Sutra je u Švedskoj 30. veljače...

poruka: 8
|
čitano: 2.373
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sutra je u Švedskoj 30. veljače...".
15 godina
offline
Sutra je u Švedskoj 30. veljače...

prekrasan primjer kako je izgledalo Petricovo pisanje prije nego što je zaglibio u one glupave telefone. eh, da je tako nastavio ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
15 2 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Sutra je u Švedskoj 30. veljače...

Fora i zanimljivo.

 

Jedino se ne slazem s ovim: "na južnoj polutci, uz to, tom logikom kalendarski kraće traje ljeto, dočim duže traje zima, pa bi kasnijim otkrićima novih kontinenata zasigurno došlo do ispravljanja te nepravedne nekorektnosti" - mislim da ne bi, cisto zbog navike (ocigledan primjer su imperijalne mjere, iako je cijeli svijet na SI-ju, ti se anglosaksonci jos nedaju).

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
 
6 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Sutra je u Švedskoj 30. veljače...

U Swedistanu će uskoro biti 1517. godina kako su krenuli.

 
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Sutra je u Švedskoj 30. veljače...

Lijepo, samo sto prije 3000 godina jos nije bilo ni Rimskog kraljevstva, a kamoli Rimskog carstva. 

 
3 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Sutra je u Švedskoj 30. veljače...

Da ja pitam Petrica nešto. Prvo godišnje doba je proljeće ili zima? To me uvjek zanimalo, u školi su nas učili(ili sam ja nešto krivo shvatio) da je proljeće prvo godišnje doba, al' tu teoriju sprječava činjenica da godina kreće od prvog mjeseca, a ne od trećeg.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Sutra je u Švedskoj 30. veljače...
1domagoj1 kaže...

Fora i zanimljivo.

 

Jedino se ne slazem s ovim: "na južnoj polutci, uz to, tom logikom kalendarski kraće traje ljeto, dočim duže traje zima, pa bi kasnijim otkrićima novih kontinenata zasigurno došlo do ispravljanja te nepravedne nekorektnosti" - mislim da ne bi, cisto zbog navike (ocigledan primjer su imperijalne mjere, iako je cijeli svijet na SI-ju, ti se anglosaksonci jos nedaju).

 Dileri droge su im već dugo na SI sustavu. A i npr. ako kupiješ vodu u boci piše u litrama. Oni imaju svega pomalo.

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
15 godina
offline
Sutra je u Švedskoj 30. veljače...

No zasto nebi malo zakomplicirali

 

Salim se, no svejedno i dalje zanimljivo za pogledati i jednostavno se nastavlja na temu.

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
 
1 0 hvala 0
15 godina
online
Sutra je u Švedskoj 30. veljače...

čisto informacije radi, par činjenica: kalendar je centar svake kulture pa je tako ono što se mjeri kalendarom također glavna svrha te kulture. tako je svrha solarnog kalendara oduviejk bila da se zna vrijeme za sjetvu hrane pa je i svrha takve kulture bila osiguravanje preživljavanja. postepeno su se razvijali alati za nadogradnju tog osiguravanja dodatne sjetve i prema tome preživljavanja i kako se stakav sustav širi, tako društvo postaje sve više materijalističko. i to s vremenom prerasta u obožavanje sunca kao glavnog izvora života i glavnu svrhu te kulture. i od tuda sve solarne religije oliti sve "abrahamske" religije

čisto fore radi je zanimljivo proučiti Mayanske kalendare (ima ih više) od kojih je najpoznatiji Tzolkin kalendar koji u centru prati rotaciju našeg solarnog sustava oko centra galaksije i kao takvom mu je svrha praćenja evolucije ljudskog duha

Ako nekoga zanima više, ima odlična prezentacija na jubito-u "The Mayan Calendar Comes North 01 - Ian Xel Lungold", svašta čovjek dodatno objasni

 
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice