AMD Ryzen 5 5600X - 6-jezgreni brzinac

poruka: 30
|
čitano: 10.487
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD Ryzen 5 5600X - 6-jezgreni brzinac".
13 godina
offline
AMD Ryzen 5 5600X - 6-jezgreni brzinac

"*testirano s Gigabyte RTX 2070 Super OC"

 

Why?

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2020 16:21 (Promster).
Moj PC  
2 0 hvala 0
AMD Ryzen 5 5600X - 6-jezgreni brzinac

Kolike bi bile razlike u performansama igara da je umjesto jako skupog i9 korišten budget friendly i5 procesor?

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2020 16:25 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5 5600X - 6-jezgreni brzinac
Denis ovih 4.75ghz 1.25v si dobio za jednu jezgru ili u nekom ludilu za all core? Koliko sam skužio do sad all core im nije išao preko max boosta po jezgri što oni deklariraju.
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2020 16:29 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen 5 5600X - 6-jezgreni brzinac

Ali zanimljivi su rezultati benchmarka, pogotovo kad testovi idu uz uparenu rtx 2070.Cim se upari jaca graficka ti testovi svi padaju u vodu, onda intel nema nikave dominacije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen 5 5600X - 6-jezgreni brzinac

Ovo da ih dosta drugih recenzenata siluje naponom je tocno, clockaju s naponom koji je debelo previsok za 24/7 korostenje i 100% loadove.

 

Al ovo da zbog toga postizu nize taktove je glupost, jednostavno je ovaj 5600X zlatni primjerak.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Ryzen 5 5600X - 6-jezgreni brzinac

Meni rade sve jezgre na 4600 1.30v.. 

Jel netko zna kako da stavim overall cpu clock u msi afterburner.. bila mi je tamo opcija sad vise nema..  imam usage, imam temperaturu ali frekvenciju nema..

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5 5600X - 6-jezgreni brzinac
mislioc kaže...
Denis ovih 4.75ghz 1.25v si dobio za jednu jezgru ili u nekom ludilu za all core? Koliko sam skužio do sad all core im nije išao preko max boosta po jezgri što oni deklariraju.

 All core baby.

 

AMD je izgleda bio konzervativan kod određivanja Max boosta pa je stavio niže vrijednosti, nego što procesori u praksi mogu postići.

 

Kod nove serije Ryzena se overclockiranjem all core mogu postići i veći taktovi od deklariranog boosta.

 

Da stvar bude još zanimljivija,  ima primjera da boostaju i po 150 MHz više (preko 5GHz) od deklariranog boosta.

 

No da nisi ignorant kao što jesi mogao si to čuti i pročitati u raznim reviewima koji su bili već jučer.

 

Pogledaj ovo i sve će ti biti jasnije.

 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2020 17:47 (boxer).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5 5600X - 6-jezgreni brzinac
boxer kaže...
mislioc kaže...
Denis ovih 4.75ghz 1.25v si dobio za jednu jezgru ili u nekom ludilu za all core? Koliko sam skužio do sad all core im nije išao preko max boosta po jezgri što oni deklariraju.

 All core baby.

 

AMD je izgleda bio konzervativan kod određivanja Max boosta pa je stavio niže vrijednosti, nego što procesori u praksi mogu postići.

 

Kod nove serije Ryzena se overclockiranjem all core mogu postići i veći taktovi od deklariranog boosta.

 

Da stvar bude još zanimljivija,  ima primjera da boostaju i po 150 MHz više (preko 5GHz) od deklariranog boosta.

 

No da nisi ignorant kao što jesi mogao si to čuti i pročitati u raznim reviewima koji su bili već jučer.

 

Pogledaj ovo i sve će ti biti jasnije.

 

 Baš sam pogledao video Blender all core 4.55ghz-a. U igrama 4.65ghz ali ne all core, a ovo šta je klokao preko do 4.9ghz nestabilno za bilo šta osim za ulazak u windowse.

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5 5600X - 6-jezgreni brzinac

Nisi dobro gledao.

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen 5 5600X - 6-jezgreni brzinac
boxer kaže...

Nisi dobro gledao.

 Puno tražiš od njega, limitiran mu je mentalni kapacitet kao i procesor koji posjeduje.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5 5600X - 6-jezgreni brzinac
Riot kaže...
boxer kaže...

Nisi dobro gledao.

 Puno tražiš od njega, limitiran mu je mentalni kapacitet kao i procesor koji posjeduje.

Zbilja je taj Intel ostavio traga na tebi, ozbiljno te oštetio. 

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen 5 5600X - 6-jezgreni brzinac
mislioc kaže...
Riot kaže...
boxer kaže...

Nisi dobro gledao.

 Puno tražiš od njega, limitiran mu je mentalni kapacitet kao i procesor koji posjeduje.

Zbilja je taj Intel ostavio traga na tebi, ozbiljno te oštetio. 

Istina, zato sam i napustio plavi tabor pa sad malo guštam sa zelenima, mrvicu sam zao ok...

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5 5600X - 6-jezgreni brzinac
Riot kaže...
boxer kaže...

Nisi dobro gledao.

 Puno tražiš od njega, limitiran mu je mentalni kapacitet kao i procesor koji posjeduje.

Čemu takvo vrijeđanje, ne kužim, kolko imaš 8 godina ?

Čovjek lepo pitao, a vas 2 ga razapinjete,bolje ne odgovaraj ak nemaš koju pametnu.

9 godina
offline
AMD Ryzen 5 5600X - 6-jezgreni brzinac

bilo bi dobro da je negdje u usporedbe stavljen i taj kojeg zamjenjuje, 3600.

kad padne cijena bit ce zanimjiv izbor ako moze ici na moju plocu

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2020 22:28 (digitall).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: AMD Ryzen 5 5600X - 6-jezgreni brzinac
mislioc kaže...
Denis ovih 4.75ghz 1.25v si dobio za jednu jezgru ili u nekom ludilu za all core? Koliko sam skužio do sad all core im nije išao preko max boosta po jezgri što oni deklariraju.

 All core, uvijek stavljam OC vrijednosti isključivo za all core. 

Piše u obje recenzije da svi procesori čak i na tvorničkim postavkama boostaju preko max. taktova prema specifikacijama. 

16 godina
moderator
offline
Re: AMD Ryzen 5 5600X - 6-jezgreni brzinac
ansha kaže...

Ovo da ih dosta drugih recenzenata siluje naponom je tocno, clockaju s naponom koji je debelo previsok za 24/7 korostenje i 100% loadove.

 

Al ovo da zbog toga postizu nize taktove je glupost, jednostavno je ovaj 5600X zlatni primjerak.

Ovo je zlatni primjerak, a igrom slučaja imam i drugi zlatni primjerak u obliku 5950X koji ide do 4,6 na 1,17 V. Taj isti 5950X (dakle doslovno isti procesor) je Krešo s PCE-a gurao s 1.35 V s maksimalnim LLC-om pri 4,6 GHz. Zašto? Jer je navikao gurati taj napon kao "optimalan" i forsirati maks. LLC kao nužnost za postizanje maks. takta. 

Ne znam...ili ljudi forsiraju napone (tipa lik s Techpowerupa je išao odmah u glavu s 1.45 V, pa se kao spustio do 1.35) ili postoje goleme varijacije s procesorima. 

Ako budem imao vremena, provjerit ću još koliko se može optimizirati 5900X jer na njemu nisam išao s nižim naponima. Odnosno, forsao sam 4,7 GHz, a možda bi s 4,65 ili  4,6 GHz za stabilnost bilo potrebno puno manje napona.  

3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen 5 5600X - 6-jezgreni brzinac
Denis kaže...

Ovo je zlatni primjerak, a igrom slučaja imam i drugi zlatni primjerak u obliku 5950X koji ide do 4,6 na 1,17 V. Taj isti 5950X (dakle doslovno isti procesor) je Krešo s PCE-a gurao s 1.35 V s maksimalnim LLC-om pri 4,6 GHz. Zašto? Jer je navikao gurati taj napon kao "optimalan" i forsirati maks. LLC kao nužnost za postizanje maks. takta. 

Ne znam...ili ljudi forsiraju napone (tipa lik s Techpowerupa je išao odmah u glavu s 1.45 V, pa se kao spustio do 1.35) ili postoje goleme varijacije s procesorima. 

Ako budem imao vremena, provjerit ću još koliko se može optimizirati 5900X jer na njemu nisam išao s nižim naponima. Odnosno, forsao sam 4,7 GHz, a možda bi s 4,65 ili  4,6 GHz za stabilnost bilo potrebno puno manje napona.  

 Večer, mislim da bi mnoge zanimalo do kud maksimalno idu vaši primjerci s obzirom da im za taj oc takt treba tako malo napona? Hočete i to probati tipa 5ghz?

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5 5600X - 6-jezgreni brzinac
Denis kaže...
mislioc kaže...
Denis ovih 4.75ghz 1.25v si dobio za jednu jezgru ili u nekom ludilu za all core? Koliko sam skužio do sad all core im nije išao preko max boosta po jezgri što oni deklariraju.

 All core, uvijek stavljam OC vrijednosti isključivo za all core. 

Piše u obje recenzije da svi procesori čak i na tvorničkim postavkama boostaju preko max. taktova prema specifikacijama. 

 Kao što sam i reko, badava piše kada je netko ignorant. Intelaši u kolektivnoj kognitivnoj disonanci.

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
6 godina
offline
AMD Ryzen 5 5600X - 6-jezgreni brzinac

Imamo Aorus B450 Pro, ovo bi trebalo biti kompatibilno? Koliko vidim 3.. nije kompatibilan?

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
AMD Ryzen 5 5600X - 6-jezgreni brzinac

3 kile kuna za 6 jezgri od AMD-a ?!?!?! Pa da je i od Intela, puno previse je. Osjecam se kao da sam prespavao 10 godina i izasao iz pecine

Nije da su mi pare problem, ali nema sanse da bi dao tolike pare za to. Kome je to uopce i namjenjeno za toliku cijenu ? Za ozbiljan posao treba vise jezgri/threads. Za drndanje po igricama dovoljno i nesto puno starije.

Samo nemojte mi spominjati "kompetitivno" igranje. Taj izgovor mi dize dlake i na jajcima, jer sve vrsni igraci oko mene koji mlate ogromne pare natjecuci se u e-sportu.

 

 
11 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5 5600X - 6-jezgreni brzinac
Riot kaže...
mislioc kaže...
Riot kaže...
boxer kaže...

Nisi dobro gledao.

 Puno tražiš od njega, limitiran mu je mentalni kapacitet kao i procesor koji posjeduje.

Zbilja je taj Intel ostavio traga na tebi, ozbiljno te oštetio. 

Istina, zato sam i napustio plavi tabor pa sad malo guštam sa zelenima, mrvicu sam zao ok...

 Ma imaš pravo sad nek te oni malo muzu, pa kad ti se zamjere nazad u drugi. Ne znam jel si zao ali prema postu koji si gore napisao fali ti par daski kaj je je. 

16 godina
moderator
offline
Re: AMD Ryzen 5 5600X - 6-jezgreni brzinac
SamoPitam3 kaže...

3 kile kuna za 6 jezgri od AMD-a ?!?!?! Pa da je i od Intela, puno previse je. Osjecam se kao da sam prespavao 10 godina i izasao iz pecine

Nije da su mi pare problem, ali nema sanse da bi dao tolike pare za to. Kome je to uopce i namjenjeno za toliku cijenu ? Za ozbiljan posao treba vise jezgri/threads. Za drndanje po igricama dovoljno i nesto puno starije.

Samo nemojte mi spominjati "kompetitivno" igranje. Taj izgovor mi dize dlake i na jajcima, jer sve vrsni igraci oko mene koji mlate ogromne pare natjecuci se u e-sportu.

 

Ha onda ti kupuj starije, što da ti velim. 

Ljudi kupuju nove strojeve, nadograđuju godinama stare strojeve, ima kupaca koliko hoćeš. Primarno tržište ionako nije mala HR već SAD i zapadna Europa. 

16 godina
moderator
offline
Re: AMD Ryzen 5 5600X - 6-jezgreni brzinac
KingMaster kaže...
Denis kaže...

Ovo je zlatni primjerak, a igrom slučaja imam i drugi zlatni primjerak u obliku 5950X koji ide do 4,6 na 1,17 V. Taj isti 5950X (dakle doslovno isti procesor) je Krešo s PCE-a gurao s 1.35 V s maksimalnim LLC-om pri 4,6 GHz. Zašto? Jer je navikao gurati taj napon kao "optimalan" i forsirati maks. LLC kao nužnost za postizanje maks. takta. 

Ne znam...ili ljudi forsiraju napone (tipa lik s Techpowerupa je išao odmah u glavu s 1.45 V, pa se kao spustio do 1.35) ili postoje goleme varijacije s procesorima. 

Ako budem imao vremena, provjerit ću još koliko se može optimizirati 5900X jer na njemu nisam išao s nižim naponima. Odnosno, forsao sam 4,7 GHz, a možda bi s 4,65 ili  4,6 GHz za stabilnost bilo potrebno puno manje napona.  

 Večer, mislim da bi mnoge zanimalo do kud maksimalno idu vaši primjerci s obzirom da im za taj oc takt treba tako malo napona? Hočete i to probati tipa 5ghz?

 Piše sve u recenzijama. 

No ne ide ni jedan do 5 GHz. Barem ne pod normalnim hlađenjem. 

7 godina
offline
AMD Ryzen 5 5600X - 6-jezgreni brzinac

Vidi ti Linksa.
Koriste priliku nestašice :)

Prvi dan je proc bio 2800, i dan kasnije su digli na  3000 :)

Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5 5600X - 6-jezgreni brzinac
Crypt kaže...

Vidi ti Linksa.
Koriste priliku nestašice :)

Prvi dan je proc bio 2800, i dan kasnije su digli na  3000 :)

 U IQ Centru prvi dan je bio 2500kn.

14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen 5 5600X - 6-jezgreni brzinac
Crypt kaže...

Vidi ti Linksa.
Koriste priliku nestašice :)

Prvi dan je proc bio 2800, i dan kasnije su digli na  3000 :)

 I budale će ga opet kupit.

11 godina
offline
AMD Ryzen 5 5600X - 6-jezgreni brzinac

Tri tisuće kuna u našim trgovinama

Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen 5 5600X - 6-jezgreni brzinac
Ma sića šta je to jbt, šta cmizdrite ima intela na bacanje ako vam je taj skup.
8 godina
offline
AMD Ryzen 5 5600X - 6-jezgreni brzinac

zasto je 5600x  3000kn 
a 10600k 2200kn

nabavili su oboje po istoj cijeni, smradovi.

Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen 5 5600X - 6-jezgreni brzinac
hellblade kaže...

Tri tisuće kuna u našim trgovinama

 Je li zna neko može li se proći jeftinije? Ima li neka stranica u europi gdje se isplati naručiti? Ako uzmem sa te stranice je li trebam platiti porez na carini ili je to uračunato? Kako se kreću cijene u npr Njemačkoj? Imam nekoliko poznanika tamo pa me zanima bi li se to isplato prošvercati?

 

3k kuna je previše za nešto šta se u americi prodaje za 300 dolara...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice