AORUS RTX 2080 Ti GAMING BOX, eksterna grafika vod

poruka: 11
|
čitano: 2.966
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "AORUS RTX 2080 Ti GAMING BOX, eksterna grafika vod".
13 godina
offline
AORUS RTX 2080 Ti GAMING BOX, eksterna grafika vod

Di je podatak kolki je bandwidth preko thunder-a? Ako gubi 40-50%, onda ovo nema smisla. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.11.2019 9:26 (dax-lax).
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
AORUS RTX 2080 Ti GAMING BOX, eksterna grafika vod

:) .. :) .. :) ..

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.11.2019 10:48 (W2000).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AORUS RTX 2080 Ti GAMING BOX, eksterna grafika
dax-lax kaže...

Di je podatak kolki je bandwidth preko thunder-a? Ako gubi 40-50%, onda ovo nema smisla. 

 40 Gbps bi trebalo biti dovoljno, s obzirom da je PCIE x16 32 Gbps.

13 godina
offline
Re: AORUS RTX 2080 Ti GAMING BOX, eksterna grafika
dd.inc kaže...
dax-lax kaže...

Di je podatak kolki je bandwidth preko thunder-a? Ako gubi 40-50%, onda ovo nema smisla. 

 40 Gbps bi trebalo biti dovoljno, s obzirom da je PCIE x16 32 Gbps.

 PCIE x16 ima tolko GBps, ne Gbps. Po speckama je to za 3.0 x16 16GBps, a za 4.0 je 32GBps 

4 godine
neaktivan
offline
AORUS RTX 2080 Ti GAMING BOX, eksterna grafika vod

Znaci tuga i zalost posto je thunder 40Gbps/5GBps.. Msm je to kompaktni port/connectori i sve to al bitno je kolko izgubis sa time.. Nezz jel se isplati.. Dok bude review neki za box, bas me zanima to vidjet.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2019 8:34 (LCRS13U).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AORUS RTX 2080 Ti GAMING BOX, eksterna grafika
dax-lax kaže...
dd.inc kaže...
dax-lax kaže...

Di je podatak kolki je bandwidth preko thunder-a? Ako gubi 40-50%, onda ovo nema smisla. 

 40 Gbps bi trebalo biti dovoljno, s obzirom da je PCIE x16 32 Gbps.

 PCIE x16 ima tolko GBps, ne Gbps. Po speckama je to za 3.0 x16 16GBps, a za 4.0 je 32GBps 

 Hvala na ispravci, ali i dalje mislim da ne bi trebalo biti problema s koristenjem cijele snage.

10 godina
offline
AORUS RTX 2080 Ti GAMING BOX, eksterna grafika vod

Jel moguće za neki slabiji laptop, jeftiniji ali sa dobrim procom izvesti neku custom eksternu grafiku? Znači da imam recimo neki i5 ili i7 sa gtx1050 te odlučim to podebljati sa njuškala kupljenom gtx 2070 plus valjda neko napajanje? 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AORUS RTX 2080 Ti GAMING BOX, eksterna grafika vod

Ako cijena bude navedenih "možda i oko 1500$" to je još uvijek manje nego samostalan RTX 2080Ti u HR dućanima

It is always darkest just before the dawn.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AORUS RTX 2080 Ti GAMING BOX, eksterna grafika
gocc01 kaže...

Jel moguće za neki slabiji laptop, jeftiniji ali sa dobrim procom izvesti neku custom eksternu grafiku? Znači da imam recimo neki i5 ili i7 sa gtx1050 te odlučim to podebljati sa njuškala kupljenom gtx 2070 plus valjda neko napajanje? 

Postoje eksterna GPU kućišta koja nisu niti toliko skupa, no, problem je što se sva spajaju na Thunderbolt priključak. Ukoliko ga nemaš na laptopu (a nemas sigurno ako nije neki noviji model), nema pomoći (osim nekakvih 3rd party rješenja i kopanja po laptopu).

 

EDIT: Googlaj Asus/Razer/Aorus eGPU.. ima ih podosta, čak je i ovaj Gigabyte AORUS edition postojao za starije GTX 1070 kartice. Mislim da je sada oko 500$ s grafom već unutra. Prazna eGPU kućišta s napajanjem imaš već od 200$ na dalje.

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2019 10:13 (mrsmith).
4 godine
neaktivan
offline
Re: AORUS RTX 2080 Ti GAMING BOX, eksterna grafika
mrsmith kaže...

Ako cijena bude navedenih "možda i oko 1500$" to je još uvijek manje nego samostalan RTX 2080Ti u HR dućanima

 Da.. Kod nas ce opet bit vise ako ce se uopce i prodavat tu. Jedino iz neke druge zemlje u eu. Zato sam ja i direkt od evga kupio svoju 1080 Ti, i sa dostavom dosta manje.

13 godina
offline
Re: AORUS RTX 2080 Ti GAMING BOX, eksterna grafika
gocc01 kaže...

Jel moguće za neki slabiji laptop, jeftiniji ali sa dobrim procom izvesti neku custom eksternu grafiku? Znači da imam recimo neki i5 ili i7 sa gtx1050 te odlučim to podebljati sa njuškala kupljenom gtx 2070 plus valjda neko napajanje? 

 Uz thunderbolt opciju, koju je kolega već naveo, postoje i nešto manje praktična rješenja. Izvadi se mpcie wifi kartica van i tu se spoji flex kabel koji ide do kontrolera sa pcie utorom i ulazom za napajanje. Može klasično atx, a postoji i jedan dellov adapter/punjač od cca 200-250w koji se koristi taman za to. 

 

Ovdje ti je tema što i kako na ovom forumu.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice