Proxima Centaura b: Crvena točka u beskraju

poruka: 66
|
čitano: 14.501
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Proxima Centaura b: Crvena točka u beskraju".
10 godina
protjeran
offline
Re: Proxima Centaura b: Crvena točka u beskraju

Jok, ja kazem da razvojem tehnologije polako dobijamo i uvid u te davne bioloske evolucijske procese, a cim vise napredujemo tim cemo dublje dosegnuti u proslost...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Proxima Centaura b: Crvena točka u beskraju
Smisao je nastaniti drugi sunčev sustav, da kad ovdje nastupi fajront ljudska vrsta ne isčezne. Zašto je to bitno, ne znam, ali nekima očito je.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Proxima Centaura b: Crvena točka u beskraju
Drago kaže...

Govorimo o evoluciji, biološkom procesu, a ti spominješ razvoj ljudskog društva što je kulturološki proces i odvija se na vremenskoj skali za nekoliko redova veličina različitoj. 

 

Miješaš kategorije, a posve si nesvjestan toga. 

 

 yup. ja sam od djeteta evoluirao u dobro držećeg sredovječnog gospodina (veća glava, trbuščić, uhogrlonos, veličina obuće ... svašta), s nekim boleštinama za koje prije nisam niti znao da postoje. a i mudrost se neprimjetno provukla kroz taj proces. no i dalje sam jednako nedruštven, s natruhama asocijalnosti.  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.8.2016 14:20 (Ajar).
16 godina
offline
Re: Proxima Centaura b: Crvena točka u beskraju
Tony Marconi kaže... 

Inače, u čemu je bed.

Napravimo brod koji fura brzinom svjetlosti, dođemo tamo za 4,2 godine, malo popljačkamo, popalimo i kad se vratimo na zemlju nama prrođe u tom svemirskom brodu nekih 9 godina a na zemlji 1000. 

Koji je smisao tog putovanja, kad bi i mogli ?!

 Ako je planeta udaljena 4.5 svj. godine i putuješ (gotovo) brzinom svjetlosti tamo i natrag, tada će na zemlji proći točno 9 godina. Ali tebi na brodu će proći manje, ovisno koliko brzo se krećeš.

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
12 godina
offline
Re: Proxima Centaura b: Crvena točka u beskraju
SupremeCommander kaže...
Tony Marconi kaže... 

Inače, u čemu je bed.

Napravimo brod koji fura brzinom svjetlosti, dođemo tamo za 4,2 godine, malo popljačkamo, popalimo i kad se vratimo na zemlju nama prrođe u tom svemirskom brodu nekih 9 godina a na zemlji 1000. 

Koji je smisao tog putovanja, kad bi i mogli ?!

 Ako je planeta udaljena 4.5 svj. godine i putuješ (gotovo) brzinom svjetlosti tamo i natrag, tada će na zemlji proći točno 9 godina. Ali tebi na brodu će proći manje, ovisno koliko brzo se krećeš.

 

 

Za one koje više zanima ta tema.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.8.2016 17:35 (ramzocro-HCR).
16 godina
online
Proxima Centaura b: Crvena točka u beskraju

Zanimljivo je procitati clanak na starom dizajnu buga 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice