Apple nam je luksuzan jer smo siromašni

poruka: 146
|
čitano: 35.073
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple nam je luksuzan jer smo siromašni".
16 godina
offline
Re: Apple nam je luksuzan jer smo siromašni
tenac kaže...

Vjerojatno zbog Amoled ekrana. Garmin nema tih problema.

 Nebi li amoled trebao trošiti malo, ako je ekran uglavnom crn? Imam isključivo samo brojke na crnome, i kažem, gasi se nakon sekunde nakon provjere. Kad je bio nov, trajao je parsto posto dulje.

BlueMax kaže...

Koliko su Amerikanci ti koji određuju trendove najbolje se vidi iz toga što sam osobno već treći mobitel promijenio dok su oni još bili na glupim pagerima.

 

 E sad si mi dao još podsjetnika: ja se nemogu načuditi da napredna USA u 21. stoljeću još ispisuje čekove, kreditne kartice imaju magnetnu traku, a doktori recepte ušaravaju rukom na formularu. Kako su usput silno egoistični, kad im kažem da mi balkanci barem 10 godina recepte dobijamo na accout zdravstvene iskaznice koju očitaju u apoteci, nalaze opravdanja zašto smo mi zaostali i u krivu. Iako komentiramo šalu koju su sami postavili, znaš, onu prastaru sa doktorskim nečitkim rukopisom. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.6.2020 18:13 (overhaul).
14 godina
offline
Re: Apple nam je luksuzan jer smo siromašni
overhaul kaže...
tenac kaže...

Vjerojatno zbog Amoled ekrana. Garmin nema tih problema.

 Nebi li amoled trebao trošiti malo, ako je ekran uglavnom crn? Imam isključivo samo brojke na crnome, i kažem, gasi se nakon sekunde nakon provjere. Kad je bio nov, trajao je parsto posto dulje.

Uzmi za primjer Garmin Vivoactive 4 ili 4S i Garmin Venu koji su potpuno isti po svim specifikacijama osim što Venu ima Amoled ekran. Na Vivoactive modelu baterija traje 7-8 dana uz cijelo vrijeme upaljen ekran dok na Venu baterija traje najviše 5 dana i ekran se isključuje kada se ne koristi (moguće ga je ostaviti upaljenim ali tada baterija traje još kraće). Ako na Garminu Amoled ekran uzme 2 dana korištenja + gašenje ekrana, a to nije Amoled ekrane neke velike rezolucije, mogu zamisliti kako to izgleda na Samsungu.

nemam za potpis
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.6.2020 20:25 (tenac).
9 godina
offline
Re: Apple nam je luksuzan jer smo siromašni
BlueMax kaže...
ITelektronika kaže...
Mitch kaže...
Isto kao sto ne mozes kupit Magsafe 2 punjac aftermarket koji je 100% ispravan, jer narusava standard kojeg Apple nalaze. I ja se potpuno slazem s time.

 

 Zanimljivo. Možeš li malo obrazložiti šta si pod ovim mislio?

 Ništa pametno. Iste tvornice koje štancaju brandirani Magsafe štancaju i no name klonove koji se prodaju po 5 puta manjoj cijeni. To ti je ta psihologija kad Apple na nešto zalijepi naljepnicu onda se u nekim glavama stvaraju fame o standardima kvalitete.

 Kada je riječ o punjačima, ili točnije rečeno napajanjima, subjektivni dojam pojednica je nebitan.

U nastavku test i usporedba klona koji odgovara cijeni koju si naveo (izvor);

 

                                    Rigol DM3068 lab multimetar
                                       Keysight MSO-X 3024T
                          Rigol DP811A Prograbilni lab. izvor napajanja
                                     Maynuo DC elecronic load
Kvaliteta izrade;
Zamjenski punjač
 
Original punjač
 

Original Apple punjač koristi isključivo komponente visoke kvalitete kao što se iz slike može vidjeti. Primarni kondenzator Nichicon japanskog proizvođača. Elektronika je u potpunosti oklopljena s aluminijskim limom. Rekao bih, školski primjer kvalitetnog napajanja.

Zamjenski punjač je potpuna suprotnost originalnom punjaču, dizajn je minimalistički. Od integriranih krugova je prisutan samo PWM čip što bi značilo da PFC i većina zaštita koja posjeduju kvalitetnija napajanja će izostati. Kondenzatori su upitne kvalitete kineske proizvodnje. Nije oklopljen.

Na prvi pogled jasno se uočava jasna razlika u kvaliteti ova dva proizvoda, no idemo vidjeti dali će mjerenja to i potvrditi.

 

Slika gore pokazuje rad PFC sklopa na originalnom.  PFC sklop u Switch napajanjima ima ulogu da eliminira strujne pikove te bi u idealnom primjeru trebala poprimiti sinusoidalni oblik bez faznih pomaka u odnosu na napon. Dakle sinusoide bi trebale biti poravnate. U tom slučaju bi imali maksimalnu učinkovitost koja je moguća što se tog djela tiče. S time se podrazumijeva daleko manje grijanje cijelog napajanja te manju potrošnju.

 
Kao što smo pretpostavili na prvi pogled PFC u zamjenskom punjaču je nepostojeće. Dok u originalnom punjaču sklop odrađuje svoju funkciju sasvim zadovoljavajuće.

Regulacija izlaznog napona uslijed opterećenja zadovoljava standarde na oba punjača mada i tu originalni punjač ostvaruje bolje rezultate mjerenja.

 

Ripple org. punjač

 

 

Ripple zamjenski  punjač

 

 

Zamjenskom punjaču izmjerene vrijednosti debelo prelaze sve norme. Napajanja za računala bi maksimalne izmjerene vrijednosti trebale biti unutar 10%, dakle u ovom slučaju maksimalno 160mV. Na zamjenskom punjaču mjerimo 700mV p-p, čak je i sam ripple 187mV.

 

Ovaj punjač je koštao otprilike 5 puta manje od originalnog punjača. Performanse su iznimno loše kao i kvaliteta izrade. Nisam našao punjač u tom cjenovnom razredu da je pritom unutar specifikacija.

Kada usporedimo orginal Apple i recimo Lenovo punjače i cijene, performanse će biti tu negdje ali cijena za Lenovo punjač sličnih karakteristika će biti niža za cca 20-ak %. Al to je otprilike to.

 

Eto, nego, jel imaš ti kakav izvor, link bilo šta što potvrđuje ono što si napisao. Bilo bi super za 5 puta manje dobiti istu kvalitetu, a pritom bi bilo iznimno korisno i produktivno.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.6.2020 22:20 (ITelektronika).
5 godina
offline
Apple nam je luksuzan jer smo siromašni

Sve to super ali  zamjenski punjac puni najnormalnije moj note 8 i podrzava brzo punjenje. Sad da li je sve unutar 10% ili nije iskreno bas me briga dok god se mobitel ne buni... A kostao 10 EUR....

 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple nam je luksuzan jer smo siromašni
ITelektronika kaže...

 Kada je riječ o punjačima...

 

 

 Ne znam što pokušavaš dokazati. Da kinezi proizvode šrot elektroniku za kikiriki? Punjač koji je ovdje uspoređen s Magsafe košta 18$ (kupio ga na Aliexpresu prije godinu dana). Koliko ga netko u Njemačkoj prodaje je sasvim nebitno, mogli su staviti i 160€ cijenu. Za razliku od originalnog ovome (ne znam je li isti model) se nije izvukao kabel nakon tri mjeseca korištenja. Vjerujem ja da je vaše seciranje dalo rezultate kako je original teoretski bolji, samo u praksi original ne radi, zamjenski radi i puni brže od originala koji bi koštao 800kn. 

I to je usporedba s najlošijim (a dovoljno dobrim) Magsafe klonom. U biti i jedan i drugi su nekvalitetno govno samo je jeftiniji debelo nadživio skupljeg, a koliko sam čitao po internetu to je više pravilo nego slučaj. Da ne zaboravim spomenuti, jedini punjač za laptop koji mi se (nećakinji) pokvario je Apple Magsafe 2. Prvo se izvukao (ne znam kako, pogotovo kad se uzme u obzir kako se Magsafe spaja) vanjski omotač a onda i žice. Još je mala dobro prošla jer se mnogima i zapalio. Možda punjač i ima dobru elektroniku ali kvaliteta izrade i trajnost su mu nula.

 

Minimalistički dizajn znači nešto sasvim drugo od onoga što ti misliš da znači. Upravo je Apple poznat po minimalističkom dizajnu i na tome im svaka čast.

 

 

5 godina
offline
Apple nam je luksuzan jer smo siromašni

A i je.es uredjaj kojem treba savrsena struja da ga puni... Android "smece" se puni na bilo sta. Cak i bezicne punjace od 2 USD sa alija... Nikad niti jedan se nije bunio ni na sta....

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple nam je luksuzan jer smo siromašni
Posmatrač kaže...

A i je.es uredjaj kojem treba savrsena struja da ga puni... Android "smece" se puni na bilo sta. Cak i bezicne punjace od 2 USD sa alija... Nikad niti jedan se nije bunio ni na sta....

 Macbook Pro 2015 radi na ovom "nesavršenom" zamjenskom punjaču već 4 godine, bez ikakvih problema. Još se baterija na 100% napuni primjetno brže nego što je bilo s originalnim punjačem. Neću ulaziti u kvalitetu kondenzatora, transformatora... jer se u to ne razumijem i vjerujem kolegi poviše koji je napisao da su u originalu unutra vrhunske komponente a u zamjenskom smeće, ali kvaliteta kabela i spojeva na originalnom punjaču koji košta 800kn je katastrofalna. Sistem sličan Magsafeu imam na šišaču za kosu. Punjač od toga šišača je puno kvalitetniji od Magsafea (govorim samo o kvaliteti izrade i izdržljivosti) a cijeli šišač košta cca 400kn.

 

12 godina
offline
Re: Apple nam je luksuzan jer smo siromašni
Posmatrač kaže...

A i je.es uredjaj kojem treba savrsena struja da ga puni... Android "smece" se puni na bilo sta. Cak i bezicne punjace od 2 USD sa alija... Nikad niti jedan se nije bunio ni na sta....

 Meni je vise fascinantno da ekipa redovno daje 1k € na mobitele, televizore i ostale digitalne uređaje i onda kupi punjac od 15kn. Onda kad nakon nekog vremena nesto ode u ku**c kriv je proizvođač, kinezi i trgovac.  To što ti "ne vidis" da se mobitel buni ne znaci da ti baterija polako odlazi. To je najbolji slucaj sa auto punjacima za koji ekipa daje 50kn max i onda se i sam punjac grije a mobitel se nakon 2 sata punjenja napuni 20%. Ovdje govorim o punjacima, ne o kablovima. Za kabel je manje vise svejedno kakav je. 

Ako sam ti pomogao opali TD!
12 godina
offline
Apple nam je luksuzan jer smo siromašni

Zar mobiteli, a posebno televizori, ne dolaze s punjačima?

Za TV nikad nism kupovao poseban punjač. Za mobitel doma koristim original i original bežični, na poslu OVAJ bežični a u autu OVAJ. Svi ti punjači bez ikakvih problema rade godinama. Mobitel je Samsung S8 kupljen odmah po izlasku što znači da je star preko 3 godine i nisam primijetio neku degradaciju baterije veću od uobičajene. U biti sam ugodno iznenađen držanjem kapaciteta.

Za laptop, a ogroman broj mi ih je prošao kroz ruke, jedini punjač kojeg sam naknadno morao kupovati bio je za Magsafe za Macbook jer mu se kabel odvojio i povirile žice. Umjesto originalnog za 800kn kupio sam neki s Aliexpressa za cca 20$ i radi već 4 godine. Cijena mu je 20$ zato jer je u biti ilegalan. Da Apple ne tuži i zatvara firme koje su proizvodile zamjenske punjače vjerujem kako bi na tržištu bilo i puno kvalitetnijih po još nižoj cijeni. 

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Apple nam je luksuzan jer smo siromašni
BlueMax kaže...
Posmatrač kaže...

A i je.es uredjaj kojem treba savrsena struja da ga puni... Android "smece" se puni na bilo sta. Cak i bezicne punjace od 2 USD sa alija... Nikad niti jedan se nije bunio ni na sta....

 Macbook Pro 2015 radi na ovom "nesavršenom" zamjenskom punjaču već 4 godine, bez ikakvih problema. Još se baterija na 100% napuni primjetno brže nego što je bilo s originalnim punjačem. Neću ulaziti u kvalitetu kondenzatora, transformatora... jer se u to ne razumijem i vjerujem kolegi poviše koji je napisao da su u originalu unutra vrhunske komponente a u zamjenskom smeće, ali kvaliteta kabela i spojeva na originalnom punjaču koji košta 800kn je katastrofalna. Sistem sličan Magsafeu imam na šišaču za kosu. Punjač od toga šišača je puno kvalitetniji od Magsafea (govorim samo o kvaliteti izrade i izdržljivosti) a cijeli šišač košta cca 400kn.

 

 Naravno. To i ja govorim. TAman posla da cu ici sad mjeriti struje i napone na punjacu. Bas me briga. Ne kupujem smece ali kupim anker ugreen i slicne i nikad nikakvih problema.

FuzzyBrain kaže...
Posmatrač kaže...

A i je.es uredjaj kojem treba savrsena struja da ga puni... Android "smece" se puni na bilo sta. Cak i bezicne punjace od 2 USD sa alija... Nikad niti jedan se nije bunio ni na sta....

 Meni je vise fascinantno da ekipa redovno daje 1k € na mobitele, televizore i ostale digitalne uređaje i onda kupi punjac od 15kn. Onda kad nakon nekog vremena nesto ode u ku**c kriv je proizvođač, kinezi i trgovac.  To što ti "ne vidis" da se mobitel buni ne znaci da ti baterija polako odlazi. To je najbolji slucaj sa auto punjacima za koji ekipa daje 50kn max i onda se i sam punjac grije a mobitel se nakon 2 sata punjenja napuni 20%. Ovdje govorim o punjacima, ne o kablovima. Za kabel je manje vise svejedno kakav je. 

 A jbg. Ako za ovih 10+ godina nikad ni sa jednim mobitelom i punjacem nisam imao problema to mi valjda dovoljno govori. Niti sam ikad vidio crknutu bateriju a pogotovo crknut zamjenski punjac. Naravno ako je placen 10 EUR. ove jeftinije ne racunam... Nedam za mobitel 1000 EUR niti dam za punjac 100 EUR... TOliko moron bas i nisam..... Ali ko voli neka izvoli al daj prestanite pricati bajke kako nesto odlazi crkava i sl budalastine. Kupite normalan telefon sa baterijom pristojnog kapaciteta i punjac od 10 eur pa da vidis kako "odlazi" baterija ili sta vec ti mislis da ce crknuti. A kad vec kupujus jabuka shit sa minijaturnim baterijama koje ti onda apple jos malo podesi i platis toliko a onda za taj "uber" smartphone moras kupiti punjac od 100 EUR zapitaj se sta tu ne valja. 

 

 

9 godina
offline
Re: Apple nam je luksuzan jer smo siromašni
BlueMax kaže...
ITelektronika kaže...

 Kada je riječ o punjačima...

 

 Vjerujem ja da je vaše seciranje dalo rezultate kako je original teoretski bolji, samo u praksi original ne radi, zamjenski radi i puni brže od originala koji bi koštao 800kn.

 Punjač nije zadužen za nadzor punjenja baterije. Tu ulogu preuzima sklop na matičnoj ploči koji radi u dva riješenja.

Kod Apple, dell-a, Hp,lenova..... imamo treći pin koji je zadužen za komunikaciju punjač-ploča, te informaciju o snazi priključenog punjača prema čemu sklop punjenja prilagođava potrošnju sistema i snagu punjenja ovisno o raspoloživoj snazi.

Dakle, ako je punjač deklariran na 85w, zamjenski ili org brzina punjenja baterije neće ovisi o punjaču već o sklopu za punjenje. Međutim, ako je baterija s vremenom izgubila kapacitet, punjenje će biti brže. Što također nema veze s punjačem nego s stanjem baterije.

Ne isključujem ni mogućnost subjektivne procjene, pukog navijanja.

 

Posmatrač kaže...

Sve to super ali  zamjenski punjac puni najnormalnije moj note 8 i podrzava brzo punjenje. Sad da li je sve unutar 10% ili nije iskreno bas me briga dok god se mobitel ne buni... A kostao 10 EUR....

 Sve 5, punjač na testu je također punio bateriju.

Auto bez kočnica, katalizatora isto ide. Možda će ti se usporedba činiti glupom, ali to je samo zato jer vjerovatno si upoznat s funkciom kočnica,katalizatora na automobilu.

BlueMax kaže...

 Ne znam što pokušavaš dokazati.

 

Ovu usporedbu sam radio još 2015g. Metodologija testiranja je pisana od strane struke i za svaki od testova postoji opravdani razlog zašto se radi. Drugi par rukava je da li baš svatko to razumije ili (ne)želi razumijeti.

Ja ću dati informacije, objasniti zašto je PFC bitan, ripple, prekostrujna zaštita......to mogu.

Razlog pisanja ovog teksta su upravo problemi s uređajima napajanim s ovakvim punjačima. Iako, dok je sve u redu, korisnik obično ne uočava razliku.

Sve dok ne dođe dođe do kvara, određenog problema ili više sile. Recimo izostanak prekostrujne zaštite može prouzročiti dodatnu ili u nekim slučajevima nepopravljivu štetu na uređaju koji napaja a ne samo punjača.

Konkretno, evo upravo mi je na stolu Dell XPS s spaljenom MBO kroz više slojeva. Nažalost šanse za popravak takve ploče su male. Takav kvar je specifičan za punjače takve kvalitete. Naravno ne govorim da se takvo što ne može desiti s org punjačem, ali s obzirom da takvi obično zadovoljavaju sve kriterije propisane od struke, šanse su puno manje.

 

Tu ukazujem na određeni problem, a kao devijacije kroz profesionalnu deformaciju imam potrebu detektirati analizirati i otkloniti problem;

 

BlueMax kaže...

 a koliko sam čitao po internetu to je više pravilo nego slučaj. Da ne zaboravim spomenuti, jedini punjač za laptop koji mi se (nećakinji) pokvario je Apple Magsafe 2. Prvo se izvukao (ne znam kako, pogotovo kad se uzme u obzir kako se Magsafe spaja) vanjski omotač a onda i žice. Još je mala dobro prošla jer se mnogima i zapalio. Možda punjač i ima dobru elektroniku ali kvaliteta izrade i trajnost su mu nula.

 

Minimalistički dizajn znači nešto sasvim drugo od onoga što ti misliš da znači. Upravo je Apple poznat po minimalističkom dizajnu i na tome im svaka čast.

Super da si spomenuo kabele. Za to sam ponudio i riješenje.

Masafe kabeli, su dostupni i mogu se dobaviti za par dolara. Cijelu proceduru kao i rastavljanje punjača sam obradio kroz video na svom

. Svakako bolje riješenje nego kupnja iz priloženog primjera.

Takav kabel bi se mogao ugraditi i na recimo punjač od HP-a, koji su često istog proizvođača (Delta). A s obzirom na ponudu, cijena takvih polovnih punjača je niska što čini odlično alt. riješenje.

 

 

 

 

 

 

 

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Apple nam je luksuzan jer smo siromašni
ITelektronika kaže...
BlueMax kaže...

 Ne znam što pokušavaš dokazati.

Razlog pisanja ovog teksta su upravo problemi s uređajima napajanim s ovakvim punjačima. Iako, dok je sve u redu, korisnik obično ne uočava razliku....

I opet - što pokušavaš dokazati? Da su neki zamjenski punjači loši zbog lošeg dizajna (a ne zbog kvara ili odstupanja u kvaliteti dijelova kao kod originalnih) - to ne treba posebno ni dokazivati. Da su svi lošiji od originalnih - to nisi ni dokazao niti je moguće dokazati, a 99,99% nije ni točno. Da među zamjenskim punjačima ima svakakvog smeća - upravo zato je preporuka uzimati punjače renomiranih proizvođača.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
offline
Re: Apple nam je luksuzan jer smo siromašni
ITelektronika kaže...

 Punjač nije zadužen za nadzor punjenja baterije. Tu ulogu preuzima sklop na matičnoj ploči koji radi u dva riješenja.

Kod Apple, dell-a, Hp,lenova..... imamo treći pin koji je zadužen za komunikaciju punjač-ploča, te informaciju o snazi priključenog punjača prema čemu sklop punjenja prilagođava potrošnju sistema i snagu punjenja ovisno o raspoloživoj snazi.

Dakle, ako je punjač deklariran na 85w, zamjenski ili org brzina punjenja baterije neće ovisi o punjaču već o sklopu za punjenje. Međutim, ako je baterija s vremenom izgubila kapacitet, punjenje će biti brže. Što također nema veze s punjačem nego s stanjem baterije.

Ne isključujem ni mogućnost subjektivne procjene, pukog navijanja. 

 Subjektivna procjena možda (samo ne moja), navijanje sigurno ne. Zato jer ja ne znam koliko je laptopu trebalo da se napuni s originalnim punjačem niti znam koliko mu treba sa zamjenskim. Ja samo prenosim što mi je nećakinja rekla a ona je jedan od najtežih slučajeva fanboyizma koje sam sreo. Možda je i razlog u tome što je zamjenski punjač deklariran na višu snagu (ne moguse sjetiti je li), ali to povlači pitanje zašto Apple uz uređaj ne isporučuje punjač koji će maksimalno iskoristiti mogućnosti laptopa. S obzirom da i kod iPhonea ne isporučuju brzi punjač već ga moraš posebno kupiti ovo me ne bi čudilo.

ITelektronika kaže...

 Sve 5, punjač na testu je također punio bateriju.

Auto bez kočnica, katalizatora isto ide. Možda će ti se usporedba činiti glupom, ali to je samo zato jer vjerovatno si upoznat s funkciom kočnica,katalizatora na automobilu.

 

 

Ovu analogiju ću ti prihvatiti kad budeš 4 godine vozio auto bez kočnica. Toliko, za sad, zamjenski punjač radi bez greške. Za razliku od originalnog koji je radio nekoliko mjeseci.

 

ITelektronika kaže...

Ovu usporedbu sam radio još 2015g. Metodologija testiranja je pisana od strane struke i za svaki od testova postoji opravdani razlog zašto se radi. Drugi par rukava je da li baš svatko to razumije ili (ne)želi razumijeti.

Ja ću dati informacije, objasniti zašto je PFC bitan, ripple, prekostrujna zaštita......to mogu.

Razlog pisanja ovog teksta su upravo problemi s uređajima napajanim s ovakvim punjačima. Iako, dok je sve u redu, korisnik obično ne uočava razliku.

Sve dok ne dođe dođe do kvara, određenog problema ili više sile. Recimo izostanak prekostrujne zaštite može prouzročiti dodatnu ili u nekim slučajevima nepopravljivu štetu na uređaju koji napaja a ne samo punjača.

Konkretno, evo upravo mi je na stolu Dell XPS s spaljenom MBO kroz više slojeva. Nažalost šanse za popravak takve ploče su male. Takav kvar je specifičan za punjače takve kvalitete. Naravno ne govorim da se takvo što ne može desiti s org punjačem, ali s obzirom da takvi obično zadovoljavaju sve kriterije propisane od struke, šanse su puno manje.

 

Tu ukazujem na određeni problem, a kao devijacije kroz profesionalnu deformaciju imam potrebu detektirati analizirati i otkloniti problem;

 

Super da si spomenuo kabele. Za to sam ponudio i riješenje.

Masafe kabeli, su dostupni i mogu se dobaviti za par dolara. Cijelu proceduru kao i rastavljanje punjača sam obradio kroz video na svom 

. Svakako bolje riješenje nego kupnja iz priloženog primjera.

Takav kabel bi se mogao ugraditi i na recimo punjač od HP-a, koji su često istog proizvođača (Delta). A s obzirom na ponudu, cijena takvih polovnih punjača je niska što čini odlično alt. riješenje.

  

 

 Ni najmanje ne sumnjam u tvoju metodologiju i rezultate. S obzirom na to da je test iz 2015 a nećakinjin laptop iz 2016 (model 2015) moguće je da se radi o istom originalnom i istom zamjenskom punjaču.

Kao što si i napisao, problem s prenaponom se događa i s originalnim punjačima a sigurno su po tom pitanju bolji od zamjenskih pri čijem je konstruiranju prvi motiv cijena. Međutim punjač nisu samo njegove elektroničke komponente i stabilnost struje nego je to kompletan proizvod.

Kažeš Magsafe kabeli su dostupni a napravio si i tutorial kako se mijenjaju. Te kabele imaš kupiti gdje hoćeš a internet je pun tutoriala kako se mijenjaju. ZAŠTO? Zato što problem koji je nećakinja imala nije iznimka nego pravilo. Jesi li ikad za ijedan punjač od bilo čega vidio toliku ponudu originalnih i zamjenskih kabela? Kroz ruke mi je kao korisniku prošlo stotine a tebi kao serviseru vjerojatno tisuće laptopa. Jel ikad i jedna serija imala toliko problematične punjače? I onda te Apple prisiljava opet kupiti taj isti šrot punjač za - 800kn?! Sad su od njih odustali (vjerojatno zbog broja reklamacija i uštede u proizvodnji samih laptopa) i prešli na USB-C koji im je izgleda bolji za laptop ali za mobitel nije?? Po meni su trebali napraviti kvalitetniji Magsafe i ostati na njemu jer je to rješenje odlično.

 

A ovaj problem s kabelima nije samo vezan uz Magsafe. Kabeli od iPhoneovih punjača također nisu rađeni kvalitetno i svi se počnu raspadati.

 

 

 

 

6 godina
offline
Apple nam je luksuzan jer smo siromašni

Autor je poprilicno biased, protiv Apple-a, pa nije bas bilo smisleno da bas on napise recenziju iPhone-a SE.
Po tekstu bi se dalo zakljuciti nema niti osnovna znanja o iOS-u i Apple hardware-u. Npr kada pise " sa slabašnom baterijom" ocito ne razumije da iOS uredjajima treba puno manje RAM-a za rad, te stoga i baterija moze biti manja.
Ovo vidim kao propust urednika u odabiru autora za clanak.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.6.2020 20:33 (mihaelamj).
 
0 5 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Apple nam je luksuzan jer smo siromašni
mihaelamj kaže...

Autor je poprilicno biased, protiv Apple-a, pa nije bas bilo smisleno da bas on napise recenziju iPhone-a SE.
Po tekstu bi se dalo zakljuciti nema niti osnovna znanja o iOS-u i Apple hardware-u. Npr kada pise " sa slabašnom baterijom" ocito ne razumije da iOS uredjajima treba puno manje RAM-a za rad, te stoga i baterija moze biti manja.
Ovo vidim kao propust urednika u odabiru autora za clanak.

iOS je dizajniran tako da uvjeri mobitel da baterija ima više mAh, tako da SE2020 radi bar 3 dana uz prosjećno korištenje 

5 godina
offline
Re: Apple nam je luksuzan jer smo siromašni
mihaelamj kaže...

Autor je poprilicno biased, protiv Apple-a, pa nije bas bilo smisleno da bas on napise recenziju iPhone-a SE.
Po tekstu bi se dalo zakljuciti nema niti osnovna znanja o iOS-u i Apple hardware-u. Npr kada pise " sa slabašnom baterijom" ocito ne razumije da iOS uredjajima treba puno manje RAM-a za rad, te stoga i baterija moze biti manja.
Ovo vidim kao propust urednika u odabiru autora za clanak.

 To je slabasna baterija po kapacitetu. To sto uredjaj malo trosi ne znaci da je baterija "jaka". Srecom pa ti nisi biased ocigledno....

6 godina
offline
Re: Apple nam je luksuzan jer smo siromašni

Prodjev "slabasna" je kritika, u ovom slucaju bez temelja, dakle neupucenost.
I kako mozes biti biased oko cinjenica? To se zove laganje.

5 godina
offline
Re: Apple nam je luksuzan jer smo siromašni
Po kojem kriteriju to nije slabasna baterija? U poredjenju sa cim? Kapacitet baterije je numericka vrijednost. U 2020 na trzistu ubjedljivo najmanji kapacitet.
13 godina
offline
Re: Apple nam je luksuzan jer smo siromašni
Posmatrač kaže...
Po kojem kriteriju to nije slabasna baterija? U poredjenju sa cim? Kapacitet baterije je numericka vrijednost. U 2020 na trzistu ubjedljivo najmanji kapacitet.

Apropos numeričkih vrijednosti, znate li kolega koliko cilindara ima bolid F1 ili Prototype ?! 
To što imaju "mali broj" cilindara ne stavlja ih u podređen položaj u srazu sa V12 ili rednim 12 cilindara motorima! 
Ostalo je samo zdrava logika, manje je više! 

ATJ Lučko
6 godina
protjeran
offline
Re: Apple nam je luksuzan jer smo siromašni
ATJLučko kaže...
Posmatrač kaže...
Po kojem kriteriju to nije slabasna baterija? U poredjenju sa cim? Kapacitet baterije je numericka vrijednost. U 2020 na trzistu ubjedljivo najmanji kapacitet.

Apropos numeričkih vrijednosti, znate li kolega koliko cilindara ima bolid F1 ili Prototype ?! 
To što imaju "mali broj" cilindara ne stavlja ih u podređen položaj u srazu sa V12 ili rednim 12 cilindara motorima! 
Ostalo je samo zdrava logika, manje je više! 

 znači jačina baterije nije bitna, SE2020 radi samo na 1821 mAh, a da su stavili 4000 mAh nebi ništa pomoglo za dužem korištenju uređaja? 

13 godina
offline
Re: Apple nam je luksuzan jer smo siromašni
neampojma kaže...
ATJLučko kaže...
Posmatrač kaže...
Po kojem kriteriju to nije slabasna baterija? U poredjenju sa cim? Kapacitet baterije je numericka vrijednost. U 2020 na trzistu ubjedljivo najmanji kapacitet.

Apropos numeričkih vrijednosti, znate li kolega koliko cilindara ima bolid F1 ili Prototype ?! 
To što imaju "mali broj" cilindara ne stavlja ih u podređen položaj u srazu sa V12 ili rednim 12 cilindara motorima! 
Ostalo je samo zdrava logika, manje je više! 

 znači jačina baterije nije bitna, SE2020 radi samo na 1821 mAh, a da su stavili 4000 mAh nebi ništa pomoglo za dužem korištenju uređaja? 

U ovom slučaju, možda i nebitno kolega! 

Vas pak onda pitam, koliki su promjeri cilindara u motorima, tako ja gledam i na mAh/dan(e) korištenja mobitela/baterije! 

A možemo staviti u jednadžbu mAh/iOS, gdje je iOS-u potrebito manje "juhe" kroz ciklus trajanja bakterije, brzine scrolanja, ...!!!! 

ATJ Lučko
6 godina
protjeran
offline
Re: Apple nam je luksuzan jer smo siromašni
ATJLučko kaže...
neampojma kaže...
ATJLučko kaže...
Posmatrač kaže...
Po kojem kriteriju to nije slabasna baterija? U poredjenju sa cim? Kapacitet baterije je numericka vrijednost. U 2020 na trzistu ubjedljivo najmanji kapacitet.

Apropos numeričkih vrijednosti, znate li kolega koliko cilindara ima bolid F1 ili Prototype ?! 
To što imaju "mali broj" cilindara ne stavlja ih u podređen položaj u srazu sa V12 ili rednim 12 cilindara motorima! 
Ostalo je samo zdrava logika, manje je više! 

 znači jačina baterije nije bitna, SE2020 radi samo na 1821 mAh, a da su stavili 4000 mAh nebi ništa pomoglo za dužem korištenju uređaja? 

U ovom slučaju, možda i nebitno kolega! 

Vas pak onda pitam, koliki su promjeri cilindara u motorima, tako ja gledam i na mAh/dan(e) korištenja mobitela/baterije! 

A možemo staviti u jednadžbu mAh/iOS, gdje je iOS-u potrebito manje "juhe" kroz ciklus trajanja bakterije, brzine scrolanja, ...!!!! 

 mAh/iOS

znači 4000/iOS nije veće od 1821/iOS? 

5 godina
offline
Re: Apple nam je luksuzan jer smo siromašni
neampojma kaže...
ATJLučko kaže...
neampojma kaže...
ATJLučko kaže...
Posmatrač kaže...
Po kojem kriteriju to nije slabasna baterija? U poredjenju sa cim? Kapacitet baterije je numericka vrijednost. U 2020 na trzistu ubjedljivo najmanji kapacitet.

Apropos numeričkih vrijednosti, znate li kolega koliko cilindara ima bolid F1 ili Prototype ?! 
To što imaju "mali broj" cilindara ne stavlja ih u podređen položaj u srazu sa V12 ili rednim 12 cilindara motorima! 
Ostalo je samo zdrava logika, manje je više! 

 znači jačina baterije nije bitna, SE2020 radi samo na 1821 mAh, a da su stavili 4000 mAh nebi ništa pomoglo za dužem korištenju uređaja? 

U ovom slučaju, možda i nebitno kolega! 

Vas pak onda pitam, koliki su promjeri cilindara u motorima, tako ja gledam i na mAh/dan(e) korištenja mobitela/baterije! 

A možemo staviti u jednadžbu mAh/iOS, gdje je iOS-u potrebito manje "juhe" kroz ciklus trajanja bakterije, brzine scrolanja, ...!!!! 

 mAh/iOS

znači 4000/iOS nije veće od 1821/iOS? 

 Znajuci apple vjerovatno i nije ;)

12 godina
offline
Re: Apple nam je luksuzan jer smo siromašni
ATJLučko kaže...
Posmatrač kaže...
Po kojem kriteriju to nije slabasna baterija? U poredjenju sa cim? Kapacitet baterije je numericka vrijednost. U 2020 na trzistu ubjedljivo najmanji kapacitet.

Apropos numeričkih vrijednosti, znate li kolega koliko cilindara ima bolid F1 ili Prototype ?! 
To što imaju "mali broj" cilindara ne stavlja ih u podređen položaj u srazu sa V12 ili rednim 12 cilindara motorima! 
Ostalo je samo zdrava logika, manje je više! 

 Apropos iPhonea SE baterija mu po gsmareni ima 59 sati endurance rating pa ti pričaj o formulama, svemirskim brodovima ili čemu hoćeš. Takav rating je tragikomičan.

I za onoga poviše što mu je manje RAM-a prednost jer mob troši manje struje -je, evo i ja sam iz računala izvadio keks RAM-a i od tada su mi se računi prepolovili :)

Stvarno svašta čovjek može tu pročitati.

5 godina
protjeran
offline
Apple nam je luksuzan jer smo siromašni

Očekujemo sljedeći IPHONE SE sa 512 MB rama, jer to je APPLE-ovih 512 MB rama koje vrijede više od drugih.... fascinantno je čitati APPLE-ove sekte po forumima kako ih brane svom svojom snagom, pravdaju sve njihove poteze ma kakvi god oni bili. Možemo mi kenjat po APPLE-u koliko hoćemo no oni su toliko duboko ušli u psihu svojih fanova da to prelazi sve granice normalnosti i približava se Science fiction razini.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.6.2020 17:57 (Riot).
 
5 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Apple nam je luksuzan jer smo siromašni
Sve pet na postu, al to nije punjač, već AC grom DC adapter.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice