatraš da si bolji od njega?

 

Stvarno mi nisi jasan, ni ti ni nebi slični. 

 

 

 

Zamisli sad nešto nezamislivo .........

 

 

Sve to što si naveo nije on izumio ili se prvi sjetio toga.

 

On je dužan nekome, a ne mi njemu.

 

Samo malo zamisli i promisli o svemu tome.

 

 

 

Malo samo malo probaj ......

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
15 godina
offline
Re: Musk ima novu ideju – raketni međugradski prij
Vrijeme je da Musk otkrije svoju ultimativnu inovaciju za individualni transport:
BFC (big fuckin canon) koji će osobe transportirati zrakom tako da ih ispaljuje ih topa.
Koja vizija, ispalija san...
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Musk ima novu ideju – raketni međugradski prij
memulica kaže...
lllnuclearlll kaže...

Nije mi jasno kako uopće imaš ideju govoriti nešto protiv Muska. 

 

Što si ti ili tebi slični točno postigao da se možeš rugati Musku?

 

Pa čovjek je jedan od suosnivača PayPala, vlasnik Tesle, složio višekratne svemirske rakete i ima hrpu ideja... Već sad mu je čovječanstvo dužno za sve što je napravio, a mogao je kao i većina bogataša pare u džep i uživat sa sponzorušama po egzotičnim lokacijama...

 

U redu, možda ti se ne sviđa neki njegov izum...

 

 

 

Zamisli sad nešto nezamislivo .........

 

 

Sve to što si naveo nije on izumio ili se prvi sjetio toga.

 

On je dužan nekome, a ne mi njemu.

 

Samo malo zamisli i promisli o svemu tome.

 

 

 

Malo samo malo probaj ......

 Da... vidim da ovdje imamo dvojcu slijepih sljedbenika, tzv fanboya koji se nisu potrudili provjeriti ono u što vjeruju. 
I meni je bio lik super u doba prvog tesla roadstera i falcona 1. No potom sam čitao, pratio, uspoređivao, čitao, skupljao info i opet uspoređivao...
Pa pohvatao da je lik ogromni PR majstor koji ogromnim hypeom skuplja investitore i prije svega državne poticaje. 
Lijepite mi slobodno TD ti llunarcell i pajdo ti GuitarMaster, ali prvo se informirajte barem djelić infoa koji vam je na dohvat klikova. 
Dobro vam tumači memulica i ostali. Ništa on nije "izumio". Nije "izmislio paypal" nego se pripojio  Peter Thielu koji je već imao razvijen payment model. Nije izmislio Teslu, nego je preuzeo postojeći startup. 
citat: Malcolm Smith and Martin Eberhard were the two Silicon Valley engineers who first came up with the idea of building an electric car that didn’t suck. They came up with the name tesla, the car concept, and founded the company. Musk came on board and eventually took over in 2008 as CEO.
http://bgr.com/2017/06/09/elon-musk-tesla-founder-nope-twitter-rant/
Nije izmislio spaceX raketu nego je otišao u moskvu kiupiti interkontinentalnu balističku raketu, refurbished, da pošalje miša na mars. Doslovno:
https://www.bloomberg.com/graphics/2015-elon-musk-spacex/
Naravno, to nije šljakalo, jer rusi ga nisu shvaćali ozbiljno, pa se dosjetio da sa penzioniranim strućnjacima za raketnu tehnologiju napravi demo male rakete koju su sami financirali - falcon 1. Sve ostalo je financirala NASA. Dolje vam je odnos veličina da bude jasnije o čemu pričam. Jasno, nebi bilo ništa od svega da taj demo stavrno nije i šljakao, i skidam kapu na predanosti i riziku. Samo opet stoji da je on ovdje bio organizator demoa da se dobije prava sredstva i pogone od države:
"Musk insists on a success story that fails to acknowledge the importance of support from the government."
https://www.technologyreview.com/s/539861/techs-enduring-great-man-myth/
Dakle sad kad se usavršio u tom biznis modelu - njegov marketing samo smišlja ovakve šarene video prezentacije (kao iz ovog teksta koji komentiramo da skupi još. A zna da se na "projektima" prometne infrastrukture od države može skupiti pozamašan novac koji ne treba opravdati.
http://www.latimes.com/business/la-fi-hy-musk-subsidies-20150531-story.html
"Elon Musk's growing empire is fueled by $4.9 billion in government subsidies"
Znate li kako izgleda onaj njegov prezentacijski "hyperloop" u stvarnosti, bez prezentacija i press release demoa? Evo kako.


Sad sam već dosada, no da ne ispadne da sam previdio, solar city - Panasonic odradio, država sufinancirala zbog "obnovljivih izvora i carbon creditsa". Solar roof - nahajpan kao genijalno "affordable rješenje" odradio 2m, jedan krov košta skoro 65 000$, uz 1000 dolara predujma da bite upisali u listu čekanja(poznato iz tesli?). Toliko inače amere košta izgradnja cijele one montažne kuće kakve imaju. Ne kažem da je sad u tome 2M ili Panasonic prevareni. Njima su ovo sigurno isplative investicije. I činjenica je da je uspio razbiti reket space launch kompanija i spustiti cijenu po lansiranju. Da se nija pojavio on na sceni, vjerojatno bi vrhnje pobrao boeing, lockheed martin i slični i nastavili prati novce precijenjenim troškovima. 
I tak.... nemojte me krivo shvatiti. Čovjek nije krkan. Doista je vrlo školovan i sposoban i u njegovim firmama danas stvarno rade kvalitetni inžinjeri. Samo on voli glumiti Tony Starka, i pokazivati ovakve demoe u stilu iron mana, ali to danas ne postoji mimo stripova. http://www.slate.com/articles/technology/technology/2017/04/elon_musk_s_ideas_all_sound_unhinged_that_s_the_point.html
Čovjek je PR majstor kakvog nije bilo od Stevea Jobsa. Nalazi sve moguće prigode u državnim subvencijama i rupe u propisima da uleti sa svojim ponudama, koje prethodno toliko nahajpa, da je političare (jer i oni su i sami navikli na hajpanje) sram onda ne dodijeliti njemu sredstva, nego nekakvim skromnim anonimcima. Čim vidiš da je čovjek išao na transplantaciju kose, jasno je koliko mu je bitniji izgled od sadržaja. Izumitelje i vizionare nebi bilo briga za prirodnu androgenu alopeciju i šminkanje lica prije razgovora. Ali prezenterima je to dakako itekako važno...

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
13 godina
neaktivan
offline
Re: Musk ima novu ideju – raketni međugradski prij
Sine, on je jedan običan ekonomist (za mene seronja) koji skuplja donacije i igra se projektima pa gdje upali upali...a na tehničkom planu je apsolutna neznalica, sve mu radi ekipa oko njega...nista taj nije izmislio niti će.
14 godina
offline
Re: Musk ima novu ideju – raketni međugradski prij
lllnuclearlll kaže...
Gremlin144 kaže...

 Po čemu misliš da bi to mogli koristiti ljudi opčenito, pogledaj samo koliko to goriva potroši, koliko ljudi unutra stane, možda 30..

Svatko bi se prije odlučio ići avionom nego raketom, ako bi ih jeftinije koštalo, a još k tome nisu svi ljudi imuni na tu G silu..

Lik živi u oblacima, ne znam tko je toliko lud da ga financira

A što misliš kako će ljudi putovati ako bude tipa kolonija na Mjesecu ili Marsu? Ili velika svemirska postaja s 5000 ljudi, i sl.

 

Musk je vizionar, defintivno nije budala... 

 Govori za putovanje na mjesec, a na Mjesecu niti nema baze isto kao ni na Marsu... To kao da radiš vatru, a zec je još u šumi

14 godina
offline
Re: Musk ima novu ideju – raketni međugradski prij
heh ciciban, glavno da si ti genijalac :)

svakakvih budalaština se može pročitati na forumu, neki kao da su se sad probudili pa ni neznaju šta je tko u životu napravio i kako je to postigao? bolje da potroši sve šta je zaradio na svoje nove ideje, on sam i investitori nego da to potroše političari na rakete i ostale pizdarije

Samo imati sposobnost okupiti investitore i zainteresirati ih da ulože u bilo kakvu ideju je već ogroman uspjeh
14 godina
offline
Re: Musk ima novu ideju – raketni međugradski prij
Poruka dezurnim pljuvacima: Molim popis vasih jebenih dostignuca, izuma i sl. S kojim q...om se vi mozete pohvaliti?!
 
6 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Musk ima novu ideju – raketni međugradski prij
Brk kaže...
Poruka dezurnim pljuvacima: Molim popis vasih jebenih dostignuca, izuma i sl. S kojim q...om se vi mozete pohvaliti?!

 jednom sam uspio odrezati tri šnite kruha a da se ne porežem. nikad to neću zaboraviti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Musk ima novu ideju – raketni međugradski prij

Radi se i na tome, a avion se više ne proizvodi... 

11 godina
offline
Re: Musk ima novu ideju – raketni međugradski prij
memulica kaže...
lllnuclearlll kaže...
memulica kaže...

Najbolje mi je, kad mu neko tepa da je vizionar

Nije mi jasno kako uopće imaš ideju govoriti nešto protiv Muska ili bilo kojeg uspješnog poduzetnika, izumitelja ili inovatora. 

 

Što si ti ili tebi slični točno postigao da se možeš rugati Musku?

 

Pa čovjek je jedan od suosnivača PayPala, vlasnik Tesle, složio višekratne svemirske rakete i ima hrpu ideja... Već sad mu je čovječanstvo dužno za sve što je napravio, a mogao je kao i većina bogataša pare u džep i uživat sa sponzorušama po egzotičnim lokacijama...

 

U redu, možda ti se ne sviđa neki njegov izum, možda mu neki izum ili inovacija i nema veze s vezom i neće nikada zaživjeti, ali već ono što je do sad napravio je vrijedno divljenja... Stvarno me zanima po čemu smatraš da si bolji od njega?

 

Stvarno mi nisi jasan, ni ti ni nebi slični. 

 

 

 

Zamisli sad nešto nezamislivo .........

 

 

Sve to što si naveo nije on izumio ili se prvi sjetio toga.

 

On je dužan nekome, a ne mi njemu.

 

Samo malo zamisli i promisli o svemu tome.

 

 

 

Malo samo malo probaj ......

 

Malo smo si smušeni? covjece moj dragi ti kao da zivis u jednodimenzionalnom svemiru i nisi u stanju osvrnuti se ok osebe. 

Nauci nesto u ovim diskusijama ili ces smušenim ostati do kraja zivota poput mnogo ljudi....

 

 

Mi smo iteracijska civilizacija, iteracijski razvoj je osnova nase biti, kulture i same egzistencije, iteracijskim razvojem smo malo po malo nastali kao vrsta a kasnije i drustvo, civilizacija... razvili mo mnostvo nesavrsenih metoda usavrsavanja koje se neprestano iteracijski usavrsavaju, postaju savrsenije al i dalje smo u razvoju.... i biti cemo :D

 

Kako mozes osporiti cinjenice:

poduplao je proizvodnju baterija cijele planete 1 tvornicom a izgraditi ce ih jos 10tak takvih, to nije postignuce? Jel ikome prije palo to na pamet?

Na zalost, kapitalizam je ekonomski sustav u kojem zivimo i kosi se sa inovacijama on scale vec preferira profite u skali :D On radi suprotno uspijevajuci plivati u kapitalistickoj kaljuzi.

 

elektrifikacija vozila nije nikada isla u boljem smijeru, svi proizvodjaci najavili aute do 2020 a 2040 je godina preokreta.... da, pocetkom 20 stoljeca je toga bilo, ali nije zazivijeelo, moramo biti realni, nebitan je izum, itna je on scale primjena i teznja tome, ne demo proizvod, pokusaj.... cinjenice na terenu :) 

 

imamo napokon raketu koja se uspijesno vraca nazad, u planu je i 2nd stage te kapsula za ljude u slucaju havarije, ideja je bilo, pokusaja isto ali ne primjene na terenu i aktivne zelje da se to sve implementira SADA a ne biti ce jednoga dana, demo imamo, jebes demo :D demo je za pickice, pimjena za velike ljude....

 

Jel imas kompaniju, zaposljavas tisuce ljudi i vodis "biznis" vrijedan miljarde a da pritom mjenjas svijet? u koracima, na jedini moguci nacin koji nasa civilizacija poznaje, nem ozemo nista i nitko nista preko noci

 

a za kraj

 

Nije ni Tito izmislio samoupravljanje, iskoristio je sa Kardeljom postojanje solidnih temelja u manifestu, izmjenio kako je u datom vremenu to bilo moguce implementirati i imali smo najmoderniju drzavu istocne europe ikad, IMALI :D

jer je ljudska glupost nemjerljiva :D pa i ona nasih sugradjana :D

 

 

pa pripazi sto govorio :D

15 godina
offline
Re: Musk ima novu ideju – raketni međugradski prij
LudaRajcica kaže...
....

 Svaka na mjestu, ko' u Njegosa!

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
16 godina
online
Musk ima novu ideju – raketni međugradski prijevoz

Baterija je od Panasonica, a Kinezi proizvode više od 50% svih baterija na svijetu.

 

Elon je jedan obični preprodavač magle.

 

Ali samo mu vi tepajte.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 12 hvala 0
12 godina
offline
Re: Musk ima novu ideju – raketni međugradski prij
LudaRajcica kaže...
 

Nije ni Tito izmislio samoupravljanje, iskoristio je sa Kardeljom postojanje solidnih temelja u manifestu, izmjenio kako je u datom vremenu to bilo moguce implementirati i imali smo najmoderniju drzavu istocne europe ikad, IMALI :D

 

 

pa pripazi sto govorio :D

 ..a dobro, onda se načelno i jedni i drugi slažete da je Musk progresivac u rangu Tita i Kardelja, samo svakome iz njegovog ugla.

16 godina
offline
Musk ima novu ideju – raketni međugradski prijevoz

Wow, ovi komentari bi se mogli podastrti kao dokaz vrlo niskog prosječnog IQ-a u Hrvata..

 

Pametni ljudi odlaze, ostaje samo kukolj koji živi od zavisti i ljubomore, valjda jer nema od čega drugog. Jadno.

 

 

Volim prirodu i znanost, mrzim računala. Programer od rođenja.
 
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Musk ima novu ideju – raketni međugradski prij
memulica kaže...

Baterija je od Panasonica, a Kinezi proizvode više od 50% svih baterija na svijetu.

 

Elon je jedan obični preprodavač magle.

 

Ali samo mu vi tepajte.

 

Jel ti imas nesto protiv struje?

Kad se spomene Rimac, zapjenis se totalno, a vdim ni Musk ti nije mrzak.

 

Znaci po tebi Musk bi trebao razmisljati:

Idem proizvesti auto na baterije..... a u k...c baterije su vec izmisljene a bogami i auto. Nista onda, idem kupiti neki otok trositi novce na lajne koke i kurve.

 

I ovaj nas Rimac manje bi dozivio pljuvanja i smecarenja da je trazio tatu da mu kupi Ferrari i da svaku vecer obilazi cajke.

Zapravo, ne da ne bi bilo pljuvanja, vec bi debela vecina koja sad pljuje po njemu, lajkala njegove slike na fejsu i instagramu.

 

 

OT:

 

Neil deGrass Tyson je jednom izjavio da veci problem od brzine ili sporosti (zavisi sto se gleda)  tehnoloskog napretka, je problem sto smo prestali sanjati. 50tih i 60tih si imao na dnevnoj bazi teme o sutrasnjici. Auti buducnosti, kuce buducnosti, poslovi buducnosti ljudi su iznosili vizije kako bi moglo izgledati. Da, hrpetina toga nije (jos) zazivjela, ali pogledajte koliko je.

Probajte prebrojati koliko gadgeta iz Star Treka danas prihvacamo pod normalne i svakodnevne uredjaje, a plod su samo vizionarstva i maste.

 

A danas?

 

Danas izneses svoju viziju  kako bi htio napraviti nesto novo sa postojecom tehnologijom (pritom nemislim iskljucivo na Muska, dobar primjer nam je i onaj nas decko sa pametnim klupama), dakle realna i ostvariva vizija, prvo sto naletis je na pljuvacku i ogromnu hrpu balege anonimusa koji nisu sposobni shvatiti princip rada mikrovalne, a kamoli onoga sto pokusava komentirati.

 

Carl Sagan je to, zapravo lijepo uoblicio:

 

We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces.

 

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.9.2017 12:32 (syncmaster245b).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice