Apple patentirao automobilska stakla s opcijom zat

poruka: 13
|
čitano: 3.641
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple patentirao automobilska stakla s opcijom zat".
16 godina
neaktivan
offline
Apple patentirao automobilska stakla s opcijom zat

ti uredi koji zaprimaju patent sranja su izgleda bajadersko uhljebničko leglo.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
10 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Apple patentirao automobilska stakla s opcijom zat

Pa ne bi baš rekla da je to neki novi patent. Zaiss ima takva stakla za naočale već odavno. Moj muž ih je radio po naudžbi, naočale, sa tim staklima početkom 2000. i platio ih je onda 3000 kn. Samo što ih naravno ne može eletronički kontrolirati. Ali općenito patent zatamnjenja stakla nije nov.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.4.2020 21:03 (lady of leisure).
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Apple patentirao automobilska stakla s opcijom zat

U biti su ta njegova upravljivo zatamnjujuća stakla jedan veliki lcd, dakle tu nema ništa novoga i ne znam koji idiot mu je izdao patent za nešto što zapravo već postoji.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
7 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Apple patentirao automobilska stakla s opcijom
lady of leisure kaže...

Pa ne bi baš rekla da je to neki novi patent. Zaiss ima takva stakla za naočale već odavno. Moj muž ih je radio po naudžbi, naočale, sa tim staklima početkom 2000. i platio ih je onda 3000 kn. Samo što ih naravno ne može eletronički kontrolirati. Ali općenito patent zatamnjenja stakla nije nov.

 Cak postoje i prozori koji imjau takvu opciju... cak i do full zatamljivanja (sto mozda za auto i nije najbolja opcija) -- osim eventualno ako si neki rampage terorist pa da te sniper ne vidi :)))

NULL!=NULL
6 godina
offline
Apple patentirao automobilska stakla s opcijom zat

Apple patentirao okrugle auto-gume...el podizanje-spuštanje stakala.

Apple patentirao piramide u Egiptu

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
12 0 hvala 2
16 godina
offline
Apple patentirao automobilska stakla s opcijom zat

Patentirao nešto što se koristi, npr. u Boeingu 777 umjesto one zavjesice.

 
5 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Apple patentirao automobilska stakla s opcijom
učo kaže...

U biti su ta njegova upravljivo zatamnjujuća stakla jedan veliki lcd, dakle tu nema ništa novoga i ne znam koji idiot mu je izdao patent za nešto što zapravo već postoji.

 

Da, mislim da je već negdje bila vjest o tome da se radi na staklima koji su zapravo LCD, samo bez pozadinskog osvjetljenja.

I ako se dobro sjećam, napon regulira koliko će se zatamniti staklo.

14 godina
offline
Apple patentirao automobilska stakla s opcijom zat

Posjedujem Mercedesa iz '97. koji ima samozatamljivajuće retrovizore. Fotosenzor, nekakva elektronika i samo ogledalo koje se sastoji od dva stakla i "nešto strujno" između. Kad ti netko iza udari duga svjetla, retrovizori se sami zatamne na mjestu njegovog svjetla - i to radi savršeno - i to prije 23 godine. Čemu patent tek sada? Čemu patent kad vjerovatno nemaju ni funkcionalni prototip a drugi proizvođaći već desetljećima proizvode takva stakla?

Moj PC  
4 0 hvala 3
13 godina
offline
Re: Apple patentirao automobilska stakla s opcijom
LG je odavno pokazao prave klasicne (spremne za montažu) prozore koji kao display pokazuju razne informacije (vijesti, vrijeme...).

Ova patent glupost me podsjeca na Mickey Mousea...
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.4.2020 8:39 (Mad Ant).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Apple patentirao automobilska stakla s opcijom zat

Prozirni ekrani već postoje, i već se koriste u komercijalne svrhe i ima ih za nabaviti (doduše paprene cijene). Čak u Rijeci u Tower centru ima jedna trgovina koja ga koristi za showcase 

Čini mi se da to ima dosta potencijala za te pametne prozore i slične površine di bi se prikazivao sadržaj na staklu.

 

Stoja
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Apple patentirao automobilska stakla s opcijom zat

Apple patentirao "zaobljene" rubove. Eureka

Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Apple patentirao automobilska stakla s opcijom zat

Kako nas Bug redovito obavještava što je Apple patentirao, a ne obavještava što je Mercedes-Benz, Toyota, Nestle, Exxon, T-Mobile, Electrolux, ...  patentirao, nije u redu samo Apple optuživat za patentne gluposti. 

42
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.4.2020 12:27 (markoBT).
 
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Apple patentirao automobilska stakla s opcijom
Pa ja sam odavno vidio auto koji ima takav krovni prozor, cak mozes namjestiti koliko sunca da prođe, ili potpuno zatamniti. Neznam kako je ovo patent.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice