Na pomolu je spajanje velikana: Vaia, Toshibe i Fu

poruka: 16
|
čitano: 3.400
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Na pomolu je spajanje velikana: Vaia, Toshibe i Fu".
13 godina
offline
Na pomolu je spajanje velikana: Vaia, Toshibe i Fu

A gdje je BA nestao FU iz novog znaka?

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Na pomolu je spajanje velikana: Vaia, Toshibe
Dead kaže...

Ma ništa od tog spajanja. Isfiltriralo se nekoliko proizvođača kao što su Dell, Lenovo, Apple, a drugima ostaju samo mrvice. Čak je i veliki HP u problemima pa je njihovoj PC diviziji budućnost neizvjesna.

 Nije mjerilo svjetskog tržišta ponuda i potražnja kod nas. Asus npr. ima veću svjetsku prodaju laptopa nego Apple.
Kako si mogao iščitati (ako si čitao) NEC bi bio i dalje veći od sva tri proizvođača (fujitsu,toshiba,vaio) zajedno, a koliko si NEC uređaja vidio u našoj ponudi?
Ja se samo nadam da neće nadrapati Toshibina proizvodnja hard diskova/ssd-ova. A konsolidacija, pa neka... uvijek mi je žao iščitati da nekoj japanskoj
kompaniji ne ide dobro, pa ako im ovo pomogne da nastave biti konkurentni i u ponudi - super.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
11 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Na pomolu je spajanje velikana: Vaia, Toshibe
To je neka tvoja lista?
Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Na pomolu je spajanje velikana: Vaia, Toshibe
Dead kaže...

Netočno! Prvo, uopće se ne ravnam po prodajnim rezultatima nevažnog tržišta kao što je naše. Drugo, ravnam se po prodajnim rezultatima za cijeli svijet 2015. Asus kojeg spominješ tek je na osmom mjestu, a na prvom je, vjerovao ti ili ne, Apple. Ako te zanima poredak je: Apple, Lenovo, VAIO, Dell, Acer, HP, Samsung, Asus, Toshiba, MSI.

 Može neki link koji potkrepljuje takvu ljesticu koja vrlo vjerovatno nije točna.

robimarko@gmail.com
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Na pomolu je spajanje velikana: Vaia, Toshibe
Dead kaže...

Netočno! Prvo, uopće se ne ravnam po prodajnim rezultatima nevažnog tržišta kao što je naše. Drugo, ravnam se po prodajnim rezultatima za cijeli svijet 2015.

A gdje si to vidio? Koliko sam vidio, Apple je nagdje oko 7%, a samo Lenovo je na skoro 20%.

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Na pomolu je spajanje velikana: Vaia, Toshibe
Dead kaže...

Netočno! Prvo, uopće se ne ravnam po prodajnim rezultatima nevažnog tržišta kao što je naše. Drugo, ravnam se po prodajnim rezultatima za cijeli svijet 2015. Asus kojeg spominješ tek je na osmom mjestu, a na prvom je, vjerovao ti ili ne, Apple. Ako te zanima poredak je: Apple, Lenovo, VAIO, Dell, Acer, HP, Samsung, Asus, Toshiba, MSI.

 

evo link pa obrazlozi svoje navode (hint: apple nije nigdje prvi)

http://www.gartner.com/newsroom/id/3185224

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Na pomolu je spajanje velikana: Vaia, Toshibe
overhaul kaže...
Dead kaže...

Kako si mogao iščitati (ako si čitao) NEC bi bio i dalje veći od sva tri proizvođača (fujitsu,toshiba,vaio) zajedno, a koliko si NEC uređaja vidio u našoj ponudi?

 

Prepisvač je zaboravio prepisati jednu vrlo bitnu riječ iza onoga: 'NEC', a ta riječ je 'Lenovo', onda je malo jasnije kako to da jedna (na globalnom PC tržišu gotovo nepoznata) PC firma drži 30% japanskog tržišta. A koliko NEC Lenovo (ili neka druga firma) proda uređaja izvan Japana, za ovu priču je nebitno, jer se ovdje radi isključivo o planovima za domaće (japansko) tržište (svjetsko su već, manje-više otpisali, a razlozi su također navedeni u originalnom članku).

9 godina
neaktivan
offline
Re: Na pomolu je spajanje velikana: Vaia, Toshibe
Izgleda da je dead stvarno "dead". Iako bi volio vidjeti jos jedan njegov komentar na ovu temu, jer ovo vjerovao ti ili ne prva je jabuka zvuci dosta samouvjereno. 😀
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Na pomolu je spajanje velikana: Vaia, Toshibe
Old Iggy kaže...
Dead kaže...

Netočno! Prvo, uopće se ne ravnam po prodajnim rezultatima nevažnog tržišta kao što je naše. Drugo, ravnam se po prodajnim rezultatima za cijeli svijet 2015.

A gdje si to vidio? Koliko sam vidio, Apple je nagdje oko 7%, a samo Lenovo je na skoro 20%.

 Pa to je vjerojatno vidio na farmi Jabuka pokraj Špičkovine.

https://www.malwarebytes.org/antiexploit/index.html
16 godina
offline
Re: Na pomolu je spajanje velikana: Vaia, Toshibe
maxym kaže...
overhaul kaže...
Dead kaže...

Kako si mogao iščitati (ako si čitao) NEC bi bio i dalje veći od sva tri proizvođača (fujitsu,toshiba,vaio) zajedno, a koliko si NEC uređaja vidio u našoj ponudi?

 

Prepisvač je zaboravio prepisati jednu vrlo bitnu riječ iza onoga: 'NEC', a ta riječ je 'Lenovo', onda je malo jasnije kako to da jedna (na globalnom PC tržišu gotovo nepoznata) PC firma drži 30% japanskog tržišta. A koliko NEC Lenovo (ili neka druga firma) proda uređaja izvan Japana, za ovu priču je nebitno, jer se ovdje radi isključivo o planovima za domaće (japansko) tržište (svjetsko su već, manje-više otpisali, a razlozi su također navedeni u originalnom članku).

 Istina. NEC je u joint venture sa Lenovom. No mislim da je u Japanu predstavljen kao NEC (npr. http://www.theverge.com/products/lavie-z/5746 koji je na drugim tržištima http://www.cnet.com/products/lenovo-lavie-z-hz550/ )
i za oba imena ga proizvode japanci. Uglavnom, bit će zanimljivo vidjeti kako će se profilirati. U svakom slučaju, sumnjam da će "umrijeti šaptom". Velike su to produkcije i poznatog brenda, što nije nevažno. To još vrijedi nekog kredita.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
online
Re: Na pomolu je spajanje velikana: Vaia, Toshibe
Dead kaže...

Taj link te naveo na pogrešan zaključak. Poredak se odnosi zbirno na sve vrste PC-ija: na kako oni kažu desk-based PCs, notebook PCs i ultramobile premium. Ja iznosim podatke o prodaji isključivo laptopa tj. notebook PCs. To možeš vidjeti na 

http://top101news.com/2015-2016-2017-2018/news/electronics/best-selling-laptop-brands-world/

 

Imaš neki ozbiljan izvor?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Na pomolu je spajanje velikana: Vaia, Toshibe
Sad ste ga razljutili, nabija postove i sve je bliži banu.
Nije sve u sarkazmu, ima nešto i u podjebavanju..
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Na pomolu je spajanje velikana: Vaia, Toshibe
Inace nemam obicaj dokazivati ocito, samo cu reci da si promasio ceo fudbal. Ovo sto si poslao je irelevantno za bilo kakvu raspravu.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Na pomolu je spajanje velikana: Vaia, Toshibe i Fu

Navodno će uskoro izbaciti novu liniju računala nazvanu MSX3 koja će potpuno pomesti sve ostale proizvođače.

Čak su i Microsoft angažirali da napiše software specijalno za njih

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Na pomolu je spajanje velikana: Vaia, Toshibe
segregator kaže...

Navodno će uskoro izbaciti novu liniju računala nazvanu MSX3 koja će potpuno pomesti sve ostale proizvođače.

Čak su i Microsoft angažirali da napiše software specijalno za njih

A koja će firma izbaciti novu liniju računala MSX3??

16 godina
offline
Re: Na pomolu je spajanje velikana: Vaia, Toshibe
keyofdestiny13 kaže...
segregator kaže...

Navodno će uskoro izbaciti novu liniju računala nazvanu MSX3 koja će potpuno pomesti sve ostale proizvođače.

Čak su i Microsoft angažirali da napiše software specijalno za njih

A koja će firma izbaciti novu liniju računala MSX3??

 

Vjerojatno si premlad da se sjećaš MSX1 i MSX2 :D

 

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice