Službeno izdana nadogradja Windowsa 8.1

poruka: 71
|
čitano: 9.409
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Službeno izdana nadogradja Windowsa 8.1".
16 godina
offline
Službeno izdana nadogradja Windowsa 8.1

Ah sto si ovaj clanak "smlatio" nabrzinu. Nisam bas siguran ni da si probao update. Famozna tipka "Start" nije danas realizirana, vec ce biti kroz naredne update.

 
17 1 hvala 0
16 godina
offline
Službeno izdana nadogradja Windowsa 8.1

Mislim da je autor ovdje mislio nad povratak TIPKE start, ako se sjecas na pocetku kada je izasao win 8 nije bilo starta nikako morao si vuci mis dolje ljevo da ti se pokaze start, ili preko win tipke na tipkovnici.

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Službeno izdana nadogradja Windowsa 8.1

meni je win 8 smeće od OS-a.. 

Intel Core i7 980x @4.2 GHZ, Asus P6T, 12 GB DDR3 1600, Radeon 2x6970 CrossFire,Samsung T260, vertex2 60gb + 4x2TB WD BLACK
Moj PC  
7 49 hvala 0
15 godina
offline
Re: Službeno izdana nadogradja Windowsa 8.1
Horned Reaer kaže...

meni je win 8 smeće od OS-a..

  Win 8 je odličan kao OS, glupi Metro interface  je ono što je trebalo biti ponuđeno kao opcija. Koristim osmicu sa third patry  start menijem i ne bih se vratio na Win7.

:)
13 godina
offline
Službeno izdana nadogradja Windowsa 8.1

Da, ali ima 8-ica još nedostataka, npr. nema wizard za "Ad-Hoc network (spajanje računala preko wireless-a međusobno) tako da se to može jedino preko cmd-a. Možda su sad dodali to.. mada sumnjam.

Meni i ne fali toliko Start više, ali ovaj X na Metro aplikacijama mi se čini najbolja nadogradnja ;)  

http://www.youtube.com/user/Bambytalica
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Službeno izdana nadogradja Windowsa 8.1

dokaz o kvaliteti Win 8 je činjenica da je u 2013. najprodavaniji OS bio Win 7 (koji se nije mogao kupiti kao OEN/retail nego su ljudi radili downgrade sa 8).

koliko znam, sve tvrtke (čuo od nekoliko kolega koji imaju manje IT tvrtke) koje su uzele laptope ili desktope s 8icom obavezno su tražile downgrade.

drugim riječima, nije važno što IT odjel želi/misli - važno je koliko je jednostavno average useru raditi na Win 8, a činjenica je da im je teško, jako teško.

tu je MS fulao. negdje sam čitao post programera koj je nahvalio 8icu, jer mu je sada ovo ili ono lakše (s dev aspekta), ali to usere ne zanima. oni žele upaliti računalo i jednostavno se snalazi i raditi, a ne gubiti vrijeme na razumijevanje OSa.

činjenica da vraćaju start u nekoj formi dokazuje da su opako fulali s razvojem sučelja i funkcionalnosti.

 

mislim da će ih novi CEO vratiti na pravi put.

 

Moj PC  
12 4 hvala 0
10 godina
offline
Re: Službeno izdana nadogradja Windowsa 8.1
sasa kaže...

dokaz o kvaliteti Win 8 je činjenica da je u 2013. najprodavaniji OS bio Win 7 (koji se nije mogao kupiti kao OEN/retail nego su ljudi radili downgrade sa 8).

koliko znam, sve tvrtke (čuo od nekoliko kolega koji imaju manje IT tvrtke) koje su uzele laptope ili desktope s 8icom obavezno su tražile downgrade.

drugim riječima, nije važno što IT odjel želi/misli - važno je koliko je jednostavno average useru raditi na Win 8, a činjenica je da im je teško, jako teško.

tu je MS fulao. negdje sam čitao post programera koj je nahvalio 8icu, jer mu je sada ovo ili ono lakše (s dev aspekta), ali to usere ne zanima. oni žele upaliti računalo i jednostavno se snalazi i raditi, a ne gubiti vrijeme na razumijevanje OSa.

činjenica da vraćaju start u nekoj formi dokazuje da su opako fulali s razvojem sučelja i funkcionalnosti.

 

mislim da će ih novi CEO vratiti na pravi put.

 

To nije dokaz o kvaliteti, već o jednostavnosti.

Q56FO1ovX1w
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.4.2014 9:46 (spookymulder84).
15 godina
offline
Službeno izdana nadogradja Windowsa 8.1

Ako su pametni vratiti će start meni (ne start screen) i metro ponuditi kao opciju. Paradoks je da iOS i Android imaju ikone na mobilnim uređajima, a Microsoft gura tiles na desktop  {#}.

:)
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.4.2014 9:15 (Zaratustra).
 
4 1 hvala 0
15 godina
offline
Službeno izdana nadogradja Windowsa 8.1

Ja sam u firmi počeo instalirati Windows 8.1 i korisnici su skroz zadovoljni. Provedem 3 minute da im pokažem kako sada Start funkcionira i kako si ga mogu urediti da im bude po njihovom, i više me ništa ne pitaju nego sretno rade dalje. Uskoro će i to biti nepotrebno kada izađe iduća nadogradnja koja će vratiti Start meni na desktop (što se NIJE desilo sa ovom nadogradnjom).

 

Windows 8 fantastično reagiraju sa starijim hardverom, imaju odličan load time sa novijim hardverom, još se bolje povezuju sa periferijom i imaju odličnu bazu drivera - često se desi da ne moram ni jedan dodatni update ili driver povući nakon core instalacije.

 

S druge strane, imaju i svojih problema - wireless profili npr. Ali tko kaže da su Windows 8 smeće, nema strpljenja malo proučiti kako novi Start funkcionira, ili nije probao Windows 8.1 (koji je odličan upgrade), ili je jednostavno tip osobe koja će uvijek pljuvat po svemu.

 
22 4 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Službeno izdana nadogradja Windowsa 8.1

Windows 8 glat je bio totalni promašaj,8.1 promašaj,8.1 update 1-you can pin apps to taskbar,{#},windows 8.1 update 2,vraćanje start izbornika{#}. A mogli ste ostati i na sedmici i to odma sve imati. Windows 9 će tek zablistati,a osmica dođe kao ispitivanje tržišta,doslovno.

Os kao os je dobar,fluidan,ali je nakaradno urađen i polako će se do win 9 sve ispeglati. Identična situacija kao sa Vistom samo što su Vistu dodano ukopali hardwarski zahtjevi.

http://www.avast.com/get/2udv4zIj
 
2 11 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Službeno izdana nadogradja Windowsa 8.1

Apsolutno GLUPO ažuriranje. Umjesto da se zatvori Modern UI aplikacija na X, ona se zapravo samo smjesti u pozadinu. Sad ne možeš pogasiti polačenjem mišem prema dolje. Moraš gasit u Upravitelju zadataka! Ostavio bih skoro sve s originalne Osmice osim: prikaz tapete s desktopa na Startu, mogućnosti podešenja veličine ModernUI pločica, desni klik i njegove opcije na startu u donjem lijevom kutu...i mislim, to je sve od Win8.1!? I još, kad kliknem Start na desktopu, iskoči Start ali taskbar ostane dolje, GLUPO!

Možda je ova Osmica zapravo Vista, a tek s Windows 9 dolazi prava stvar. Valjda, živi bili pa vidjeli(Call of Duty MW2 scenarij se nazire!{#})

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.4.2014 9:45 (Žohar).
Moj PC  
2 2 hvala 0
15 godina
online
Re: Službeno izdana nadogradja Windowsa 8.1
sasa kaže...

dokaz o kvaliteti Win 8 je činjenica da je u 2013. najprodavaniji OS bio Win 7 (koji se nije mogao kupiti kao OEN/retail nego su ljudi radili downgrade sa 8).

koliko znam, sve tvrtke (čuo od nekoliko kolega koji imaju manje IT tvrtke) koje su uzele laptope ili desktope s 8icom obavezno su tražile downgrade.

drugim riječima, nije važno što IT odjel želi/misli - važno je koliko je jednostavno average useru raditi na Win 8, a činjenica je da im je teško, jako teško.

tu je MS fulao. negdje sam čitao post programera koj je nahvalio 8icu, jer mu je sada ovo ili ono lakše (s dev aspekta), ali to usere ne zanima. oni žele upaliti računalo i jednostavno se snalazi i raditi, a ne gubiti vrijeme na razumijevanje OSa.

činjenica da vraćaju start u nekoj formi dokazuje da su opako fulali s razvojem sučelja i funkcionalnosti.

 

mislim da će ih novi CEO vratiti na pravi put.

 

sasa,

 

Obični korisnici su se uvijek bunili protiv promjena, ali iz iskustva ti mogu reći da se ti isti korisnici vrlo brzo naviknu na 8-icu i na Metro sučelje (koje ne koriste, ali im ni ne smeta) pogotovo kada se radi o novim kompjuterima (pa je sve znatno brže).

 

Razlog za downgrade sa 8-ice na 7-icu je kod firmi u znatnom broju bio zbog kompatibilinosti sa satarijim programima (jer dobar dio poslovnog softvera još uvijek radi isključivo na XP-u), a 7-ica za razliku od 8-ice nudi VirtualXP bez potrebe za kupnjom dodatne licence za OS.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Službeno izdana nadogradja Windowsa 8.1
Horned Reaer kaže...

meni je win 8 smeće od OS-a.. 

 

Što je povezano sa temom... kako!?

 

Nusuth kaže...

..ili je jednostavno tip osobe koja će uvijek pljuvat po svemu.

 

Ovo mi je najžešće, kada neko pljuje kompaniju čije proizvode redovno koristi.

 

abyssis kaže...

Windows 8 glat je bio totalni promašaj,8.1 promašaj,8.1 update 1-you can pin apps to taskbar,{#},windows 8.1 update 2,vraćanje start izbornika{#}. A mogli ste ostati i na sedmici i to odma sve imati. Windows 9 će tek zablistati,a osmica dođe kao ispitivanje tržišta,doslovno.

Os kao os je dobar,fluidan,ali je nakaradno urađen i polako će se do win 9 sve ispeglati. Identična situacija kao sa Vistom samo što su Vistu dodano ukopali hardwarski zahtjevi.

 

Pošto si već vidovit da će Windows 9 biti uspjeh, hajde mi predvidi još neke stvari: Kad će Bosna u EU? Kad će smak svijeta? Šta će od ovog dvoje prvo da se dogodi?

Windows? B**ch my Arch can do anything.
15 godina
odjavljen
offline
Službeno izdana nadogradja Windowsa 8.1

meni je samo glupo što metro app nemaju windowed prikaz. koristim samo jednu (glazba) i onda ona mora bili ili u fullscreenu ili nikako... metro ko metro, ne koristim ga ako ne moram. po meni, ova iteracija windowsa je totalno fulana a moglo je biti lijepa i funckionalna (ne kažem da loše radi ili nešto slično) kao što su neki koncepti to pokazivali. samo da je bilo volje.

 

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Službeno izdana nadogradja Windowsa 8.1
Zaratustra kaže...
Horned Reaer kaže...

meni je win 8 smeće od OS-a..

  Win 8 je odličan kao OS, glupi Metro interface  je ono što je trebalo biti ponuđeno kao opcija. Koristim osmicu sa third patry  start menijem i ne bih se vratio na Win7.

Metro je sastavni dio tog OS-a isto kao što je Aero bio dio Viste.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
14 godina
neaktivan
offline
Službeno izdana nadogradja Windowsa 8.1

Ja vas ne razumijem... Windowsi 8.1 su višestruko brži i na ženinom laptopu starom 5 godina i na mojem kompu. Sa time da stvarno nije teško platiti par dolara za startisback i uživati. Ja sam čak uzeo i family pack da imam za starce. Čak i ako naprave neki start meni, ovo mi je višestruko bolje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.4.2014 10:02 (Leryan).
 
1 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Službeno izdana nadogradja Windowsa 8.1

Nisam još instalirao nadogradnju, ali kaj ovo znači u članku da se vratila tipka start? Pa od kada je 8.1 tipka start postoji. Jesu li vratili start meni?

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.4.2014 10:06 (ROADRUNNER).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Službeno izdana nadogradja Windowsa 8.1
Leryan kaže...

Ja vas ne razumijem... Windowsi 8.1 su višestruko brži i na ženinom laptopu starom 5 godina i na mojem kompu. Sa time da stvarno nije teško platiti par dolara za startisback i uživati. Ja sam čak uzeo i family pack da imam za starce. Čak i ako naprave neki start meni, ovo mi je višestruko bolje.

Mora biti sve dobro out of the box.Tj. korisnikove želje moraju biti na prvom mjestu, a ne eksperimenti nečega što tvrtka misli da mora biti.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
14 godina
neaktivan
offline
Službeno izdana nadogradja Windowsa 8.1

Znači ti ne mijenjaš pozadinu, niti instaliraš programe da si prilagodiš os? Out of the box sa generic windows driverima i notepadom. Malo skačeš sam sebi u usta vjerujem.

 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Službeno izdana nadogradja Windowsa 8.1

Gle ljudi, windows 8 nema Start tipku, i netko tko nije koristio update od kada je izasao win 8 nema start tipku. Zato je Start tipka navedena kao dodatak, jer je dosala sa update-om na win 8.1.

 

Start meni ce dodi kasnije, kako sma skuzio, nekad na ljeto.

 

Ne kuzim sta ljudi imaju protiv metroa ili win 8, jbt idi koristi win 98. Ako ti se ne svida dobro koristi xp, ali nemoj pljuvati bezveze.

I ovi stko kazu da je problem nauciti koristiti win 8 kao os, jbt moji malci od 4 i 3 se koriste sasvim normalno win8, ako ti ne mozes onda nesto ne stima kod tebe....

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Moj PC  
4 3 hvala 0
16 godina
offline
Re: Službeno izdana nadogradja Windowsa 8.1
sasa kaže...

dokaz o kvaliteti Win 8 je činjenica da je u 2013. najprodavaniji OS bio Win 7 (koji se nije mogao kupiti kao OEN/retail nego su ljudi radili downgrade sa 8).

koliko znam, sve tvrtke (čuo od nekoliko kolega koji imaju manje IT tvrtke) koje su uzele laptope ili desktope s 8icom obavezno su tražile downgrade.

drugim riječima, nije važno što IT odjel želi/misli - važno je koliko je jednostavno average useru raditi na Win 8, a činjenica je da im je teško, jako teško.

tu je MS fulao. negdje sam čitao post programera koj je nahvalio 8icu, jer mu je sada ovo ili ono lakše (s dev aspekta), ali to usere ne zanima. oni žele upaliti računalo i jednostavno se snalazi i raditi, a ne gubiti vrijeme na razumijevanje OSa.

činjenica da vraćaju start u nekoj formi dokazuje da su opako fulali s razvojem sučelja i funkcionalnosti.

 

mislim da će ih novi CEO vratiti na pravi put.

 

Ovo o čemu pričaš je klasični korporativni pristup gdje se ide na rješenja za koja administratori koji upravljaju sa nekoliko desetaka ili stotina računala imaju sve posloženo za stari os i lijeni su (ili nedovoljno plaćeni ili XY) za zajebanciju s postavljanjem novih stvari u odnosu na već uhodan proces. Inače, onaj tko si može dozvoliti luksuz od 10 do 15 minuta za upoznavanje kako stvari funkcioniraju na windows 8-ici (a to je za sve upali/browser/word/excel korisnike u potpunosti isto od momenta kad se makneš sa metro sučelja) neće se nikad vratiti na 7-icu jer je 8-ica BOLJI proizvod koji je brži, stabilniji, optimiziraniji za rad na slabim konfiguracijama,.., a što se tiče skrivenih opcija i neispoliranih detalja to ove ranije spomenute upali/koristi korisnike ionako ne dira, a ovi koji se znaju snaći će znati pronaći rješenje. Strahu od novog bi se ovdje na tehnološki potkovanom forumu trebali smijati, a ne ga veličati do mjere de se govore gluposti o kvaliteti nečeg što je lošiji proizvod.

16 godina
neaktivan
offline
Službeno izdana nadogradja Windowsa 8.1

Evo instalirao sam update. Kaj se tiče UIa uglavnom beskorisna nadogradnja.

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.4.2014 10:35 (ROADRUNNER).
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Službeno izdana nadogradja Windowsa 8.1
maxym kaže...

 

sasa,

 

Obični korisnici su se uvijek bunili protiv promjena, ali iz iskustva ti mogu reći da se ti isti korisnici vrlo brzo naviknu na 8-icu i na Metro sučelje (koje ne koriste, ali im ni ne smeta) pogotovo kada se radi o novim kompjuterima (pa je sve znatno brže).

 

Razlog za downgrade sa 8-ice na 7-icu je kod firmi u znatnom broju bio zbog kompatibilinosti sa satarijim programima (jer dobar dio poslovnog softvera još uvijek radi isključivo na XP-u), a 7-ica za razliku od 8-ice nudi VirtualXP bez potrebe za kupnjom dodatne licence za OS.

Nisam sasa, ali:

 

Sve vrline windowsa 8 mogle su se ukomponirati u desktop sucelje bez ikakve potrebe za metro suceljem kojem nije mjesto na desktop racunalu. Tilesi na desktop racunalu nisu korak naprijed u razvoju desktopa nego ustupak windows tabletima tj. marketinski trik kako bi ih se priblizilo korisnicima. Posto 99% desktop korisnika nema niti ima namjeru kupiti windows tablet to je potez koji s jedne strane nije donio nikakvu korist a s druge strane je donio stetu. Sto je najzanimljivije, za vrijeme druzenja sa windows tabletom sve radnje koje sam radio za povezivanje opet sam radio u desktop sucelju.

 

A novi CEO je cinjenicu da je "novi" mogao iskoristiti za potpuno odstranjivanje neprirodnog sucelja ili ostaviti korisniku mogucnost da ga svojevoljno upali, a ne ovako piskit cu - kakit cu iz verzije u verziju omogucavanje zaobilazenja.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Službeno izdana nadogradja Windowsa 8.1
Leryan kaže...

Znači ti ne mijenjaš pozadinu, niti instaliraš programe da si prilagodiš os? Out of the box sa generic windows driverima i notepadom. Malo skačeš sam sebi u usta vjerujem.

Ja to radim ali to nije poanta.Biti prisiljen to raditi je neergonomično,troši vrijeme i živce.Zato preko 50% korisnika to nikad ni ne naprave.Veliki dio ih još i koristi IE.

 

Poanta je u tome da MS svaku drugu verziju svoga operativnog sustava koristi za eksperimentiranje umjesto da ju koristi za dodvoravanje korisnicima i njihovim željama.

Za eksperimentiranje bi im bilo bolje da naprave kao što su u devedesetima paralelno razvijali NT granu i Windowse 9x.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
16 godina
neaktivan
offline
Službeno izdana nadogradja Windowsa 8.1

hvala kolega BlueMax.

Da, običan user se "smrzne" na te plčice.

I ja ih mrzim. Jednostavno su željeli popularizirati tablete bazirane na Win OSu, ali tu su gadno fulalri, jer imaju toliko razčilitih vrtsta tableta i OSeveja da niti sam MS sigurno ne zna što i kome prodaje.

Tu ih Apple gazi. Brutlano.

Znači, nije stvar u performansama nego u toliko velikom broju kombinacija modela tableta, procesora unutar istih i OSeva da to nitko normalan ne može pokupiti. a onda još i različite mogućnosti updatea za različite modele tableta ovisno o CPU i/ili verzji Win OSa gore.... pa to je za ubiti se.

 

MSu treba neki vizionar da ih posloži... jedan OS za desktop/laptop, drugi za tabelt/mobile i to je to. Ovako imamo 100 verzija 8ice, a realno ne treba.

 

Netko je napisao da ako ne možeš odvojiti malo vremena za proučavanje OSa i privikavanje puno govori o meni/tebi. Gle, vlasnik jedne velike tvrtke mjesecima pokušava prihvatiti 8icu (tvrdoglav je), ali i dalje mu je 7ica lakša, jednostavnija, prirodnija. Nije glup, jako je pkolovan i pismen, ali mu cijeli koncept 8icejednostavno ne leži.

I stotine inženjera u jednoj ogromnoj frmi tvrdi isto (i strojari i FERovci da ne mislite da samo ekonomisti/marketingaši ne vole 8icu).

 

Tako da MS mora poslušati korisnike i dati jedan OS koji će biti jednostava za RAD, a ne za preseravanje s polugotovim interfaceom.

 

Neka pogledaju kako to radi Apple.

Moj PC  
2 3 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Službeno izdana nadogradja Windowsa 8.1

Instalirao na laptop i na PC, očistio registry, temp, napravio defragment itd. ali boot je sporiji oko 15 sekundi. Zanimljivo je da povratak X gumba za gašenje aplikacija MS sad zove feature.

Ako sam u krivu, ispravite me ;)
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Službeno izdana nadogradja Windowsa 8.1
Jazzer kaže...
sasa kaže...

dokaz o kvaliteti Win 8 je činjenica da je u 2013. najprodavaniji OS bio Win 7 (koji se nije mogao kupiti kao OEN/retail nego su ljudi radili downgrade sa 8).

koliko znam, sve tvrtke (čuo od nekoliko kolega koji imaju manje IT tvrtke) koje su uzele laptope ili desktope s 8icom obavezno su tražile downgrade.

drugim riječima, nije važno što IT odjel želi/misli - važno je koliko je jednostavno average useru raditi na Win 8, a činjenica je da im je teško, jako teško.

tu je MS fulao. negdje sam čitao post programera koj je nahvalio 8icu, jer mu je sada ovo ili ono lakše (s dev aspekta), ali to usere ne zanima. oni žele upaliti računalo i jednostavno se snalazi i raditi, a ne gubiti vrijeme na razumijevanje OSa.

činjenica da vraćaju start u nekoj formi dokazuje da su opako fulali s razvojem sučelja i funkcionalnosti.

 

mislim da će ih novi CEO vratiti na pravi put.

 

Ovo o čemu pričaš je klasični korporativni pristup gdje se ide na rješenja za koja administratori koji upravljaju sa nekoliko desetaka ili stotina računala imaju sve posloženo za stari os i lijeni su (ili nedovoljno plaćeni ili XY) za zajebanciju s postavljanjem novih stvari u odnosu na već uhodan proces. Inače, onaj tko si može dozvoliti luksuz od 10 do 15 minuta za upoznavanje kako stvari funkcioniraju na windows 8-ici (a to je za sve upali/browser/word/excel korisnike u potpunosti isto od momenta kad se makneš sa metro sučelja) neće se nikad vratiti na 7-icu jer je 8-ica BOLJI proizvod koji je brži, stabilniji, optimiziraniji za rad na slabim konfiguracijama,.., a što se tiče skrivenih opcija i neispoliranih detalja to ove ranije spomenute upali/koristi korisnike ionako ne dira, a ovi koji se znaju snaći će znati pronaći rješenje. Strahu od novog bi se ovdje na tehnološki potkovanom forumu trebali smijati, a ne ga veličati do mjere de se govore gluposti o kvaliteti nečeg što je lošiji proizvod.

Tko se ne boji novog iskustva neka proba nešto što nije Windows.Ja jesam i bio je pun pogodak.

 

Nova verzija windowsa baš i nije neko veliko novo iskustvo.

 

p.s. da nebi bilo osmicu sam testirao nešto duže od mjesec dana. prije nego sam u dual boot vratio sedmicu.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.4.2014 11:53 (g12356).
14 godina
offline
Službeno izdana nadogradja Windowsa 8.1

jeli probao tko instalirati ovaj sluzbeni update preko onog ne sluzbenog koji je izasao prije kojih mjesec dana?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Službeno izdana nadogradja Windowsa 8.1
Nusuth kaže...

Ja sam u firmi počeo instalirati Windows 8.1 i korisnici su skroz zadovoljni. Provedem 3 minute da im pokažem kako sada Start funkcionira i kako si ga mogu urediti da im bude po njihovom, i više me ništa ne pitaju nego sretno rade dalje. Uskoro će i to biti nepotrebno kada izađe iduća nadogradnja koja će vratiti Start meni na desktop (što se NIJE desilo sa ovom nadogradnjom).

 

Windows 8 fantastično reagiraju sa starijim hardverom, imaju odličan load time sa novijim hardverom, još se bolje povezuju sa periferijom i imaju odličnu bazu drivera - često se desi da ne moram ni jedan dodatni update ili driver povući nakon core instalacije.

 

S druge strane, imaju i svojih problema - wireless profili npr. Ali tko kaže da su Windows 8 smeće, nema strpljenja malo proučiti kako novi Start funkcionira, ili nije probao Windows 8.1 (koji je odličan upgrade), ili je jednostavno tip osobe koja će uvijek pljuvat po svemu.

Moram se nadovezati na ovo jer imam potpuno drugačije i suprotno iskustvo od Vas i Vaših korisnika.

 

Naime, proveo sam 3 mjeseca u gostima kod tetke i sestrična je taman kupila laptop (slabašan) sa predinstaliranim Win8. Odlučio sam mu dati šansu jer mi je kolega rekao da je to dobar OS. Nije bilo razloga da mu ne povjerujem i pomirio sam se s tim.

 

Prva stvar koja mi je zasmetala odmah pri pokretanjeu Win je Live account. Nepotrebno kompliciranje upisivanja lozinke i kreiranja računa koje u sedmici nije bilo obavezno. Nakon toga, prvo sučelje koje sam vidio bio je Metro. Izgledao mi je malo djetinjasto i podsjetio me je na moje mlađe dane igranja s Lego kockicama. Ali rekao sam ok i ispostavilo se da sam bio u krivu. Razlog za to je bio taj jer meni kao korisniku koji je dobro poznavao sedmicu, pristup nekim stvarima je bio samo otežan u smislu da sam ih doslovno morao tražiti. Srećom, znao sam za neke tipkovničke kratice pa mi je to skratilo vrijeme. Inače, put za pokretanje aplikacija koje običnom korisniku nisu potrebne je produžen.

 

Printer koji je sestrična imala je radio sam za sebe ali kad sam ga pokušao spojiti i instalirati drivere, nisu se htjeli instalirati. WIn update me je poslao na iste drivere koje sam sam našao tako da od printera nije bilo ništa.

 

Igre koje sam htio igrati nisu najbolje reagirale na Win8. Sa Disciples 2 igrom sam imao problema. Mogao sam ju igrati samo na 800x600 i "trial and error" taktikom podešavanja, dok mi je kod kuće na sedmici radila u najvećoj rezoluciji bez ikakvih podešavanja. ISto tako većina igara sa Steama. Heroesi IV su se malo-malo rušili, a Rise of Nations je imao ozbiljnih problema sa grafikom. Pokušao sam igrati starije igre zato jer sestričin laptop nije bio u stanju povući neke modernije naslove. Najjača igra mi je bila Torchlight 2s kojom, na sreću, nisam imao problema.

 

Kada sam htio ugasiti računalo, opet sam se morao češati po glavi gdje je Shut down naredba. Ovo me natjeralo da odem na internet i malo proučim prečice i sučelje od osmice. Tamo sam našao neke stvari koje bih samo slučajno našao a vezane su uz tipkovničke prečice. Većina njih je bila vezana uz Win key + "nešto". Charm bar se nije uvijek htio pokazati što mi je djelovalo čudno.

 

Najveće razočarenje je bio Skype koji mi se nije nimalo svidio iako sam ga pokušao koristiti jedno 2 dana, ali jednostavno mi nije "sjeo". Za ovo sam našao rješenje (na internetu naravno), a to je desktop verzija Skype-a. Vratio sam stari Skype i zaboravio onaj od osmice. Sestrična je svojevoljno isto tako odlučila.

 

Postoje tu još neke sitnice tipa app store, nepostojanje ugrađenih igara koje dolaze sa Windowsima, nedostatak start buttona, gašenje aplikacija,...

 

Nakon svega ovoga, sam odlučio staviti linux na USB i vrtiti ga odatle. Kada sam se htio igrati, na brzinu sam ušao u osmicu, upalio Steam i pokrenuo željenu igru. Za sve ostalo sam koristio linux.

 

To je moje iskustvo sa osmicom. Ne mogu reći da je osmica loša, ali nije za mene i meni se ne sviđa. Zapamtite da sam se trudio dati osmici 3 mjeseca da ju upoznam, ali jednostavno nije išlo.

Grow old or die trying
14 godina
offline
Službeno izdana nadogradja Windowsa 8.1

Instalirao - 810 MB zakrpa - Win XP s S3 mi zauzima 610 MB na CD-u... i što je novo?

 

sučelje i prilagodba korisnika na to isto su stvar ukusa, ali jedno je glupavost i robovanje marketinškim stručnjacima M$a... 

 

ono što je bitno, da ti se NE NUDI izbor sučelja, ali prije svega, ne nudi ti se kamo da ti postave kor. profile... danas imamo 4 TB diskove, imaš kombinacije mali SSD za Win/programe i veći HDD za podatke, ali u M$u su nesvjesni toga, oni sve i dalje lupaju na istu particiju...

 

još je bolje, kad i preseliš profile na drugi disk/particiju nakon instalacije Win 8, dobiješ vritnjak kad ideš instalirati 8.1 na postojeći  8.... jer ti profili nisu na, kako u M$u misle, od Velikog Praska predviđeno mjesto za korisničke profile - jedan i jedinstveni C:\

 

e to je problem s M$ovim evangelistima, thinkerima, qrtz...ma-palcima

Moj PC  
8 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice