Retro igre s Amige dostupne online

poruka: 20
|
čitano: 2.654
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Retro igre s Amige dostupne online".
Retro igre s Amige dostupne online

Koje su tipke za pokrenuti? Lupam kao manijak po tipkovnici, ništa ne funkcionira. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Retro igre s Amige dostupne online

Bome, ne kuzim ni ja. Stiscem sve zivo, pa nista ne funkcionira.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
16 godina
moderator
offline
Retro igre s Amige dostupne online

Čini se jako loš emulator, koji ovisi o tome kako web-preglednik interpretira JavaScript. Smiješno je što web-stranica ni ne doživljava da je emulator učitan (ne radi full screen ni kontrolra za isključivanje zvuka). Bilo bi zgodno kad bi radilo, ovako - šipak.

 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Retro igre s Amige dostupne online

r-type radi i to je bitno :D :D :D

ja sam pucao sa shift :D a micao se sa kursorskim tipkama.... 

 
2 0 hvala 0
Re: Retro igre s Amige dostupne online
LudaRajcica kaže...

r-type radi i to je bitno :D :D :D

ja sam pucao sa shift :D a micao se sa kursorskim tipkama.... 

 

r-type sam i ja probao prvu igru, ta je radila. sve druge što sam probao niti jedna ne radi. Koji shit od emulatora... ali tako je to kad netko misli da će u JavaScriptu uspjeti portati WinUAE ....

16 godina
moderator
offline
Re: Retro igre s Amige dostupne online
LudaRajcica kaže...

r-type radi i to je bitno :D :D :D

ja sam pucao sa shift :D a micao se sa kursorskim tipkama.... 

Fućkaš ti to.  Super Nintendo emulator i gamepad. 

15 godina
offline
Re: Retro igre s Amige dostupne online

Ne ne ne ne...

 

MAME i joystick :D

13 godina
offline
Re: Retro igre s Amige dostupne online
I nije s početka '90 već kraj ili druga polovica '80. U '90-ima sam vec prašio po 386-ici :-p
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Retro igre s Amige dostupne online

Igrao sam Super Mario,Bubble boble 2,Izzy...prije otprilikre 14,15 godina na onim starim kineskim inačicama tobože NES/PS1 konzoli. Koja su to vremena za mene bila,uhhh sada ču zaigrati jednog izzya nema mi druge.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Retro igre s Amige dostupne online

Lemingsi  -  LEGENDARNA IGRA :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Retro igre s Amige dostupne online
Mad Ant kaže...
I nije s početka '90 već kraj ili druga polovica '80. U '90-ima sam vec prašio po 386-ici :-p

:-))  90-te i 386?! Pretpostavljam da te i Hercules/CGA grafička kartica oduševljavala sa DOS-om 5.0 kad si igrao Prince of Persia 90-tih u nekom tehničkom muzeju:-) 

Intel je prve verzije 386-ica predstavio daleke 1985. Već 1989. se prašilo sa prvim 486DX procesorima, a 90-tih su već bili prvi Pentiumi. 
 
BTW, PC kao platforma postaje smislena za igranje sa prvim Pentiumima i legendarnim DOOM-om. Sve do tada ni jedan PC se nije mogao po pitanju igara mjeriti sa npr. Amigom 1200. 

ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

r-type sam i ja probao prvu igru, ta je radila. sve druge što sam probao niti jedna ne radi. Koji shit od emulatora... ali tako je to kad netko misli da će u JavaScriptu uspjeti portati WinUAE ....


Amiga emulator pisan u JS/jQuery postoji već duže vremena, ali više kao zanimljivost, nego kao nešto upotrebljivo :-/

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.8.2016 20:56 (Luciano).
15 godina
offline
Re: Retro igre s Amige dostupne online
Luciano kaže...

 
BTW, PC kao platforma postaje smislena za igranje sa prvim Pentiumima i legendarnim DOOM-om. Sve do tada ni jedan PC se nije mogao po pitanju igara mjeriti sa npr. Amigom 1200. 

Doom je letio sasvim OK na 386DX-40, kao i sve drugo u to vrijeme.

 

Što se tiče Amige, jamačno si mislio na zlatno doba A500, ne A1200.

K
13 godina
neaktivan
offline
Re: Retro igre s Amige dostupne online
Korky kaže...

Doom je letio sasvim OK na 386DX-40, kao i sve drugo u to vrijeme.

 

Što se tiče Amige, jamačno si mislio na zlatno doba A500, ne A1200.

Letio? Ne baš, jer je 386 bio minimum minimuma... u pravilu si morao smanjiti ekran i opet kad bi došlo puno neprijatelja, imao si slideshow :-/ Na 486-ici je to išlo pristojno za cijeli ekran.
Wolf 3D je na 386-ici išao bez problema, koliko me sjećanje služi

Za Amigu, ne, nisam mislio na zlatno doba A500, nego na nove AGA Amige (1200/4000). Iako ih kod nas nije bilo puno kao A500, dosta igara je izlazilo za AGA chipset, znači 256 boja iz palete 16,7 m.
Čak je i Doom bio portan, ali kako Amiga nije podržavala chunky grafiku, nije bila za 3D igre. Bilo je dosta chunky2planar rutina, ali su u pravilu za A1200 tražile akceleratore sa 68030/68060 procesorima. I tu je 90-tih Amiga izgubila bitku.
Osobno, nisam se nikad igrao na Amigama, ali sam rendajući 3D animacije na A2000 i kasnije na A4000 zaradio fine novce kao student (Hint: Real3D/Lighwave). Jedine igre koje sam igrao su bile one koje sam sam programirao, a još se mogu naći na ex.Yu sceni webu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.8.2016 21:59 (Luciano).
16 godina
offline
Retro igre s Amige dostupne online

Batman - desni shift je pucanje. Kursori su kretanje.

Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Retro igre s Amige dostupne online

Amiga nije računalo s početka 90-ih..osim ako 1987 ne spada pod početak 90-ih.

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Retro igre s Amige dostupne online

Nije ni iz 1987. ... prva Amiga je izašla 1985., kasnije preimenovana u 1000 kad su 1987. izašle Amiga 500 i 2000.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.8.2016 12:43 (Mladen).
15 godina
offline
Re: Retro igre s Amige dostupne online
Luciano kaže...
Korky kaže...

Doom je letio sasvim OK na 386DX-40, kao i sve drugo u to vrijeme.

 

Što se tiče Amige, jamačno si mislio na zlatno doba A500, ne A1200.

Letio? Ne baš, jer je 386 bio minimum minimuma... u pravilu si morao smanjiti ekran i opet kad bi došlo puno neprijatelja, imao si slideshow :-/ Na 486-ici je to išlo pristojno za cijeli ekran.
Wolf 3D je na 386-ici išao bez problema, koliko me sjećanje služi

Za Amigu, ne, nisam mislio na zlatno doba A500, nego na nove AGA Amige (1200/4000). Iako ih kod nas nije bilo puno kao A500, dosta igara je izlazilo za AGA chipset, znači 256 boja iz palete 16,7 m.
Čak je i Doom bio portan, ali kako Amiga nije podržavala chunky grafiku, nije bila za 3D igre. Bilo je dosta chunky2planar rutina, ali su u pravilu za A1200 tražile akceleratore sa 68030/68060 procesorima. I tu je 90-tih Amiga izgubila bitku.
Osobno, nisam se nikad igrao na Amigama, ali sam rendajući 3D animacije na A2000 i kasnije na A4000 zaradio fine novce kao student (Hint: Real3D/Lighwave). Jedine igre koje sam igrao su bile one koje sam sam programirao, a još se mogu naći na ex.Yu sceni webu.

Da, letio je na 386DX. Na SX-icama je štekao. Pomiješao si malo lončiće.

 

Što se tiče A1200, imao sam je pa znam.

 

Na početku (to doba o kojem pričamo), uopće nije izlazilo puno igara koje su iskorištavale mogućnosti AGA chipseta, a te koje su i izašle, nisu bile bog zna što (većina čak nije koristila ni te raspoložive 256 boje).

 

Tek kasnije je krenuo svojevrsni, kratkotrajni "boom" kvalitetnijih igara. No, tad je već bilo prekasno, Commodore je bankrotirao, a PC je krenuo dalje.

K
13 godina
neaktivan
offline
Re: Retro igre s Amige dostupne online
Korky kaže...

Da, letio je na 386DX. Na SX-icama je štekao. Pomiješao si malo lončiće.

 

Što se tiče A1200, imao sam je pa znam.

 

Na početku (to doba o kojem pričamo), uopće nije izlazilo puno igara koje su iskorištavale mogućnosti AGA chipseta, a te koje su i izašle, nisu bile bog zna što (većina čak nije koristila ni te raspoložive 256 boje).

 

Tek kasnije je krenuo svojevrsni, kratkotrajni "boom" kvalitetnijih igara. No, tad je već bilo prekasno, Commodore je bankrotirao, a PC je krenuo dalje.


 Da, uistinu je na 386DX DOOM letio :-)

 

15 godina
offline
Re: Retro igre s Amige dostupne online
Luciano kaže...


 Da, uistinu je na 386DX DOOM letio :-)

 

UniVBE 

K
13 godina
offline
Re: Retro igre s Amige dostupne online

isuse, x-copy, strait to the feels!
onaj zvuk dok se disketa snima,
ma to si pustim ko new wave opustalicu.

Ja sam bio relativno tvrdoglav, imao sam aga-u do negdje 92-93,

hdd,čak cd rom(makar je to sve bilo spojeno van kucista i izgledalo

ko AJeTo DIY propali pokusaj, ne bi je dao za neznam kaj,da znaju mladi kaj je

cable management onda bio, ak ne trese dok DJaš Monkey Island(mislim 11 disketa..)

položio si za menađera kabložica.

Workbench, windowsiprije windowsa.

Isto, prva konzola s cdom je aga32x, sumljivo slicna psxu, svi aga devsi koji su

nekaj valjali su se prebacili na PSX(Psygnosis=wipeout,jedina igra koja je

na ps3 radila u 1080p@60fps a da nije bila flash igra s newsgrounda).

 

Na kraju nit one Blizzard coproc nisu pomogle, zadnji cavao nije bio picek

vec bas PSX. Jeftinije,ljepse,bezbriznije i imalo je buducnost.

Da sam samo bio tolko pametan da konzerviram tu agu, bez obzira kaj 

valjda cijela baza stane na jedan smartphone.m 


Sad mi je palo na pamet ideja za app, prodavat ce se ko vruce kifle:"Simulator lokatora azimuta 2016-Definite C64 Expirience"

Idem brze patent prijavit, this time, next year, we gonna be millionares,Delboy!" "

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.8.2016 21:19 (EpicFailGuy).
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice