SpaceX će po prvi puta lansirati već jednom korišt

poruka: 11
|
čitano: 2.266
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "SpaceX će po prvi puta lansirati već jednom korišt".
12 godina
offline
SpaceX će po prvi puta lansirati već jednom korišt

Jaoooo, nije ta raketa bila u orbiti, orbita zahtijeva brzinu od 25000km na sat, a ovaj prvi stage je najbrze isao oko 8000 km na sat. 

 

EDIT zapravo ne, ovo je CRS-8 prvi stage, to je LEO, dakle isla je kakvih 6000km/h

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.3.2017 16:55 (F10EXX).
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: SpaceX će po prvi puta lansirati već jednom ko
F10EXX kaže...

Jaoooo, nije ta raketa bila u orbiti, orbita zahtijeva brzinu od 25000km na sat, a ovaj prvi stage je najbrze isao oko 8000 km na sat. 

 

EDIT zapravo ne, ovo je CRS-8 prvi stage, to je LEO, dakle isla je kakvih 6000km/h

Ako ćemo već precizno, malo više od 6500 km/h. :)

Ali nemam problema s time što se kaže da je raketa "bila u orbiti", jer je to stvarno orbitalna raketa, iako sam prvi stupanj nije.

Kažem ovo jer mislim da se treba napraviti razlika između Falcona 9 i New Sheparda.

NS nije orbitalna raketa, tako da ono njihovo slijetanje nije toliko impresivno (naprema SpaceX-a).

15 godina
offline
SpaceX će po prvi puta lansirati već jednom korišt

zgodan je naziv platforme, iako niti "close but no cigar" nije bilo za odbaciti 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: SpaceX će po prvi puta lansirati već jednom ko
Ajar kaže...

zgodan je naziv platforme, iako niti "close but no cigar" nije bilo za odbaciti 

 Ako ćemo cjepidlačiti, druga platforma zove se "Just Read the Instructions". "Close but no cigar" je bio Muskov komentar na jedno (mislim prvo) neuspjelo slijetanje na nju. Bio bi maler nazvati platformu tako.

The Internet is so big, so powerful and pointless, that for some people it is a complete substitute for life.
13 godina
offline
SpaceX će po prvi puta lansirati već jednom korišt

Vidim da su se neki mediji raspisali kao prvi puta u povijesti da netko lansira polovnu raketu itd.. Ali to baš i nije istina jer je raketoplan koristio više puta korištene rakete i na samom orbiteru i booster rakete (boosteri  su doduše bili na kruto gorivo)

 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: SpaceX će po prvi puta lansirati već jednom ko
Byron kaže...

Vidim da su se neki mediji raspisali kao prvi puta u povijesti da netko lansira polovnu raketu itd.. Ali to baš i nije istina jer je raketoplan koristio više puta korištene rakete i na samom orbiteru i booster rakete (boosteri  su doduše bili na kruto gorivo)

 

Je, al oni bi pali u more. Možeš li samo zamislit koliko im je trebalo vremena i novca da ih opet osposobe za let?

15 godina
neaktivan
offline
Re: SpaceX će po prvi puta lansirati već jednom ko
izith kaže...
Ajar kaže...

zgodan je naziv platforme, iako niti "close but no cigar" nije bilo za odbaciti 

 Ako ćemo cjepidlačiti, druga platforma zove se "Just Read the Instructions". "Close but no cigar" je bio Muskov komentar na jedno (mislim prvo) neuspjelo slijetanje na nju. Bio bi maler nazvati platformu tako.

Šteta što za slijetanje ranije upotrijebljenih prvih stupnjeva nemaju baržu (platformu) imena "Funny, It Worked Last Time...", što je prikladno ime za slučaj da se pri slijetanju dogodi RUD. Također, zgodno ime je i "Well I Was In The Neighbourhood".

 

Za one koji ne znaju, nazivi SpaceX-ovih barži dolaze iz romana "Igrač igara" ("The Player of Games") Iaina M. Banksa, a dva koje sam naveo iz "The State of the Art" istog autora (mislim da nije preveden na hrvatski).

 

EDIT: Well, it worked again... :)

It doesnt matter how beautiful your theory is, it doesnt matter how smart you are. If it doesnt agree with experiment, its wrong. - Richard P. Feynman
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.3.2017 0:38 (hrx).
11 godina
offline
Re: SpaceX će po prvi puta lansirati već jednom ko
Byron kaže...

Vidim da su se neki mediji raspisali kao prvi puta u povijesti da netko lansira polovnu raketu itd.. Ali to baš i nije istina jer je raketoplan koristio više puta korištene rakete i na samom orbiteru i booster rakete (boosteri  su doduše bili na kruto gorivo)

 raketoplan? koji je to k. raketoplan? :D ahahahahahaha

14 godina
offline
Re: SpaceX će po prvi puta lansirati već jednom ko
16 godina
offline
SpaceX će po prvi puta lansirati već jednom korišt

A gdje je vijest o uspješnom lansiranju?

 

Gledao sinoć, sve prošlo po planu.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: SpaceX će po prvi puta lansirati već jednom ko
GuitarMaster kaže...
F10EXX kaže...

Jaoooo, nije ta raketa bila u orbiti, orbita zahtijeva brzinu od 25000km na sat, a ovaj prvi stage je najbrze isao oko 8000 km na sat. 

 

EDIT zapravo ne, ovo je CRS-8 prvi stage, to je LEO, dakle isla je kakvih 6000km/h

Ako ćemo već precizno, malo više od 6500 km/h. :)

Ali nemam problema s time što se kaže da je raketa "bila u orbiti", jer je to stvarno orbitalna raketa, iako sam prvi stupanj nije.

Kažem ovo jer mislim da se treba napraviti razlika između Falcona 9 i New Sheparda.

NS nije orbitalna raketa, tako da ono njihovo slijetanje nije toliko impresivno (naprema SpaceX-a).

 

Ali nije bila u orbiti, vec je dio orbitalnog sustava pa se to onda tako napise. Razlika je enormna. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice