NASA dobiva više novca i misiju slanja ljudi na Ma

poruka: 33
|
čitano: 3.614
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "NASA dobiva više novca i misiju slanja ljudi na Ma".
13 godina
offline
NASA dobiva više novca i misiju slanja ljudi na Ma

pa ne salje munsk ljude na mars i neki par oko mjeseca? ne kuzim bas, dvoje radi jedno te isto, s tim da drugi koji kasni,financira ga drzava.. zgleda ko hr, cuclanje proracuna i ceskanje muda.. 

Moj PC  
1 6 hvala 0
10 godina
offline
NASA dobiva više novca i misiju slanja ljudi na Ma

Da imaju samo trećinu vojnog proračuna SAD, WARP pogon bi već odavno bio u funkciji! A o bazama i svemirskim stanicama diljem Sunčevog Sustava da ne prićam!

 

E sad pitanje je zašto nije tako. Možda nekome nije u interesu. Ili je sve to potajno već ostvareno pa je ovo samo mazanje očiju raji da se kao nešto radi... :)

Moj PC  
1 4 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: NASA dobiva više novca i misiju slanja ljudi n
phnx kaže...

... s tim da drugi koji kasni,financira ga drzava.. zgleda ko hr, cuclanje proracuna i ceskanje muda.. 

 ovaj "drugi" je usko povezan sa vojnim sektorom i hrpom drugih vladinih "agencija" (što se u medijima/filmovima nastoji opovrgnuti), tako da ti javno objavljeni iznosi (a da ne spominjem neke druge proračune) se ulažu u puno više tehnologija nego što se prikazuje (neke se tehnologije s vremenom napuste, neke evoluiraju, neke militariziraju)...

 

13 godina
offline
NASA dobiva više novca i misiju slanja ljudi na Ma

kad vec gnjavim...

 

prosle ili pretprosle godine bilo je u novinama kako su kinezi napravili neki prototip motora koji crpi energiju iz nicega ili tako nekako, a nasa je napravila pokus i potvrdila da funkcionira... sad,posto sam na fizici bio u zadnjoj klupi, nemam pojma koliki je potisak bio u igri.. mores te njutne stavit u konjske snage? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NASA dobiva više novca i misiju slanja ljudi n
phnx kaže...

kad vec gnjavim...

 

prosle ili pretprosle godine bilo je u novinama kako su kinezi napravili neki prototip motora koji crpi energiju iz nicega ili tako nekako, a nasa je napravila pokus i potvrdila da funkcionira... sad,posto sam na fizici bio u zadnjoj klupi, nemam pojma koliki je potisak bio u igri.. mores te njutne stavit u konjske snage? 

 Radi se o ovome

https://en.wikipedia.org/wiki/RF_resonant_cavity_thruster

 

 

14 godina
offline
Re: NASA dobiva više novca i misiju slanja ljudi n
Azmo kaže...

Da imaju samo trećinu vojnog proračuna SAD, WARP pogon bi već odavno bio u funkciji! A o bazama i svemirskim stanicama diljem Sunčevog Sustava da ne prićam!

 

E sad pitanje je zašto nije tako. Možda nekome nije u interesu. Ili je sve to potajno već ostvareno pa je ovo samo mazanje očiju raji da se kao nešto radi... :)

 A kao što je poznato, teorije zavjere tvrde da ljudi već odavno imaju baze na Mjesecu i Marsu, čak i da postoje svemirske snage koje brane Zemlju od raznoraznih aliena, samo se to ne priopćuje običnoj raji.

dolazim odmah - Godo
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.3.2017 15:13 (učo).
16 godina
offline
Re: NASA dobiva više novca i misiju slanja ljudi n
učo kaže...
Azmo kaže...

Da imaju samo trećinu vojnog proračuna SAD, WARP pogon bi već odavno bio u funkciji! A o bazama i svemirskim stanicama diljem Sunčevog Sustava da ne prićam!

 

E sad pitanje je zašto nije tako. Možda nekome nije u interesu. Ili je sve to potajno već ostvareno pa je ovo samo mazanje očiju raji da se kao nešto radi... :)

 A kao što je poznato, teorije zavjere tvrde da ljudi već odavno imaju baze na Mjesecu i Marsu.

Mislim da si ko ljudi dajemo previše uvjerenja koliko tehnologija napreduje.

Bez elektromagnetskog štita i nekog tipa gravitacijskog generatora nema dužih putovanja (ovo prvo je must have, ovo drugo čak ima i surogat solucija)

16 godina
neaktivan
offline
Re: NASA dobiva više novca i misiju slanja ljudi n
phnx kaže...

kad vec gnjavim...

 

prosle ili pretprosle godine bilo je u novinama kako su kinezi napravili neki prototip motora koji crpi energiju iz nicega ili tako nekako, a nasa je napravila pokus i potvrdila da funkcionira... sad,posto sam na fizici bio u zadnjoj klupi, nemam pojma koliki je potisak bio u igri.. mores te njutne stavit u konjske snage? 

 Ovo ti je dobar video koji govori o tome pogonu.

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
16 godina
offline
NASA dobiva više novca i misiju slanja ljudi na Ma

Imali su oni puuuuuuno veći budžet, pa su jedva dobacili do Mjeseca sa nacističkom raketnom tehnologijom. 

 

I dan danas se voze na toj stoljeće staroj tehnologiji.

 

 

Prodaju nam maglu svakodnevno; i Musk i NASA.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
2 8 hvala 0
12 godina
offline
Re: NASA dobiva više novca i misiju slanja ljudi n
Naravno da postoje, čak je i prikazano u serijalu Stargate 😵
15 godina
neaktivan
offline
Re: NASA dobiva više novca i misiju slanja ljudi n
gkelekov kaže...
učo kaže...
Azmo kaže...

Da imaju samo trećinu vojnog proračuna SAD, WARP pogon bi već odavno bio u funkciji! A o bazama i svemirskim stanicama diljem Sunčevog Sustava da ne prićam!

 

E sad pitanje je zašto nije tako. Možda nekome nije u interesu. Ili je sve to potajno već ostvareno pa je ovo samo mazanje očiju raji da se kao nešto radi... :)

 A kao što je poznato, teorije zavjere tvrde da ljudi već odavno imaju baze na Mjesecu i Marsu.

Mislim da si ko ljudi dajemo previše uvjerenja koliko tehnologija napreduje.

Bez elektromagnetskog štita i nekog tipa gravitacijskog generatora nema dužih putovanja (ovo prvo je must have, ovo drugo čak ima i surogat solucija)

 Dok znanstvenici moraju naglašavati Einsteina i trpati sve u sukladnost s njegovim teorijama nećemo daleko iz ovog sustava. Slično kao sa evolucijom i Darwinom. Imaš građevine na 100 m dubine ali ih ignoriraš budući ih nije imao tko napraviti u vrijeme ledenog doba kad su bile na suhom, tj razina mora je bila preko 100 m niža.

Give a man a mask and he will show you his true face
15 godina
offline
NASA dobiva više novca i misiju slanja ljudi na Ma

samo se treba posvaditi s rusima i odmah ima love. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
14 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: NASA dobiva više novca i misiju slanja ljudi n
Stvarno je za fizika i matematika zeznuta. Meni je baba ne placu rekla kako ju je NASA otkantala jer su odbili njen prototip warp motora i antigravitacijskog pogona na visoko koncentriranu emulziju blitve, kadulje i slanih srdela pa sad ogorčena na establishment prodaje spizu na pazaru i proklinje reptile koji drže ljude u ropstvu i neznanju.
15 godina
offline
Re: NASA dobiva više novca i misiju slanja ljudi n
limitedition kaže...

 Dok znanstvenici moraju naglašavati Einsteina i trpati sve u sukladnost s njegovim teorijama nećemo daleko iz ovog sustava. Slično kao sa evolucijom i Darwinom. Imaš građevine na 100 m dubine ali ih ignoriraš budući ih nije imao tko napraviti u vrijeme ledenog doba kad su bile na suhom, tj razina mora je bila preko 100 m niža.

 

Kladim se da susprezes u sebi da ne zavristis ovdje kako amerikanci nisu nikada bili na Mjesecu.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.3.2017 18:48 (syncmaster245b).
7 godina
protjeran
offline
Re: NASA dobiva više novca i misiju slanja ljudi n
syncmaster245b kaže...
limitedition kaže...

 Dok znanstvenici moraju naglašavati Einsteina i trpati sve u sukladnost s njegovim teorijama nećemo daleko iz ovog sustava. Slično kao sa evolucijom i Darwinom. Imaš građevine na 100 m dubine ali ih ignoriraš budući ih nije imao tko napraviti u vrijeme ledenog doba kad su bile na suhom, tj razina mora je bila preko 100 m niža.

 

Kladim se da susprezes u sebi da ne zavristis ovdje kako amerikanci nisu nikada bili na Mjesecu.

 Ja sam gledao teleskopom mjesec i nisam vidio americane, a ni zastavu. Kome treba, posaljem mu slike na pp.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.3.2017 18:52 (O_O_O).
16 godina
neaktivan
offline
Re: NASA dobiva više novca i misiju slanja ljudi n
O_O_O kaže...
syncmaster245b kaže...
limitedition kaže...

 Dok znanstvenici moraju naglašavati Einsteina i trpati sve u sukladnost s njegovim teorijama nećemo daleko iz ovog sustava. Slično kao sa evolucijom i Darwinom. Imaš građevine na 100 m dubine ali ih ignoriraš budući ih nije imao tko napraviti u vrijeme ledenog doba kad su bile na suhom, tj razina mora je bila preko 100 m niža.

 

Kladim se da susprezes u sebi da ne zavristis ovdje kako amerikanci nisu nikada bili na Mjesecu.

 Ja sam gledao teleskopom mjesec i nisam vidio americane, a ni zastavu. Kome treba, posaljem mu slike na pp.

 Kada već koristiš teleskop što je pohvalno probaj nešto naučiti o razlučivosti teleskopa. Naravno ukoliko ova rečenica nije bila sarkazam.

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.3.2017 18:59 (ROADRUNNER).
11 godina
neaktivan
offline
NASA dobiva više novca i misiju slanja ljudi na Ma

Nisu bili na mjesecu neće ni na  marsu,samo uzimaju novce od amer.naroda

 
0 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: NASA dobiva više novca i misiju slanja ljudi n
syncmaster245b kaže...
limitedition kaže...

 Dok znanstvenici moraju naglašavati Einsteina i trpati sve u sukladnost s njegovim teorijama nećemo daleko iz ovog sustava. Slično kao sa evolucijom i Darwinom. Imaš građevine na 100 m dubine ali ih ignoriraš budući ih nije imao tko napraviti u vrijeme ledenog doba kad su bile na suhom, tj razina mora je bila preko 100 m niža.

 

Kladim se da susprezes u sebi da ne zavristis ovdje kako amerikanci nisu nikada bili na Mjesecu.

 Paaa, čisto me zaboli ona stvar jesu bili ili nisu. Fascinantnija mi je ljudska glupost koja uspjeva ignorirati očito.

Give a man a mask and he will show you his true face
11 godina
offline
Re: NASA dobiva više novca i misiju slanja ljudi n
Ja sam se '92. vratio s mjeseca i u povratku pokupio zastavu za suvenir - naravno da je vise nemerete vidjet teleskopom

...i onda me sused pita - a djes bio '91. ...e, da mu smijem rec
Moj PC  
9 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: NASA dobiva više novca i misiju slanja ljudi n
limitedition kaže...
syncmaster245b kaže...
limitedition kaže...

 Dok znanstvenici moraju naglašavati Einsteina i trpati sve u sukladnost s njegovim teorijama nećemo daleko iz ovog sustava. Slično kao sa evolucijom i Darwinom. Imaš građevine na 100 m dubine ali ih ignoriraš budući ih nije imao tko napraviti u vrijeme ledenog doba kad su bile na suhom, tj razina mora je bila preko 100 m niža.

 

Kladim se da susprezes u sebi da ne zavristis ovdje kako amerikanci nisu nikada bili na Mjesecu.

 Paaa, čisto me zaboli ona stvar jesu bili ili nisu. Fascinantnija mi je ljudska glupost koja uspjeva ignorirati očito.

Dvije informacije ako može sa izvora koje znanstvena zajednica smatra relevantnima, prvi izvor ako može oko tih građevina, a drugi na činjenicu da se nije moglo desiti da dođu pod more u zadnjih 3000 godina.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.3.2017 22:51 (lovacmaki).
16 godina
offline
NASA dobiva više novca i misiju slanja ljudi na Ma

Dobra vijest,

ali nisu im baš puno povećali budžet (sa 19,3 na 19,5 milijardi), trebalo je to još povećat.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: NASA dobiva više novca i misiju slanja ljudi n
PaleRider kaže...

Dobra vijest,

ali nisu im baš puno povećali budžet (sa 19,3 na 19,5 milijardi), trebalo je to još povećat.

 Slažem se s tobom. Kada sam pročitao da su digli budžet, mislio sam da su ga digli barem 15-20%, a ne nekih (u odnosu na sadašnji) bijednih 200M$. Dobro, bolje išta nego ništa, ali bi im trebalo povečati budžet za 2-3 puta. Odakle lova? Pa uzmite vojsci, neće pravo ni osjetiti.

dolazim odmah - Godo
15 godina
neaktivan
offline
Re: NASA dobiva više novca i misiju slanja ljudi n
lovacmaki kaže...
limitedition kaže...
syncmaster245b kaže...
limitedition kaže...

 Dok znanstvenici moraju naglašavati Einsteina i trpati sve u sukladnost s njegovim teorijama nećemo daleko iz ovog sustava. Slično kao sa evolucijom i Darwinom. Imaš građevine na 100 m dubine ali ih ignoriraš budući ih nije imao tko napraviti u vrijeme ledenog doba kad su bile na suhom, tj razina mora je bila preko 100 m niža.

 

Kladim se da susprezes u sebi da ne zavristis ovdje kako amerikanci nisu nikada bili na Mjesecu.

 Paaa, čisto me zaboli ona stvar jesu bili ili nisu. Fascinantnija mi je ljudska glupost koja uspjeva ignorirati očito.

Dvije informacije ako može sa izvora koje znanstvena zajednica smatra relevantnima, prvi izvor ako može oko tih građevina, a drugi na činjenicu da se nije moglo desiti da dođu pod more u zadnjih 3000 godina.

 Pa na izvorima koje znanstvena zajednica smatra relevantnima možeš naći samo one informacije koje podržavaju službenu teoriju. Budući da ti ne mogu izroniti građevinu i donesti dokaz pod nos pogledaj ono vidljivo,  npr Pumapunku na Wiki. Kažu da su ga napravile Inke oko 500-te godine. Iako je i laiku jasno da to nema teorije kad izbliže pogledaš kvalitetu i preciznost izrade. Kad mi znanstvena gospoda daju konkretan dokaz da mogu replicirati (čak i sad) neke od tih građevina, prenašati i postavljati 1000 tona teške blokove milimetarskom preciznošću. Dajte mi replicirajte megalitičke kamene zidove i skidam vam kapu. Hoćeš o njima pronaći info na stranicama koje znanstvena zajednica smatra relevantnima a da ne daje djetinjasta objašnjenja? Reci neznam i nemogu, čemu se sramiti.

Give a man a mask and he will show you his true face
15 godina
neaktivan
offline
NASA dobiva više novca i misiju slanja ljudi na Ma

Dok je bilo hladnog rata bolje je i NASA radila. Ljude plaše ratom i nuklearnim raketama i onda ti ljudi bolje rade brže rade jer su u strahu i to na obje strane. Očekuju se rezultati a ako ih nema dobiješ metak a ako pronevjeriš pare opet dobiješ metak. Danas naravno nema napretka ona gospoda u CERNU gutaju lovu a rezultata nigdje. Da nam je barem još jedan hladni rat imali bi već warp pogon.

 
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: NASA dobiva više novca i misiju slanja ljudi n

Ovo je sve na površini? Barem u ovom tekstu nisam našao suprotno.

https://en.wikipedia.org/wiki/Pumapunku

10 godina
offline
Re: NASA dobiva više novca i misiju slanja ljudi n
lovacmaki kaže...

Ovo je sve na površini? Barem u ovom tekstu nisam našao suprotno.

https://en.wikipedia.org/wiki/Pumapunku

Kaže godina izgradnje 536–600. Mislim da je realnije 53600–60000. El eto, znanstvene dogme guše napredak. Kao da smo u srednjem vijeku.

15 godina
offline
Re: NASA dobiva više novca i misiju slanja ljudi n
limitedition kaže...

 Pa na izvorima koje znanstvena zajednica smatra relevantnima možeš naći samo one informacije koje podržavaju službenu teoriju. Budući da ti ne mogu izroniti građevinu i donesti dokaz pod nos pogledaj ono vidljivo,  npr Pumapunku na Wiki. Kažu da su ga napravile Inke oko 500-te godine. Iako je i laiku jasno da to nema teorije kad izbliže pogledaš kvalitetu i preciznost izrade. Kad mi znanstvena gospoda daju konkretan dokaz da mogu replicirati (čak i sad) neke od tih građevina, prenašati i postavljati 1000 tona teške blokove milimetarskom preciznošću. Dajte mi replicirajte megalitičke kamene zidove i skidam vam kapu. Hoćeš o njima pronaći info na stranicama koje znanstvena zajednica smatra relevantnima a da ne daje djetinjasta objašnjenja? Reci neznam i nemogu, čemu se sramiti.

 

Previse Ancient Aliense gledas.

 

Iako znam da te nece razuvjeriti, svejedno pogledaj da skuzis da se neke stvari mogu i drugacije tumaciti.

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
15 godina
neaktivan
offline
Re: NASA dobiva više novca i misiju slanja ljudi n

Nope, ne gledam ih. Mislim razumijem te. Dovedeš u pitanje službenu teoriju i odmah izazoveš podsmjeh. Tako to danas funkcionira i oni arheolozi koji se usude progovoriti drugačije odmah im nakače da su se vjerojatno školovali na ancient aliensima.

 

BDW repliciraj mi megalitičku gradnju, kani se aliensa.

Give a man a mask and he will show you his true face
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.3.2017 16:02 (limitedition).
15 godina
offline
Re: NASA dobiva više novca i misiju slanja ljudi n
limitedition kaže...

Nope, ne gledam ih.

....a onda je svizac zamotao cokoladu....

 

 

Ne budi tvrdoglavi i pogledaj video koji sam ti linkao.

Lijepo ti je sve objasnjeno, ukljucujuci i Pumapunku.

 

Ako ne mozes razumjeti, nije sramota.

 

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice