Oracle najavljuje kraj Java plugina

poruka: 34
|
čitano: 6.976
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Oracle najavljuje kraj Java plugina".
15 godina
offline
Oracle najavljuje kraj Java plugina

Odkako je Java prešla u njihove ruke, usrali su je skroz. GTFO Nigga.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2016 12:40 (fredii).
Moj PC  
12 0 hvala 0
12 godina
offline
Oracle najavljuje kraj Java plugina

Apsolutno tocno. Najbolje u svemu tome je kad sam vidio da me instalacija Jave pita zelim li instalirati Ask toolbar. WTF???

 
17 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Oracle najavljuje kraj Java plugina
BlueMax kaže...

Apsolutno tocno. Najbolje u svemu tome je kad sam vidio da me instalacija Jave pita zelim li instalirati Ask toolbar. WTF???

 Je, a što sve pita Adobe, kad želiš instalirati Acrobat Reader. Još samo čekam da se pojavi neki od malware-a na taj način.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2016 13:06 (gordan0810).
10 godina
offline
Re: Oracle najavljuje kraj Java plugina
gordan0810 kaže...

 Je, a što sve pita Adobe, kad želiš instalirati Acrobat Reader. Još samo čekam da se pojavi neki od malware-a na taj način.

 Pa danas rijetko koji program ne nudi zakamuflirane dodatne instalacije. Svaki put se osjećam kao Sherlock Holmes dok kod instalacije tražim sve kvačice raznih toolbara i programa 

Bolje je da ju ukinu jer ovo više ne liči na ništa. Zadnja inačica je odletila sa računala 2 sata nakon instalacije.

Come out, come out wherever you are. So lost in your sea. Give in, give in for my touch. For my taste for my lust
12 godina
offline
Re: Oracle najavljuje kraj Java plugina
gordan0810 kaže...
BlueMax kaže...

Apsolutno tocno. Najbolje u svemu tome je kad sam vidio da me instalacija Jave pita zelim li instalirati Ask toolbar. WTF???

 Je, a što sve pita Adobe, kad želiš instalirati Acrobat Reader. Još samo čekam da se pojavi neki od malware-a na taj način.

 Adobeov Reader nisam instalirao valjda 6-7 godina. Šta nudi?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Oracle najavljuje kraj Java plugina
BlueMax kaže...

Adobeov Reader nisam instalirao valjda 6-7 godina. Šta nudi?

Instalaciju tesku 100+ MB i gusenje racunala. Rofl.

 

Ostani na Foxitu ili sto god da koristis (pretpostavljam da je Foxit).

Iako, definitivno najbolji PDF preglednik koji imam prilike koristiti je Evince. Ne znam kakve je kvalitete Win verzija, ali Linux verzija je mrak. Brzo i sluzi onome cemu je i namjenjen, pregledavanju PDF-ova. Bez ikakvih drugih njasra.

 

Ne znam zasto je danasnjim programerima tesko se drzati jednog jedinog principa - keep it simple stupid. Napravi program da radi jednu stvar, al da ju radi besprijekorno i amen.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
10 godina
neaktivan
offline
Re: Oracle najavljuje kraj Java plugina
1domagoj1 kaže...
BlueMax kaže...

Adobeov Reader nisam instalirao valjda 6-7 godina. Šta nudi?

Instalaciju tesku 100+ MB i gusenje racunala. Rofl.

 

Ostani na Foxitu ili sto god da koristis (pretpostavljam da je Foxit).

Iako, definitivno najbolji PDF preglednik koji imam prilike koristiti je Evince. Ne znam kakve je kvalitete Win verzija, ali Linux verzija je mrak. Brzo i sluzi onome cemu je i namjenjen, pregledavanju PDF-ova. Bez ikakvih drugih njasra.

 

Ne znam zasto je danasnjim programerima tesko se drzati jednog jedinog principa - keep it simple stupid. Napravi program da radi jednu stvar, al da ju radi besprijekorno i amen.

 Valjda se žele isticati u javnosti, ako imaju probleme onda se piše o njima . Ni ja ne koristim reader veoma dugo. 

 

 

 

16 godina
offline
Oracle najavljuje kraj Java plugina

Meni Chrome čist dobro otvara PDF dokumente. Nije potreban nikakav drugi preglednik, a koliko sam primjetio i Egde lijepo otvara PDF. Ne vidim razlog za instalaciju extra softwarea za to.

King in the castle, king in the castle ...
 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Oracle najavljuje kraj Java plugina

I sad je panika u FINA-i, PBZ-u i RBA-u :D

 
19 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Oracle najavljuje kraj Java plugina
dado kaže...

I sad je panika u FINA-i, PBZ-u i RBA-u :D

 Dodaj i ZABAu, kod svakog updejta browsera ili jave nikad se nezna hoces moci uci u banarstvo ili ne. Uzas.

--- Lewis --- www.lewis.tomsoft.hr --- Skype: lewis3d ---
15 godina
neaktivan
offline
Re: Oracle najavljuje kraj Java plugina
dado kaže...

I sad je panika u FINA-i, PBZ-u i RBA-u :D

 Haha da,updejt certifikata za IE, u službenom dopisu piše da trebaš koristit ff kako bi updejtao javu pa onda na IE instalirat certifikat....

--------------------------------------------------------------------------------------------
16 godina
offline
Oracle najavljuje kraj Java plugina

Ubrzo cemo moci u internet bankarstvo za pravne osobe, zbog te USB smart kartice, jedino preko browserstack.com

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Oracle najavljuje kraj Java plugina

Do nedavno me java nije zanimala dok nisam dosao u doticaj sa RBA iDirekt USB-om  Koje sranje moras po postavkama dirat da bi govno proradilo iako je na zadnjoj javi i onda ako ne radi moras cache jave brisati.. Uzas..

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Oracle najavljuje kraj Java plugina

Sam mal, slabije se razumijem u web dev. pa me zanima šta će biti s JSom i jQueryem u web razvoju?

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Oracle najavljuje kraj Java plugina
Dex.pwn kaže...

Sam mal, slabije se razumijem u web dev. pa me zanima šta će biti s JSom i jQueryem u web razvoju?

Oni nemaju ama baš nikakve veze s Javom, niti s pluginom za izvršavanje java apleta.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
15 godina
offline
Re: Oracle najavljuje kraj Java plugina
zerocool12 kaže...
dado kaže...

I sad je panika u FINA-i, PBZ-u i RBA-u :D

 Haha da,updejt certifikata za IE, u službenom dopisu piše da trebaš koristit ff kako bi updejtao javu pa onda na IE instalirat certifikat....

 -kretena ima u neograničenim količinama.. i kao da baš svi rade u takvom helpdesku .. ili nekoj opčinskoj-političkoj ubožnici.

al, malo ću eskupirat (naše?) banke, to je globalni sys, nema fina i zaba nešto s tim.. samo 'nextaju'. (pa red iznad).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Oracle najavljuje kraj Java plugina
BlueMax kaže...
* * *

 Adobeov Reader nisam instalirao valjda 6-7 godina. Šta nudi?

 

Markić7 kaže...
* * * Ni ja ne koristim reader veoma dugo. 

 

 

 

Eh baš zato što ne koristite toliko dugo ja ću vam objasniti što je sada Adobe Acrobat (pa i Reader, besplatan čitač onoga što je Acrobat napravio ii neki deseti app).

Osim instalacije teške skoro 1 GB (Adobe ACrobat doduše ne i Reader on je manji) nudi trenutno otvaranje dokumenta, Adobe Cloud, i još dosta fičura koji, ukratko današnji Adobe Reader nije ni R od onog Readera od prije 7 godina. Ali...

 

...unatoč svom mom cijenjnju Foxita (bombice od 10-tak MB ili koliko već nije ni bitno, na svaki računar ga instaliram) dajem prednost Adobeu.

 

Dex.pwn kaže...

Sam mal, slabije se razumijem u web dev. pa me zanima šta će biti s JSom i jQueryem u web razvoju?

I mene isto zanima jer su Java developeri trenutno izuzetno tražena roba. Inače ovaj Oracle geldajući po Wiki rame uz rame su uz Microsoft. Čime se ti ljudi bave? (trebalo je biti retoričko pitanje ali neka ostane ovako da vidim odgovor)

16 godina
offline
Re: Oracle najavljuje kraj Java plugina
Java != Javascript

To su dvije potpuno razlicite stvari, jedina slicnost im je ime.

Ovdje se radi o Java Appletima kao sto je netko objasnio, a to bi recimo bio pandan Adobe flashu. Recimo java appleti se dosta znali koristiti za irc chatove na webu. Uglavnom to cudo sluzi za embedanje jave u web preglednik.
King in the castle, king in the castle ...
8 godina
neaktivan
offline
Re: Oracle najavljuje kraj Java plugina
Neka, ti pluginovi su ostatak starog doba.
https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
16 godina
offline
Re: Oracle najavljuje kraj Java plugina
dado kaže...

I sad je panika u FINA-i, PBZ-u i RBA-u :D

 

Lewis kaže...
dado kaže...

I sad je panika u FINA-i, PBZ-u i RBA-u :D

 Dodaj i ZABAu, kod svakog updejta browsera ili jave nikad se nezna hoces moci uci u banarstvo ili ne. Uzas.

 

Tko im je kriv što su nesposobni se pripremiti i riješiti problem još godinu-dvije dana unazad. Nego pitajte što oni rade? Oni uče korisnike kako da koriste browser, umjesto da su sami već riješili front-end stranu. Očito nemaju sposobne Voditelje odjela koji bi znali narediti što i kako raditi. Kako takve šefovi uopće plaćaju toliko masno... Nesposobnost is amazing.

 

8 godina
online
Re: Oracle najavljuje kraj Java plugina
makopos kaže...
dado kaže...

I sad je panika u FINA-i, PBZ-u i RBA-u :D

 

Lewis kaže...
dado kaže...

I sad je panika u FINA-i, PBZ-u i RBA-u :D

 Dodaj i ZABAu, kod svakog updejta browsera ili jave nikad se nezna hoces moci uci u banarstvo ili ne. Uzas.

 

Tko im je kriv što su nesposobni se pripremiti i riješiti problem još godinu-dvije dana unazad. Nego pitajte što oni rade? Oni uče korisnike kako da koriste browser, umjesto da su sami već riješili front-end stranu. Očito nemaju sposobne Voditelje odjela koji bi znali narediti što i kako raditi. Kako takve šefovi uopće plaćaju toliko masno... Nesposobnost is amazing.

 

Problem nije tako jednostavan kako se čini.

Sve ostale alternativne tehnologije ne pružaju mogućnost kompletnog pristupa računalu iz browsera kao što to nudi Java Applet.

Zbog toga imaju Flash i Java užašno puno sigurnosnih propusta :)

 

Tehnologije poput HTML5, FLASH(recimo da može nešto), silverlight(koji više nije aktualan) ne možeš pročitati certifikat spojen na USB port, poslati printanje računa na printer, pozivanje okidaća na fotokameri (to je nešto što je meni trebalo).

 

Tako da vjerujem da internet bankarsto kakvo poznajemo će se seliti iz browsera u mobilno bankarstvo (jeftinije je od zamjene čitaća i kartica s tokenom).

 

Tehnologiju koju nudi Oracle tj. Java Web Start nije niti približno onom što je Java applet nudio (bar na prvu koliko vidim).

Ne postoji mogućnost interakcije s javascript/html/cookies u browseru.

Jedina direktna komunikacija s browserom će biti preko websocketa, ali onda sav promet ide preko LAN/interneta (nisam probao, možda će biti moguće napraviti bind porta na localhost, samo nisam siguran dali će to u browseru dopustiti takvo spajanje bez origin: * i sl.

 

Bit će zanimljivo bez jave kakvu poznajemo u narednim godinama, to je sigurno :)

 

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Oracle najavljuje kraj Java plugina
LIFO kaže...

Tako da vjerujem da internet bankarsto kakvo poznajemo će se seliti iz browsera u mobilno bankarstvo (jeftinije je od zamjene čitaća i kartica s tokenom).

 

Tehnologiju koju nudi Oracle tj. Java Web Start nije niti približno onom što je Java applet nudio (bar na prvu koliko vidim).

Ne postoji mogućnost interakcije s javascript/html/cookies u browseru.

Jedina direktna komunikacija s browserom će biti preko websocketa, ali onda sav promet ide preko LAN/interneta (nisam probao, možda će biti moguće napraviti bind porta na localhost, samo nisam siguran dali će to u browseru dopustiti takvo spajanje bez origin: * i sl.

 

Bit će zanimljivo bez jave kakvu poznajemo u narednim godinama, to je sigurno :)

 

 

 Evo kod Zabe ja imam m-zabu aplikaciju koja nudi token i zabu u jednom.

 

Moj tata koristi poslovno bankarstvo i njemu nedaju opciju korištenja m-zabe za to. Nego može birati samo usb stick ili one smart kartice. Nisam siguran jesu li smart kartice jos u upotrebi ili ih polako ukidaju. Moj tata je duže vrijeme koristio smartkartice sada ima usb stick.

 

Primjetio sam koju prednost ima usb stick.

Kada ga ubacite u kompjutor, pokreće se mozila firefox ali portabilna verzija u kojoj su dosta toga izbacili dakle radi samo ono osnovno sto za bankarstvo treba. Super mi je to jer je teže na takvom pregledniku provesti lažnu stranicu i prevariti te. Mana je naravno da treba paziti da usb stick se uvjek izvadi ako se ne koristi. 

 

Neznam sto nas ocekuje u bankarstvu za par godina, ali mislim da poslovno bankarstvo neče nikada priječi na mobilnu aplikaciju kao token. 

 

Sto se tiće jave, nisam siguran ima li ga unutar tog portabilnog preglednika, mislim da ga nema. Prije kada je imao smart kartice često se desavalo da ne radi, stalno je trebalo vršiti javu nadogradnju da bi bankarstvo proradilo. Sada nema tih problema.  

 

Ovo sto ja pišem je više amaterski, nisam programer i ne razumijem se detaljnije u kojem smjeru ide bankarstvo. Ako netko radi u banci tj u razvoju tih aplikacija volio bih čuti njegovo mišljenje. 

 

15 godina
offline
Re: Oracle najavljuje kraj Java plugina
Lewis kaže...
dado kaže...

I sad je panika u FINA-i, PBZ-u i RBA-u :D

 Dodaj i ZABAu, kod svakog updejta browsera ili jave nikad se nezna hoces moci uci u banarstvo ili ne. Uzas.

Svaki update browsera -> ne radi bankarstvo

Svaki update  jave -> ne radi bankarstvo

Ista stvar i za RBA.

Svaki put im je rjesenje reinstaliraj javu, downgradeaj browser.

 

Jednu osobu trebaju platit za pracenje nightly buildova firefoxa i testiranje novih verzija jave/browsera prije izlaska s njhovim usranim programima.  Ne, imaju hrpu testera koji njih placaju, poznatijih kao korisnici. Ponekad se zapitam koristi li itko od njih svoj vlastiti sustav.

Onda cekanje 30-40 minuta na telefonu da ti kazu da znaju da ne radi, no shit sherlock.

O podrsci za linux/mac da ni ne pricam, prakticki su svi prisiljeni koristit windowse za pristup vlastitom racunu.

Linux, Arch Linux. Dvorak keyboard layout. MTCNA
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.1.2016 15:23 (Ante).
15 godina
offline
Re: Oracle najavljuje kraj Java plugina

-nema veze sa zaba-rba.. stvar je globalna (ili netko misli da 'naše' banke nešto rade.. bankomati.. hmm-ne).

-gluposti helpdeska su rezultat gluposti wanabeznalaca, sve radi, nešto drugo je što se ne zna... sad napokon nema više odgovora 'instaliraj crhome'.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
neaktivan
offline
Re: Oracle najavljuje kraj Java plugina
LIFO kaže...

 

Bit će zanimljivo bez jave kakvu poznajemo u narednim godinama, to je sigurno :)

 

 

 Java kakvu poznajemo je jedan od najkorištenijih 3 programerskih jezika i ona se ne miče nikam(Osim što će dobivati i dalje nadogradnje na svoj API). Ono što nestaje je samo browser plugin. Tj. jedino web developerima će Java biti uzeta iz ruku, a oni ju ionako nisu previše voljeli(ne koliko su npr. voljeli Flash).

https://en.wikiquote.org/wiki/Mikhail_Bakunin
15 godina
offline
Re: Oracle najavljuje kraj Java plugina
ihush kaže...

-nema veze sa zaba-rba.. stvar je globalna (ili netko misli da 'naše' banke nešto rade.. bankomati.. hmm-ne).

-gluposti helpdeska su rezultat gluposti wanabeznalaca, sve radi, nešto drugo je što se ne zna... sad napokon nema više odgovora 'instaliraj crhome'.

Mene kao krajnjeg korisnika apsolutno ne zanima zasto meni ne radi, ja ti placam uslugu, izvoli je isporuciti. Ako je ocit problem sustava onda ga treba rjesit, java plugin je ocit trn u oku svima, nek naprave aplikaciju/program koji radi s tim usb-ovima direktno bez plugina i bez browsera.

Kao korisnik promjenio bih banku, problem je sto sve banke koristi isto smece od ASECCO-a.

Linux, Arch Linux. Dvorak keyboard layout. MTCNA
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.1.2016 12:20 (Ante).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Oracle najavljuje kraj Java plugina

Erste ima obični token (na kartici ili mobilna app) i to je jedino rješenje koje ne traži nikakve glupe pluginove i ne ovisi o trenutnom poretku planeta i temperaturi u Burkini Faso.

 

Jedino je tlaka potpisivati transakcije (zahtjev - generiraj - prepiši odgovor). Još samo da naprave WP aplikaciju i sreći nema kraja (jedini ju nemaju od većih banaka).

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
10 godina
offline
Re: Oracle najavljuje kraj Java plugina
Sum_of_all_fears kaže...

Erste ima obični token (na kartici ili mobilna app) i to je jedino rješenje koje ne traži nikakve glupe pluginove i ne ovisi o trenutnom poretku planeta i temperaturi u Burkini Faso.

 

Jedino je tlaka potpisivati transakcije (zahtjev - generiraj - prepiši odgovor). Još samo da naprave WP aplikaciju i sreći nema kraja (jedini ju nemaju od većih banaka).

 :PlavušaModeOn: I ja na Zabi imam običan mtoken, na računalu nemam instaliranu Javu i normalno koristim bankarstvo. Ili se ovo sa obaveznim pluginovima odnosi na USB i pravne osobe?

Ovo za potpisivanje je istina, nerjetko mi se desi da umjesto da prepišem APPLI2 niz u mobitel ja ga prepišem u kućicu za MAC pa se čudim zašto ne radi 

Come out, come out wherever you are. So lost in your sea. Give in, give in for my touch. For my taste for my lust
15 godina
offline
Re: Oracle najavljuje kraj Java plugina

-.. jer erste nije banka .. (duga priča, kod nas dobili status banke..)

opet podsjetnik, nisu 'naše' banke.. globalni sys, a java 8, .. največa pljačka u povijesti samo jedna od epizoda, tome dodati pokradene certifikate, ssl, .. sve. Koliko god naši bili traljavi, ovaj put nisu oni uzrok-fix.. sistem je jednostravno prevelik da bi ga mijenali efikasnije i (čudno zvuči) gubici su im prihvatljivi.

podsjetnik na 'oazu' u transilvaniji, pa nitko to ne rješava.. previše interesa onih koji globalno drmaju planetom i kapitalom.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.1.2016 14:42 (ihush).
14 godina
offline
Re: Oracle najavljuje kraj Java plugina
Lewis kaže...
dado kaže...

I sad je panika u FINA-i, PBZ-u i RBA-u :D

 Dodaj i ZABAu, kod svakog updejta browsera ili jave nikad se nezna hoces moci uci u banarstvo ili ne. Uzas.

 Često čujem ovu priču, ali osobno ne kuzim u čemu je stvar. Naime već dugo vremena koristim baš od Zagrebačke banke E-Banking uslugu , znači prijava preko onog tokena što dobiješ u poslovnici, preko kojeg ukucavaš onaj APLI broj itd pa onda preko ZABINE web stranice se logiraš  sa tim pinom koji ti token izbaci. Nemam Javu instaliranu ni u kojem obliku na OS-u ili na browseru već duže vremena, koristim Firefox, i svi koji ga koriste znaju koliko često se isti  updejta na skoro tjednoj bazi, nikada nisam imao problema sa prijavom na svoj račun i e-banking usluge.

 

Jedino ako govoriš o nekim problemima sa njihove strane nakon updejta..

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice