AMD u San Franciscu lansirao najbrže serverske pro

poruka: 32
|
čitano: 7.585
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AMD u San Franciscu lansirao najbrže serverske pro".
10 godina
online
AMD u San Franciscu lansirao najbrže serverske pro

Fenomenalne brojke, AMD je napokon prava konkurencija (bili su i prije, ali sad je ozbiljno), što je uvijek dobro za krajnjeg potrošača. Da nam je još par takvih kompanija pa da se bore za kupce :)

 

Pitanje je da li AMD ima proizvodnih kapaciteta da ugrozi Intel na globalnom tržištu. 

 

 

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
AMD u San Franciscu lansirao najbrže serverske pro

Čekamo službeno očitovanje....

 

 

Kruha i igala...
 
11 0 hvala 1
15 godina
offline
AMD u San Franciscu lansirao najbrže serverske pro

kad bug-ovi serveri prijeđu na ovo, neće svako malo biti pogreška 500, nego 1000 a možda i čitavih 1300. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
17 2 hvala 1
15 godina
offline
AMD u San Franciscu lansirao najbrže serverske pro

Kao što su napisali, prva generacija je imala problema sa NUMA-om gdje ih je bilo više od 2 (koliko sam skužio čak je svaki CCX bio jedna NUMA domena) i radilo je probleme na svim OS-ovima.

 

Tko zna kako će ova implementacija raditi u praksi sa I/O chipom u sredini koji predstavlja jednu NUMA domenu.

 

 

I dalje se većina drži Intela jer šljaka i pouzdan je. Džabe ti 2x performanse ako imaš sranja.

 

Međutim volio bih i kod sebe u firmi vidjeti ZEN 2 u serverima.

Fortune favours the brave
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.8.2019 17:56 (Hyperion).
Moj PC  
0 6 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD u San Franciscu lansirao najbrže serverske
Entry Point kaže...

Fenomenalne brojke, AMD je napokon prava konkurencija (bili su i prije, ali sad je ozbiljno), što je uvijek dobro za krajnjeg potrošača. Da nam je još par takvih kompanija pa da se bore za kupce :)

 

Pitanje je da li AMD ima proizvodnih kapaciteta da ugrozi Intel na globalnom tržištu. 

 

 

 što nam je to točno amd donio ,za slični procesor još su skuplji od intela,ajde da su 20 posto jeftiniji ali ne drže istu cijenu kao intel za slične perfomanse

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD u San Franciscu lansirao najbrže serverske
Za kucne usere ce i dalje Intel biti prva opcija.
Jedan razlog je "Intel je Intel. Sve ostalo ne valja".
Drugi razlog je taj OC na 5GHz. Lijepo izgleda, jos bolje zvuci i izaziva taj neki psiholoski efekt moci i brzine. AMD nema CPU koji se da OCati na tih magicnih 5GHz.
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Moj PC  
1 14 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD u San Franciscu lansirao najbrže serverske
Hyperion kaže...

Kao što su napisali, prva generacija je imala problema sa NUMA-om gdje ih je bilo više od 2 (koliko sam skužio čak je svaki CCX bio jedna NUMA domena) i radilo je probleme na svim OS-ovima.

 

Tko zna kako će ova implementacija raditi u praksi sa I/O chipom u sredini koji predstavlja jednu NUMA domenu.

 

 

I dalje se većina drži Intela jer šljaka i pouzdan je. Džabe ti 2x performanse ako imaš sranja.

 

Međutim volio bih i kod sebe u firmi vidjeti ZEN 2 u serverima.

 Pa Google je uskočio na Epyc 2 vlak, kaj misliš da oni to nisu temeljito istestirali pa zaključili da tu više nema problema.

 

https://cloud.google.com/blog/products/compute/amd-epyc-processors-come-to-google-and-to-google-cloud?utm_source=share&utm_medium=ios_app

blackalbum kaže...

 

 

 

 što nam je to točno amd donio ,za slični procesor još su skuplji od intela,ajde da su 20 posto jeftiniji ali ne drže istu cijenu kao intel za slične perfomanse

Ajd ok mogu se i ja tak igrat, eto kaj Intel=lud zbunjen planira 400W TDP 56/112 proc a cijena za moždani udar.

 

 

Priznaj da si skroz izgubljen, i eto ja bum ti unajmil povoljnog CPU vodiča.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.8.2019 23:58 (rambox).
7 godina
offline
Re: AMD u San Franciscu lansirao najbrže serverske
rambox kaže...

 bum ti unajmil povoljnog CPU vodiča.

 nisi li ti onomad na sva usta hvalio buldožera?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
15 godina
offline
Re: AMD u San Franciscu lansirao najbrže serverske
Louis Pluto kaže...
rambox kaže...

 bum ti unajmil povoljnog CPU vodiča.

 nisi li ti onomad na sva usta hvalio buldožera?

Rambox otkako sam tu slijepo hvali sve AMD-ovo.

 

Makar sad to radi s pravom.

Fortune favours the brave
7 godina
offline
Re: AMD u San Franciscu lansirao najbrže serverske
Hyperion kaže...

Rambox otkako sam tu slijepo hvali sve AMD-ovo.

 

Makar sad to radi s pravom.

 Rambox je dobar, brani slabije i nemoćne ... tvrtke , ponekad i sebe ulovim u toj suludoj radnji

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD u San Franciscu lansirao najbrže serverske
Zen4 vec u workshopu lol

Intel? Intel?????
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Moj PC  
6 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD u San Franciscu lansirao najbrže serverske
AA-d00d kaže...
Za kucne usere ce i dalje Intel biti prva opcija.
Jedan razlog je "Intel je Intel. Sve ostalo ne valja".
Drugi razlog je taj OC na 5GHz. Lijepo izgleda, jos bolje zvuci i izaziva taj neki psiholoski efekt moci i brzine. AMD nema CPU koji se da OCati na tih magicnih 5GHz.

 

Ima, fx9590 ili neki drugi buldozer. Naravno to je potpuno beznačajno kao i kod intela jer ga trenutni amd kolje sa samo 4.3 ghz.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD u San Franciscu lansirao najbrže serverske
Ma koliko se Amd trudio, i dalje je za cijenu Intel bolji.
 
0 23 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD u San Franciscu lansirao najbrže serverske
Kokobil50 kaže...
Ma koliko se Amd trudio, i dalje je za cijenu Intel bolji.

 Ako ovo nije trolanje onda ne znam što je.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD u San Franciscu lansirao najbrže serverske
Mislim da se 6 godina star CPU nikome ne nalazi na listi kupnje.
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
15 godina
offline
Re: AMD u San Franciscu lansirao najbrže serverske
AA-d00d kaže...
Za kucne usere ce i dalje Intel biti prva opcija.
Jedan razlog je "Intel je Intel. Sve ostalo ne valja".
Drugi razlog je taj OC na 5GHz. Lijepo izgleda, jos bolje zvuci i izaziva taj neki psiholoski efekt moci i brzine. AMD nema CPU koji se da OCati na tih magicnih 5GHz.

 Nije sve u megaherzima....

12 godina
offline
Re: AMD u San Franciscu lansirao najbrže serverske
AA-d00d kaže...
Za kucne usere ce i dalje Intel biti prva opcija.
Jedan razlog je "Intel je Intel. Sve ostalo ne valja".
Drugi razlog je taj OC na 5GHz. Lijepo izgleda, jos bolje zvuci i izaziva taj neki psiholoski efekt moci i brzine. AMD nema CPU koji se da OCati na tih magicnih 5GHz.

 Misliš gamere? Jer u svemu drugome AMD ih je pojeo a i tu je sad došao na 2-3% razlike koje opet lako uloviš s boljom grafičkom za razliku u novcu.

Jedino taj prvi razlog još prolazi kod ljudi koji blage veze o računalima nemaju, no ni to nije zadugo.

https://wccftech.com/amd-ryzen-and-intel-core-cpu-market-share-report/

15 godina
offline
AMD u San Franciscu lansirao najbrže serverske pro

Da nitko nije ni pisnuo protiv AMD-a. Da njih nema, Intel bi bio bar dvostruko skuplji.

Moj PC  
9 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: AMD u San Franciscu lansirao najbrže serverske
Hvala dr. Bogu da izlazimo iz ere monopola Intela.

Kako je firma na tako dobroj poziciji i s tolikim resursima uspjela pasti u tehnološki drugi plan, pitanje je o kojem će se tek pisati.

Vjerujem da su na neki način potcijenili napredak u razvoju još jednostavnijih procesora
Moj PC  
4 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD u San Franciscu lansirao najbrže serverske
The King Is Dead,Longe Live The King!
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
AMD u San Franciscu lansirao najbrže serverske pro

Nedavno je Intel objavio vijest da 7nanometarske procesore neće imati do 2021. Pa se pitam, sto su do sada radili ?

 

Amd ih bude gazio do tada

 
3 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD u San Franciscu lansirao najbrže serverske
T700 kaže...

Nedavno je Intel objavio vijest da 7nanometarske procesore neće imati do 2021. Pa se pitam, sto su do sada radili ?

 

Amd ih bude gazio do tada

 Intel 10nm+ Ice Lake-SP With Up To 26 Cores, PCIe Gen 4 and 8 Channel DDR4 in Q2 2020, 7nm nebudu vidjeli prije 2025g

16 godina
neaktivan
offline
Re: AMD u San Franciscu lansirao najbrže serverske
Da, na gamere sam mislio :)

Ima ljudi koji se kuze kolko tolko u racunala pa im je Intel opet sveto ime. Identicna stvar i sa windowsima, nedavno mi je jedan rekao: "..gle sedmica je sedmica."

Jedini nacin da takvi promijene misljenja je da AMD napravi ono sto je Intel radio: razvaljuje nekoliko uzastopnih godina. Al onda bi AMD bio sveto ime 😅
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
4 godine
protjeran
offline
Re: AMD u San Franciscu lansirao najbrže serverske
U realnom svijetu nas ljudi koji ne beremo novce na drveću obični "jadni" Intelov i3 8350 pojede Amdove "zvijezde" 2400/2500 za doručak u gotovo svim aplikacijama i igrama. A ktome je i stabilniji, i hladniji i manje troši. I jeftin. Nda, odličan je taj Amd... Da se razumijemo, i ja bih volio da je Amd cpu bolji i stvarno tražim već 15 godina barem jedan razlog da ga kupim, ali ga ne nalazim. Čak i kad su iste cijene, ili je Amd jeftiniji, opet je u konačnici Intel pametnija kupnja. Kako god okreneš. Stabilnost, kvaliteta, pouzdanost. Change my mind.
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.8.2019 7:41 (Kokobil50).
14 godina
offline
Re: AMD u San Franciscu lansirao najbrže serverske
Kokobil50 kaže...
U realnom svijetu nas ljudi koji ne beremo novce na drveću obični "jadni" Intelov i3 8350 pojede Amdove "zvijezde" 2400/2500 za doručak u gotovo svim aplikacijama i igrama. A ktome je i stabilniji, i hladniji i manje troši. I jeftin. Nda, odličan je taj Amd... Da se razumijemo, i ja bih volio da je Amd cpu bolji i stvarno tražim već 15 godina barem jedan razlog da ga kupim, ali ga ne nalazim. Čak i kad su iste cijene, ili je Amd jeftiniji, opet je u konačnici Intel pametnija kupnja. Kako god okreneš. Stabilnost, kvaliteta, pouzdanost. Change my mind.

 Ryzen 5 2400G postoji samo kao APU, a R5 2500U postoji samo kao mobilni CPU i tesko se moze reci da je ijedan od ta dva procesora "zvijezda" kako iz nazivas. Mislim da bi se takoder isplatilo napomenuti koliko je i3 8350K skuplji od 2400G (zbog potrebe Z370/390 chipseta), a daleko losiji iGPU ima i nema SMT

15 godina
offline
AMD u San Franciscu lansirao najbrže serverske pro

ponovo čitam tekst no nigdje ne nalazim navod o potrošnji. nije loše znati koliko metara drva treba kupiti/ispiliti, ak se sastavlja poslužitelj. mislim, puno auta će pojuriti i 200 (pa i šire) ali ne uz potrošnju ogrjeva kao pri 60 (+ zagrijan motor, otvorena cesta, vjetar u leđa itd.) ... hm. 

 

edit: našao (tablica nadolje po stranici, 6. stupac, kamen tvrdi). ima i okvirnih cijena i svaštanešto. nije baš a+ no ajde. 

 

edit II: samo za Jakovap. čuo sam da vam po grobniku haraju vuci ljuti pa ... ma glavno da imate pricednicu. 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.8.2019 13:34 (Ajar).
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD u San Franciscu lansirao najbrže serverske
uuY kaže...
Hvala dr. Bogu da izlazimo iz ere monopola Intela.

Kako je firma na tako dobroj poziciji i s tolikim resursima uspjela pasti u tehnološki drugi plan, pitanje je o kojem će se tek pisati.

Vjerujem da su na neki način potcijenili napredak u razvoju još jednostavnijih procesora 
T700 kaže...

Nedavno je Intel objavio vijest da 7nanometarske procesore neće imati do 2021. Pa se pitam, sto su do sada radili ?

 

Amd ih bude gazio do tada

Vrlo jednostavno, kasnili su sa razvijanjem 7nm i 10nm procesa i naišli su na velike komplikacije. Nešto sam čitao oko tog, mislim da su morali čak odustat od onog što su prvotno zamislili pa sad idu nekim drugim putem, but that's above my knowledge.


Međutim dosta se spominje da je Intelov proizvodni proces dosta bolji od TSMC-ovog i GlobalFoundriesovog, pa je Intelovih 14nm kao njihovih 10nm.

 

 

Uglavnom zbog toga smo već ~5 godina na Skylake arhitekturi i 14nm procesu, iz kojih su izvukli maksimum maksimuma.

 

To je dalo vremena AMD-u da ih sustigne, a u tome im je Intel i dodatno pomogao zbog toga što je godinama štedio na broju jezgri i lemljenu IHS-a.

 

 

Neka se nitko ne brine za Intel, stvari će se vjv. kroz koju godinu vratiti na staro, a dotle uživajte u konkurenciji.

 

 

Meni je pak u svemu tomu najveća misterija čovjek Jim Keller. Lik je radio na dizajnu legendarnih Athlona XP i 64.  Zatim se opet vratio u AMD prije nekoliko godina i dizajnirao ZEN. Rambox ga isto zna i ima njegovu sliku iznad kreveta (Just kidding ).

Imam dojam da je lik bio važan kotačić u svemu tome i da je pokrenuo dvije zlatne AMD-ove ere?

Prošle godine je prešao u Intel.

Fortune favours the brave
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.8.2019 14:53 (Hyperion).
7 godina
offline
Re: AMD u San Franciscu lansirao najbrže serverske
Ajar kaže...
čuo sam da vam po grobniku haraju vuci ljuti pa ... ma glavno da imate pricednicu. 

trivia: blagoupokojeni trućman bi rekao grmošćanski vuk... blaženopočivši je oduvijek znao gdje se u kojem trenutku nalazi a ni ljubovanje s jezikom mu nije bilo strano, istina na silu ali ljubav je ljubav

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
15 godina
offline
Re: AMD u San Franciscu lansirao najbrže serverske
Louis Pluto kaže...

trivia: blagoupokojeni trućman bi rekao grmošćanski vuk... blaženopočivši je oduvijek znao gdje se u kojem trenutku nalazi a ni ljubovanje s jezikom mu nije bilo strano, istina na silu ali ljubav je ljubav

 na grobničkom polju postoji selo "klitorisi" (rv. "dražice"). čudi me da nema i "pimpekića" odn. "penisovaca donjih" (ima kitarovića ) ili "sisica", kad smo već kod "šupčića". a neumrli ("nosferatu") bijaše jezično-zemljopisna legenda. pravi general jna - kuhan, pečen, pofrigan, paniran i naposljetku lešo. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.8.2019 19:37 (Ajar).
12 godina
offline
Re: AMD u San Franciscu lansirao najbrže serverske
uuY kaže...
Hvala dr. Bogu da izlazimo iz ere monopola Intela.

Kako je firma na tako dobroj poziciji i s tolikim resursima uspjela pasti u tehnološki drugi plan, pitanje je o kojem će se tek pisati.

Vjerujem da su na neki način potcijenili napredak u razvoju još jednostavnijih procesora

 Ekonomija prije svega. Konkurencija nije postojala pa Intel resurse skoro nije ni trošio nego je razmišljao na način "zašto bi vam dali 50% jači procesor kad vam kroz 10 godina možemo taj napredak prodati u 10 komada. Uz to ćemo vam prodati i 10 chipseta. Dioničari su guštali a to je najbitnije.

Druga strana imala je opciju propasti ili napraviti nešto puno bolje/$ od Intela.

 

A ne bi me puno iznenadilo da za 10 godina doznamo kako je sve ovo bilo dogovoreno i da su većinski vlasnici jedni te isti. Ko rat između Lidla i Kauflanda. Gdje god jedni otvore odmah dođu i drugi, najčešće na par stotina metara udaljenosti i počima rat cijenama, akcijama, reklamama... a vlasnik isti.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice