2019. je bila druga najtoplija godina otkako je mj

poruka: 138
|
čitano: 18.841
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "2019. je bila druga najtoplija godina otkako je mj".
4 godine
protjeran
offline
Re: 2019. je bila druga najtoplija godina otkako j
Visak kaže...

Procjenjuješ bitnost neke ideje, ne po efektima, nego po brojnosti. https://hr.wikipedia.org/wiki/Argumentum_ad_populum

Priznaješ da bi odbacio kvalitetniju ideju samo zato što je manjinska, što je jedna od osnovnih logičkih grešaka. A takav način razmišljanja je tipičan za nacionaliste, koji su po definiciji autoritarni i konformisti. U krdu smrdi, ali je toplo.

Ono kad se kur**š kako znaš logičke pogreške...

 

Visak kaže...

Sve napredne ideje koje danas cijenimo (ukidanje ropstva, jednakost žena, ukidanje kmetstva, ljudska prava, briga za okoliš, itd.) nekoć su bile manjinske.

... rečenicu poslije napravišjednu

 

Inače, nedajte se omesti, ovo su nova saznanja vječne teme, raspravljane ad nauseam... 

 

Neuk kaže...

Evo sve ako mi netko može objasniti kako se uvijek vratite na iste teme?

Pa hebemu miša može li ijedna tema proći bez: četnici, ustaše, partizani, komunisti, nacisti, katolibani, ateisti, hercegovci, kamenjarci, kolinda....

Idite liječite se ljudi ako stvarno u svakoj životnoj situaciji vidite jedno te isto. Ne morate zagađivati svaku temu na forumu

Nemoj tako. Pa ne vele džabe "repetitio est mater studiorum". Oni samo vole ponavljati gradivo. 

4 godine
protjeran
offline
Re: 2019. je bila druga najtoplija godina otkako j
Ima ih nekoliko koji baš svaku temu okreću na nacionalisti, hdz i sl.
 
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: 2019. je bila druga najtoplija godina otkako j
DCQE kaže... 
Visak kaže...

Sve napredne ideje koje danas cijenimo (ukidanje ropstva, jednakost žena, ukidanje kmetstva, ljudska prava, briga za okoliš, itd.) nekoć su bile manjinske.

... rečenicu poslije napravišjednu

 

 

Argumentum ad antiquitatem (latinski: pozivanje na tradiciju) česta je logička pogrješka u kojoj se neka tvrdnja smatra točnom zato što se slaže s nekom prošlom ili sadašnjom tradicijom: "ovo je ispravno zato što oduvijek ovako radimo".

 

Izgleda da ni tebi logika nije jača strana, jer si me optužio da tvrdim da su tradicionalne ideje nekog vremena (ropstvo, kmetstvo) ispravne, dok ja tvrdim upravo suprotno, da su dokazano dobre ideje bile kontra tradicije. Eventualno si mogao navesti argumentum ad novitatem, ali ni to ne stoji, jer nisam tvrdio da su te ideje dobre iz razloga što su nove, nego sam samo pobijao njegovu tvrdnju da ideja ne može biti dobra ako je manjinska time što su postojale dobre manjinske ideje.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
4 godine
protjeran
offline
Re: 2019. je bila druga najtoplija godina otkako j
Visak kaže...

Izgleda da ni tebi logika nije jača strana, jer si me optužio da tvrdim da su tradicionalne ideje nekog vremena (ropstvo, kmetstvo) ispravne...

Nope. Ja ne.

Visak kaže...

dok ja tvrdim upravo suprotno...

Opet ne. Ti tvrdiš nešto drugo, samo implicitno pa se kontaš izvuć na foru o "naprednim idejama". No zapravo u te napredne ideje ubrajaš i svoju, jelda? I onda padaš u zamku, misleći kako su nekoć napredne ideje bile manjinske, pa tako i tvoja...

 

ps. baš me zanima koja je to ideja, otkriće, pokret... započeo tako što je polovici (ili trećini, ili 13/17) populacije odjednom pala na pamet ista stvar?! Definicija ideje je zanimljiva, posebno ona s germanskog područja.

 

Vidi, liberalist si, progresivac, jasno, shvaćam. Kolega s kojim se prepireš je konzervativac. Povuci potegni. Nema ploda dok čovjek kao razumno biće (upitno kod mnogih) ne shvati da ti trebaju obje moždane polutke da se razvijaš u integralno biće. Progres i tradicija moraju ići ruku pod ruku, inače - kolaps. Sola progres vodi u raspašo i debilizam (khm, sjw, khm, 2421098 genders), a sola tradicija ne vodi naprijed i konzekventno - trune na mjestu. Samo je jedan put ispravan, ali je?ga, uzak je, pa ga teško nać.

9 godina
neaktivan
offline
Re: 2019. je bila druga najtoplija godina otkako j

.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.1.2020 0:52 (JozoBozo121).
9 godina
neaktivan
offline
Re: 2019. je bila druga najtoplija godina otkako j
DCQE kaže...
Visak kaže...

Izgleda da ni tebi logika nije jača strana, jer si me optužio da tvrdim da su tradicionalne ideje nekog vremena (ropstvo, kmetstvo) ispravne...

Nope. Ja ne.

Visak kaže...

dok ja tvrdim upravo suprotno...

Opet ne. Ti tvrdiš nešto drugo, samo implicitno pa se kontaš izvuć na foru o "naprednim idejama". No zapravo u te napredne ideje ubrajaš i svoju, jelda? I onda padaš u zamku, misleći kako su nekoć napredne ideje bile manjinske, pa tako i tvoja...

 

ps. baš me zanima koja je to ideja, otkriće, pokret... započeo tako što je polovici (ili trećini, ili 13/17) populacije odjednom pala na pamet ista stvar?! Definicija ideje je zanimljiva, posebno ona s germanskog područja.

 

Vidi, liberalist si, progresivac, jasno, shvaćam. Kolega s kojim se prepireš je konzervativac. Povuci potegni. Nema ploda dok čovjek kao razumno biće (upitno kod mnogih) ne shvati da ti trebaju obje moždane polutke da se razvijaš u integralno biće. Progres i tradicija moraju ići ruku pod ruku, inače - kolaps. Sola progres vodi u raspašo i debilizam (khm, sjw, khm, 2421098 genders), a sola tradicija ne vodi naprijed i konzekventno - trune na mjestu. Samo je jedan put ispravan, ali je?ga, uzak je, pa ga teško nać.

Ne? Kako ne kad si naveo argumentum ad antiquitatem na njegovu tvrdnju: Sve napredne ideje koje danas cijenimo (ukidanje ropstva, jednakost žena, ukidanje kmetstva, ljudska prava, briga za okoliš, itd.) nekoć su bile manjinske.

Time si direktno rekao da su tradicionalne ideje poput ropstva, kmetstva, diskirminacije ispravne.

 

U drugom dijelu ovim da ti trebaju obje polovice mozga sebe pokušavaš indirektno pokazati kao tu inteligentnu cjelinu dok Bugovca i Viska pokazuješ kao te dvije polovice koje su neinteligentne ako su samostalne. A u kasnije navodiš nešto što je nemoguće. Ti izjednačavaš progres i tradiciju. To je paradoks u samoj osnovi stvari. Tradicija ne može postojati ako postoji napredak. Niti napredak ako postoji tradicija. Tradicija je prenošenje i obavljanje stvari, vještina i znanja s koljena na koljeno i one ostaju takve kakve jesu, najčešće bez ikakvog razloga osim toga da se stvar obavlja "tradicionalno." Ako netko tradicionalno gradi jedrenjake, a drugi izmisli parobrod, kako bi mogli napredovati s jedrenjaka na parobrod držeći se tradicije?

 

Naravno, onda tvoje Grande finale završava izjavom "Sola progres vodi u raspašo i debilizam (khm, sjw, khm, 2421098 genders)..." čime zapravo zeliš pokazati da ti kao to inteligento biće koje obuhvaća i lijevo i desno smatraš da su te liberalne ideje najobičnije gluposti jer ti vidiš cijelu priču koju oni zbog svojeg političkog biasa ne vide. Naravno, time samo ustvari guraš svoju politiku koja nije ništa nego obični konzervatizam zapakiran u lijepo pakovanje. To ti je ono kad su oni koji su najviše protiv pedera ustvari sami pederi samo to ne žele priznati.

 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.1.2020 0:42 (JozoBozo121).
16 godina
neaktivan
offline
Re: 2019. je bila druga najtoplija godina otkako j
DCQE kaže...

 Ti tvrdiš nešto drugo, samo implicitno pa se kontaš izvuć na foru o "naprednim idejama". No zapravo u te napredne ideje ubrajaš i svoju, jelda? I onda padaš u zamku, misleći kako su nekoć napredne ideje bile manjinske, pa tako i tvoja...

 A što ja to tvrdim?

 

Jasno sam napisao da ne mislim da su moje ideje ispravne zato što su nove, ispravne su zbog drugih razloga, ali ih vi obojica ni ne pokušavate kritizirati suštinski, nego osobnim napadima na mene. Po tebi je ideja loša jer ja mislim da je dobra.

 

DCQE kaže...

Vidi, liberalist si, progresivac, jasno, shvaćam. Kolega s kojim se prepireš je konzervativac. Povuci potegni. Nema ploda dok čovjek kao razumno biće (upitno kod mnogih) ne shvati da ti trebaju obje moždane polutke da se razvijaš u integralno biće. Progres i tradicija moraju ići ruku pod ruku, inače - kolaps. 

 Pa ja ni ne tvrdim da su sve nove ideje bolje od starih, niti da sve staro moramo promijeniti, ali ne može se nešto očigledno loše održavati 'zato što je to tradicija, a tradicija se ne dira'. Većina današnjih tradicija je ionako relativno novog datuma, samo se nama jer pamtimo maksimalno jednu-dvije generacije unazad, čine vječnima. Tradicija je samo izgovor za ići linijom manjeg otpora i stvaranje poznatog okruženja, što nije samo po sebi loše ukoliko suština te tradicije nema loše efekte, ali često ima. Stare ideje se ruše, ne tek toliko da ne nešto promijemijeni, nego da se isprave greške koje idu uz te ideje. Ukidanje ropstva, feminizam, gej pokreti, nisu tu zato da živciraju konzervativce, nego da isprave nepravdu prema određenim skupinama. Problem je što konzervativci više mare za svoju komociju, nego za patnje drugih ljudi.

 

Fascinantno je kako su se u potpuno novoj problematici klimatskih promjena konzervativci redom svrstali na stranu poricatelja. Jer suzbijanje zahtjeva određene promjene ponašanja, a konzervativci ne vole što - promjenu. Svo poricanje, dokazivanje i argumentacija proizlaze samo iz jednog poriva - nemojte me tražiti da mijenjam svoje navike, ostavite mi moju intelektualnu lijenost. A ako je netko već i kriv, onda su to oni prljavi Indijci i Afrikanci, što seru po kući i nekontrolirano se množe.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
4 godine
protjeran
offline
Re: 2019. je bila druga najtoplija godina otkako j
JozoBozo121 kaže...

Ne? Kako ne kad si naveo argumentum ad antiquitatem na njegovu tvrdnju: Sve napredne ideje koje danas cijenimo (ukidanje ropstva, jednakost žena, ukidanje kmetstva, ljudska prava, briga za okoliš, itd.) nekoć su bile manjinske.

1. Time si direktno rekao da su tradicionalne ideje poput ropstva, kmetstva, diskirminacije ispravne.

 

2. U drugom dijelu ovim da ti trebaju obje polovice mozga sebe pokušavaš indirektno pokazati kao tu inteligentnu cjelinu 3.dok Bugovca i Viska pokazuješ kao te dvije polovice koje su neinteligentne ako su samostalne. 4.A u kasnije navodiš nešto što je nemoguće. Ti izjednačavaš progres i tradiciju.To je paradoks u samoj osnovi stvari. Tradicija ne može postojati ako postoji napredak. Niti napredak ako postoji tradicija.Tradicija je prenošenje i obavljanje stvari, vještina i znanja s koljena na koljeno i one ostaju takve kakve jesu, najčešće bez ikakvog razloga osim toga da se stvar obavlja "tradicionalno." Ako netko tradicionalno gradi jedrenjake, a drugi izmisli parobrod, kako bi mogli napredovati s jedrenjaka na parobrod držeći se tradicije?

 

Naravno, onda tvoje Grande finale završava izjavom "Sola progres vodi u raspašo i debilizam (khm, sjw, khm, 2421098 genders)..." 5.čime zapravo zeliš pokazati da ti kao to inteligento biće koje obuhvaća i lijevo i desno smatraš da su te liberalne ideje najobičnije gluposti jer ti vidiš cijelu priču koju oni zbog svojeg političkog biasa ne vide. Naravno, time samo ustvari guraš svoju politiku koja nije ništa nego obični konzervatizam zapakiran u lijepo pakovanje. To ti je ono kad su oni koji su najviše protiv pedera ustvari sami pederi samo to ne žele priznati.

Princip "malo je puno"! Ode gore je puno, a malo.

1. Ne. Pročitaj opet.

2. Aha, tebi treba samo jedna? ok. 

3. Neinteligentno je tvrditi da treba tradiciju razoriti, kao i to da je potrebno svaku novu ideju odjebati.

4. a? majkomila. (hint da se ne mučiš, jedrilica ima motor)

5. Slamka čovjek. opet ponavljam: Neinteligentno je tvrditi da svaku novu ideju valja prigrliti, kao i to da tradiciju treba pod svaku cijenu čuvati u cjelini. Što je tu nejasno?

4 godine
protjeran
offline
Re: 2019. je bila druga najtoplija godina otkako j
Visak kaže...

 A što ja to tvrdim?

 

Jasno sam napisao da ne mislim da su moje ideje ispravne zato što su nove, ispravne su zbog drugih razloga, ali ih vi obojica ni ne pokušavate kritizirati suštinski, nego osobnim napadima na mene. Po tebi je ideja loša jer ja mislim da je dobra.

 Ne vidjeh to, ako je, posipam se pepelom.

Visak kaže...

 

 Pa ja ni ne tvrdim da su sve nove ideje bolje od starih, niti da sve staro moramo promijeniti, ali ne može se nešto očigledno loše održavati 'zato što je to tradicija, a tradicija se ne dira'. Većina današnjih tradicija je ionako relativno novog datuma, samo se nama jer pamtimo maksimalno jednu-dvije generacije unazad, čine vječnima. Tradicija je samo izgovor za ići linijom manjeg otpora i stvaranje poznatog okruženja, što nije samo po sebi loše ukoliko suština te tradicije nema loše efekte, ali često ima. Stare ideje se ruše, ne tek toliko da ne nešto promijemijeni, nego da se isprave greške koje idu uz te ideje. Ukidanje ropstva, feminizam, gej pokreti, nisu tu zato da živciraju konzervativce, nego da isprave nepravdu prema određenim skupinama. Problem je što konzervativci više mare za svoju komociju, nego za patnje drugih ljudi.

 

Fascinantno je kako su se u potpuno novoj problematici klimatskih promjena konzervativci redom svrstali na stranu poricatelja. Jer suzbijanje zahtjeva određene promjene ponašanja, a konzervativci ne vole što - promjenu. Svo poricanje, dokazivanje i argumentacija proizlaze samo iz jednog poriva - nemojte me tražiti da mijenjam svoje navike, ostavite mi moju intelektualnu lijenost. A ako je netko već i kriv, onda su to oni prljavi Indijci i Afrikanci, što seru po kući i nekontrolirano se množe.

 

Tradicija je topli dom, krov nad glavom, siguran ručak, i da - poznato okruženje. To je red, naspram kaosa. Red je ono čemu se možeš uvijek vratit znajući što te čeka. To je majka sa svojim kolačima i pitom. Onda odrasteš, pa krećeš u kaos, u život ideš sam i ne vodi te više majka pod ruku. U kaosu nije ugodno boraviti dugo, zato treba kaos pretvorit u red, kolko možeš. Ispred sebe u budućnosti vidiš kaos, ali ciljaš negdje. Tvoj pogled ima smjer i razlog zašto je taj smjer takav kakav je. A takav je najvećim dijelom jer si došao iz reda nekoć, a u tom redu (obitelji) su te nešto učili i valjda naučili, to si ti. A sad si spoj tog reda i kaosa. Balansiraš, otkrivaš pogreške u starom redu i prigrliš nove stvari. Ideš naprijed. Ali, paziš dobro, jer znaš da mnogo novih ideja nije dobro završilo. E, ono kad si mislio da se može tjedan dana u komadu bančit uz jeftino vino, pa shvatiš da si trebao kupit Dingača jelda? Ali onda možda postaneš alkos... 

 

Povijest je preslika odrastanja. Više je "novih progresivnih ideja" završilo u ropotarnici nego ih je uspjelo dogurati do danas. Zato - pažljivo sa novim idejama. 

 

 

ps. ne treba se čuditi što će uvijek postojati otpor tradicije/konzervi. Tu nema ništa loše, to je jednostavno modus operandi ljudske civilizacije. Klimatske promjene? Događaju se, uvijek su se događale. Je li čovjek kriv? Ima svoj kolač u tome svakako. Koliki je taj kolač? Neam pojma. Izgleda da se ni ešelon klimatologa i znanstvenika ne može unisono složit - onda ja kao laik mogu samo šutit i čekat rezultate. Do tada što možemo? Hoćemo li biti Greta Thunberg? Ne hvala. Hoćemo li biti Al Gore i širiti paniku o "samo što se nije ocean podigao za 10m", i onda kupt kuću do mora? Na ovo drugo bi mogao pristat. Što onda možemo? Pa svakako možemo gledat kako smanjit zagađenje, generalno. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.1.2020 1:54 (DCQE).
5 godina
offline
2019. je bila druga najtoplija godina otkako je mj

Toplo, hladno, lijevo desno. Kazu da se led sjevernog pola smanjuje, a na juznom se led povecava. Mozda ce opet da se zamjene sjeverni i juzni pol. Kazu i da se to dogodilo nekoliko puta vec u povijesti zemlje. Kontinenti se gibaju, tektonske ploce se pomicu. Tamo za x kao godina cemo se kao spojiti s Italijom i vise nece biti Jadranskog mora. Jednu smo bitku dobili, onu sa freonima pa nam se omotac obnavlja. Hocemo li dobiti bitku sa "zagrijavanjem" ?!? Tko zna. Nije da nam svemir salje to "globalno" zagrijavanje. Sve je to materijal sa zemlje, tako da neka obicna logika nalaze da jedino mozemo ubrzati prirodni proces, ali da je to neminovno. Mogu li ljudi nesto sto je neminovno promjeniti ? Zasigurno mogu barem ublaziti, ako se posvete tome. Sunce nase svagdasnje, kako god bilo, je mlado i jos ce sijati milijardama godina... Ako ne za nas, onda za neke druge.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.1.2020 2:14 (SamoPitam3).
 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: 2019. je bila druga najtoplija godina otkako j
Za pametnjakoviće koji misle da su pametni i napredni samim tim što promoviraju neku ideju bez obzira što je neprihvatljiva velikoj većini populacije na zemlji, evo jedan primjer. Ja sam možda još napredniji od njih i želim životinjama dati ista prava kao i ljudima. Zašto bi se životinje diskriminiralo samo zbog inteligencije? Zašto neke životinje žive relativno dobro kao ljubimci, a druge u koncentracijskim logorima najgore vrste te ih se preko 200 milijuna dnevno najokrutnije zakolje? Zašto nestaje 10 do 100 vrsta životinja više nego u erama najgorih masovnih izumiranja na zemlji? Dakle pošto to ne mogu ostvariti na cijeloj planeti jer većina smatra da im je neki bog dao pravo da ubijaju, ostvarit ću ta prava životinja i ukinuti ta masovna ubijanja u mojoj zemlji. Negdje se mora početi a neke zemlje su uvijek prednjačile s pravima (ukidanje ropstva, jednakost žena, ukidanje kmetstva, ljudska prava, briga za okoliš, itd.) . Vidi vraga, kako da ovo uskladim sa onim naprednim (ali ne tako naprednim kao ja) koji se zalažu za ukidanje granica i sva prava jednaka za svakog čovjeka na planeti... Oni se zalažu za svjetsku vlast jer neka vlast mora biti ili se zalažu za bezvlašće i bezakonje... Zar nije tolika koncentracija vlasti kad se ukinu nacije opasna.... Osim toga tada će odlučivati većina, ako ćemo imati demokraciju, a onda se vraćamo nazad u teokraciju...
 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: 2019. je bila druga najtoplija godina otkako j
bugovac222 kaže...
Ja sam možda još napredniji od njih i želim životinjama dati ista prava kao i ljudima. 

Jer životinje nemaju razum i slobodnu volju. 

 

pravo proizlazi iz mogućnosti da ga obnašaš slobodno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.1.2020 8:36 (DCQE).
4 godine
protjeran
offline
Re: 2019. je bila druga najtoplija godina otkako j
I životinje boli kada ih mučiš ili kolješ i one imaju osjećaje i mogu biti tužne i vesele. One na masovnim farmama su jako tužne, nesretne i žive u boli...Itekako bi znale koristiti svoje pravo na život u prirodi, prostranstvu umjesto smrdljivig kaveza često pored uginule i raspale životinje. A mi smi im uzurpirali ta prava zauzimajući njihov životni prostor.

14 godina
offline
2019. je bila druga najtoplija godina otkako je mj

ili kako reče L.N. Tolstoj: dokle god će ljudi slati životinje u klaonice, djeca će im masovno ginuti na bojištima..

 

što nije argument za vegetarijanstvo, nego protiv konzumerizma, koji je među ostalim osnova antropogenih uzroka  problema o kojima ovdje raspravljamo...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.1.2020 8:51 (Stric_Jura).
Moj PC  
5 1 hvala 2
7 godina
offline
Re: 2019. je bila druga najtoplija godina otkako j
Visak kaže...

Fascinantno je kako su se u potpuno novoj problematici klimatskih promjena konzervativci redom svrstali na stranu poricatelja. Jer suzbijanje zahtjeva određene promjene ponašanja, a konzervativci ne vole što - promjenu. Svo poricanje, dokazivanje i argumentacija proizlaze samo iz jednog poriva - nemojte me tražiti da mijenjam svoje navike, ostavite mi moju intelektualnu lijenost. A ako je netko već i kriv, onda su to oni prljavi Indijci i Afrikanci, što seru po kući i nekontrolirano se množe.

 

 
Koje si ti svoje navike i ponašanja promijenio otkako mala Greta kreči sa malih i velikih ekrana? I ti i svi koji histerično propovijedate evanđelje "Doomsday" zanima me što ste učinili povodom toga pa da imate pravo prigovoriti drugima?

16 godina
offline
Re: 2019. je bila druga najtoplija godina otkako j
bugovac222 kaže...
 Zašto nestaje 10 do 100 vrsta životinja više nego u erama najgorih masovnih izumiranja na zemlji?

Koliko točno je u vrsta flore&faune izumrlo u zadnjih par stoljeća!? Imaš taj podatak!? Čisto retorička pitanja, jer znam da nemaš te podatke i samo ponavljaš napamet naučene tuđe laži.

 

Za napaćeni narod je važno samo znati da brojke nisu ni blizu ni onim najmanjim masovnim izumiranjima, ka što je bilo ono zadnje tvz. izumiranje megafaune. Zapravo kad gledamo prosjek više se pronađe novih vrsta, nego što ih je izumrlo.

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
15 godina
offline
Re: 2019. je bila druga najtoplija godina otkako j
njuznjuz kaže...
genije_čudo_prirode kaže...
njuznjuz kaže...

Jedino rješenje je ekonomija koja se ne zasniva na konstantnom rastu

 

 

 

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Rational_Optimist

 

https://www.amazon.com/Enlightenment-Now-Science-Humanism-Progress/dp/0525427570

 

 A gle možemo si linkat unedogled. Isto kao što i za zatopljenje imaš pola znanstvenika koji govore da je normalno i druga polovica da nije normalno. Kako ti zamišljaš moderno društvo za 200 - 300 godina?

 Možemo se linkat 

 

Ne, javi se kad pročitaš koju knjigu, a ne članak nekog prepisivala koji loše prevodi bez razuma i logike

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
15 godina
offline
Re: 2019. je bila druga najtoplija godina otkako j
Previse ljudi na svijetu? Pa nasa vlada taj problem rjesava vrlo uspjesno. Dozvolite im samo da upravljaju cijelim svijetom i do 2050 ce nas zbilja i biti 3 milijarde.
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice