Apple ne bi platio, a Irska ne bi primila –13 mili

poruka: 67
|
čitano: 25.153
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple ne bi platio, a Irska ne bi primila –13 mili".
14 godina
offline
Re: Apple ne bi platio, a Irska ne bi primila –13
markoBT kaže...

Ne da mi vrag mira pa nastavljam trabunjat.

 

Hipotetski:

 

Premjer ste ove napačene zemlje i dođe vam Tim Cook i kaže da bi u Hrvatskoj napravio tvornicu, zaposli li bi nekih 5 tisuća ljudi, imali bi promet oko 5 milijardi eura godišnje, ali ne bi plaćali ovako velik porez, pa ako se to može kako sredit, a ni Apple vam ne bi ostao dužan.

 

Što bi vi napravili:

 

 

 

 

 

 Pa Hrvatska već ima zakon o investicijama koji bi ovakvu tvrtku oslobodio poreza na dobit prvih 10 godina, a mislim da je u Irskom slučaju baš riječ o porezu na dobit.


Vidi tablicu pod potpore:
https://www.mingo.hr/page/kategorija/vodic-kroz-zakon-o-poticanju-investicija

16 godina
odjavljen
offline
Re: Apple ne bi platio, a Irska ne bi primila –13
BlackDog22 kaže...
Friday kaže...
markoBT kaže...
Friday kaže...

I sami irci su vrlo skepticni sto se tice tog novca i misle kako ce oni najmanje od toga vidjeti. A da bi se imalo gdje uloziti - itekako bi se imalo. Beskucnici umiru po ulicama sad otkako je zahladilo, infrastruktura je dosta losa izvan Dublina, smjestaj je uzasno skup i tesko ga je naci. I svim ircima bez iznimke bi se trebale oduzeti vozacke dozvole i natjerati ih da idu na sate voznje...

Znači ti zamjenija govno s onim što je pas posra? 

 

Meni samo smeta sto su tako ocajni vozaci. Zivim daleko od losih stvari...

 To što beskućnici umiru po ulicama te ne dira previše, glavni problem su oni što ne daju žmigavac kad skreću.

 

BlackDog22 kaže...
Friday kaže...

 

WTF ti trabunjas? Trebam sa troje djece otici zivjeti pod nadvoznjak da bih pokazao da mi je stalo?

Čovjek ti hoće reći da se Irska predstavlja ko zemlja meda i mlijeka, obećana zemlja u odnosu na RH, ali kod nas beskućnici ne umiru po ulicama. S otprilike istim brojem stanovnika Irska ima 5-6 puta više beskućnika nego mi. 

 

I ako uzmeš u obzir to, a s druge strane ironiju većih plaća i velike količine posla ispada da je Irska zemlja velikih socijalnih i ekonomskih razlika. A bolje na kraju ispadne samo onima kojima je najveći problem žmigavac.

 

Tema članka je samo nadovezak na ovo. 

 

Ne znam uopce koji je tvoj problem pa ovako izvrces moje rijeci. Ne ulazeci u konkretne cifre, vjerojatno bi te iznenadila kolicina novca koju sam drugima poslao otkako sam u irskoj. Pomagao sam i prije dok sam bio u hrvatskoj, naravno. Moja supruga je u nekoliko navrata pred blagdane organizirala velike akcije prikupljanja potrepstina za ljude koji su u losoj financijskoj situaciji (prikupilo bi se toliko da bih 2 dana razvozio pakete).

Nekolicini potrebitih iz svog rodnog sela svako malo posaljem nesto novca. Ovdje vec poprilicno vremena podupirem 2 charity-ja na mjesecnoj bazi (imam trajni nalog i pocetkom mjeseca se lova prebaci njima automatski). U nekoliko navrata sam nudio smjestaj HR obiteljima koje su se nenadano nasle bez krova nad glavom ovdje u irskoj.

Tvoje inzistiranje na glupostima je vrlo jadno i vrijedno zaljenja.

A tvoje informacije radi - ogroman broj tih beskucnika su ovisnici o heroinu kojima nije jednostavno pomoci. Ubacis mu 2 eura u casu i time si ga samo priblizio novom "sutu".  Uglavnom, baljezgas gluposti.

Freak Show Inc.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Apple ne bi platio, a Irska ne bi primila –13
markoBT kaže...

Hipotetski:

 

Premjer ste ove napačene zemlje i dođe vam Tim Cook i kaže da bi u Hrvatskoj napravio tvornicu, zaposli li bi nekih 5 tisuća ljudi, imali bi promet oko 5 milijardi eura godišnje, ali ne bi plaćali ovako velik porez, pa ako se to može kako sredit, a ni Apple vam ne bi ostao dužan.

Ako procijenim da se veliki porezi uzrok problema, smanjio bih ih i time privukao investitore koji ne traže posebno češkanje jajaca.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: Apple ne bi platio, a Irska ne bi primila –13

- ikea.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple ne bi platio, a Irska ne bi primila –13
Zgražamo se nad Sanaderom, MOLom, Agrokorom, a s druge strane je nekima normalno da se države dogovaraju s velikim kompanijama ispod stola. Osnova svega je pravna sigurnost, a to znači ista pravila za sve. Ako ti pravila tjeraju investitore, onda ih mijenjaj, ali za sve. I mali poduzetnici bi više zapošljavali s manjim porezima, kad to zbrojiš opet bi vjerojatno došao do 5000 radnih mjesta. Samo je teško skupiti kuverte od puno malih poduzetnika.

Osnova za korupciju su prestrogi zakoni (kazneni, porezni), kad ih imaš lako je nagovoriti onoga s novcem da ćeš ih za njega zaobići.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
8 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Apple ne bi platio, a Irska ne bi primila –13
Visak kaže...
Zgražamo se nad Sanaderom, MOLom, Agrokorom, a s druge strane je nekima normalno da se države dogovaraju s velikim kompanijama ispod stola. Osnova svega je pravna sigurnost, a to znači ista pravila za sve. Ako ti pravila tjeraju investitore, onda ih mijenjaj, ali za sve. I mali poduzetnici bi više zapošljavali s manjim porezima, kad to zbrojiš opet bi vjerojatno došao do 5000 radnih mjesta. Samo je teško skupiti kuverte od puno malih poduzetnika.

Osnova za korupciju su prestrogi zakoni (kazneni, porezni), kad ih imaš lako je nagovoriti onoga s novcem da ćeš ih za njega zaobići.

Stoji, ali svi ti mali obrtnici neće obrnit 5 milijardi eura. Osim toga mali obrtnici uglavnom rade za velike (prošetaj po kući pa vidi što si ti sve kupio od malih obrtnika). A ako nemaš njih za koga će ti radit svi ti mali obrtnici.

 

 

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple ne bi platio, a Irska ne bi primila –13
BlackDog22 kaže...
Friday kaže...

 

WTF ti trabunjas? Trebam sa troje djece otici zivjeti pod nadvoznjak da bih pokazao da mi je stalo?

Čovjek ti hoće reći da se Irska predstavlja ko zemlja meda i mlijeka, obećana zemlja u odnosu na RH, ali kod nas beskućnici ne umiru po ulicama. S otprilike istim brojem stanovnika Irska ima 5-6 puta više beskućnika nego mi. 

 

I ako uzmeš u obzir to, a s druge strane ironiju većih plaća i velike količine posla ispada da je Irska zemlja velikih socijalnih i ekonomskih razlika. A bolje na kraju ispadne samo onima kojima je najveći problem žmigavac.

 

Tema članka je samo nadovezak na ovo. 

 Za neradnike niti jedna zemlja nije dovoljno dobra. U Irskoj par koji ima minimalac od cca 1500€, zivi jako lijepo i moze dobro ustediti. Pojedinac s minimalcem se nece puno usreciti. S druge strane dosta nasih ljudi koji zapocinju s losije placenim poslovima, ali se konstatno trude, cesto bude promoviran i poveca mu se placa. Rad se cijeni i placa, a međuljudski odnosi su na razini koja u Hrvatskoj ne postoji. Tako je barem u IT-Finance tvrtkama u Dublinu, ali je i opcenito medjuljudsko ponasanje na puno vecoj razini.

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice