Amazon predstavio autonomni dron za nadzor unutraš

poruka: 13
|
čitano: 4.458
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Amazon predstavio autonomni dron za nadzor unutraš".
15 godina
neaktivan
offline
Amazon predstavio autonomni dron za nadzor unutraš

Svaka im čast, mora im se priznati kreativnost u narušavanju privatnosti i potencijalnom špijuniranju građana.

scientia est potentia
 
3 2 hvala 0
14 godina
offline
Amazon predstavio autonomni dron za nadzor unutraš

Joj kako neki odmah vide špijune oko nas... A netko te tjera da to kupiš i staviš u kuću?

Moj PC  
2 1 hvala 0
Amazon predstavio autonomni dron za nadzor unutraš

Vidi, novi Switch Pro controller. 

Anyhow, nema šanse da će iti jedan Amazon proizvod ući u moj dom. Glasova aktivacija uređaja je prevelika invazija privatnosti za osobu koja je paranoična kao ja. Još najbolje da Amazon ima dron koji leti po mojoj kući dok su u njoj moja (hipotetska) djeca. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon predstavio autonomni dron za nadzor unu
dastefan kaže...

Joj kako neki odmah vide špijune oko nas... A netko te tjera da to kupiš i staviš u kuću?

 Danas? Ne

 "Sutra"? tko zna...

 

Nitko ne tjera ljude ni da objavljuju osobne informacije na Facebook pa...

 

"f there is a will there's a way"

scientia est potentia
14 godina
offline
Amazon predstavio autonomni dron za nadzor unutraš

Pa upravo to, ljudi sami stavljaju i daju informacije svugdje a onda se boje ovakvih stvari. Ali ak smo već paranoični ja bi rađe ovaj dron za nadzor kuće/stana nego kamere. Ovo kad ti ne treba i kad si doma iskopčaš/prekriješ/ubaciš u ladicu i siguran si da nema špijuniranja kad ne želiš. Kad postaviš više kamera po kući, e to je već malo veća zajebancija ukapčat/iskapčat.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon predstavio autonomni dron za nadzor unu
dastefan kaže...

Pa upravo to, ljudi sami stavljaju i daju informacije svugdje a onda se boje ovakvih stvari. Ali ak smo već paranoični ja bi rađe ovaj dron za nadzor kuće/stana nego kamere. Ovo kad ti ne treba i kad si doma iskopčaš/prekriješ/ubaciš u ladicu i siguran si da nema špijuniranja kad ne želiš. Kad postaviš više kamera po kući, e to je već malo veća zajebancija ukapčat/iskapčat.

 Štos i je u tome da će za razliku od kamera ovo biti lako dostupno i lako za instalirati, isto kao i sa Alexom.

 Ne bojim se tih stvari, samo govorim u kojem smijeru svijet ide.

scientia est potentia
16 godina
online
Re: Amazon predstavio autonomni dron za nadzor unu
Dok ne izbace dron s omamljivačem, nije zabavno
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Amazon predstavio autonomni dron za nadzor unu
dastefan kaže...

Joj kako neki odmah vide špijune oko nas... A netko te tjera da to kupiš i staviš u kuću?

 hmhm možda zato što i jesu oko nas
https://www.theverge.com/2020/9/9/21429635/amazon-keith-alexander-board-of-directors-nsa-cyber-command

16 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon predstavio autonomni dron za nadzor unu
Ne tjera te, to rade mnogo suptilnije, naprave iz toga hype i ljudi još skupo plate za to. Ako ima pacijenata koji čekaju u redu da im ugrade čip u glavu, koliko će ih tek poludjeti za ovime?
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon predstavio autonomni dron za nadzor unu
Ja sam prvo pomislio kako to da nisu ugradili shotgun 😉
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
7 godina
offline
Re: Amazon predstavio autonomni dron za nadzor unu
Da ovo stavim doma moje macke bi ga ubile nakon prvog leta.
Ne znam, za nase prilike ovo mi bas i nema smisla, mozda da zivim u SADu onda je to druga prica.

Sto se privatnosti tice, pala mi na pamet jedna druga tema. Ljudi ce na fb i instgram staviti slike iz svih kutova svojeg doma, zatim ostavit ce tamo raznorazne podatke, cak i inkriminirajuce ponekad, razmijeniti izmedju sebe i slike svojih “privatnih” dijelova tijela i to im je ok iako je fb vise puta ulovljen kako im podaci cure. Ali, ako na mobitelu imaju aplikaciju koja radi nasumicni string u kojemu ima tocno 0 privatnih informacija i taj string dijeli s obliznjim korisnicima u svrhu globalnog boljitka, onda ne, to im je grubo krsenje privatnosti, GDPR, spijuniranje i ne znam sto ne.
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Amazon predstavio autonomni dron za nadzor unutraš

eo, kolega iznad je smisao toga sumirao već u prvoj rečenici. s mačkom. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.9.2020 13:53 (Ajar).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Amazon predstavio autonomni dron za nadzor unutraš

Ja imam psa kojem može i sletit na njušku a on ne bi ni prdnuo... Ja mogu kupit :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice