Povratak NES-a u obliku Nintendo Classic Mini konz

poruka: 32
|
čitano: 6.862
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Povratak NES-a u obliku Nintendo Classic Mini konz".
11 godina
neaktivan
offline
Povratak NES-a u obliku Nintendo Classic Mini konz

Za dodati je da ce se igrati na 60Hz i vjerovatno u HD. Dodatni kontroler kosta 10 dolara.

 

Malo da se vratimo u mlade dane

克罗地亚电源
Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Povratak NES-a u obliku Nintendo Classic Mini konz
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Povratak NES-a u obliku Nintendo Classic Mini konz

Ovo bi vrijedilo uzeti 

Freak Show Inc.
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Povratak NES-a u obliku Nintendo Classic Mini
RetroPie i peglas sve igre ikad napravljene za tridesetak konzola.
14 godina
neaktivan
offline
Povratak NES-a u obliku Nintendo Classic Mini konz

Mene više zanimaju kontroleri jer imam NES emulator na WiiU... TO bi bilo ono pravo onda, pošto imaš SVE igre.

 
1 0 hvala 0
16 godina
online
Povratak NES-a u obliku Nintendo Classic Mini konz

Super, znači 30 igara za 60 dolara bez mogućnosti dodavanja novih... Super, nema što. Nintendo je apple konzolaškog svijeta, izvode pizdarije, ali ljudi svejedno popuše. Kao npr. odluka da uštede par dolara na 3DS-u tako što uz konzolu ne dobiješ punjač nego ga moraš kupiti ekstra. Znači kupiš ručnu konzolu i ne dobiješ punjač nego treba iskeširati ekstra pare (sigurno da je skuplji nego što bi bio da dolazi sa konzolom, posebno pakiranje, distribucija...).

 

Samo neka si to ostave, za 20-30 eura kupim na ebay-u neki stari thin client (npr. Fujitsu Siemens Futro S400, prilično su jeftini). Stavim hard u njega da se ne moram zezati sa CF karticama, instaliram XP i stavim hrpu emulatora.

Zapravo i napravio sam to, uštekao Bluetooth USB adapter i sa 8bitdo bluetooth gamepadovima igram igre preko bilo kojeg emulatora do Amige (za to je preslab), a platio sam 30€ sa poštarinom dva komada iz Njemačke.

Moj PC  
0 7 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Povratak NES-a u obliku Nintendo Classic Mini konz

Ovo će biti super stvar ako ga netko uspije "crackat", a u to ne sumnjam. 60$ stvarno nije puno u tom slučaju. Opet, napominjem, mene samo gamepadovi zanimaju... :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Povratak NES-a u obliku Nintendo Classic Mini
Gamepadove imas na ebayu za desetak dolara i spojis na USB.
Moja preporuka je definitivno RPi3 sa RetroPie i kopije kontrolera ili originalni kontroler za xbox ili ps.
14 godina
neaktivan
offline
Povratak NES-a u obliku Nintendo Classic Mini konz

Uvijek kada sam uzimao kopije kontrolera mi se zgadio život. Ovo ne sumnjam da će biti iste kvalitete kao i originalni NES kontroleri koji dan danas rade. A kako kažeš, ovi kontroleri će isto koštat 10$. :) Uostalom, neznam jel na WiiU koji emulator podržava USB kontrolere, a i onako imam 4 WiiMote-a.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.7.2016 10:05 (Leryan).
 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Povratak NES-a u obliku Nintendo Classic Mini
Leryan kaže...

Uvijek kada sam uzimao kopije kontrolera mi se zgadio život. Ovo ne sumnjam da će biti iste kvalitete kao i originalni NES kontroleri koji dan danas rade. A kako kažeš, ovi kontroleri će isto koštat 10$. :) Uostalom, neznam jel na WiiU koji emulator podržava USB kontrolere, a i onako imam 4 WiiMote-a.

 Za moj retroPIE imam neke plastikanere s ebaya, kopija snes kontrolera s usb prikljuckom. Mislim da sam platio nekih 5-6 dolara za 2 gamepada. Rade odlicno i na pi i na pc! Svakako preporucujem.

*dobitnik i7-4790K!, battlelog: B4stardo_CRO
16 godina
online
Re: Povratak NES-a u obliku Nintendo Classic Mini
Leryan kaže...

Ovo će biti super stvar ako ga netko uspije "crackat", a u to ne sumnjam. 60$ stvarno nije puno u tom slučaju. Opet, napominjem, mene samo gamepadovi zanimaju... :)

 Sumnjam da će to biti, zato i kažem da baš za 60 dolara i nije nešto. Ipak je to nintendov produkt i nemaju nikakvu računicu napraviti da se uređaj može modificirati, vjerojatno će biti nužan minumum funkcionalnosti da stvar radi.

Da su to radili neki entuzijasti podržavalo bi out of the box, ili u najgorem slučaju uz neku sitniju modifikaciju. Pada mi na pamet C64 DTV, komodorac u joysticku, na PCB-u je imao izvedene kontakte na koje je samo trebalo nalemiti žice i dodaš mu tipkovnicu, joystick portove, serijski port... ljudi su vadili elektroniku iz njih i ugrađivali je u stare laptope, pa pravili prenosne komodorce :).

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.7.2016 13:57 (Solo761).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Povratak NES-a u obliku Nintendo Classic Mini
Solo761 kaže...
Leryan kaže...

Ovo će biti super stvar ako ga netko uspije "crackat", a u to ne sumnjam. 60$ stvarno nije puno u tom slučaju. Opet, napominjem, mene samo gamepadovi zanimaju... :)

 Sumnjam da će to biti, zato i kažem da baš za 60 dolara i nije nešto. Ipak je to nintendov produkt i nemaju nikakvu računicu napraviti da se uređaj može modificirati, vjerojatno će biti nužan minumum funkcionalnosti da stvar radi.

Da su to radili neki entuzijasti podržavalo bi out of the box, ili u najgorem slučaju uz neku sitniju modifikaciju. Pada mi na pamet C64 DTV, komodorac u joysticku, na PCB-u je imao izvedene kontakte na koje je samo trebalo nalemiti žice i dodaš mu tipkovnicu, joystick portove, serijski port... ljudi su vadili elektroniku iz njih i ugrađivali je u stare laptope, pa pravili prenosne komodorce :).

TO SE MOZE?!

Imam jedan takav joystick s 10-15 c64 igara na njemu. Napajanje je preko minjonki i ima s-video i autio kabl za spajanje na tv! Daj neki link na takav projektic please!

*dobitnik i7-4790K!, battlelog: B4stardo_CRO
14 godina
offline
Povratak NES-a u obliku Nintendo Classic Mini konz

Koja super vijest, kako ovome odoliti a ne kupiti? Samo samo skeptican u vezi kontolera, nema sanse da bude iste ili priblizne kvalitete kao orginalni nes. Kablo od orginalnog nes kontrolera je isto prica za sebe iz druge galaksije... Ali treba ocekivat da ce napraviti switcheve za kontrolere tako da i nece bit neki problem :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Povratak NES-a u obliku Nintendo Classic Mini
Bastardo kaže...

TO SE MOZE?!

Imam jedan takav joystick s 10-15 c64 igara na njemu. Napajanje je preko minjonki i ima s-video i autio kabl za spajanje na tv! Daj neki link na takav projektic please!

 

Jes :), ima ih dvije verzije, no ako imaš PAL, tj. verziju izdanu u Europi onda si siguran, ta je bolja i sve se može složiti

 

http://dtvhacking.cbm8bit.com/

http://dtvhacking.cbm8bit.com/dtv_wiki/index_title_DTV_Mods.html

http://www.oocities.org/homeofoscarvermeulen/dtv/dtv_pal.html

 

Ako imaš dijelove i opremu možeš si u kućnoj radinosti složiti i SD2IEC, floppy emulator. Na 1GB SD karticu stane praktički kompletni repertoar za C64 :). Osnovnu shemicu možeš naći tu

 

https://16bitdust.wordpress.com/2014/12/04/sd2iec-for-commodore-64128-diy/

 

U novijim verzijama sam prešao na tqfp i SMD komponente pa može biti još sitniji.

15 godina
offline
Re: Povratak NES-a u obliku Nintendo Classic Mini
Friday kaže...

Ovo bi vrijedilo uzeti 

 

Mi poneses jedan kad bude isao za Bozic u Hr? 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Povratak NES-a u obliku Nintendo Classic Mini
mrfloyd kaže...
Friday kaže...

Ovo bi vrijedilo uzeti 

 

Mi poneses jedan kad bude isao za Bozic u Hr? 

 

Karte prema HR za Bozic kostaju toliko da bi mi se vise isplatilo da ti kupim 1080 sli i posaljem postom

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Povratak NES-a u obliku Nintendo Classic Mini
A dobro onda.....
Napravi tako ako nema druge!
(Hearth broken)
13 godina
neaktivan
offline
Povratak NES-a u obliku Nintendo Classic Mini konz

gdje ce se kod nas moci kupiti NES classic, ako se zna?
Koga bi se to moglo pitati ?

jA bih odmah i preorderao.

Go for the eyes Boo, yaaar!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Povratak NES-a u obliku Nintendo Classic Mini konz

Lol, koji ripoff, 60 dolara hahahaha

 

Radije izvadim NES iz ormara i spojim ga na tv.

Just when i thought i was out..they pull me back in...
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Povratak NES-a u obliku Nintendo Classic Mini konz
Veliki promasaj je izostanak online-a, gdje bi se osim dodatnih igri mogle naci i razne ljestvice najboljih rezultata i postignuca, te zajednicko igranje.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Povratak NES-a u obliku Nintendo Classic Mini konz

Gdje bi se to kod nas moglo kupiti ?

Pronašao - bit će u Svijet Medija :)

Go for the eyes Boo, yaaar!
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.11.2016 22:00 (Bartender).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Povratak NES-a u obliku Nintendo Classic Mini konz

Sutra izlazi u trgovinama, je li postoji kakve sanse da i kod nas stigne??

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Povratak NES-a u obliku Nintendo Classic Mini

Baci oko na poruku iznad svoje.

coffe,coffe,coffe.....
12 godina
offline
Re: Povratak NES-a u obliku Nintendo Classic Mini
metallic kaže...

Baci oko na poruku iznad svoje.

 Vidjela sam, međutim neprodaju jer je rasprodan! Ukratko podjelilo su između sebe tih par komada! Ali hvala bogu danas mi ga je rodica kupila u Saturnu u Njemačkoj i u Nedjelju mi stiže doma :-)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Povratak NES-a u obliku Nintendo Classic Mini

jel pitao tko jel misle naručivat ponovno?

Go for the eyes Boo, yaaar!
10 godina
offline
Re: Povratak NES-a u obliku Nintendo Classic Mini
Bartender kaže...

gdje ce se kod nas moci kupiti NES classic, ako se zna?
Koga bi se to moglo pitati ?

jA bih odmah i preorderao.

 

Preorao?

Preoderao?

Proderao?

 

Ispo mi gebis.

 

Koliko god mi bio simpatičan format te konzolice (izgledom isto staro čudo u malom pakiranju), ubio me grom iz zasjede ako i približno mogu shvatiti zašto bi netko dao 60 baksa (vjerojatno i više kad se udostoji pojaviti kod nas) za 30 retro igara po odabiru proizvođača. Ovo mi nije puno bolje nego kad se svojedobno pojavio Competition Pro joystick s isto tako nekih pred-instaliranih 30 igara s C64, po isto tako "konkurentnoj" cijeni.

 

Pa instaliraš emulator za komp, android, šta god hoćeš, kontrolera koji se mogu spojiti na PC ili Android, a izgledaju isto ko stari NES-ov kontroler ima na Ebayu koliko hoćeš.  I peri deri sve ijednu ikad izdanu igru dok krave ne dođu doma. Uz mogućnost neograničenog sejvanja pozicije na bilo kojem mjestu u igri i još hrpetinu mogućnosti koje standardna konzola inače ne podržava.

15 godina
neaktivan
offline
Povratak NES-a u obliku Nintendo Classic Mini konz

Da nekima skratim muke: zvala sam danas - i nemaju: In Media, Ronis, Hangar 18, Goblin, Sophos Lab, Algoritam, Emmezeta. Mogu se ubit sad. 

:3
 
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Povratak NES-a u obliku Nintendo Classic Mini konz

ak netko upikira neka podijeli info ovdje :)
pretty pls

Go for the eyes Boo, yaaar!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Povratak NES-a u obliku Nintendo Classic Mini konz

Ekipa dali itko zna moze li se kod nas kupiti?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Povratak NES-a u obliku Nintendo Classic Mini

mozda je odgovor pola skrola iznad?

kolko vidim out of stock je;

 

Kad su napravili tako malu količinu da je umjetan nedostatak na tržištu;

Go for the eyes Boo, yaaar!
Poruka je uređivana zadnji put čet 22.12.2016 12:59 (Bartender).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice