Apple Pay službeno dostupan i u Hrvatskoj

poruka: 70
|
čitano: 19.804
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple Pay službeno dostupan i u Hrvatskoj".
12 godina
neaktivan
offline
Apple Pay službeno dostupan i u Hrvatskoj

Evo ako neko treba invite za revolut, pa dobije free shipping za karticu 

https://revolut.com/r/marko8zly

Music for life!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.6.2019 10:17 (malij).
 
1 0 hvala 3
13 godina
offline
Apple Pay službeno dostupan i u Hrvatskoj

Ček, jel moguće staviti bilo koju MasterCard karticu (npr. onu koju sam dobio u ZaBa-i ili mora biti mutavi revolut MC (koji Bug gura na svakom čošku...)?

 

Jer žena na Androidu ima Google Pay I moguće je staviti samo VISA-u od PBZ-a...

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Apple Pay službeno dostupan i u Hrvatskoj

suptilne li provokacije: prvi kvadrat gore lijevo je bijeli. to neka kuščevićeva umjetnina iz dubina nekretnina? 

 

usput: bus (dva posta ispod) vam je lijepo sve pojasnio, sažeto i nedvosmisleno: način plaćanja je nebitan ako nemaš love. dodat ću primjer: japanci (kao, jel te, zaostala nacija trećeg svijeta) plaćaju gotovo isključivo gotovinom

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.6.2019 13:09 (Ajar).
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Apple Pay službeno dostupan i u Hrvatskoj

Koja je prednost toga u odnosu da samo prislonim običnu karticu? Inače sam u PBZ i imam Google Pay ali jedino za što sam ga koristio je Play Store, ne vidim nikakvu prednost u odnosu na karticu, novčanik ionako moram uvijek imati sa sobom zbog dokumenata.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Apple Pay službeno dostupan i u Hrvatskoj

Ako imaš $$$ svejedno ti je sa čim ćeš plačati :))))

 
11 1 hvala 1
13 godina
offline
Apple Pay službeno dostupan i u Hrvatskoj

opet bug forsira ovaj scam 

monetary revolution
Moj PC  
1 8 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple Pay službeno dostupan i u Hrvatskoj
the chosen one07 kaže...

Ček, jel moguće staviti bilo koju MasterCard karticu (npr. onu koju sam dobio u ZaBa-i ili mora biti mutavi revolut MC (koji Bug gura na svakom čošku...)?

 

Jer žena na Androidu ima Google Pay I moguće je staviti samo VISA-u od PBZ-a...

 Zašto "mutav" Revolut MC? 

Ustvari je Revolut prilično dobar, naročito otkad se može doplatit Maestro karticama direktno s računa, bez provizije i podržava HRK račun. 

Zašto Revolut, a ne domaće mBankarstvo? 

Jer se aplikacije u domaćem bankarstvu razvijaju otprilike kao i HD televizija u 'rvata. 

 

Da, svako mBankarstvo bi moglo biti poput Revoluta, ali ne znam hoće li ikad biti. 

Evo nekoliko razloga zašto mi je Revolut dobar:

  •  - trenutni prikaz svih troškova (možeš sanjat u RBA gdje kartične rezervacije stoje danima i nemaš pojma gdje je što otišlo)
  •  - analitika (da postoji brdo aplikacija za to, ali ovdje je "sve u jedanom" i radi prilično dobro - automatski prepoznaje sve transakcije prema dućanu)
  •  - jednostavno i trenutno prebacivanje novca drugim Revolut korisnicima
  •  - automatska štednja - mogu se kreirat riznice, sve transakcije se zaokruže prema gore i razlika (umnožena za željeni faktor) ide u riznicu - jako zgodno
  •  - podjela troškova između Revolut korisnika (da, ima KEKS Pay, ali opet - sve u jednoj aplikaciji)
  •  - mogućnost da ti bilo tko preko linka plati na Revolut (privatnim korisnicima baš i nije jednostavno primat uplate preko Mastercarda)
  •  - virtualne kartice - možeš imati više virtualnih kartica čime smanjuješ mogućnost krađe na internetu
  •  - trenutno blokiranje / odblokiranje kartice, podešavanje sigurnosnih parametara po kartici (recimo možeš uključit/isključit swipe, online korištenje, bankomate, contactless)
  •  - geolokacijska zaštita po kartici - ako fizička kartica nije na istoj lokaciji kao i mobitel, transakcija se odbija
  •  - najpovoljniji tečaj (nedavni primjer 1 HRK = 0,1285 EUR i 0,1337 u Revolut)
  •  - dizanje keša u inozemstvu bez provizije do određenog iznosa, dalje 2% čini mi se (tko god je probao na skijanju dizat keš, zna koliko se provizija i tečajnih razlika može nakupit)
  •  - Apple Pay - da, tehno gimmick - pitat "pa što će ti to" je nešto kao pitat "pa što će ti mobitel - skroz smo dobro živjeli bez njega prije 20 godina" - ali za ljubitelje tehnologija ima nešto "magično" dok u dućanu prisloniš sat na uređaj i platiš - a čak se i blagajnice oduševe - što je sad to. 
  • Što se same "koristi" Apple Paya tiče - možda jedino sigurnost jer ne trebaš više nikome dati fizičku karticu u ruke, niti se broj kartice igdje šalje, a dobro znamo kakvih je sve trikova bilo da se ukradu brojevi kartice i kontrolni brojevi - i da - to je danas manje izraženo jer su sve veće transakcije zaštićene tokenima pa je time mogućnost krađe manja. 
  • Ali kažem - bez svega toga smo uspješno preživjeli od pračovjeka do danas, pa očito nije od životne važnosti, ali je fora, pruža dodatnu komociju i high-tech faktor :-) 

 

Idem sad probat jel mogu stavit bilo koji Master ili samo Revolut ... 

13 godina
offline
Re: Apple Pay službeno dostupan i u Hrvatskoj

Jako velika masa ljudi u HR jedva da korisit par stavki sa navedenog popisa pa mi se činin bzvze bazivat takvu vrstu usluge revolucionarnom.. Dosta toga gore napisanog postoji u novoj PBZ aplikaciji.

Na drugom mob-u koristim Google Pay tu i tamo (jer je gejfon non-stop samnom) i sviđa mi se mobilno plaćanje jer, da dam bzvze primjer, dok čekam u redu u Dubravici tipkam po mob., naručim, prislonim i aj bok. (ubrza se proces naplate maksimalno).

 

OT: da li mi kod plaćanja Apple Watch-em (sa ugrađenim eSIM) potreban i mob biti u blizini ili npr negdje uletim u dućan bez ičega, samo sa saatom - prislonim i ciao?

 

15 godina
offline
Re: Apple Pay službeno dostupan i u Hrvatskoj

Za plaćanje ApplePay-em putem Apple Watch-a ti ne treba ni iPhone niti eSIM.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Apple Pay službeno dostupan i u Hrvatskoj
mblataric kaže...

 Zašto "mutav" Revolut MC? 

Ustvari je Revolut prilično dobar, naročito otkad se može doplatit Maestro karticama direktno s računa, bez provizije i podržava HRK račun. 

Zašto Revolut, a ne domaće mBankarstvo? 

Jer se aplikacije u domaćem bankarstvu razvijaju otprilike kao i HD televizija u 'rvata. 

...

 Evo, od sveg tog silnog popisa gdje si pisao kako te stvari koje nema u Hrvatskoj, osim dvije-tri stavke ja imam gotovo sve to na PBZ mobilnoj aplikaciji. 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
6 godina
neaktivan
offline
Apple Pay službeno dostupan i u Hrvatskoj

Da li netko s Revolutom placa rezije u Hrvatskoj? Gdje upisete "poziv na broj" i da li HR banke zaracunaju neki svoj fee na to?

 
1 0 hvala 2
8 godina
neaktivan
offline
Apple Pay službeno dostupan i u Hrvatskoj

Korisnici PBZ-a Vise kartice već neko vrijeme mogu koristiti Apple Pay

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apple Pay službeno dostupan i u Hrvatskoj
Google pay, ne Apple...
8 godina
neaktivan
offline
Re: Apple Pay službeno dostupan i u Hrvatskoj
chipina kaže...
Google pay, ne Apple...

 I google pay, da jer ga i ja sam koristim, ali ja sam dobivao poruke od PBZ-a da mi je usluga Apple pay aktivirana

 

edit: screenshoot poruke od pbz-a

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.6.2019 13:04 (iPhone6sPlusRoseGold128gb).
4 godine
protjeran
offline
Re: Apple Pay službeno dostupan i u Hrvatskoj
chipina kaže...
Google pay, ne Apple...

 Tako je, ja koristim taj Google pay i dosad sam uspješno plaćao  svugdje di ima beskontaktno plaćanje, jedino još u mlinaru nisam, jer oni još nisu uveli vamo kod mene a Pan-pek je.

Samo neznam u čem je razlika ako je uopće ima između Apple pay-a i Google pay? Zna netko objasnit? Ili je to sve slično i isto...

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.6.2019 13:02 (cesnjovka).
8 godina
neaktivan
offline
Apple Pay službeno dostupan i u Hrvatskoj

Svima preporučam da se registriraju na Monese jer trenutno nude besplatno dizanje novca na bankomatima i promjene valuta bez naknade.

Za besplatan shipping kartice i €15 na poklon tko hoće može koristiti moj referral "MARKO258"

 

Za besplatan premium plan s prethodno navedenim povlasticama u "promotions" unesite "PREMIUMPLEASE".

 

Nadam se da će nekom pomoći :)

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple Pay službeno dostupan i u Hrvatskoj
Pa ajde, super onda ako PBZ to stiže.
Ja sam u RBA i ZABA i tamo su aplikacije tri svjetlosne godine iza Revoluta, pa me sve skupa oduševilo.

Revolut radi u ApplePay, a Mastercard od RBA ne radi (ni privatni ni poslovni), a drugi nemam.
Baš me zanima kako je kod drugih banaka.
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.6.2019 13:43 (mblataric).
14 godina
offline
Re: Apple Pay službeno dostupan i u Hrvatskoj
mblataric kaže...
Pa ajde, super onda ako PBZ to stiže.
Ja sam u RBA i ZABA i tamo su aplikacije tri svjetlosne godine iza Revoluta, pa me sve skupa oduševilo.

Revolut radi u ApplePay, a Mastercard od RBA ne radi (ni privatni ni poslovni), a drugi nemam.
Baš me zanima kako je kod drugih banaka.

 

ZABA mastercard ne radi. Zvao sam ih i ne znaju trenutno nista.

14 godina
offline
Re: Apple Pay službeno dostupan i u Hrvatskoj
Dead kaže...
gamersject.com seVE! kaže...
mblataric kaže...
Pa ajde, super onda ako PBZ to stiže.
Ja sam u RBA i ZABA i tamo su aplikacije tri svjetlosne godine iza Revoluta, pa me sve skupa oduševilo.

Revolut radi u ApplePay, a Mastercard od RBA ne radi (ni privatni ni poslovni), a drugi nemam.
Baš me zanima kako je kod drugih banaka.

 

ZABA mastercard ne radi. Zvao sam ih i ne znaju trenutno nista.

 I ja provjerio u ZABA-e kod osobne bankarice. Veze nema o tome.

 

ma dosadilo mi cekat vise... uzeo Revolut, slozio sve u roku od 5min i gotovo.

Ako treba netko link za REVOLUT da ne plati dostavu: LINK ZA KARTICU BEZ NAPLATE DOSTAVE

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.6.2019 15:42 (gamersject.com seVE!).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple Pay službeno dostupan i u Hrvatskoj

za plaćanje Apple Payom preko sata ne treba ti ništa, osim sata. Čak ne trebaš biti spojen na internet, niti na mobitel. Samo sat i to je to

12 godina
offline
Re: Apple Pay službeno dostupan i u Hrvatskoj
gamersject.com seVE! kaže...
ZABA mastercard ne radi. Zvao sam ih i ne znaju trenutno nista.

 

Ma ne radi nijedan MC osim onog od Revoluta, Monesea ili N26. Piše vam lijepo u uvodu teksta, ali bi i autori mogli i u tekstu malo bolje naglasiti da se to odnosi samo na Revolut, Monese i sl.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
14 godina
offline
Re: Apple Pay službeno dostupan i u Hrvatskoj
Q-Tip kaže...
gamersject.com seVE! kaže...
ZABA mastercard ne radi. Zvao sam ih i ne znaju trenutno nista.

 

Ma ne radi nijedan MC osim onog od Revoluta, Monesea ili N26. Piše vam lijepo u uvodu teksta, ali bi i autori mogli i u tekstu malo bolje naglasiti da se to odnosi samo na Revolut, Monese i sl.

 

Pa i na sluzbenoj MasterCard stranici kad stavis hrvatsku regiju imas detaljan opis kako dodat karticu.

 

https://www.mastercard.hr/hr-hr/consumers/get-support/ApplePay.html

 

ali ne mozes dodat karticu

13 godina
offline
Re: Apple Pay službeno dostupan i u Hrvatskoj
dwade20 kaže...

za plaćanje Apple Payom preko sata ne treba ti ništa, osim sata. Čak ne trebaš biti spojen na internet, niti na mobitel. Samo sat i to je to

 Ovo je provjerena informacija?

PSN: Carlikaa
14 godina
offline
Re: Apple Pay službeno dostupan i u Hrvatskoj
FiCoO kaže...
dwade20 kaže...

za plaćanje Apple Payom preko sata ne treba ti ništa, osim sata. Čak ne trebaš biti spojen na internet, niti na mobitel. Samo sat i to je to

 Ovo je provjerena informacija?

 

 

https://support.apple.com/hr-hr/HT205547

 

Tako kazu ljudi u Appleu

15 godina
offline
Re: Apple Pay službeno dostupan i u Hrvatskoj

Plaćanje (mobitelom ili  satom) preko ApplePay-a je ekvivalent približavanja karitce sa wireless plaćanjem POS uređaju.

Dakle, nema potrebe za bilo kakvom komunikacijom sata (ili mobitela) preko WiFi-a ili mobilne mreže, dovoljna je komunikcija NFC čipa u satu sa POS uređajem (i POS uređaja sa kartičnom kućom, ali to nema veze sa načinom plaćanja).

 

Mreža (mobilna ili WiFi) je potrebna jedino prilikom dodavanja karrtice u Wallet, jer se samo tada odvija komunikacija sa Apple serverima.

14 godina
offline
Apple Pay službeno dostupan i u Hrvatskoj

Prihvaca li Revolut Erste maestro karticu za nadoplatu novaca

Huawei Mate 20 Pro
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple Pay službeno dostupan i u Hrvatskoj
pasko kaže...

Prihvaca li Revolut Erste maestro karticu za nadoplatu novaca

 Bez problema sam nadoplatio Revolut s Maestro od RBA i ZABA, pa ne vidim razlog zašto bi Erste bio drukčiji.

 

Jel probao netko iz PBZa dodat MasterCard u Apple Pay?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple Pay službeno dostupan i u Hrvatskoj
FiCoO kaže...
dwade20 kaže...

za plaćanje Apple Payom preko sata ne treba ti ništa, osim sata. Čak ne trebaš biti spojen na internet, niti na mobitel. Samo sat i to je to

 Ovo je provjerena informacija?

 Provjereno sa satom na mojoj ruci bez telefona u blizini.

Jel se to kvalificira u “iz prve ruke”? :-)

Tehnički, desna mi je prva ruka, a sat je na lijevoj ... 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple Pay službeno dostupan i u Hrvatskoj
dwade20 kaže...

za plaćanje Apple Payom preko sata ne treba ti ništa, osim sata. Čak ne trebaš biti spojen na internet, niti na mobitel. Samo sat i to je to

 Da li ovo vrijedi I za Google pay?

13 godina
offline
Re: Apple Pay službeno dostupan i u Hrvatskoj
mblataric kaže...
FiCoO kaže...
dwade20 kaže...

za plaćanje Apple Payom preko sata ne treba ti ništa, osim sata. Čak ne trebaš biti spojen na internet, niti na mobitel. Samo sat i to je to

 Ovo je provjerena informacija?

 Provjereno sa satom na mojoj ruci bez telefona u blizini.

Jel se to kvalificira u “iz prve ruke”? :-)

Tehnički, desna mi je prva ruka, a sat je na lijevoj ... 

 Znači provjereno radi samo na lijevoj ruci? 

Tražio sam samo potvrdu zbog moguće komunikacije s internetom, jer obično znaju reći da podržava neke stvari apple watch i onda u zagradi piše gps+cellular, pa zato. Ovo je odlična vijest!

PSN: Carlikaa
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.6.2019 20:10 (FiCoO).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice