Tko je i što je (i gdje je) danas Nokia?

poruka: 25
|
čitano: 5.843
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tko je i što je (i gdje je) danas Nokia?".
13 godina
offline
Tko je i što je (i gdje je) danas Nokia?

Bitno je da se jaše a jeli podgrijano ili ne to ćemo vidjeti za par godina. Meni je samo žao što su odlučili ziheraški zaigrati na Android.

Stručnjak za odmaganje...
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.8.2016 18:39 (mario.L_hr).
 
9 2 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
Tko je i što je (i gdje je) danas Nokia?

Uvijek bih kupio Nokiu prije bilo kojeg drugog mobitela!!!

Moj PC  
1 3 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Tko je i što je (i gdje je) danas Nokia?

Već 6 godina koristim Nokijin stupidphone i nema nikakve naznake da će krepati, baterija fino traje po 2 dana(i vise ako ne slusam muziku cesto). Obozavam Nokie, ali mislim da je ovo propali slucaj.

 
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Tko je i što je (i gdje je) danas Nokia?

meni je jedino žao sony-ericssona. to su bile naprave ... uf. nookia manje-više, a od ovoga nema kruha. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
11 4 hvala 0
14 godina
offline
Tko je i što je (i gdje je) danas Nokia?

Svi moji mobiteli prije smartphone ere su bile nokije. Vidit ćemo kako će se ove ponašati. Ako budu dobre onda mi definitivno ulaze u uži krug izbora za budući smartphone.

 
4 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Tko je i što je (i gdje je) danas Nokia?
Ajar kaže...

meni je jedino žao sony-ericssona. to su bile naprave ... uf. nookia manje-više, a od ovoga nema kruha. 

 Slažem se, još uvijek imam t68i, k700i, k750i i k800i potpuno ispravne.

Ali, moram priznat da je tad meni bila Motorola space shuttle, pogotovo Gleam, koju još uvijek imam, ali joj mikrofon ne radi više, ali sam nabavio malo bolji hot air gun za odlemljivanje, pa ću popravit to kad stignem 

Koji je to svemirski brod bio....

Kruha i igala...
10 godina
offline
Tko je i što je (i gdje je) danas Nokia?

Zato se lagano modeli sakupljaju :) 

 

 

Moj PC  
11 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Tko je i što je (i gdje je) danas Nokia?
GreenLife kaže...

Zato se lagano modeli sakupljaju :) 

 

 

 Nevjerovatno, skoro svi isti kao i kod mene 

Sad zapravo i žalim kaj sam ih mnogo i prodao....

 

Kruha i igala...
10 godina
online
Tko je i što je (i gdje je) danas Nokia?

Sviđa mi se tekst, jer sam se baš pitao kaj sad oće ta Nokia, a da ne moram čitati raznorazne besmislene komentare po bespućima Interneta.

 

U pravilu jednom kada se nešto prekine, teško se može protokom vremena, to više povratiti.

Iz teksta je vidljivo da će neki stari Nokijevci imati utjecaj na retro pokušaj oživljavanja slave stare Nokije, al' to više nikada neće biti to.

Ovaj "povratak Nokije", možda će biti će samo jedan, među više njih, solidnih igrača na terenu mobilne telefonije. Karte u špilu sve već podijeljene, tržište se naviklo na postojeće mega igrače, te će ovaj pokušaj Nokije biti zanimljiv samo kolecionarima, te vjernim ljubitemia toga brenda.

Eh, ovaj primjer sa Nokijom, najbolje pokazuje, da i najbolji nekada ne uspiju. Mislim na MS.

 

Osobno, nisam baš nešto zagrijan da bih išao kupovati Nokiju, jer je eto, ona prije 15-ak godina jahala nadomoćno, te su je svi htjeli imati( i igrati zmiju na njoj...), više mi se sviđaju ovi turbo igrači(gdje je vrlo zanimljivo pratiti novotarije oko flagshipova na tržištu) koji nisu Kinezi. Mada, i Kinezi postaju ozbiljni igrači na tržištu(neki od njih), pa ih ne valja automatski zbog porijekla otpisivati.

 

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.
Moj PC  
2 3 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Tko je i što je (i gdje je) danas Nokia?

Jos uvijek  koristim X3-02 Nokiax3-02 i punim ga svakih 2 dana.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tko je i što je (i gdje je) danas Nokia?
PzKpfw kaže...

Sviđa mi se tekst, jer sam se baš pitao kaj sad oće ta Nokia, a da ne moram čitati raznorazne besmislene komentare po bespućima Interneta.

 

U pravilu jednom kada se nešto prekine, teško se može protokom vremena, to više povratiti.

Iz teksta je vidljivo da će neki stari Nokijevci imati utjecaj na retro pokušaj oživljavanja slave stare Nokije, al' to više nikada neće biti to.

Ovaj "povratak Nokije", možda će biti će samo jedan, među više njih, solidnih igrača na terenu mobilne telefonije. Karte u špilu sve već podijeljene, tržište se naviklo na postojeće mega igrače, te će ovaj pokušaj Nokije biti zanimljiv samo kolecionarima, te vjernim ljubitemia toga brenda.

Eh, ovaj primjer sa Nokijom, najbolje pokazuje, da i najbolji nekada ne uspiju. Mislim na MS.

 

Osobno, nisam baš nešto zagrijan da bih išao kupovati Nokiju, jer je eto, ona prije 15-ak godina jahala nadomoćno, te su je svi htjeli imati( i igrati zmiju na njoj...), više mi se sviđaju ovi turbo igrači(gdje je vrlo zanimljivo pratiti novotarije oko flagshipova na tržištu) koji nisu Kinezi. Mada, i Kinezi postaju ozbiljni igrači na tržištu(neki od njih), pa ih ne valja automatski zbog porijekla otpisivati.

 

 

 

 

~ Kazes zanimljivo pratiti novotarije kod flagsipova tih proizvodjaca...a nokia kao nije u stanju izbacivati novotarije? Pa nokia prva ubacila opticku stabilizaciju slike nitko nista nije spomenuo kao senzaciju...dodje samsung nakon 2 godine ubaci to u svoje modele i odmah senzacija....Nokia prva stavi glance screen (prikaz sata na tamnom ekranu) prva, samsung kopira na svome S7 i odmah senzacije i jedan od glavnih razloga da se S6 zamijeni sa S7 :D xenon bljeskalicu jos uvijek nema nijedan flagsip samsunga ili aplea, dok su ih cak poluproizvodi LUMIE posjedovali (poluproizvodi zbog softvera)...uglavnom, jedini razlog zasto lumie nisu poharale trziste je zbog softvera i samo softvera...kvaliteta uredjaja je nemjerljivo bolja od svih drugih proizvodjaca...eventualno se apple moze mjeriti, ali kad pogledas koliko je savijenih iPhonea bilo, zapitas se...a uređaje kao što su htc-ovi flagsipovi ili samsung s6 i s7 nemoj ni spomenuti da su kvalitetno izradjeni jer im je rastavljivost cista nula...dok si svaku lumiu mogao rastaviti do posljedjeg dijela iz unibody kucista...a htc i samsung potrose vise ljepila nego bilo cega drugog...To su sve cinjenice...

 

Molim samo da nabrojis te novotarije koje si primjetio npr kod samsunga ili aplea na prijelazu posljednjih generacija flagsipova...?? :) 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.8.2016 0:09 (tomko).
13 godina
online
Tko je i što je (i gdje je) danas Nokia?

Vjerujem da će nokia i dalje imat dobre mobove ali nikad se neće dići u stare visine. U životu nisam baš mnogo njihovih uređaja koristio ali kad sam uzeo n95 8gb, vidio sam da je fakat dobro mob napravljen. Kasnije sam počeo servisirati mobitele pa mogu reći da je uz nokiju, po kvaliteti i dizajnu izrade jedino bio ericsson, možda panasonic a nebi smio ni motorolu izostavit (iako, nakon v50 su pretežno loše bile složene). razlika je kao da se danas ide raskopat jedan lenovov consumer laptop i thinkpad. pa potonji je jedno 8 puta lakše za raskopat i u većini slučajeva je skidanjem prvog pokrova sve dostupno dok u jeftinjarama za zamjenu rashladne paste treba isčupat cijelu matičnu van. I da, za backup phone koristim staru pilu  Ericsson T39m. Baterija tjedan dana kao od šale igra.

Moj PC  
5 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Tko je i što je (i gdje je) danas Nokia?
tomko kaže...

~ Kazes zanimljivo pratiti novotarije kod flagsipova tih proizvodjaca...a nokia kao nije u stanju izbacivati novotarije? Pa nokia prva ubacila opticku stabilizaciju slike nitko nista nije spomenuo kao senzaciju...dodje samsung nakon 2 godine ubaci to u svoje modele i odmah senzacija....Nikoa prva stavi glance screen (prikaz sata na tamnom ekranu) prva, samsung kopira na svome S7 i odmah senzacije i jedan od glavnih razloga da se S6 zamijeni sa S7 :D xenon bljeskalicu jos uvijek nema nijedan flagsip samsunga ili aplea, dok su ih cak poluproizvodi LUMIE posjedovali (poluproizvodi zbog softvera)...uglavnom, jedini razlog zasto lumie nisu poharale trziste je zbog softvera i samo softvera...kvaliteta uredjaja je nemjerljivo bolja od svih drugih proizvodjaca...To su sve cinjenice...

 

Molim samo da nabrojis te novotarije koje si primjetio npr kod samsunga ili aplea na prijelazu posljednjih generacija flagsipova...?? :) 

 Sve stoji, osim ovoga kaj sam podcrtao.

Kvaliteta izrade Flagship Lumia je super, ali sve Lumie koje sam vidio pate od nekvalitetnih volume i power tipki (iste kao na starim Sony-Ericsson dumbphoneima, ali bez oslonca pa pucaju), vjeruj mi da sam ih zamijenio hrpu....

Premda, nikad nisam imao takve popravke na flagship Lumiama....

Ali, i dalje mi nije jasno kak su si dopuštali tak loše riješene tipke?

Ili su znali za to, ali ih je bilo briga, ili nikad nisu upće testirali dizajne mobitela dok su još bili prototipovi.

A ista im je i stvar s OS-om, ali zapravo, to je sve MS-ova krivica...

dax-lax kaže...

Vjerujem da će nokia i dalje imat dobre mobove ali nikad se neće dići u stare visine. U životu nisam baš mnogo njihovih uređaja koristio ali kad sam uzeo n95 8gb, vidio sam da je fakat dobro mob napravljen. Kasnije sam počeo servisirati mobitele pa mogu reći da je uz nokiju, po kvaliteti i dizajnu izrade jedino bio ericsson, možda panasonic a nebi smio ni motorolu izostavit (iako, nakon v50 su pretežno loše bile složene). razlika je kao da se danas ide raskopat jedan lenovov consumer laptop i thinkpad. pa potonji je jedno 8 puta lakše za raskopat i u većini slučajeva je skidanjem prvog pokrova sve dostupno dok u jeftinjarama za zamjenu rashladne paste treba isčupat cijelu matičnu van. I da, za backup phone koristim staru pilu  Ericsson T39m. Baterija tjedan dana kao od šale igra.

 Sony j70 

Preživio 5 mjeseci u snijegu odmah nakon kupnje i još uvijek mi radi...

 

Kruha i igala...
16 godina
offline
Tko je i što je (i gdje je) danas Nokia?

Ja cu se kao i do sada samo drzati telefona koji mi kompanija placa. 

Eventualno svaki supak dobije hemoroid.
Moj PC  
6 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Tko je i što je (i gdje je) danas Nokia?
fer-de-lance kaže...

 Sony j70 

Preživio 5 mjeseci u snijegu odmah nakon kupnje i još uvijek mi radi...

 

 Šteta što su imali malo modela i kratko bili u igri. Njihov poznati kotačić iliti jog wheel ak se ne varam, je bio stvarno dobra stvar. Koristio na SE p990, m600, p1.

15 godina
offline
Tko je i što je (i gdje je) danas Nokia?

Zadnja "prava" Nokia koju sam imao je E71 - ultimativni stroj za izazivanje ljubomore u vidokrugu i naravno vrhunski telefon svog doba. Koji je užitak bio tipkati na njoj.

Nakon toga slijedi poduži niz androida, prema kojem sam u početku imao negativan otklon (uglavnom zbog perioda privikavanja na touch, nakon izvrsne E71 tastature).

Zadnjih godinu dana je Lumia 930 (ja to zovem "neprava" Nokia), koja me jako dobro služi, ali sudeći po prognozama vezanim za Windows 10 mobile platformu, neće dugo (iako sam, ponavljam, jako zadovoljan).

 

Zaboravih dodati - "Povratak" Nokie kroz Android uređaje neće na mene ostaviti nikakav utisak. Biće to samo jedan od brendova koji će mi u izboru biti ravnopravno sa svima ostalim. Svakako su svi Androidi u iz slične klase dosta generički. Razlike u iskustvu korištenja su minorne, pa na kraju odluče stvari poput trajanja baterije, ili podrške od strane proizvođača ili zajednice sa XDA (gdje uhodani igrači poput Samsuna/Sony-a itd imaju nemjerljivu prednost nad sitnim ribama)

morrisoN
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.8.2016 8:53 (morrisoN).
 
2 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Tko je i što je (i gdje je) danas Nokia?

Nokia fanboy - the original fanboy. U vrijeme najveće popularnosti Nokie taj fenomen još nije bio službeno prepoznat, ali sad u retrospektivi stvari su jasne. Appleovi fanboyevi mogu se sakriti pred Nokijinim fanboyevima. 

 

Moram priznati da baš i ne shvaćam takvu lojalnost prema znački. Jer od Nokije je praktički ostala samo značka, a neki je još uvijek sanjaju. "Možda" ipak ima nečeg u onom što se uči na kolegijima vezanim uz marketing - ne prodaje se proizvod, nego osjećaj. Ili držanje za ruke, kad je riječ o Nokiji.

 

Kad pak kupuješ Samsungov mobitel, ne kupuješ zapravo Samsungov mobitel nego druženje s onom malom na reklami koju fotkaju, koja premeće Samsungov mobitel po rukama.

 

 
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tko je i što je (i gdje je) danas Nokia?
Zanimljiva rasprava hoću-neću kupiti novu Nokiu, a da nikakvi modeli još nisu najavljeni. Kakve veze ima što na mobitelu piše? Ili je dobar ili nije.

Lojalnost brendu (koji je promijenio nekoliko vlasnika) je vrsta psihičkog poremećaja.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
2 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Tko je i što je (i gdje je) danas Nokia?

@tomko

 

Pa, da ono, razbu Tomko voli pratiti novitete sa tržišta mobilne telefonije. Gle, Nokia je u velikom K.O., bila više od cener kuki, te je teško da će uspjeti se vratiti na "stare staze slave".

Mogu, oni i nešto bolje napraviti, nego konukrencija, al' tržište se već naučilo na nove igrače, te neće baš previše fermati Nokiju. Dpbar proizvod se gradi godinama. 

 

A, sada, kaj se tiče novotarija, pa frende, ono gledaš specifikacije mobitela, te vidiš da je svaki izlaskom novog na trište, jedan bolji od drugoga. Svaki korisnik za sebe ponaosob, definira što njemu treba, odnosno dal' je nekaj za njega kvaliteta, odnosno vrijednost koju je sprema platiti svojom lovom. Gle, dojde bolja kamera(bilo prednja, bila stražnja), dođe jači CPU, bolja slika, bolje slika po mraku, i tako da tu ima ono dosta toga što jedan mobać odvaja od drugoga.

Meni, Nokia ne predstavlja nekaj posebno, al' možda za tebe ono rula....

 

Nisam ono baš fanboy, tako nisam najbolji sugvornik za način kao ti želiš voditi raspravu.

Više vjerujem Bugovim novinarima(drPetric i Šuštinjo) kad je o mobitelima riječ(kao i u vezi cijelog ICT), nego raznoraznim forumskim piskaralima.

Ne kažem da si ti takav, al' više volim onako kako se u Bug i Mreži piše, nego negdje drugdje ili netko drugi.

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.
16 godina
offline
Re: Tko je i što je (i gdje je) danas Nokia?
mario.L_hr kaže...

Bitno je da se jaše a jeli podgrijano ili ne to ćemo vidjeti za par godina. Meni je samo žao što su odlučili ziheraški zaigrati na Android.

 Apple ne licencira iOS, a Symbian je ipak passé.

 

EDIT: Ispade da Nokia, odnosno ono što je činilo originalnu Nokiju u vreme kada su sami proizvodili telefone, ipak ima poprilično veze sa onim što će izaći na tržište. Nadam se da je u onome što je HMD kupio i okupio ostalo dobrih inženjera.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.8.2016 18:23 (Ivan(4)).
15 godina
offline
Re: Tko je i što je (i gdje je) danas Nokia?
mbaksa kaže...

Nokia fanboy - the original fanboy. U vrijeme najveće popularnosti Nokie taj fenomen još nije bio službeno prepoznat, ali sad u retrospektivi stvari su jasne. Appleovi fanboyevi mogu se sakriti pred Nokijinim fanboyevima. 

 

Moram priznati da baš i ne shvaćam takvu lojalnost prema znački. Jer od Nokije je praktički ostala samo značka, a neki je još uvijek sanjaju. "Možda" ipak ima nečeg u onom što se uči na kolegijima vezanim uz marketing - ne prodaje se proizvod, nego osjećaj. Ili držanje za ruke, kad je riječ o Nokiji.

 

Kad pak kupuješ Samsungov mobitel, ne kupuješ zapravo Samsungov mobitel nego druženje s onom malom na reklami koju fotkaju, koja premeće Samsungov mobitel po rukama.

 

 Stvar je u tome da kad na istoj polici nude Xangmik i Nokia podjednaki model, 90% će odabrati Nokiu, pa i ti. Nije stvar lojalnosti nego imaš osjećaj da mora biti barem malo kvalitetan proizvod za razliku od nepoznatog. To je samo osjećaj ali užasno utječe na kupnju.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.8.2016 9:44 (Mandor).
16 godina
moderator
offline
Re: Tko je i što je (i gdje je) danas Nokia?
Mandor kaže...
Stvar je u tome da kad na istoj polici nude Xangmik i Nokia podjednaki model, 90% će odabrati Nokiu, pa i ti. Nije stvar lojalnosti nego imaš osjećaj da mora biti barem malo kvalitetan proizvod za razliku od nepoznatog. To je samo osjećaj ali užasno utječe na kupnju.

Ha čuj... Ovo što će na novo izaći pod značkom Nokia je totalno nepoznato. Vrijeme će pokazati jel to ima ikakve veze s Nokijom u zlatno doba ili ne.

7 godina
neaktivan
offline
Tko je i što je (i gdje je) danas Nokia?

Eto ja koristim Nokia Lumiu 630 i mogu reće da radi savršeno. Nemam apsolutno nikakvih zamjerki. Doduše nema ni približno aplikacija kao što to posjeduje neki Android uređaj, ali ono što je meni potrebno to ima. Ove Microsoft Lumie nisu zaživile, a ni u ludilu nemam namjeru izdvojiti masu novaca za eventualne (da, ne) nadolazeće Surface Phoneove. S tim u svezi sam više nego oduševljen što se Nokia vraća, tako da ću biti u mogućnosti koristiti Nokije kao i dosada. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tko je i što je (i gdje je) danas Nokia?
Nokia se na tržište trebala vratiti s nekim modelom poput preklopivog display-a ili necim drugim revolucionarnim, ali da je u tome prva... Ako izadju s "obicnim modelima", nakon pocetnog odusevljenja, opet ce im pasti popularnost.
 
0 1 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Tko je i što je (i gdje je) danas Nokia?
dd.inc kaže...
Nokia se na tržište trebala vratiti s nekim modelom poput preklopivog display-a ili necim drugim revolucionarnim, ali da je u tome prva... Ako izadju s "obicnim modelima", nakon pocetnog odusevljenja, opet ce im pasti popularnost.

Nokia kao proizvođač mobitela više ne postoji! Nema se ona s čim vratiti - može jedino izbacivati ušminkane, ali generičke modele, sa značkom Nokia.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice