Sila se budi. Treba joj više od dva sata...

poruka: 79
|
čitano: 17.794
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sila se budi. Treba joj više od dva sata...".
16 godina
odjavljen
offline
Sila se budi. Treba joj više od dva sata...

Baš me nešto vuče da pogledam star warse, nisam pogledao ni jednu epizodu da sada...

Freak Show Inc.
 
5 0 hvala 1
10 godina
offline
Sila se budi. Treba joj više od dva sata...

Odličan film onome tko prati SW. Ostalima bi se mogao činiti kao jedan duži akcijski film. Ja osobno jedva čekam 2017. i Episode VIII.

Moj PC  
3 2 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Sila se budi. Treba joj više od dva sata...

vojedobno je u jednom intervjuu Antun Vrdoljak rekao da je po njemu idealno trajanje filma oko 90 minuta. Poslije je snimio Dugu mračnu noć koja traje 3 sata i 20 minuta (imalo se, moglo se....)

J. J. Abramsova verzija Ratova zvijezda traje 136 minuta,manje od Duge mračne noći, ali i dalje dulje od tog optimalnog trajanja kino-filma.

 

3 sata i 20 minuta = 200 Minuta

200 minuta - 136 minuta=64 minute

64>90 Ima logike

Šalu na stranu. Nisam SW fan ali nakon ovako pozitivnog osvrta mogao bi posjetiti kino.

 

EDIT:Zarezi čuda rade

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.12.2015 12:50 (axos).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Sila se budi. Treba joj više od dva sata...

ne idem u kino jer nemrem toliko izdržati a i bude preglasno i svašta. čekat ću tpb izdanje pa lijepo doma, uz pljugu ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
15 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sila se budi. Treba joj više od dva sata...
Ajar kaže...

ne idem u kino jer nemrem toliko izdržati a i bude preglasno i svašta. čekat ću tpb izdanje pa lijepo doma, uz pljugu ... 

 jedva sam izdržao kad sam gledao Hobbita (prvi dio), a ovo bi pukao... samo neka dođe tpb izdanje (može i kat, h33t ili neko drugo u 720p minimalno) pa da pogledam (stream je poželjan)

My website/blog: http://markoidzan.from.hr
15 godina
offline
Re: Sila se budi. Treba joj više od dva sata...
axos kaže...

 

 

3 sata i 20 minuta = 200 Minuta

200 minuta - 136 minuta=64 minute

64>90 Ima logike

 Dok čitaš pazi na zareze, puno toga će ti promijenit smisao u životu!!

12 godina
offline
Sila se budi. Treba joj više od dva sata...

Nisam godinama bio u kinu...eto strastveni pirat pa mi je to bacanje novaca, ali eto skupila se ekipa pa idemo na predpremjeru do ZG i to ne bilo gdje nego u Cinestar-Golden Class. Karta prava sitnica 145kn, i tako mi došli tamo par sati prije zajebavamo se pijemo pive gledamo likove koji su se potrudili i maskirali se. U 23:30 idemo odabrati meni što ćemo jesti u onim udobnim foteljama, smijemo se običnim smrtnicima koji čekaju u redu za kokice. Došli do blagajne svi veseli dajemo karte kad nam ženska kaže da su mjesta popunjena....onako svi u glas koji kurac. Da ona tu radi 8 godina i to se nikad nije dogodilo valjda greška u programu....ali nema veze kao dati ćemo vam karte za sutra :/ Ja onako imam 100km do Zagreba i još da dolazim sutra, no way. Ali ajde vratili su nam sve novce dali mjesta u normalnoj dvorani i još svima besplatne kantice s kokicama, tako da ajd džabe se gledalo :)

Moj PC  
24 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sila se budi. Treba joj više od dva sata...
midzan21 kaže...
Ajar kaže...

ne idem u kino jer nemrem toliko izdržati a i bude preglasno i svašta. čekat ću tpb izdanje pa lijepo doma, uz pljugu ... 

 jedva sam izdržao kad sam gledao Hobbita (prvi dio), a ovo bi pukao... samo neka dođe tpb izdanje (može i kat, h33t ili neko drugo u 720p minimalno) pa da pogledam (stream je poželjan)

 koja je sad domena h33t.

Jel se može pristupiti ikako bez prtljanja po hosts.

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
12 godina
offline
Re: Sila se budi. Treba joj više od dva sata...
Ikarus01 kaže...
midzan21 kaže...
Ajar kaže...

ne idem u kino jer nemrem toliko izdržati a i bude preglasno i svašta. čekat ću tpb izdanje pa lijepo doma, uz pljugu ... 

 jedva sam izdržao kad sam gledao Hobbita (prvi dio), a ovo bi pukao... samo neka dođe tpb izdanje (može i kat, h33t ili neko drugo u 720p minimalno) pa da pogledam (stream je poželjan)

 koja je sad domena h33t.

Jel se može pristupiti ikako bez prtljanja po hosts.

 Ugašen  https://www.facebook.com/H33TS

Što čovjek više povećava svoje znanje to više povećava i svoju patnju.
15 godina
offline
Sila se budi. Treba joj više od dva sata...

Film je toliko los na svim razinama da ga treba zbog toga pogledat. Frendu kojem su prve 3 epizode bile super je ovo katastrofa. Otiso sam u kino ocekujuci katastrofu, a film je bio jos gori. Realna ocijena je 3/10 i to samo zato jer je star wars film inace i manje, sve ostalo je trenutni hype. Budu se ljudi rastrjeznili kroz koji mjesec, i kad je izaso episode 1 svi su govorili kako je film dobar nekih mjesec dana nakon premijere.

 
8 9 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sila se budi. Treba joj više od dva sata...

JJ Abrams - ono što je EA u svijetu igara, to je on u svijetu fimla - ubojica franšizmi. Nakon Wrath of the Khana sam imao osjećaj kao da je netko meni istrgnuo dio djetinjstva. Ono je bilo još gore.

 

Nije film sam po sebi baš tako ubitačno loš (kao Star Trek), međutim, jedan od najvećih spoilera filmu je SW: Episode IV. Meni je ovo djelovalo kao silovanje kompletnog serijala samo da se dobije "cool kid" efekt (u E01-06 trebaš prolaziti rigorozni trening da postaneš Force user, ovdje je dovoljno da naletiš na svjetlosni mač i to je to - achievement unlocked).

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.12.2015 12:47 (Bukva).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sila se budi. Treba joj više od dva sata...
Bukva kaže...

(u E01-06 trebaš prolaziti rigorozni trening da postaneš Force user, ovdje je dovoljno da naletiš na svjetlosni mač i to je to - achievement unlocked).

 Korištenje svjetlosnog mača i korištenje sile nije isto. Imao si i u ranijim epizodama, ono prije nego su potamanili skoro sve džedaje, one koji su ginuli ko od šale. A imao si i one glavonje kojima četa vojnika nije mogla ništa...

 

Nisam gledao film, pa ne mogu još ocjenjivati. A nisam ni neki fan. Ali nedavno sam pogledao sve ranije nastavke.

Što se tiče dužine filma. ne slažem se sa autorom. Ako je film dobar, mrzio bih da završi nakon samo sat i po vremena.

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.12.2015 13:08 (Bilal).
16 godina
offline
Re: Sila se budi. Treba joj više od dva sata...
Bilal kaže...
Bukva kaže...

(u E01-06 trebaš prolaziti rigorozni trening da postaneš Force user, ovdje je dovoljno da naletiš na svjetlosni mač i to je to - achievement unlocked).

 Korištenje svjetlosnog mača i korištenje sile nije isto. Imao si i u ranijim epizodama, ono prije nego su potamanili skoro sve džedaje, one koji su ginuli ko od šale. A imao si i one glavonje kojima četa vojnika nije mogla ništa...

 

Nisam gledao film, pa ne mogu još ocjenjivati. A nisam ni neki fan. Ali nedavno sam pogledao sve ranije nastavke.

Što se tiče dužine filma. ne slažem se sa autorom. Ako je film dobar, mrzio bih da završi nakon samo sat i po vremena.

 Ne ne, ovdje likovi koriste silu i mac kao da su prosli obuku i to samo par h nakon sto su saznali za silu ;)

 

Inace, meni je ovaj film odlican, kao i prvi Star Trek od Abramsa.

 

Def je bolji od prequela, ali su mi i oni dragi.

PSN id: Diskach
16 godina
neaktivan
offline
Sila se budi. Treba joj više od dva sata...

Moje mišljenje je da je J.J. shebao Star Trek tako da nemam neka velika očekivanja za Star Wars. Moar lens flares, moar explosions, engage motion blur... J.J. style.

Ako sam u krivu, ispravite me ;)
Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sila se budi. Treba joj više od dva sata...
nex987 kaže...

...dajemo karte kad nam ženska kaže da su mjesta popunjena....

 jbga, nisi imao sreće - jučer su i mamići izašli, pa nebuju oni valjda među one s kokicama

 

16 godina
offline
Re: Sila se budi. Treba joj više od dva sata...
Bilal kaže...

 Korištenje svjetlosnog mača i korištenje sile nije isto. Imao si i u ranijim epizodama, ono prije nego su potamanili skoro sve džedaje, one koji su ginuli ko od šale. A imao si i one glavonje kojima četa vojnika nije mogla ništa...

 

Nisam gledao film, pa ne mogu još ocjenjivati. A nisam ni neki fan. Ali nedavno sam pogledao sve ranije nastavke.

Što se tiče dužine filma. ne slažem se sa autorom. Ako je film dobar, mrzio bih da završi nakon samo sat i po vremena.

Nisam mogao vjerovati na kraju da je već gotovo.

Dao bi mu dobru ocjenu, iako su se dosta vukli na dijelove 4 i 5.

No nije za one koji prvi put gledaju neki dio serijala - noćna im je mora shvaćanje odnosa likova. Pored mene je sjedila cura koju je očigledno dečko navukao na gledanje filma, ona je imala više pitanja nego što je likova bilo u cijelom serijalu.

 

15 godina
offline
Sila se budi. Treba joj više od dva sata...

Meni je film prekratak bio. Sve se nekako na brzinu odvijalo. Valjda će izaći neka produžena verzija.
Inače film je ok, čistih 5/7

Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sila se budi. Treba joj više od dva sata...
dejo6 kaže...

Meni je film prekratak bio. Sve se nekako na brzinu odvijalo. Valjda će izaći neka produžena verzija.
Inače film je ok, čistih 5/7

 e to treba, extended verziju čekat, al treba i discipline....

15 godina
offline
Sila se budi. Treba joj više od dva sata...

Iskreno, nemam pojma kojom brzinom stare Wookieeji , ali pretpostavljam da scenaristi imaju pristup kanonu serije i podacima vezanih uz njegovu vrstu i da su na osnovu tih informacija odlučili da 'Baccu ostave kakav je bio.

 

očekivani životni vijek wookia je 400 godina... 

I have… seen things you people wouldn't believe… Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannh&am
Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sila se budi. Treba joj više od dva sata...
Bladepu kaže...

Iskreno, nemam pojma kojom brzinom stare Wookieeji , ali pretpostavljam da scenaristi imaju pristup kanonu serije i podacima vezanih uz njegovu vrstu i da su na osnovu tih informacija odlučili da 'Baccu ostave kakav je bio.

 

očekivani životni vijek wookia je 400 godina... 

 Pih! Yoda je sa 600 još bio mladić,a Sarlacc nije još nije bio ni zametak

A true man is not how much liquor he can drink,nor how much asses he can whip,a true man is how he takes care of his family and handles himself in crisis.
14 godina
neaktivan
offline
Sila se budi. Treba joj više od dva sata...

I ja sam sinoc pogledao A New Hope, pardon, Return of the Jedi, pardon, The Force Awakens! Kvragu, ne znam sto mi bi da tako grijesim.

 

Nakon izlaska iz dvorane motale su mi se neke ne-SW rijeci u mislima, ne znam od kuda - "Into Darkness, Khan, Wrath...".

 

Cudno, jako cudno.

 
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Sila se budi. Treba joj više od dva sata...

Film je neinventivan, nema nikakvog iznenadjenja, nista novoga nam nije donio, sve smo vec vidjeli. Nikakva nova prica, cista kopija epizode 4 i 5:

-glavno oruzje negativaca je opet death star (10x veci pa je OK !?!)

-death starom opet uniste planet (ovaj put nekolicinu odjednom)

-death star naravno ima jednu slabu tocku

-do te tocke treba letjeti xwingovima kroz uski prolaz i pogoditi

-droid ide kroz pustinju i nosi vazne podatke pobunjenicima

...

 

Leia je, kao, generalica, al od njezinog vojskovodjenja nismo vidjeli apsolutno nista. Han Solo je vidljivo star, nije vise tako zivahan kao nekad, al ok. Svijetla tocka filma.

Cura je simpaticna, gluma je ok.

Nikakav suspense, zna se da ce uspjeti unistiti death star, jer ga svaki put uniste na kraju.

 

Glavni negativac je prvo kul i jak, a onda se pocinje zivcirati kad mu ne ide, pa porazbija stvari oko sebe, a kad skine masku, koja mu zapravo uopce ne treba, ispadne neki zivcani teenager sa problemima sa bijesom, te emocionalno nestabilan. Totalno ga vise nisam dozivljavao kao bad i cool lika. A pogotovo kad je on, trenirani jedi/sith, izgubi u dvoboju lightsaberima od totalnih noobova, wtf!?

 

I cini se da sad lightsaberima svaka budala moze baratati i suprotstaviti se Sith lordu bez problema

 

Sve u svemu, razocaranje, 3/10

 

Lack of money is the root of all evil. George Bernard Shaw
 
19 9 hvala 2
8 godina
odjavljen
offline
Re: Sila se budi. Treba joj više od dva sata...

Hvala sto isprica radnju filma poprilicno detaljno ;)

16 godina
offline
Re: Sila se budi. Treba joj više od dva sata...
Torent kaže...

Hvala sto isprica radnju filma poprilicno detaljno ;)

 Nije rekao bas sve...zaboravio je spomenut tek dvije ''sitnice''.

PSN id: Diskach
15 godina
offline
Sila se budi. Treba joj više od dva sata...

znamo mi i pjesmicu o tome:

 

 

 

@CalvinRi: nemoj tako. pokušaj se obrijati svjetlosnim mačem pa podijeli s nama dojmove. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.12.2015 19:05 (Ajar).
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sila se budi. Treba joj više od dva sata...
Torent kaže...

Hvala sto isprica radnju filma poprilicno detaljno ;)

 Vjeruj mi, pogledao si ga vec, a neke dijelove i dvaput.

12 godina
offline
Sila se budi. Treba joj više od dva sata...

Mogu reći da sam posve zadovoljan filmom i da je JJ Abrams opravdao moja očekivanja nakon optimističnih najava. Za razliku od nekih, ne smatram da je uništio Star Trek već unio neku novu svježinu u serijal, a mislim da mu je to isto uspjelo i ovdje. Jako sam zadovoljan novom glavnom protagonisticom, bit će je super gledati i u nastavcima. Gotovo svi novi likovi su položili ispit osim već navedenog pilota iz teksta. Kylo Ren je odlično utjelovio ulogu sjebanog darksidera kojeg još uvijek korijeni vuku prema svjetlosti, Finn je odličan, a sve je začinjeno povratkom svih glavnih protagonista iz prve trilogije.

 

Posebno sam zadovoljan što se film napokon ne oslanja toliko na CGI, jer kako je krenulo izgleda da cijeli Hollywood ide u smjeru da im uskoro glumci neće ni trebati. Rezultat svega je da gotovo kompletan film djeluje daleko uvjerljiviji i ispunjeniji životom, scene su neusporedivo ugodnije za gledanje od 99-postotnog CGI izdrkavanja u epizodama I, II i III, gdje u nekim scenama valjda jedino glave glumaca nisu CGI.

 

Na kraju: 8/10, možda čak i 9/10, bilo je lijepo vratiti se u SW svijet i ne biti razočaran.

 

P.S. Sjedenje kroz 30 minuta reklama prije filma zaista je sramota. I onda će se pitati zašto ljudi ne idu u kino...

 

 

Moj PC  
5 8 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sila se budi. Treba joj više od dva sata...
Q-Tip kaže...

 

P.S. Sjedenje kroz 30 minuta reklama prije filma zaista je sramota. I onda će se pitati zašto ljudi ne idu u kino...

 

 

 Ja obično dođem u kino dvoranu 20ak minuta nakon početka projekcija reklama...

 

I bez brige sjedim uvijek uz rub tako da ne smetam nikome prilikom prolaska... 

 

 

14 godina
offline
Re: Sila se budi. Treba joj više od dva sata...
Torent kaže...

Hvala sto isprica radnju filma poprilicno detaljno ;)

 Pa cijeli clanak ima spojlera, sta ocekujete od komentara?

Lack of money is the root of all evil. George Bernard Shaw
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sila se budi. Treba joj više od dva sata...
Ikarus01 kaže...

 Pih! Yoda je sa 600 još bio mladić,a Sarlacc nije još nije bio ni zametak

 Lol! Ovi pobrojani nisu bili ni u planu za Broj 1 iz Alana Forda. Taj je već bio starac u invalidskim kolicima kad je savjetovao Cezara oko prelaska Rubikona.

Zora puca, biće dana ...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice