AMD Ryzen 3 3100 i 3300X - Brzi i pristupačni

poruka: 45
|
čitano: 16.226
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD Ryzen 3 3100 i 3300X - Brzi i pristupačni".
11 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen 3 3100 i 3300X - Brzi i pristupačni

Intelovci cekajmo novi lga 20567 pinski 14+++++++++++++++++++++ 2c2t procesor koji na akciji samo dode 349,99 ali to nije sve uu to morate uzeti novu maticnu ali ni to nije sve da bi ostvarili takt od 5Ghz imati ce te potrosnju od 300W ali ni to nije sve jer da bi to ohladili treba vam omanji zracni tunel ali ne brinite Intel is inside.... 

Tipicni fanboy "Another satisfied customer!"

Moj PC  
4 3 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen 3 3100 i 3300X - Brzi i pristupačni
Horatio_Hornblower kaže...

Intelovci cekajmo novi lga 20567 pinski 14+++++++++++++++++++++ 2c2t procesor koji na akciji samo dode 349,99 ali to nije sve uu to morate uzeti novu maticnu ali ni to nije sve da bi ostvarili takt od 5Ghz imati ce te potrosnju od 300W ali ni to nije sve jer da bi to ohladili treba vam omanji zracni tunel ali ne brinite Intel is inside.... 

Tipicni fanboy "Another satisfied customer!"

 zašto nisi sretan što je intelova arhitektura napredovala pa sad imaju više jezgri?  

4 godine
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen 3 3100 i 3300X - Brzi i pristupačni
neampojma kaže...
Horatio_Hornblower kaže...

Intelovci cekajmo novi lga 20567 pinski 14+++++++++++++++++++++ 2c2t procesor koji na akciji samo dode 349,99 ali to nije sve uu to morate uzeti novu maticnu ali ni to nije sve da bi ostvarili takt od 5Ghz imati ce te potrosnju od 300W ali ni to nije sve jer da bi to ohladili treba vam omanji zracni tunel ali ne brinite Intel is inside.... 

Tipicni fanboy "Another satisfied customer!"

 zašto nisi sretan što je intelova arhitektura napredovala pa sad imaju više jezgri?  

 Meni je drago kad kupujem od oba proizvođača. konkurencija mi paše, prvi komp mi je bio Duron 750mhz, a poslije toga sam imao intel core2duo, i i3 a sada sam ponosan vlasnik Ryzena, i želim Amd-u puno sreče da napravi jos bolji procesor jer je Intel predugo muzio nas i radio premale pomake. Ovo bude ujedno i lekcija za Intel da se mora ubuduće više truditi.

 

12 godina
offline
AMD Ryzen 3 3100 i 3300X - Brzi i pristupačni

A gle bilo je super kada je i3 i i5 unistavao fx , amd tad nije imao cpu koji bi se mjerio sa i7.Svi su kupovali i5 kao ludi 2,3gen bio je najisplativiji cpu od strane intela.Haswell isto nije los samo sto se u 2015/2016 pocelo pokazivat da 4/4 cpu bez "visokog"clocka ne bude vise dobar.Evo u 2019 slabo se sta moze i igrat sa i5 3330 osim 3570k koji ima probleme u igrama tipa bfV,modern warfare , pubg itd...Najgorije sto intel nastavlja sa i3/i5 bez hyper threadinga do danas a amd u isto vrijeme nudi 6/12cpu za duplo manje novca.Tu je intel izgubio.Ponovit ce se slicna situacija opet sa i5 8400/9400.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen 3 3100 i 3300X - Brzi i pristupačni
cvaja997 kaže...

BlueMax krivo gledaš na TU i TD. Bezveze je kada imaš hrpu TU. To nije zanimljivo. Kada imaš TD, opet ovisi od koga, znaš da si piknuo u živac. Performanse su iznad mojih očekivanja, cijena je kamen spoticanja. 50$ +- više za R5 3600 se itekako isplati. Čak i na uštrub ostalih komponenti. Ovisi hoće li MBO vendori dat kod za podršku 4xxx Ryzena na B350, B450, X370, X470. Moguće da će i sam AMD snizit cijenu sa izlaskom nove generacije Intela. Nebi bilo prvi put da izvedu korekciju cijene. U međuvremenu, R3 1200AF za najjeftiniji mogući entry level sa mogučnošću upgradea, i to debelog.

 Ne gledam uopče, nego je kad sam se vratio u temu bilo 5-6 TD-ova pa sam malo pojasnio prvi post jer nekad ni sam ne mogu shvatiti što sam napisao :)

11 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen 3 3100 i 3300X - Brzi i pristupačni

Da nije amd usao sazad intelu nikad mozda nebi doslo iz guzice u glavu da imaju konkurenciju i da je treba poštovati...  Jer iskreno prije ryzena amd je doslovno bio u teskih hard core fanova a sad nabija intelu rogove koliko god neki strucnjaci ovdje negirali i vukli usporedbe izmedu pentium golda i slicnih nebuloza samo da nesto se kaze o intelu.. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 3 3100 i 3300X - Brzi i pristupačni
Za ove pare se definitivno isplati i to jos u Austriji gdje je elektronika opcenito skuplja nego i Njemackoj
To ask why we fight, is to ask why the leaves fall. It is in their nature...
Moj PC  
3 0 hvala 1
6 godina
offline
AMD Ryzen 3 3100 i 3300X - Brzi i pristupačni

Jučer Stevo kloknuo 3100 na 5.45? GHz LN2. Zanimljivo je bilo vidjet CB R15 I CB R20 na 5.0GHz pri 1.4V. Naravno da je to bilo pod LN2, al opet impresivno za Ryzena.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen 3 3100 i 3300X - Brzi i pristupačni
Horatio_Hornblower kaže...

Da nije amd usao sazad intelu nikad mozda nebi doslo iz guzice u glavu da imaju konkurenciju i da je treba poštovati...  Jer iskreno prije ryzena amd je doslovno bio u teskih hard core fanova a sad nabija intelu rogove koliko god neki strucnjaci ovdje negirali i vukli usporedbe izmedu pentium golda i slicnih nebuloza samo da nesto se kaze o intelu.. 

 Ne znam baš. Trebalo bi razlikovati odnos prema konkurenciji i odnos prema korisniku. Intel je odvratnom poslovnom politikom podizanja performansi 5% po generaciji i istovremenom smanjivanjem OC potencijala bio bezobrazan prema kupcima ali to je AMD-u pomoglo da preživi.

I onda kad su izašli Ryzeni svi su čekali strahovit odgovori Intela jer su mislili kako Intel može a ne želi jer ima monopol. Taj odgovor još nije došao (osim sirovog dodavanja jezgri) pa se čovjek zapita koliko je stvarno Intel mogao a nije htio.

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen 3 3100 i 3300X - Brzi i pristupačni
BlueMax kaže...
Horatio_Hornblower kaže...

Da nije amd usao sazad intelu nikad mozda nebi doslo iz guzice u glavu da imaju konkurenciju i da je treba poštovati...  Jer iskreno prije ryzena amd je doslovno bio u teskih hard core fanova a sad nabija intelu rogove koliko god neki strucnjaci ovdje negirali i vukli usporedbe izmedu pentium golda i slicnih nebuloza samo da nesto se kaze o intelu.. 

 Ne znam baš. Trebalo bi razlikovati odnos prema konkurenciji i odnos prema korisniku. Intel je odvratnom poslovnom politikom podizanja performansi 5% po generaciji i istovremenom smanjivanjem OC potencijala bio bezobrazan prema kupcima ali to je AMD-u pomoglo da preživi.

I onda kad su izašli Ryzeni svi su čekali strahovit odgovori Intela jer su mislili kako Intel može a ne želi jer ima monopol. Taj odgovor još nije došao (osim sirovog dodavanja jezgri) pa se čovjek zapita koliko je stvarno Intel mogao a nije htio.

Prije bih rekao da su htijeli, a nisu mogli. Dokaz tome je epic fail 10 nm procesa, koji je u sadašnjem jadnom stanju slabiji od 14+++. Tek 10+ ili 7 će prestići 14+++. To naravno govori i o kvaliteti 14 nm procesa, ali već su puno izgubili s kašenjenjem.

 

Dobar video o toma zašto je trula situacija u Intelu, tipična "kruta" velika kapitalistička firma:

 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
6 godina
offline
AMD Ryzen 3 3100 i 3300X - Brzi i pristupačni

U međuvremenu pri nama već cijene malog 3100 1000 HRK.  Još nije ni došao na police... https://www.nabava.net/search.php?q=ryzen+3+3100

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen 3 3100 i 3300X - Brzi i pristupačni
cvaja997 kaže...

U međuvremenu pri nama već cijene malog 3100 1000 HRK.  Još nije ni došao na police... https://www.nabava.net/search.php?q=ryzen+3+3100

standardni tečaj u trgovinama 1$=10kn 

9 godina
offline
AMD Ryzen 3 3100 i 3300X - Brzi i pristupačni

Stigao 3300X i poslao G3258 u penziju hehe

 

Battlenet - TheProdigy#2234
 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen 3 3100 i 3300X - Brzi i pristupačni
Zemljanin kaže...

Stigao 3300X i poslaoG3258 u penziju hehe

 

 Ne pretjeruj, njega bi po domače pregazil i ovaj moj sitni Athlon 3000G.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen 3 3100 i 3300X - Brzi i pristupačni
rambox kaže...
Zemljanin kaže...

Stigao 3300X i poslaoG3258 u penziju hehe

 

 Ne pretjeruj, njega bi po domače pregazil i ovaj moj sitni Athlon 3000G.

 Hehe istina, mada moram priznat da me dugo drzao clockan na 4.4 GHz, iako sam sad ipak morao promjenit posto s klincima igram Sea Of Thieves a tu nazalost G3258 nije mogao vuci

Battlenet - TheProdigy#2234
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.6.2020 18:23 (Zemljanin).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice