AOC u G2 seriju dodao nove 144 i 75 Hz monitore za

poruka: 20
|
čitano: 4.871
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AOC u G2 seriju dodao nove 144 i 75 Hz monitore za".
11 godina
offline
AOC u G2 seriju dodao nove 144 i 75 Hz monitore za

čine se odlični po specifikacijama, pikiram ovo 27G2U čini mi se odličan za tu cijenu 

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: AOC u G2 seriju dodao nove 144 i 75 Hz monitor
ibme74 kaže...

čine se odlični po specifikacijama, pikiram ovo 27G2U čini mi se odličan za tu cijenu 

Neznam, relativno je to niska rezolucija za 27", a ni  229 funti ne zvuči prepovoljno. recimo brzi gugl nudi kod nas Samsung LC27JG50QQUXEN monitor, MVA/VA, 27", 16:9, 2560x1440, 144Hz, pivot, HDMI, Display port za 2136 kn. G1 serija 27" aoca tih karakteristika (ali samo fhd) je trenutno oko 2000 kn.
No s druge strane fhd je manje opterećenje za grafiku, a vjerujem da ima ljudi kojima je u igranju bitniji odaziv i fresync na 144Hz nego količina piksela. Meni osobno ne smeta fhd u igranju, ali na ovećem tv-u udaljenom par metara. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
11 godina
offline
Re: AOC u G2 seriju dodao nove 144 i 75 Hz monitor

Meni je 1080p na 27" okej, što se tiče cijene i ona je ok ipak je riec o 144Hz monitoru sa IPS matricom i freesyncom, zvučnici, podesiv po visini, pivot, mogućnost montiranja na zid i konačno jedan 144hz monitor tog cijenovnog ranga koji je flat screen - kada sve to uzmes u obzir cijena i nije tako losa.

 

Taj Samsung je VA panel i nema freesync...

16 godina
offline
Re: AOC u G2 seriju dodao nove 144 i 75 Hz monitor
ibme74 kaže...

Meni je 1080p na 27" okej, što se tiče cijene i ona je ok ipak je riec o 144Hz monitoru sa IPS matricom i freesyncom, zvučnici, podesiv po visini, pivot, mogućnost montiranja na zid i konačno jedan 144hz monitor tog cijenovnog ranga koji je flat screen - kada sve to uzmes u obzir cijena i nije tako losa.

 

Taj Samsung je VA panel i nema freesync...

 Imam jedan dell mva panel, a ovaj na kojem tipkam je ips; u usporedbi nimalo ne smeta mva. pogotovo ne u gamingu za što mi taj monitor sad koristi. 
No imaš pravo - AOC ima komparativnih prednosti (zakrivljeni ekran je ipak stvar preferencija, vesa spajanje na zid/stalak imaju oba, a zvučnici su u pravilu prejadni) : odziv od 1 ms u odnosu na 4ms kod samsunga, i da, nedostatak synca. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
14 godina
odjavljen
offline
Re: AOC u G2 seriju dodao nove 144 i 75 Hz monitor
overhaul kaže...
ibme74 kaže...

Meni je 1080p na 27" okej, što se tiče cijene i ona je ok ipak je riec o 144Hz monitoru sa IPS matricom i freesyncom, zvučnici, podesiv po visini, pivot, mogućnost montiranja na zid i konačno jedan 144hz monitor tog cijenovnog ranga koji je flat screen - kada sve to uzmes u obzir cijena i nije tako losa.

 

Taj Samsung je VA panel i nema freesync...

 Imam jedan dell mva panel, a ovaj na kojem tipkam je ips; u usporedbi nimalo ne smeta mva. pogotovo ne u gamingu za što mi taj monitor sad koristi. 
No imaš pravo - AOC ima komparativnih prednosti (zakrivljeni ekran je ipak stvar preferencija, vesa spajanje na zid/stalak imaju oba, a zvučnici su u pravilu prejadni) : odziv od 1 ms u odnosu na 4ms kod samsunga, i da, nedostatak synca. 

 Te brojke odziva nemaju veze sa stvarnim svijetom, treba čekati testove.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
offline
AOC u G2 seriju dodao nove 144 i 75 Hz monitore za

Čekam neke recenzije za 24G2U, 144Hz, IPS, brz odziv, 1080p.

 

Na papiru dobro djeluje.

Koristite blage riječi i jake argumente
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AOC u G2 seriju dodao nove 144 i 75 Hz monitor
Jakovp kaže...

 Te brojke odziva nemaju veze sa stvarnim svijetom, treba čekati testove.

 

IPS matrica je, ne moze biti gori odaziv od ovih VA do 2k kuna da ga hebes 

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.9.2019 13:55 (ibme74).
14 godina
odjavljen
offline
Re: AOC u G2 seriju dodao nove 144 i 75 Hz monitor
Istina, ali nema to veze sa pravih 1ms.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: AOC u G2 seriju dodao nove 144 i 75 Hz monitor

Ma znam da nema, po tome je TN daleko ispred samo kazem losije od recimo C24/27G1 sigurno nije :)

12 godina
offline
AOC u G2 seriju dodao nove 144 i 75 Hz monitore za

U zadnje vrijeme ugodno sam iznenađen od strane AOC-a.

Malo sam "njuškao" po dućanima, i jako su se promijenili što se tiče kvalitete same izrade, dodali su podesivost, ekrani su im kvalitetniji što se tiče izrade(plastike), te dodali su freesync pa skoro na sve modele, a i cijene su im super odnosno pristupačne svim stranama, bilo za gaming ili non gaming monitore.

Veliki plus za AOC ako se mene pita.

 

everyday i'm shuffling...
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.9.2019 17:36 (Luka123).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AOC u G2 seriju dodao nove 144 i 75 Hz monitor

Recimo ovaj 27G2U je direkt konkurencija ASUS VG27Q koji kosta 1.000kn vise.

Doduse ASUS ima 60mj gare ali dodatno jamstvo uzmes za za sicu (recimo na ekupi za monitore rang cijene 1.500-2.000kn dodatne 2 godine jamstva - koje krecu nakon isteka standardnog jamstva - uzmes za 82kn) i opet si 900 i kusur kuna u plusu :)

9 godina
offline
Re: AOC u G2 seriju dodao nove 144 i 75 Hz monitor
Auuu, došlo je vrijeme da prekinem lojalnost LG-u i iskušam kvalitetu AOC-a. 😀
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
AOC u G2 seriju dodao nove 144 i 75 Hz monitore za

Pozdrav,

 kupio sam AOC AGON 144HZ  i monitor je super sve 5 , ali me zanima kod gledanja filma na 144 hz da li bi slika trebala ici glatko ili ne, u mojem slučaju nejde ,pa me zanima jel treba nešto podesiti ili je to tak u igrama glatko kod filmova kao na 60hz

 

l.p.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AOC u G2 seriju dodao nove 144 i 75 Hz monitor
barcode13 kaže...

Pozdrav,

 kupio sam AOC AGON 144HZ  i monitor je super sve 5 , ali me zanima kod gledanja filma na 144 hz da li bi slika trebala ici glatko ili ne, u mojem slučaju nejde ,pa me zanima jel treba nešto podesiti ili je to tak u igrama glatko kod filmova kao na 60hz

 

l.p.

 

Ne, filmovi se snimaju u 24 hz ili fpsa i to nema nikakve veze sa rr od monitora. Ide glađe samo sadržaj koji zbilja radi na 144 hz (windowsi, igre, cad programi...)

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
4 godine
neaktivan
offline
Re: AOC u G2 seriju dodao nove 144 i 75 Hz monitor

Ok , tnx ;)

13 godina
neaktivan
offline
AOC u G2 seriju dodao nove 144 i 75 Hz monitore za

Naručen 27G2U 144hz od Linksa, zasad jedini dućkas koji ga ima

 

Inače imam prilično dobar 27" VA od Benq-a na 60 Hz i dosta sam zadovoljan bio jer nema nikakvih iritantnih pojava poput oblačka svjetline na crnoj, boje dobro izgledaju i to, a ghosting ili gustoća piksela su stvari koje me uoće ne jebu prilikom igranja jer mi je zadaća da uživam u igrama na full detaljima, zato sam ga i kupio, a ne da škiljim piksele "joj viš, vidi se piksel". Dosta sam izbjegavao ips ekrane radi loše crne i glowa i niskog kontrasta, no sad sam odlučio za ovaj jer ipak nije toliko loš sudeći po recenzijama, a ako i ima koji backlight bleed oblačak na full crnoj boji, ali ne previše, zažmirit ću na to. Plus na ipsu kažu boje su primamljivije pa da to vidim.

 

Ipak mislim da sam dobro odabrao za 2000 kn koliko košta. Tu su još u izbor išli Asusov VG279Q za istu cijenu i također ips i Aoc 27g1 koji je prošlogodišnji.

 

Evo recenzije 24 inčnog modela

 

https://www.displayninja.com/aoc-24g2-review/

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.10.2019 15:55 (Dupein).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AOC u G2 seriju dodao nove 144 i 75 Hz monitor

Ja bi ti preporucio ASUS, vec je duze na trzistu, sve recenzije ga hvale bez ikakvih ozbiljnij mana ili nedostataka i ono najbitnije ima 5 godina jamstva.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.10.2019 15:47 (ibme74).
13 godina
neaktivan
offline
Re: AOC u G2 seriju dodao nove 144 i 75 Hz monitor

Skoro sam tog prije naručio, ali odbio me black uniformity koji sam vidio na Rtings ili proguglao na redditu. Da li je to do primjerka ili ne jednostvno je ružno.

 

https://www.rtings.com/monitor/reviews/asus/vg279q

11 godina
offline
Re: AOC u G2 seriju dodao nove 144 i 75 Hz monitor

Pa to je IPS panel, ne ocekuj nista bolje ni na tom AOC-u.

4 godine
protjeran
offline
Re: AOC u G2 seriju dodao nove 144 i 75 Hz monitor
ibme74 kaže...

Pa to je IPS panel, ne ocekuj nista bolje ni na tom AOC-u.

 upravo to, sto je najgore kod ips-a nikad neznas kakav ce te panel zadesiti, jednostavno variraju od najgorih do najboljih.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice