Američki startup Relativity Space rakete želi izra

poruka: 18
|
čitano: 5.211
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Američki startup Relativity Space rakete želi izra".
14 godina
offline
Američki startup Relativity Space rakete želi izra

mogli su biti kreativniji u odabiru imena, a ne koristiti Blizzard kao database :)

Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Američki startup Relativity Space rakete želi
ludizao kaže...

A što su napravili do sada? Na temelju čega su dobili novac?

Očito pranje novca :-)

In the land of the blind, the one-eyed man is stoned to death. - Joan D. Vinge
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Američki startup Relativity Space rakete želi izra

još samo sratup za 3d ispis pogonskog ogrjeva i leti, leti ptičica, oko našeg vrtića (marsića?) ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.10.2019 12:28 (Ajar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Američki startup Relativity Space rakete želi
Ne samo to, nego otkud im materijali za 3D ispis ako ih ne voze sa printerom :)
16 godina
moderator
offline
Američki startup Relativity Space rakete želi izra

A ja bi tija bit papa.

 

This space for rent!
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Američki startup Relativity Space rakete želi izra

Američki startup Relativity Space rakete želi izrađivati 3D ispisom – na Marsu

 

Bilo bi zgodno, ali nije potrebno..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Američki startup Relativity Space rakete želi
Drago kaže...

A ja bi tija bit papa.

 

Nisam siguran da ti je to nešto osobito ugodna funkcija. Popularnost, odgovornost, povijesna opterećenost, neimanje vlastitog i privatnog života... Ako baš želiš u religijske vode, bolje bit župnik u nekom malom zabačenom selu. Nema krstitki ni vjenčanja, samo pogrebi i mise. A časne se brinu za higijenu i prehranu.

 

Ako pak dođeš do papinstva, mogu ti ja bit rizničar banke kojom ćeš upravljati? Obećajem da nam neće usfaliti. 

16 godina
moderator
offline
Re: Američki startup Relativity Space rakete želi
BarbaVeli kaže...

Ako pak dođeš do papinstva, mogu ti ja bit rizničar banke kojom ćeš upravljati? Obećajem da nam neće usfaliti. 

 

Može. Zovem čovika.

 

This space for rent!
7 godina
offline
Američki startup Relativity Space rakete želi izra

Znaci startup + obecanja za sada nepostojece tehnologije - zvucno ime u podrucju te nepostojece tehnologije = bacene pare investitora u vjetar

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.10.2019 15:05 (tokyu).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Američki startup Relativity Space rakete želi izra

planiraju se i otvoriti rudnici ? da se iskopaju neki metali i ostale sirovine koje se budu koristile za printanje ?

 

 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Američki startup Relativity Space rakete želi
3D ispis to je za primitivce...moj craft start-up...kreće odmah u startu s 5D ispisom
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Američki startup Relativity Space rakete želi
tokyu kaže...

Znaci startup + obecanja za sada nepostojece tehnologije - zvucno ime u podrucju te nepostojece tehnologije = bacene pare investitora u vjetar

Tehnologija postoji 30+ godina. Manji raketni motori se 3D printaju zadnjih 10+ godina. Prednosti su očite: Brža izrada, ne-potreba za kvalificiranom radnom snagom, kompleksniji oblici koji se ne mogu dobiti lijevanjem, ekstrudanjem i varenjem.

Na kojim si ti drogama?

// HaD: hackaday.io/Mile // IG: mile264 //
14 godina
odjavljen
offline
Re: Američki startup Relativity Space rakete želi
Mile264 kaže...
tokyu kaže...

Znaci startup + obecanja za sada nepostojece tehnologije - zvucno ime u podrucju te nepostojece tehnologije = bacene pare investitora u vjetar

Tehnologija postoji 30+ godina. Manji raketni motori se 3D printaju zadnjih 10+ godina. Prednosti su očite: Brža izrada, ne-potreba za kvalificiranom radnom snagom, kompleksniji oblici koji se ne mogu dobiti lijevanjem, ekstrudanjem i varenjem.

Na kojim si ti drogama?

 Na drogi koja se zove hrvatski jal.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
7 godina
offline
Re: Američki startup Relativity Space rakete želi
Jesi li ti uopce procitao clanak?

Dosta ti je poci na njihovu stranicu i jedna od prvih recenica koju vidis je “ THE WORLD'S FIRST 3D PRINTED ROCKET” i c/p. Kakvih 30 godina koristenja tehnologije? Znaci spominje se 3D printanje cijele rakete (nepostojeca tehnologija), startup je u pitanju koji ima tocno 0 lansiranja iza sebe i onda sam ja na drogama?
Da je Space X ili slican igrac objavio ovo i da sam komentirao kako jesam, onda jesam jalan i hejter. Ako uspiju u naumu, svaka im cast, ali je cinjenica da startupi koji obecavaju previse to rijetko kada ispune. Prevelik zalogaj za malu ribu
5 godina
neaktivan
offline
Re: Američki startup Relativity Space rakete želi

Rocket lab, firma sa Novog Zelanda(osnovana 2006), koja se bavi lansiranjem satelita i micro(cube) satelita u LEO i GEO-e je ove godine isprintala svoj stoti raketni motor(Rutherford tip). Motor ugrađuju u vlastito razvijenu "Electron" raketu koja je do sada u zadnje 3 godine imala 7 uspješnih(sa stotinama lansiranih satelita) i 1 neuspješno lansiranje + desetke uspješnih testiranja motora ne Zemlji. To su podaci sa Wkipedije iz svibnja ove godine, od tada do kraja godine zakazano je još toliko letova.

Direct metal deposition, 3D print tehnologija koju koriste, patentirana je od strane Stratasysa krajem prošlog stoljeća. DMD je varijacija FDM tehnologije čiji patenti vuku korijene sa početka 80-ih. Istjecanjem tih patenata u natrag zadnjih 10ak godina ponuda DMD printera se drastično liberalizirala.

 

Motor kao dio rakete je njezin najkompliciraniji sustav, te je stoga njegovo printanje najsloženije. Ako uspiju isprintati raketni motor, zašto je problem isprintati ogromni metalni kur*c ako već imaju tehnologiju? Stvar je što ovdje, na Zemlji printanje tijela rakete nema smisla.

 

Tvoje trabunjanje me natjeralo do pogledam svoj prijašnji post. Ne vidim ništa netočno. Naravno, ovu su dvije različite firme ali njihove se misije toliko drastično ne razlikuju. "nepostojeca tehnologija" i "bacene pare investitora u vjetar" ti ne drži vodu. 

Uzmi stanku za vrijeme onih dana u mjesecu, jer trabunjaš.

// HaD: hackaday.io/Mile // IG: mile264 //
7 godina
offline
Re: Američki startup Relativity Space rakete želi
Prva stvar, nauci citati s razumijevanjem. Nigdje nije napisano da je nemoguce, vec da neki startup s 0 iskustva, 0 letova ide raditi nesto sto NITKO nije do sada napravio.
Cijela poanta mojih postova nije kako ti kazes “trabunjanje” u vezi tehnologije i prica da je to nemoguce, vec sto ne vjerujem startupima s 0 iskustva i 0 letova da mogu ici na stepenicu vise.
Previse startupa ovih dana prodaje ideju, a ne prototip, a u stvarnom svijetu neke ideje bas i ne funkcioniraju pa cemo opet dobiti nove solarne ceste, vodu iz zraka i sl. stvari koje ne funkcioniraju. Ja startupu ne vjerujem dok ne vidim rezultate.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Američki startup Relativity Space rakete želi
ludizao kaže...

A što su napravili do sada? Na temelju čega su dobili novac?

 

Razvili su prototip uredaja za printanje raketa i odradili stotine testova do sada. Nazvao sam ga "uredaj" jer nije 3D printer. Printer mu je samo jedna od tri bitne komponente.

 

 

Ako te zanima vise, bili su gostovali na hack-a-day konferenciji:

 

Plus clanak na hack-a-day:

https://hackaday.com/2018/10/30/relativity-spaces-quest-to-3d-print-entire-rockets/

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Američki startup Relativity Space rakete želi

Ajme....

Prvo si tvrdio da je tehnologija nepostojeća, što sam argumentirano demantirao u prošlom postu.

Sada tvrdiš da nemaju iskustva i prototipa, iako su u tekstu jasno vidljivi dijelovi rakete(znam da si me pitao "Jesi li ti uopce procitao clanak?"). Brzim guglanjem se doznaje da imaju preko 200 live testova motora, razne prototipove motora i raketa, bivše zaposlenike SpaceXa i BlueOrigina, razvili su svoje vlastite 3D printere, te su dobili na korištenje lansirnu rampu na Cape Canaveralodu od američkog ratnog zrakoplovstva.

 

I za kraj uspoređuješ startup koji se financirao na Kickstarteru od strane FFFa i novcem poreznih obveznika iz zelenih fondova od strane tupavih birokrata sa startupom koji je financiranje osigurao od strane privatnog kapitala iza kojeg stoje višemilijunski investicijski fondovi. Mislim, daj se prestani više koprcati i jednostavno ga primi.

// HaD: hackaday.io/Mile // IG: mile264 //
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice