Apple ne smije prodavati iPhone 7 i 8 u Njemačkoj,

poruka: 13
|
čitano: 4.312
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple ne smije prodavati iPhone 7 i 8 u Njemačkoj,".
14 godina
offline
Apple ne smije prodavati iPhone 7 i 8 u Njemačkoj,

I onako nitko ne kupuje prošli model iPhone-a

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Apple ne smije prodavati iPhone 7 i 8 u Njemač
Da prošlogodišnji... pretpretprošligodišnji.

Što bi se reklo - Pirova pobjeda.
Ja rekoh
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Apple ne smije prodavati iPhone 7 i 8 u Njemačkoj,

mogu preko der Schnüfflera 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple ne smije prodavati iPhone 7 i 8 u Njemač
Vkm996 kaže...

I onako nitko ne kupuje prošli model iPhone-a

 Apsolutno si u krivu. iPhone 8 je vrlo tražen uređaj.

12 godina
offline
Re: Apple ne smije prodavati iPhone 7 i 8 u Njemač
Feudalac kaže...
Da prošlogodišnji... pretpretprošligodišnji.

Što bi se reklo - Pirova pobjeda.

 Uključi logiku. Zašto je Qualcomm platio 1.34 milijardu eura?

Zabrana prodaje je samo prvi korak.

14 godina
offline
Re: Apple ne smije prodavati iPhone 7 i 8 u Njemač
BlueMax kaže...
Vkm996 kaže...

I onako nitko ne kupuje prošli model iPhone-a

 Apsolutno si u krivu. iPhone 8 je vrlo tražen uređaj.

 Mislio sam na njemačku i njihov standard. Ali zanimljiv podatak svakako

12 godina
offline
Re: Apple ne smije prodavati iPhone 7 i 8 u Njemač
Vkm996 kaže...
BlueMax kaže...
Vkm996 kaže...

I onako nitko ne kupuje prošli model iPhone-a

 Apsolutno si u krivu. iPhone 8 je vrlo tražen uređaj.

 Mislio sam na njemačku i njihov standard. Ali zanimljiv podatak svakako

 Pa upravo sam se vratio iz Njemačke. Tamo su ljudi malo pametniji nego kod nas pa kupuju Galaxy S8 (čak i S7), iPhone 8...

To bi mogao biti i jedan od osnovnih razloga slabijih financijskih rezultata Samsunga i Applea. Kad realno pogledaš, što to bitno korisniku daju s9 ili iPX-XS-XR u odnosu na starije modele a koštaju i do 100% više?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Apple ne smije prodavati iPhone 7 i 8 u Njemač
Ja zivim u Sollnu pored Munchen pa mogu reci da ljudi kupuju starije telefone isto kao I kod nas a flagshipe jos I vise, sa cashom u rukama. Mediamarkt u Sollnu ostao bez flagship telefona svaki Dan u tjednu prije bozica.

Tako da....
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.1.2019 16:26 (saintmarcus9).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Apple ne smije prodavati iPhone 7 i 8 u Njemač
BlueMax kaže...
Feudalac kaže...
Da prošlogodišnji... pretpretprošligodišnji.

Što bi se reklo - Pirova pobjeda.

 Uključi logiku. Zašto je Qualcomm platio 1.34 milijardu eura?

Zabrana prodaje je samo prvi korak.

 Zato što su se zainatili te se žele osvetiti po svaku cijenu. A to nema veze s poslovnom logikom. Oni su kao školski nasilnik, kada dođe na prvi posao i shvati da ima puno jačih od njega pa sve krene naopako. Na svom terenu su imali najbolje modeme (i još uvijek imaju, ali razlike su sve manje), ali su odlučili zaratiti sa svojim kupcima. Pobjedica tu i tamo ne vodi nikuda, tužbom neće natjerati Apple ili Samsung da ubuduće kupuju njihove modeme. U biti, dugoročno su dali razlog i potrebu potonjima da razviju svoja rješenja  i ne ovise o retardiranom nasilniku. Da, to je Pirova pobjeda, a za 10-tak godina će se spominjati u rubrici Bila jednom velika tvrtka... Huavei koji je postao broj dva ne koristi njihove čipove, Samsung samo za neka tržišta, Apple više uopće ne. Samo te tri firme čine 50% tržišta i to onog najvrijednijeg dijela. Prihodi su im padu zadnjih 5 godina, sa 8 milijardi neto profita 2014. pali su na 4 milijarde gubitka 2018. Izvlače ih patenti, ali oni ne traju vječno a pogotovo ne način uzmi ili ostavi kako oni rade. Pazi, oni ratuju s Kinom, Korejom, Japanom, SAD-om, kojom sve ne državom i još sa svojim kupcima. SULUD poslovni plan.

Ja rekoh
12 godina
offline
Re: Apple ne smije prodavati iPhone 7 i 8 u Njemač
Feudalac kaže...
BlueMax kaže...
Feudalac kaže...
Da prošlogodišnji... pretpretprošligodišnji.

Što bi se reklo - Pirova pobjeda.

 Uključi logiku. Zašto je Qualcomm platio 1.34 milijardu eura?

Zabrana prodaje je samo prvi korak.

 Zato što su se zainatili te se žele osvetiti po svaku cijenu. A to nema veze s poslovnom logikom. Oni su kao školski nasilnik, kada dođe na prvi posao i shvati da ima puno jačih od njega pa sve krene naopako. Na svom terenu su imali najbolje modeme (i još uvijek imaju, ali razlike su sve manje), ali su odlučili zaratiti sa svojim kupcima. Pobjedica tu i tamo ne vodi nikuda, tužbom neće natjerati Apple ili Samsung da ubuduće kupuju njihove modeme. U biti, dugoročno su dali razlog i potrebu potonjima da razviju svoja rješenja  i ne ovise o retardiranom nasilniku. Da, to je Pirova pobjeda, a za 10-tak godina će se spominjati u rubrici Bila jednom velika tvrtka... Huavei koji je postao broj dva ne koristi njihove čipove, Samsung samo za neka tržišta, Apple više uopće ne. Samo te tri firme čine 50% tržišta i to onog najvrijednijeg dijela. Prihodi su im padu zadnjih 5 godina, sa 8 milijardi neto profita 2014. pali su na 4 milijarde gubitka 2018. Izvlače ih patenti, ali oni ne traju vječno a pogotovo ne način uzmi ili ostavi kako oni rade. Pazi, oni ratuju s Kinom, Korejom, Japanom, SAD-om, kojom sve ne državom i još sa svojim kupcima. SULUD poslovni plan.

 Napisao sam ti da uključiš logiku a ne da je potpuno isključiš.

 

8 godina
offline
Re: Apple ne smije prodavati iPhone 7 i 8 u Njemač
BlueMax:

Otkad ti podržavaš patent trolove?
Ja rekoh
12 godina
offline
Re: Apple ne smije prodavati iPhone 7 i 8 u Njemač
Feudalac kaže...
BlueMax:

Otkad ti podržavaš patent trolove?

 Qualcomm je patent trol? I takva tvrdnja dolazi od čovjeka koji je svim silama branio Appleovo tužakanje svih živih po tragikomičnim osnovama?

8 godina
offline
Re: Apple ne smije prodavati iPhone 7 i 8 u Njemač
BlueMax:

Čini se da te spominjanje riječi Apple dovede u nekakvu vrstu zatvorene petlje, mentalne blokade. Očit dokaz da mržnja zasljepljuje...

Malo se informiraj o poslovnoj praksi qualcomma pa ćeš vidjeti da je apple tu u istoj situaciji kao i svi drugi.
Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.1.2019 15:43 (Feudalac).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice