Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci prehra

poruka: 127
|
čitano: 30.709
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci prehra".
8 godina
offline
Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci prehra
Nije MgCl nego MgCl2!
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
danen kaže...
Nije MgCl nego MgCl2!

Je u pravu si.

Moj grijeh ,moj grijeh, moj preveliki grijeh.

Zato molim blaženu Mariju vazda Djevicu, sve anđele i svete, i vas braćo, da se molite za me Gospodinu, Bogu našemu.

 

DeaathDealer
7 godina
offline
Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci prehra

in a nutshell, jedimo hranu a ne tablete...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci prehra

kad sam to pisao davnih dana bio sam popljuvan..

samo logika i zivot je lijep i jeftin

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
@ bmg

Tebi ne samo da je pišalina skupocjena, već ti je i kakica vrijednija od zlata ;)
Kad te jednoga dana planeta izreciklira, bit ćeš jedno od značajnijih izvorišta "rijetkih" minerala :))
Pis on ju, tu :P
11 godina
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
Antiseptik kaže...
@ bmg

Tebi ne samo da je pišalina skupocjena, već ti je i kakica vrijednija od zlata ;)
Kad te jednoga dana planeta izreciklira, bit ćeš jedno od značajnijih izvorišta "rijetkih" minerala :))

Krivo, bmg neće moći biti recikliran. Njegovi vitamini i minerali poubijat će sve mikroorganizme koji se usude reciklirati ga. Ostat će munificiran za sva vremena, kao primjer nadolazećim generacijama. 

42
5 godina
protjeran
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
@ markoBT

Znači, zauvijek će izgledati kao i (holywoodske) glumice / manekenke koje u svome postu spominje. Plastificiran, a petrificiran (a može i obrnuto) :))
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.8.2019 22:18 (Antiseptik).
16 godina
protjeran
offline
Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci prehra

I iz samih komentara je vidljivo da, usprkos ovom i drugim sličnim istraživanjima, skoro svatko ima neki dodatak prehrani koji preferira. Tako da će prodaja istih vjerovatno nastaviti rasti i u budućnosti.

 

Uostalom, ako netko zaista vjeruje da mu suplement XY pomaže (prema je u članku na listi beskorisnih), posve je moguće da placebo efekt odrađuje svoje. Stotinjak kuna za benefite placebo efekta nije loš deal.

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
 
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
MgCl2 je jako teško dozirati stoga je preporučljivo uzimati ga transdermalno kroz ruke ili tabane umakanjem u otopinu ili mazanjem magnezijevim uljem.
16 godina
neaktivan
offline
Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci prehra

u stvari radi se o istim profilima ko što sam ja.. dosta bahati i arogantni... nu ove

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/jesu-li-sredstva-za-jacanje-imuniteta-zastita-ili-bacanje-novca/2061871.aspx

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci prehra

najbolja mi je hr vikipedija...

 

vitamin T i U:

Ovi vitamini nisu pravi vitamini jer su ih izmislili marketinški stručnjaci.

 

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci prehra

Super clanak, ali mislim da su naslov clanka i zadnji rezime malo nespretni te mogu krivo usmjeriti neupucenog citatelja.

Npr. tu se govori lose o Vitaminu D i kalciju kao kombinaciji, kao i o tome da je vecina toga nepotrebno i neefikasno... A evo za primjer, vitamin D je prakticki obavezan za uzimanje kod dojencadi i male djece (tkzv. D3 kapi ili D3 K1 kod malih beba koje se hrane majcinim mlijekom) jer se njegovim konzumiranjem (izmedu ostalog) drasticno smanjiva sansa pojave Rahitisa.

 

I onda imate roditelje koji procitaju svakakve clanke po Internetu ili samo naslove clanaka poput ovog i odbijaju svojem djetetu davati vitamin D iako to nalaze struka. A poprilicno sam uvjeren da i sam Doc kao pedijatar primjenjuje takvu praksu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.8.2019 0:27 (ivoleko).
 
1 1 hvala 0
8 godina
offline
Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci prehra

Malo demistifikacije:

Glede betaglukana i drugih "makrofaga" itd "pojačivaća imuniteta", a također umjesto "B-kompleksa" - običan pivski ili pekarski kvasac (germa), dosta su i male količine. Obzirom na potencijalnu odbojnost (okus/miris itd), proguglati kako konzumirati. Za veće količine / dužu uporabu ("čišćenja kože, organizma" itd) potrebno je nadoknaditi npr kalij - znači bar povremeno pokoja banana.

 

D vitamin, omega itd: rafinirano riblje ulje, Zg gradske ljekarne. Držati u fridžu, što manje otvoreno (zbog oksidacije).

 

Glede Mg, kalcija i još štošta: naravno da se preferira unos kroz tradicionalnu prehranu, no danas dosta toga sadrži bitno manje količine nekih esencijalnih (s)tvari. Tek kao primjer, mlijeko dojilja je bilo oduvijek potpuno dostatno za bebače, danas se u pravilu vrši dopuna prehrani sa D, ne zbog prevencije rahitisa već iz nužnosti.

Ili ako hoćete gledati iz vedrijeg kuta: danas se mrkvom ne budete slučajno predozirali A vitaminom.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.8.2019 16:01 (Zechina).
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
Zechina kaže...

...

danas se u pravilu vrši dopuna prehrani sa D12, ne zbog prevencije rahitisa već iz nužnosti.

...

 Vitamin D12 ne postoji...

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.8.2019 0:57 (ivoleko).
8 godina
offline
Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci prehra
Glede pekarskog kvasca evo recepta - umak od kvasca. Rastalite maslac, u njega stavite češnjak, potom jednu kockicu svježeg kvasca i malo vode. Dodajte kurkume i papra te kuhajte 2-3 minute. Tako ćete ubiti kvasovce (za koje nije uputno da dođu u želudac živi), a ako vam je miris kvasca neugodan i njega možete ukloniti dužim kuhanjem. Sosu se potom, kad je gotov doda kuhana tjestenina, riža ili proso. Ima dosta ugodan okus, po gljivama. Brzo, jednostavno, zdravo, a nadasve jeftino jelo. Usto je i praktično, jer sve što vam treba možete imati kod kuće na zalihi.
 
4 0 hvala 0
7 godina
offline
Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci prehra

down under bi vam rekli da jedete vegemite a ja ću probati ovaj danenov recept ukoliko mi je ostalo kurkume poslije curryja, naravno dodat ću soli  i na tričetvrt kuhane pašte s malo škrobne vode u kojoj se kuhala i tako završiti umak da mi se talijani ne smiju što ne znam skuhati paštu po propisima i al dente...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.8.2019 1:39 (Louis Pluto).
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci prehra

imam susjedu koja je uvjerena da kura C vitamina liječi sve i ne libi s posegnuti za čak i preventivno. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
11 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
Ajar kaže...

imam susjedu koja je uvjerena da kura C vitamina liječi sve i ne libi s posegnuti za čak i preventivno. 

 pernarova škola paulingov smjer

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.8.2019 5:17 (Louis Pluto).
5 godina
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
=XFX=PlayHard kaže...

Vitamin D koji je mozda cak i najvazniji vitamin (hormon), ne moze se s dodacima prehrani apsorbirati u organizam na nacin na koji to moze Suncem, brojne studije koje sam ja gledao cak dokazuju da dodaci vitamina D mogu raditi kontra efekt prema zdravlju. Prema tome izlazite sto vise na Sunce i tjedno barem 2-3 puta po 15 min provesti na Suncu, prevenira se cijeli jedan niz bolesti od MS-a, do razno raznih karcinoma... 

 Kako znas????????

=XFX=PlayHard kaže...

U SAD-u je provedeno istrazivanje pokazalo da najvise karcinoma koze dobivaju upravo uredski ljudi koji ne vida Sunca po cijeli dan. Jedan od najkriminalnijih savjeta protiv zdravlja covjeka koji se ikad pojavio i kojeg forsiraju reklame i pojedini doktori je taj kako se Sunca posto poto treba kloniti kad god je to moguce. Nemoj slucajno da bi zraka Sunca obasjala tvoje lice ili kozu, nego odmah kad ides van brze bolje nanesi kancerogenu kremu na kozu, tako da niti jedna jednina UV zraka ne prodre. 

Istina da se jakog Sunca od 11-16h treba kloniti i da nije preporucljivo biti na plazi ili se intenzivno izlagati u to vrijeme, ali zdravstvene dobrobiti od apsorbiranja Vitamina D debelo premasuju bilo kakav potencijalni rizik. Pogotovo je blagotvorno jutarnje izlaganje oko 9:30-10:00h, dobijes vitamina D za dva tjedna... 

 Moze link na studiju?

5 godina
protjeran
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
@ Ajar

Pretpostavljam da je u nje dozator, za razliku od Pernarova, u nepatvorenom obliku (onaj bez razmaka) ;)
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.8.2019 9:07 (Antiseptik).
16 godina
offline
Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci prehra

Evo što Ray Kurzweil uzima:

 

 

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci prehra

Od dodataka prehrani koristim samo cigarete 

 
5 2 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
PzKpfw kaže...

 

 

A, kako stoje u tom kontekstu whey-proteini?

 korisni su za sportaše, pojačane treninge , da ne nabrajam sve zašto i zato..

znaš ti to dobro pošto treniraš... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
10 godina
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
PzKpfw kaže...

 

Tak' je. Lijepa studija.

A, kako stoje u tom kontekstu whey-proteini?

 To ti je ok. Proteini dobiveni iz sirutke. Obično su ti dodaci prehrani za sportaše vrlo kvalitetni. Obično, ima i sranja. Svi body builderi (pa i legendarni Arnold) uzimaju proteinske dodatke, minerale i slično jer toliko kalorija, minerala, proteina i vitamina troše dnevno da ne mogu nadoknaditi hranom. Govorimo o ljudima kojima treba 6-10 tisuća kalorija dnevno samo da održe mišićnu masu.

Samomrzeći hrvat
5 godina
protjeran
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
markoBT kaže...
Antiseptik kaže...
@ bmg

Tebi ne samo da je pišalina skupocjena, već ti je i kakica vrijednija od zlata ;)
Kad te jednoga dana planeta izreciklira, bit ćeš jedno od značajnijih izvorišta "rijetkih" minerala :))

Krivo, bmg neće moći biti recikliran. Njegovi vitamini i minerali poubijat će sve mikroorganizme koji se usude reciklirati ga. Ostat će munificiran za sva vremena, kao primjer nadolazećim generacijama. 

 za mumifikaciju trebaš koristiti druge stvari. Imaš mnoga očuvana tijela stoljećima, ali to su većinom otrovi za tijelo.

 

@Antiseptik ja nikad nisam bio zdraviji, koliko budala koristi usluge doktora koje ja nisam vidio 5 godina otkako sam počeo? Prije toga sam uvijek bio bolestan i išao kod tih prevaranata. Sama ušteda na zdravstvu mi je veća nego cijena vitamina. Budale plaćaju 200 eura mjesečno za zdravstvo iz prosječne plaće, doprinosi su oko 16.5% plaće ako se ne varam, a dobiju prevarante. Drugi plaćaju maglu 200 eura mjesečno, ja za 10-20 eura dobijem bolju uslugu.

U 5 godina x 200 mjesečno Eura sam uštedio 12000 Eura, a potrošio možda 1000, što mi je manje od pola mjesečne plaće. Kad pogledam računicu, rekao bi da je drugima propuh puno skuplji.

6 godina
protjeran
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
Entry Point kaže...

 To ti je ok. Proteini dobiveni iz sirutke. Obično su ti dodaci prehrani za sportaše vrlo kvalitetni. Obično, ima i sranja. Svi body builderi (pa i legendarni Arnold) uzimaju proteinske dodatke, minerale i slično jer toliko kalorija, minerala, proteina i vitamina troše dnevno da ne mogu nadoknaditi hranom. Govorimo o ljudima kojima treba 6-10 tisuća kalorija dnevno samo da održe mišićnu masu.

 arnold i kompanija su na hormonima rasta i testosteronu.... đe ćeš nabit tolke mišiće samo s vježbanjem i tonom kalorija... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
5 godina
protjeran
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
PzKpfw kaže...

 

Tak' je. Lijepa studija.

A, kako stoje u tom kontekstu whey-proteini?

 

Bez određenih vitamina ne možeš optimalno iskoristiti proteine. Mene su često boljeli bubrezi dok sam uzimao whey, sad više ne. A znam i zašto je to bilo tako. 

 

Antiseptik kaže...
@ markoBT

Znači, zauvijek će izgledati kao i (holywoodske) glumice / manekenke koje u svome postu spominje. Plastificiran, a petrificiran (a može i obrnuto) :))

Izgledam mlađe nego mnogi 10 godina mlađi od mene. Meni dosta, iako mi to nije primaran cilj.

 

 

Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci prehra

 

ma kakvi vitamini, hrana, povrce i voce, sve je to laz. Jedino sto treba jest izaci vani i zuriti u sunce. Na taj nacin otvarate svoje trece oko. Ne treba vam niti hrana niti voda. Samo sunce, sva energija ulazi u vas i tako mozete zivjeti se dok ne umrete. 

 

Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci prehra

Dosta senzacionalistican clanak koji zapravo sumira da od multivitamina nema pretjerane koristi. Omega 3 je zdrava. Pa da ispravimo malo 'sazetak'

 

REZULTATI ISTRAŽIVANJA 'IN A NUTSHELL'

  1. 1. postoji zdravstvena korist od prehrane s niskom količinom soli i s povećanim unosom omega-3 masnih kiselina

  2. 2. od testiranih dodataka prehrani (vitamina i multivitamina), samo folna kiselina može biti korisna, no i to samo u regijama gdje je riža osnovna prehrambena žitarica

  3. 3. uzimanje kombinacije kalcija i vitamina D povezano je s povećanim rizikom od moždanog udara

  4. 4. većina ostalih testiranih dijeta (baziranih na modifikaciji unosa masti) i vitaminskih dodataka prehrani ne uzrokuje nikakvu značajniju štetu ni korist za zdravlje

 

Tvrditi nesto vise (kao npr.  da su svi dodaci prehrani i dijete (odnosno rezimi prehrane) beskorisni dezinformirano je i netocno kao i tvrditi da ces multivitaminom poboljsati svoje zdravlje (poboljsat ces fiskalnu vrijednost svoje mokrace garantirano). 

 

Za zainteresirane, istrazite suplementaciju arjuvedskim biljkama, cajevima, mineralima Zn, Mg, Fe, dijete bazirane na ogranicavanju perioda hranjenja (Time Restricted Feeding) ili unosa ugljikohidrata (low-carb) i opcenito zdravijom hranom. Ne odbacujte sve jer su to tam neke tabletice ili jer je vasa baba znala najbolje jer zvucite bedasto kao i ekipa koja prodaje Herbalife za koji se kunu da lijeci reumu, los san pa cak i zulufe!

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Antioksidansi, multivitamini i drugi dodaci pr
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

 

ma kakvi vitamini, hrana, povrce i voce, sve je to laz. Jedino sto treba jest izaci vani i zuriti u sunce. Na taj nacin otvarate svoje trece oko. Ne treba vam niti hrana niti voda. Samo sunce, sva energija ulazi u vas i tako mozete zivjeti se dok ne umrete. 

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice