U WhatsAppu pronađena "stražnja vrata" za prislušk

poruka: 20
|
čitano: 4.143
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U WhatsAppu pronađena "stražnja vrata" za prislušk".
11 godina
offline
U WhatsAppu pronađena "stražnja vrata" za prislušk

tramp kaki je taki je al dobro je lik reko...ako oces sto odsto sigurnosti olovko i papir

 

samo sto mend boli tuki ko to prati moje poruke tipa koliko sam puta srao danas i kaku picku vidijo

 
3 12 hvala 0
14 godina
offline
Re: U WhatsAppu pronađena "stražnja vrata" za pris
Ima nas koji ipak volimo svoju privatnost te pokušavamo (koliko je to moguće) ostati anonimni (ako to hoćemo) pa sukladno s time ovo predstavlja veliki problem, pogotovo jer se pouzdaješ u enkripciju. Uostalom, moje poruke se ne svode na takve stvari koje ti opisuješ, a o da se svode, te su poruke samo za mene i osobu kojoj su namijenjene.
Na svu sreću, čim je počela i integracija s Facebook-om, odmah sam napravio backup nekih podataka s WA te ga u potpunosti maknuo s uređaja (ne volim to petljanje Facebook-a u svaki način komunikacije i sve moguće aspekte života).
Svaka osoba mora imati pravo na privatnost, a privatnost je danas poprilično velika privilegija te dosta truda moramo uložiti u konfiguriranje svega mogućega da bi koliko-toliko ostali anonimni na netu. Krenemo od početka tj. od OS-a pa do izbora browsera, tražilice (davno je Google odlepršao iz upotrebe), VPN-a i hrpe rovanja po svim mogućim postavkama u browseru
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
10 godina
protjeran
offline
Re: U WhatsAppu pronađena "stražnja vrata" za pris
Koliko god truda i znanja ulozio u pokusaje ocuvanja privatnosti, tesko bus to dokraja pošlihtal.

Jednostavno, globalna priča je takva, i za full privatnost i anonimnost bu trebao prestati koristiti svu tehnologiju, i odseliti se u neki nerazvijeni kutak planete. A i tamo bi bio u dometu kojekakvih "meteoroloških" satelita, dronova....

Nekoristenje tehnologije te nemre sacuvati od erozije privatnosti. Uvjek netko drugi moze objaviti negdje nekaj o tebi. Ak imas smart tv, ko da si u big brotheru. U sat vremena setnje gradom prodjes uz desetke kamera i raznih uredjaja koji su sve opremljeniji opcijama poput prepoznavanja lica, skeniranja oka i sl...

Jbg, globalna prica ide u tom smjeru...
16 godina
offline
Re: U WhatsAppu pronađena "stražnja vrata" za pris
Bojim se da je privatnosti odzvonilo, svaka nada je otklonjena uslijed teroristickih prijetnji zbog kojih svaka drzava zadrzava pravo radi opce sigurnosti "zaviriti" u privatnu komunikaciju.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
U WhatsAppu pronađena "stražnja vrata" za prislušk

win32  - super da se ti trudis biti anoniman ali bitnije je da si realan nego da si anoniman. Ako se koristis internetom onda budi svjestan da oni koji te imaju interesa prisluskivati vec odavno prisluskuju. Ako im trenutno nisi zanimljiv onda te samo snimaju a analizirati ce te kad i ako postanes zanimljiv. Ako seces po Zagrebu (koji je na svjetskoj razini nebitan grad) snimaju te kamere. Ako se jedan Google trudi da u servis kao sto je Google Translate uvrsti i hrvatski, ako se jedan Apple trudi da u svoj OS ubaci prepoznavanje HR jezika svatko normalan ce se pitati gdje je tu njihov interes. Oni su ipak privatna firma koja je motivirana profitom. Hrvatski prica 4 miljona nebitnih ljudi. Truditi se razumjeti taj jezik je nesto sto se sa ekonomskog stajalista jako dugo nece isplatiti.

Cuo sam zanimljivu teoriju da svi besplatni mesengeri koji kriptiraju poruke imaju business case da prodaju kljuceve za dekriptiranje drzavama i policijama. Mozda je istina, mozda nije, ali u svakom slucaju sa tehnicke strane to je moguce. 

Moj PC  
6 0 hvala 4
15 godina
online
Re: U WhatsAppu pronađena "stražnja vrata" za pris
GSP kaže...

tramp kaki je taki je al dobro je lik reko...ako oces sto odsto sigurnosti olovko i papir

 

samo sto mend boli tuki ko to prati moje poruke tipa koliko sam puta srao danas i kaku picku vidijo

Da...baš zbog toga je danas napravio čistku u CIA i FBI. Čovjek uvodi tihu diktaturu i to se vidi iz aviona...uostalom tvrdi se da je on platio prisluškivanje Hillary (i to dolazi od onih medija koji ga nisu demonizirali) tako da ja njemu baš ništa više ne vjerujem.

 

 

Naravno da svaki od ovih softvera ima backdoor. iOS, Android 100%.

Ove vijesti po novinama da kompanije odbijaju dati pristup su priče za malu djecu....dok oni to tiskaju u novine, agencije su već ušle i našle što trebaju.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.1.2017 13:46 (Mitch).
11 godina
offline
Re: U WhatsAppu pronađena "stražnja vrata" za pris

Najprije vijest izadje na stranom siteu. Zatim izadje demant vijesti. A onda izadje prvotna vijest na Bug-u :p

16 godina
offline
U WhatsAppu pronađena "stražnja vrata" za prislušk

Facebook i privatnost. Dva razlicita svijeta. :) Ne znam samo sta se iko zali, za ocekivati je.

 
10 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: U WhatsAppu pronađena "stražnja vrata" za pris
GSP kaže...

tramp kaki je taki je al dobro je lik reko...ako oces sto odsto sigurnosti olovko i papir

 

samo sto mend boli tuki ko to prati moje poruke tipa koliko sam puta srao danas i kaku picku vidijo

 

Koji ti je to jezik? Rumunjski, bugarski? trebalo bi na ovom forumu staviti kategoriju za ovakve strance.

15 godina
online
U WhatsAppu pronađena "stražnja vrata" za prislušk

Sve vam govori činjenica da Metasploit na Linuxu još i dalje radi, a kao ne zna se koji se exploit koristi za payload...

 

 

Svaka šuša može nać YT tutorial i mrežno (lokalno) gledat aliku s kamere bilo kojeg Droida....još ako je rootan, da se i izbjec interakcija korisnika s install wizardom zs apk... direktno ga prebacis u /system.

 
1 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
U WhatsAppu pronađena "stražnja vrata" za prislušk

Privatnost ne postoji, već dugo.

Cijenite više pitku vodu.
 
1 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: U WhatsAppu pronađena "stražnja vrata" za pris
Mitch kaže...

Sve vam govori činjenica da Metasploit na Linuxu još i dalje radi, a kao ne zna se koji se exploit koristi za payload...

 

 

Svaka šuša može nać YT tutorial i mrežno (lokalno) gledat aliku s kamere bilo kojeg Droida....još ako je rootan, da se i izbjec interakcija korisnika s install wizardom zs apk... direktno ga prebacis u /system.

 Zato ja imam flaster na kameri na Androidu.

15 godina
offline
U WhatsAppu pronađena "stražnja vrata" za prislušk

ajmo, mudrijaši, promislite zbog čega se ti "pametni" telefoni (i ona žešća idiotarija - "internet stvari", kao i windows 10) toliko tržišno forsiraju. em deru na uređajima, em špijuniraju, em lažu, em kradu. oženit će te čim prismrdiš u taj svemir. pa se vi i dalje natežite koji je telefon ili OS bolji.  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: U WhatsAppu pronađena "stražnja vrata" za pris
Ajar kaže...

ajmo, mudrijaši, promislite zbog čega se ti "pametni" telefoni (i ona žešća idiotarija - "internet stvari", kao i windows 10) toliko tržišno forsiraju. em deru na uređajima, em špijuniraju, em lažu, em kradu. oženit će te čim prismrdiš u taj svemir. pa se vi i dalje natežite koji je telefon ili OS bolji.  

 

Zato što sada svi žele kopirati Googleov model rada i cilj je prikupiti što više podataka o korisniku.

Kasnije se ti podaci prodaju zainteresiranim klijentima. Marketinške agencije uglavnom.

U toj shemi stvari, korisnik njihovih proizvoda/usluga više nije ciljani kupac, nego sredstvo zarađivanja.

Sada je svakome jasnije i guranje BigData po medijima prije par godina.

15 godina
neaktivan
offline
U WhatsAppu pronađena "stražnja vrata" za prislušk

a u cemu je problem napisati mali app za chat? i podjeliti medju ljudima s kojim zelis privatnost?

 

as ti problema.

Moja Android igra - Missile Storm - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Veno.MissileStorm&hl=en
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: U WhatsAppu pronađena "stražnja vrata" za pris
Genie kaže...

a u cemu je problem napisati mali app za chat? i podjeliti medju ljudima s kojim zelis privatnost?

 

as ti problema.

 Postoji nekoliko problema

 

    1. Kako sigurno razmjeniti aplikaciju, preko nesigurnog kanala (makar taj kanal bio kriptiran), ne moraju sve osobe biti fizički blizu pa se app lako kopira (što je i moguć problem ako se lako kopira)
    2. Koji algoritam koristiti za enkripciju AES simetrični, RSA asimetrični
             - koji god odabereš koristit češ nečiji lib ili sistemski lib
             - tko garantira da u njima NSA već nema backdoor?
             - gdje bi pohranio ključeve (u samo aplikaciju, online,..) kako bi razmjenio javne ključeve, kako bi povukao ili dodao neke nove ključeve?
             - kako bi verificirao da je to baš ona osoba kojom se predstavlja?
    3. Što ukoliko netko dođe do aplikacije može napraviti reverse engineering pa može doći do ključeva i mehanizma rada i tu možda pada zaštita
    4. Ukoliko komunikacija nije pear to pear (ako smo iza firewall-a onda i ne može biti direktna TCP veza bez nekog turn servera ili što već), što ako taj server koji služi za uspostavu veze kontolira recimo NSA?
Nije to baš tako jednostavno kako se možda čini :P

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.1.2017 22:30 (LIFO).
15 godina
offline
U WhatsAppu pronađena "stražnja vrata" za prislušk

Zato se za cyber sex s vlastitom ženom koristi Telegram...

Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
U WhatsAppu pronađena "stražnja vrata" za prislušk

Dajte molim vas, ne znam zasto se cudite i pricate o nekoj privatnosti. Pa zar vi mislite da bi jedna takva kompanija vrijedila 16 mlrd. dolara (za koliko je prodana Facebooku) da ne postoji trgovina informacijama. Nit su imali reklame, a isto tako ne poznajem ikoga tko je platio onu pretplatu od 1$ godisnje jer bi ti uvijek oni besplatno produzili. Telegram je jedna lijepa prica za koju sam isto uvjeren da prodaje informacije, samo vjerojatno skuplje od Whatsappa jer je "na glasu" da je povjerljiv.

Tko misli da danas na insternetu u bio kojem obliku privatnost postoji, nazalost, grdno se vara (bar kako se sve vise cini iz dana u dan)...

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
U WhatsAppu pronađena "stražnja vrata" za prislušk

konačno neki pamatniji odgovor,

 

sam mobitel je rupa bez dna za prisluškivanje ili bilo što sl. Dok danas manje više sve ljudi guraju na mobitel.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: U WhatsAppu pronađena "stražnja vrata" za pris
Ma sve je jasno tj. danas je privatnost gotovo ne dostižan san.
Koristiti Fb ili bilo koju drugu socijalnu mrežu te pričati o privatnosti jednostavno nema smisla.
Jedna stvar je sigurna, a to je da ništa nije besplatno (nisu se npr. Win10 bezveze dijelili kao free upgrade, aplikacije za smartphone su sve samo ne besplatne, socijalne mreže nisu besplatne....).
Kako bi se neka socijalna mreža financirala da je sve besplatno? Tu su podaci, milijuni podataka o ljudima, a to je jako vrijedno svim mogućim agencijama....
Prije su se bar trebali potruditi oko prisluškivanja, danas je to smijurija.
Ima zanimljvih podataka kako pokušati ostati anoniman, ali prvi korak je bar VPN te izbacivanje Google-a iz cijele priče (malo teško u početku, ali se može).
Ima još jedna ozbiljna stvar, a to je "fingerprinting".

Ako vas zanima "anonimnost" na netu, probajte ovdje (dalje će ići lakše ako vas to zanima):

https://panopticlick.eff.org http://www.extremetech.com/internet/180485-the-ultimate-guide-to-staying-anonymous-and-protecting-your-privacy-online

- treba samo filtrirati korisne podatke tj. može služiti kao dobar početak za dalje.

P. S.

Ne znam samo može li se vjerovati Tor-u (osobno baš ne vjerujem).

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice