Američka mornarica traži ponude za najveći autonom

poruka: 11
|
čitano: 2.272
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Američka mornarica traži ponude za najveći autonom".
12 godina
offline
Američka mornarica traži ponude za najveći autonom

U kontekstu svjetskog mira, najbolje da odaberu Uljanik.

 
19 0 hvala 0
15 godina
offline
Američka mornarica traži ponude za najveći autonom

"Američka mornarica ima plan u narednih pet godina nabaviti deset ovakvih plovila u narednih pet godina." (fata je fata al' ...)

 

nema do motiviranih pisaca članaka na portalu. najgore je kad hoćeš napisati "sljedećih" a nešto te vuče prema "narednima". 

 

inače, nisam znao da i u mornarici može biti dosadno. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 1 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Američka mornarica traži ponude za najveći aut
Kao što "pesnik" gore reče, ili Uljanik... ili neka (bilo koja) kineska firma. ;)
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.8.2019 11:34 (Antiseptik).
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Američka mornarica traži ponude za najveći autonom

Large Unmanned Surface Vessel (LUSV)


valjda se treba zvati Large unPEOPLEKINDned  Surface Vessel  (copyright by Justin Trudeau)


strašno opresivan patrijarhalan i netolerantan naziv su odabrali

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.8.2019 16:32 (Neuk).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Američka mornarica traži ponude za najveći autonom

Large non Human Intelligence Infested Vessel - e to bi bio bolji/korektniji naziv

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Američka mornarica traži ponude za najveći aut
BlueMax kaže...

U kontekstu svjetskog mira, najbolje da odaberu Uljanik.

Da ga nazovu MS Berge Auto ili je jos rano za ovu salu?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
8 godina
offline
Američka mornarica traži ponude za najveći autonom

i tako nastade high tech Ukleti Holandez 

waaagh
 
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Američka mornarica traži ponude za najveći aut
Kad možemo očekivati izlazak iz pećine...očito ovih 10000 godina "civilizacija" nije dovoljno....možda nakon trećeg...prva dva nisu bila dovoljna za naučiti

Kina je rasporedila na tisuće balističkih projektila, hipersoničnih krstarećih raketa i drugih protuintervencijskih sustava koji bi preciznim udarima već na početku sukoba mogle uništiti sve američke vojne baze i instalacije u zapadnom Tihom oceanu i potpuno ih izbaciti iz upotrebe”. To je glavni zaključak najnovije analize američkog Studijskog centra na Sveučilištu Sydney u Australiji, koju je citirao CNN.

Izvješće tvrdi da američka vojska više nije najsnažnija u Aziji te da je Kina preuzela taj primat. Studija je ustvrdila da je američka obrambena strategija u indopacifičkoj regiji “na udaru krize bez presedana”. Slične podatke početkom godine objavio je i Pentagon. U izvješću američkog Ministarstva obrane stoji da Kina raspolaže s više od 2.000 balističkih raketa kratkog, srednjeg i većeg dometa koje mogu pogoditi sve američke i savezničke kopnene i morske ciljeve u Aziji.
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.8.2019 17:21 (HCMAA).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Američka mornarica traži ponude za najveći autonom
Pitanje prevlasti na moru nije jednostavno, ne vrijedi jednostavna jednadžba viša brodova = jača sila. Mnogo ovisi kako se flota vodi, koliko je posada uvježbana, a još više gdje leže pomorske baze i kakva je zračna podrška. Sile osovine su u II. svjetskom ratu držale cijelu obalu Sredozemlja, a Englezi samo tri ključna punkta: ulaze/izlaze (Gibraltar i Suez) te Maltu koja je stajala na putu pomorske komunikacije između Europe i Afrike. Talijanska je flota bila jača od engleske, ali su Englezi ipak bili jači zbog tri faktora: 1.) talijanski su brodovi bili slabo tehnički održavani, 2.) posade su bile slabo uzvježbane zbog nedostatka nafte i 3.) nije bilo dobre koordinacije između mornarice i avijacije. Ako bi Kina primjerice htjela okupirati Tajvan trebala bi postići prevlast ne samo na moru nego i u zraku, a to bi zaista bilo teško.
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Američka mornarica traži ponude za najveći autonom

400 mil. dolara nije za izgradnju nego za projektiranje, lijepo piše na linku kojeg je autor citirao. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Američka mornarica traži ponude za najveći autonom

Skynet ist bald fertig....

Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice