Nastavak borbe irskog gradića protiv izgradnje App

poruka: 18
|
čitano: 2.892
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Nastavak borbe irskog gradića protiv izgradnje App".
16 godina
offline
Nastavak borbe irskog gradića protiv izgradnje App

Dakle dvije osobe koje vjerovatno ne znaju što je podatkovni centar se protive i zbog toga projekt stoji. Mislim katastrofa. Bez obzira o kome se radi, dvije osobe nebi trebale moći utjecati na tako nešto. To me podsjeća na paradox iz Hrvatske. Gradili bi se vjetroelektrane i svi bi đabe struje ali 3 babe i 2 krezuba dida kažu da im je to jako glasno, a inače Dnevnik pojačaju na 50 pošto ne čuju ništa. I projekt stane, da ne nabrajam dalje što je sve u Hrvatskoj ukinuto zbog glupih razloga, iznenađen sam što je i u Irskoj tako. Naravno Danska kao uređena i bogata zemlja nije imala problema s tim...

Moj PC  
10 6 hvala 0
14 godina
offline
Nastavak borbe irskog gradića protiv izgradnje App

Hmmm, ne bih ja bio baš tako brz na okidaču. Zamisli samo kroz koliko je ova informacija prošla "filtera", a da bi se pojavila ovdje, na BUG-u, i to u određenom "novinarskom" štihu i tonu. Dakle, onako iskreno, nemamo mi pojma što se tamo događa! Zapravo, mi niti neznamo što se događa u našoj zemlji, a kamoli što se događa u jednoj Irskoj! Hej!!! U biti, vijest je u duhu, eto, vidite, kako su irci glupi i oni "nedaju" tako produhovljenom, poštenom, časnom i ... apple-u da napravi tu mizeriju od podatkovnog centra, a opet, pogledajte, jedna o tako pametna i uljuđena Danska dade to odmah, ma bez da je i pitala išta, odmah je rekla evo, dođite k nama, sve vam evo, nemorate ništa niti platiti. Aha, je, je, baš je tako! Hajmo ne biti naivni i dokazivati krhko znanje u narodu! Osim toga, kako reče jedan stihoklepac, a parafrazirati ću, "...nema tog "novinara" koji za 100€ neće napisati istinu..."

 
26 1 hvala 1
16 godina
offline
Re: Nastavak borbe irskog gradića protiv izgradnje
Jehonan kaže...

Hmmm, ne bih ja bio baš tako brz na okidaču. Zamisli samo kroz koliko je ova informacija prošla "filtera", a da bi se pojavila ovdje, na BUG-u, i to u određenom "novinarskom" štihu i tonu. Dakle, onako iskreno, nemamo mi pojma što se tamo događa! Zapravo, mi niti neznamo što se događa u našoj zemlji, a kamoli što se događa u jednoj Irskoj! Hej!!! U biti, vijest je u duhu, eto, vidite, kako su irci glupi i oni "nedaju" tako produhovljenom, poštenom, časnom i ... apple-u da napravi tu mizeriju od podatkovnog centra, a opet, pogledajte, jedna o tako pametna i uljuđena Danska dade to odmah, ma bez da je i pitala išta, odmah je rekla evo, dođite k nama, sve vam evo, nemorate ništa niti platiti. Aha, je, je, baš je tako! Hajmo ne biti naivni i dokazivati krhko znanje u narodu! Osim toga, kako reče jedan stihoklepac, a parafrazirati ću, "...nema tog "novinara" koji za 100€ neće napisati istinu..."

 Ja ne kažem da je Apple sveta krava i da mu treba dati što poželi ali Apple neće doći u Irsku i ne ostaviti joj niti 1 €, sigurno se tu radi o dobroj lovi, a ja onda opet pitam zašto ne? Dakle dolazi jedna velika firma i to bi trebalo biti pohvalno, a ne odmah osuđivati. Svi bi htjeli napredak tehnologije i štošta, a na ovakve stvari gledaju s rezervom.

13 godina
offline
Nastavak borbe irskog gradića protiv izgradnje App

Meni ovo više smrdi na klasičan drž ne daj zbog sukoba oko naplate i prodaje zemljišta. 

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Nastavak borbe irskog gradića protiv izgradnje App

smrdi mi ko na onu ekipu dii je Bandinjo iso produzit na Branimirovoj.

 

Za kucu od 35k€, dobili su 20k€ i stan....mozda se i ovima posreci

 

 

Ali u cijelom clanku ne vidim calidan argument zasto se ne bi gradilo

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nastavak borbe irskog gradića protiv izgradnje App

Opet, složio bih se ja da je ovaj svijet crno-bijel. No, kao što dobro znamo, nije! Eto primjera iz naše zbilje, dakle ovo famozno poskupljenje struje od 12 lip po kW, a sve u ime obnovljivih izvora. U javnosti koju kreiraju novinski članci priča se ovo, priča se ono, a u biti pojma mi nemamo koji je pravi razlog poskupljenja! To jest imamo! Cilj je da se netko lukav, pametan i inteligentan obogati na račun svih nas. Tko i kako, e to je pitanje svih pitanja?! Iz čega se može izvući ovaj zaključak. Jednostavno! Hajmo pitati nekoga iz uprave da nam pokaže tajne ugovore tj. one nad kojima je važeća poslovna tajna! Aha, je, je! Nema šanse! A čiji je HEP?! Nečija privatna ...?! Nije, naravno! Ali usuđuje li se itko od ono malo istraživačkih novinara što iskopati, upitati, a potom to uspješno objaviti?! Nema šanse! Tako i ovo! Opet, pojma mi nemamo! Evo, pogledaj samo što se radilo u ovoj famoznoj agenciji za zemljište (bilo u poljoprivrednoj emisij jučer)! Možeš doći, provozati se cesnicom, vidjeti koja polja nisu obrađena, pokupiti par "prijatelja", otići k njima u agenciju na potpis i na ime tih zamljišta podignuti određene poticaje, a sve po zakonu! Zar misliš da je to slučajno?! Hoće li netko odgovarati?! Ne! Neće! I onda ti veliš da 3 babe i 2.5 djeda brane postavljanje vjetroelektrana i podatkovnog centra u Irskoj! Hej! Nemoj biti naivan! Što se tiče Apple-a, nemam neko posebno mišljenje o njemu. Nije on ništa niti bolji niti lošiji od ostalih. Samo eto, globalno je aktivan, a onda se neke stvari "vide".

 
9 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Nastavak borbe irskog gradića protiv izgradnje
Jehonan kaže...

Hmmm, ne bih ja bio baš tako brz na okidaču. Zamisli samo kroz koliko je ova informacija prošla "filtera", a da bi se pojavila ovdje, na BUG-u, i to u određenom "novinarskom" štihu i tonu. Dakle, onako iskreno, nemamo mi pojma što se tamo događa! Zapravo, mi niti neznamo što se događa u našoj zemlji, a kamoli što se događa u jednoj Irskoj! Hej!!! U biti, vijest je u duhu, eto, vidite, kako su irci glupi i oni "nedaju" tako produhovljenom, poštenom, časnom i ... apple-u da napravi tu mizeriju od podatkovnog centra, a opet, pogledajte, jedna o tako pametna i uljuđena Danska dade to odmah, ma bez da je i pitala išta, odmah je rekla evo, dođite k nama, sve vam evo, nemorate ništa niti platiti. Aha, je, je, baš je tako! Hajmo ne biti naivni i dokazivati krhko znanje u narodu! Osim toga, kako reče jedan stihoklepac, a parafrazirati ću, "...nema tog "novinara" koji za 100€ neće napisati istinu..."

 

Svaka čast. Upravo to.. filtera. Većina toga na ovdašnjem medijskom prostoru se piše po nalogu ovih ili onih. Za većinu dovoljna je informacija na večernjem dnevniku, za druge na portalima tipa index, net ili u ovom slučaju aktualnom bug.hr, a za one treće dovoljno je samo ponoviti kroz više izvora više puta tokom dana da im sjedne. Ne znaš što se događa u ovoj zemlji a kamoli negdje drugdje. Ako piše na net.hr da je Kim Jong Un bacio tetka psima onda će to jednoj Maji, ekonomistici iz Čakovca imati smisla. Iako je to bio produkt mašte jednog blogera sa viškom vremena, ali nema veze. Ima smisla.

13 godina
offline
Nastavak borbe irskog gradića protiv izgradnje App

kakvga god da je priča, i dalje ne vidim razlog zašto bi nekome smetao data centar.. jedino priča koja se tiče imovinsko pravnih odnosa oko zemljišta mi može imati smisla.. ili možda neki ljakse neće veliku halu u brzini svoje kuće.

the problem with my brain is the left side has nothing right in it, and the right side has nothing left in it.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Nastavak borbe irskog gradića protiv izgradnje
Zeljko9r kaže...

ako piše na net.hr da je Kim Jong Un bacio tetka psima onda će to jednoj Maji, ekonomistici iz Čakovca imati smisla. Iako je to bio produkt mašte jednog blogera sa viškom vremena, ali nema veze. Ima smisla.

 ček, oćeš reć da Kim Jong Un nije bacio tetka psima? Što onda su neistine i svi oni napisi da je streljao stričeve, ujke, ujne, babe i tko zna koga ne? nenene, to nikako neide uz sliku te jadne i zabačene zemlje u kojoj je 9/10 ljudi u zatvorena u radnim logorima a ostali koji su na slobodi u toliko gladni da jedu travu

16 godina
offline
Nastavak borbe irskog gradića protiv izgradnje App

Evo točna lokacija i veličina tog ogromnog postrojenja (kad bugovci ni iz drugog pokušaja, ne znaju ili neće dati konkretne linkove i slike):

http://static1.uk.businessinsider.com/image/56b0a217c08a8037018be638-800/apple_data_centre.jpg

http://www.buildinginfo.ie/wp-content/uploads/Apple-Data-Centre-1.png

 

Ukratko tamo osim stanovnika, ni obližnji golf klub nije presretan sa centrom, pa su dali i konkretne prigovore:

http://uk.businessinsider.com/athenry-golf-club-appeals-apple-data-centre-2016-4

 

Vlasnik parcele je šumarija i njima je bitna samo zarada, a vi okolo se sad sami snalazite.

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Nastavak borbe irskog gradića protiv izgradnje
Prokleti Irci, šta si oni umišljaju, imaju li uopće predodžbu koliko taj centar znači za Slavoniju?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
12 0 hvala 0
15 godina
offline
Nastavak borbe irskog gradića protiv izgradnje App

čist je normalno da se pravi katoljici (za razliku od danskih protestiranata) bune protiv elektroničke sotone u betonu. nečeju oni da kokice prestaneju nesti a kravice daju manje mleka jer im zuji. i pajceki buju žgoljavi od tih, tih ... podataka. ne daj se, bratski irski narode! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 5 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Nastavak borbe irskog gradića protiv izgradnje App

Možda se radi samo o tome da tih "par ljudi" shvaća da davanje beskonačnih poreznih olakšica mega kompanijama zapravo vodi u ekonomsku dubiozu. Irska očito nije izvukla pouku od financijskog sloma prije desetak godina.

 
1 2 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Nastavak borbe irskog gradića protiv izgradnje
maximilian kaže...

Možda se radi samo o tome da tih "par ljudi" shvaća da davanje beskonačnih poreznih olakšica mega kompanijama zapravo vodi u ekonomsku dubiozu. Irska očito nije izvukla pouku od financijskog sloma prije desetak godina.

 Pa eto pravac Irska i prijavi se za mjesto premijera. Nauci ih poslu.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Nastavak borbe irskog gradića protiv izgradnje
Ivo Robić kaže...
maximilian kaže...

Možda se radi samo o tome da tih "par ljudi" shvaća da davanje beskonačnih poreznih olakšica mega kompanijama zapravo vodi u ekonomsku dubiozu. Irska očito nije izvukla pouku od financijskog sloma prije desetak godina.

 Pa eto pravac Irska i prijavi se za mjesto premijera. Nauci ih poslu.

 

Ima tko ih uči poslu 

 

Link nije namjenjen prvenstveno tebi, ionako ne razumiješ, nego možda netko pročita ....

9 godina
protjeran
offline
Re: Nastavak borbe irskog gradića protiv izgradnje
maximilian kaže...
Ivo Robić kaže...
maximilian kaže...

Možda se radi samo o tome da tih "par ljudi" shvaća da davanje beskonačnih poreznih olakšica mega kompanijama zapravo vodi u ekonomsku dubiozu. Irska očito nije izvukla pouku od financijskog sloma prije desetak godina.

 Pa eto pravac Irska i prijavi se za mjesto premijera. Nauci ih poslu.

 

Ima tko ih uči poslu 

 

Link nije namjenjen prvenstveno tebi, ionako ne razumiješ, nego možda netko pročita ....

 Irska ekonomija je zivnula i dobrim djelom zivi od ITa i nacina na koji su davali olaksice velikim IT kompanijama, ne samo Appleu. I sad bi ti to sve ukinio i neka uzgajaju ovce jer znas znanje, imas inside track koji si procitao u novinama. 

16 godina
offline
Re: Nastavak borbe irskog gradića protiv izgradnje
Ivo Robić kaže...
maximilian kaže...
Ivo Robić kaže...
maximilian kaže...

Možda se radi samo o tome da tih "par ljudi" shvaća da davanje beskonačnih poreznih olakšica mega kompanijama zapravo vodi u ekonomsku dubiozu. Irska očito nije izvukla pouku od financijskog sloma prije desetak godina.

 Pa eto pravac Irska i prijavi se za mjesto premijera. Nauci ih poslu.

 

Ima tko ih uči poslu 

 

Link nije namjenjen prvenstveno tebi, ionako ne razumiješ, nego možda netko pročita ....

 Irska ekonomija je zivnula i dobrim djelom zivi od ITa i nacina na koji su davali olaksice velikim IT kompanijama, ne samo Appleu. I sad bi ti to sve ukinio i neka uzgajaju ovce jer znas znanje, imas inside track koji si procitao u novinama. 

 Baš to. Neki ljudi ne shvaćaju da nicanjem robnih centara i pogodovanja Todoriću njima neće biti bolje, samo njemu. Njemu je država oprostila toliko poreza i svega da je sad moćniji od države. Svaki novi Konzum, Tisak, KonBenz (ili kako se već zove) neće pomoći državi, a ulaganja Applea, Micrsofta, Samsunga... i velikih IT kompanija u državu kao Irska ili koja god može imati veliki značaj na ekonomiju.

15 godina
offline
Re: Nastavak borbe irskog gradića protiv izgradnje
maximilian kaže...

Možda se radi samo o tome da tih "par ljudi" shvaća da davanje beskonačnih poreznih olakšica mega kompanijama zapravo vodi u ekonomsku dubiozu. Irska očito nije izvukla pouku od financijskog sloma prije desetak godina.

 Ma nemoj?

 

Pad zaposlenosti Iraca na najniže grane ikad i uzdizanje u najveću STEM uzdanicu Europe vodi u ekonomsku dubiozu?

 

 

Ovo nisu firme koje imaju promet od par milijuna kuna.


Ovo su firme koje po kvartalu okreću desetke milijardi dolara.

 

Da uberu 1% porez na milijardu dolara umjesto 25% na deset milijuna već su zaradili više.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice