Svemirče, javi se, ponekad me nazovi...

poruka: 100
|
čitano: 12.617
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Svemirče, javi se, ponekad me nazovi...".
10 godina
neaktivan
offline
Re: Svemirče, javi se, ponekad me nazovi...
Visak kaže...

Vanzemaljci mogu biti:

a) tehnološki jači divljaci koji će nas masakrirati

b) slabiji divljaci koje ćemo mi masakrirati

c) slabiji naprednjaci ('duhovno' napredni) koje ćemo mi masakrirati

d) jači naprednjaci koji će nas preventivno eutanazirati

e) jači naprednjaci koji će nas benevolentno uputiti u svoje tajne nakon čega ćemo postati jači, pa ih masakrirati

 

Moram priznati da ne vidim opciju koja završava hepiendom. Bar ne dok se mi još međusobno ubijamo zbog crtanja karikatura.

 

Kada bi znali da smo mi miroljubiva vrsta onda bi postojala i mogućnost f) da sretnemo iste takve i sve prođe u redu. Ovako znamo da će pri tom susretu bar jedna strana biti blesavo agresivna i to ni u kom slučaju ne može završiti dobro.

 Sad si me podsjetio na jednu epizodu "Stargatea - ep 2010" 

Oni su u sadasnosti naisli na jednu vrstu koja je dobročudna i spremna dijeliti tehnologiju, a epizoda pokazuje mislim 10- ili 15 godina u budučnosti (tu negdje) pokazuje kako izgleda zemlja nakon suradnje sa Ascenima. 

U budučnosti su zemljani dobili lijek protiv starenja i protiv raznih boljesti kao i virusi a ekipa SG-1 tocnije Carter otkriva da cjepivo uzrokuje neplodnost. Da su oni zapravo već istrijebili zemljane samo moraju ćekati da zemljani nestanu. Priča završava tako da sg-1 ekipa uspije poslati poruku u prošlost i spriječiti suradnju sa Ascenima :)

 

15 godina
offline
Svemirče, javi se, ponekad me nazovi...

Film za obavezno pogledati vezanu za sam naslov:

 

Contact (1997) 

 

Zanimljivo sjetio sam se Interstellara i kontao imaju li kakvu poveznicu ali gle čuda, 'samo' glumca: Matthew McConaugheya 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Svemirče, javi se, ponekad me nazovi...
Envy kaže...

 

Zanimljivo sjetio sam se Interstellara

 

 

Jesi ga gledao?

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Svemirče, javi se, ponekad me nazovi...
Friday kaže...
Envy kaže...

 

Zanimljivo sjetio sam se Interstellara

 

 

Jesi ga gledao?

Dan prije USA premijere u kinu  Tako sam jedva čekao taj film da je u zadnjem momentu otpao dogovr da iz Tuzle do Zagreba (cca 400 km) zapucamo za kakvu IMAX salu. Momcima i djevojkama bio je to prevelik zalogaj za film 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Svemirče, javi se, ponekad me nazovi...

Ne vidim zašto u interplanetarni kontakt nužno uključuje nasilnu asimilaciju. Moderni slučajevi pokazuju da problemi postoje, ali je to prilično daleko od onoga što nekadašnje "napredne" civilizacije radile slabijima od sebe. Kad ljudi imaju mobitele sa slikama guze Kim Kardashian onda im se baš ne mili klati domoroce na drugom kraju svijeta. Civilzacija koja može potegnuti desetke tisuća svjetlosnih godina nema problem s nedostatkom sirove nafte i plodnog zemljišta.

 

I treba izbjegavati rasprave o svemirskim osvajačima u vrijeme marende jer očito dosta scenarija vode k pečenoj ljudetini. Ljudsko meso je vanzemaljcu probavljivo koliko nama vapnenac.

15 godina
offline
Re: Svemirče, javi se, ponekad me nazovi...
Bobobo-bo Bo-bobo kaže...

... Civilzacija koja može potegnuti desetke tisuća svjetlosnih godina nema problem s nedostatkom sirove nafte i plodnog zemljišta.

 ..

.. Ljudsko meso je vanzemaljcu probavljivo koliko nama vapnenac.

-USA? Kod njih je nestašica nečega?

-a možda kao jagode, suši, pršut.. ili luk. Možda ko piva s ćevapima?

Neobični argumenti... ali se slažem da civ. koja može proputovati par tisuća sv.godina neće k nama zbog benzina ili sendvića (a možda smo im baš ko drive-in?)..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.2.2015 17:01 (ihush).
14 godina
offline
Re: Svemirče, javi se, ponekad me nazovi...
dekstroza kaže...
tnakir kaže...

Zasto smatrate da bi nas neka vanzemaljska inteligentna rasa porobila

 

Treba im jeftina radna snaga za pravit svemirski iPhone?

Pa da zapravo. Tko prvi dođe do nekog, taj porobljuje. Ako dođu alieni prvi, bye bye. Ako mi dođemo do njih prvi, bye bye alieni. Pa mi neznamo živit sa susjedima, tj ubijamo se po Zemlji na skoro svakom satu povijesti. Šta misliš da ćemo dobit lišo ako nam se neki tanjur približi.

 

Civilizacija koja nekog vraga traži i šnjofa po svemiru i koja je došla do toga da odlazi "od kuće" do naše galaksije sigurno ne nosi Kiki bombone.

 

Mislim da mi tražimo i molimo boga da ništa ne nađemo. Ili to ili tražimo da bi na vrijeme našli. Kako god bilo, ne tražimo da bi ih pozdravili.

 

Mada nevjerujem da će to biti zbog resursa, onaj tko može letit na tolike udaljenosti sigurno nije gladan srebra ili dijamanata. Šta god tražili u svemiru, na zemlji nema ničega što nema negdje drugdje u ogromnim količinama, a i kad pogledaš kakvi sve planeti i zvijezde postoje (reda veličine GRO) nema baš nekog razloga da neki alien dolazi u naš sustav.

 

Zapravo je to i jedini razlog zašto sam sretan kad nađu "planet ko zemlja, isti samo predaleko od nas" jer ako smo MI našli vodu ili šta već tamo negdje udaljeno od nas 5-10 sv. godina, pa i ti alieni znaju nać sve šta im treba i bez putovanja dovde.

 

Da ne velim da je zapravo malo moguće da itko ikada ijedno tijelo uspije prebacit sa mjesta A do B toliko brzo da mu se isplati putovat između galaksija da bi došo po vodu, naftu, kisik, ljude ili pšenicu. Taj će svakako morat prvo baratat prostorom, možda i vremenom i tko zna "ščime", a ak to zna sigurno mu nismo interesantni ni mi ni pšenica.

 

Edit.

Kad sam vidio temu tamo sastrane, prvo sam mislio da se radi o temi tipa "moj najdraži kućno troll" ili nešto tipa "Seminar o putovanju u budućnost se održava jučer". A zapravo vrlo interesantna tema s dobrim postovima.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.2.2015 18:20 (ivan dragi).
15 godina
offline
Re: Svemirče, javi se, ponekad me nazovi...
ivan dragi kaže...
..pa i ti alieni znaju nać sve šta im treba i bez putovanja dovde.

..

 -da, + previd. Što bi im moglo biti interesantno da bi nas uopće tražili pa tad i došli? (ako eliminiramo resurse)... naravno, SEX! Tog se boji jedna zanstvenica, gđa u godinama... kad je to jako zabrinjava, ali tješim ju da će umrijeti prije nego je elijenci oskrnave. Istina i ja se bojim tog razloga, al ne od elijenki (ženki), tko zna kakvi su oni.. perverzije.

Ako nas išta dođe glave (ili drugog dijela tijela) bit će to neki qrac, sex, a za to nam čak nisu potrebni svemirci.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Re: Svemirče, javi se, ponekad me nazovi...
ihush kaže...

 -da, + previd. Što bi im moglo biti interesantno da bi nas uopće tražili pa tad i došli? (ako eliminiramo resurse)... naravno, SEX! Tog se boji jedna zanstvenica, gđa u godinama... kad je to jako zabrinjava, ali tješim ju da će umrijeti prije nego je elijenci oskrnave. Istina i ja se bojim tog razloga, al ne od elijenki (ženki), tko zna kakvi su oni.. perverzije.

Ako nas išta dođe glave (ili drugog dijela tijela) bit će to neki qrac, sex, a za to nam čak nisu potrebni svemirci.

 Šta sam besanih noći proveo uz skrinšote Tali iz Efekta Mase...

12 godina
neaktivan
offline
Svemirče, javi se, ponekad me nazovi...

Svemirci su primili poruku i poslali izaslanike,  male, male (praktični kako već jesu - da uštede resurse), koji će narasti ovdje i dati nam odgovore iz prve ruke :)

 

ZNANSTVENICI PRONAŠLI MISTERIOZNI ORGANIZAM Je li ovo svemirsko sjeme koje su nam poslali vanzemaljci?

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.2.2015 22:16 (anndrej).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice