ASRock B450M Steel Legend - Šarena i vrlo solidna

poruka: 5
|
čitano: 2.934
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "ASRock B450M Steel Legend - Šarena i vrlo solidna".
9 godina
offline
ASRock B450M Steel Legend - Šarena i vrlo solidna

Imam tu ploču i bio sam iskreno malo razočaran jer mi se u odnosu na kupovinu matične davne 2011 čini da se danas za više para dobije manje (ne performansi naravno). :( Prethodna ploča je bila Asrock 870 EXTREME3 koju sam platio 682kn, a imala je i LED diagnostic, reset gumb i clrCMOS na matičnoj...

Moj PC  
7 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: ASRock B450M Steel Legend - Šarena i vrlo soli
Točno to. Danas to ne dobiješ s pločama od 1200 kuna, cifrom s kojom si nekad kupovao "delux" i slične modele asrocka i ostalih brendova.
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
ASRock B450M Steel Legend - Šarena i vrlo solidna

Nesto inflacija, a nesto kad mozes dici cijenu, jer ti se moze.

 

Nekad si mogao kupiti Flagship grafiku za 2000kn,

a sad za te novce nisi ni blizu te klase graficke kartice.

 

Primjerice 9800Pro je bila 399USD, odnosno za nas 499DM = 4x 500 = 2000kn.

 

Al to je cijena iz 2003.

2003. je 1USD bio 5.82KN, pa recimo da je realno to bilo za nas 2320kn a ne 2000kn.

https://currencies.zone/chart/us-dollar/croatian-kuna

 

399USD iz 2003. bi danas vrijedilo 557USD:
http://www.in2013dollars.com/us/inflation/2003?amount=399

 

A danasnja vrijednost 557USD je 3720kn. Dakle samo inflacija je 40% + porasla je vrijednost valute,

i bez da se racuna rast PDV-a, eto nas na 100% vecoj trzisnoj cijeni proizvoda.

 

Ako ovako nastavi, za 10g ce "jeftinjak" grafike biti 400€, a "budget" ploce bez ikakve opreme 300€.

Moj PC  
3 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: ASRock B450M Steel Legend - Šarena i vrlo soli
Asrock, uz MSI, ima ponajbolje faze (Asus pak ima bolju kontrolu napona) i upravo ova ploča je zlatna sredina AM4 platforme. Iako, ako vam StorageMI nije bitan (a većinom nije i bit će sve manje) slobodno potražite i kakvu B350 ploču od gore navedenih proizvođača. Daju se lijepo klokati i vrlo su jeftine (oko 400kn). A uz to nude posve jednaku funkcionalnost kao B450 te također prihvaćaju i novije Zen procesore. Što se tiče ovih skupljih ploča, za normalnog korisnika su bespotrebne. Za one kojima je bitan nenormalan OC, ni ploča od 3000kn nije dovoljna.
 
1 1 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
ASRock B450M Steel Legend - Šarena i vrlo solidna

Koja se RAM memorija koristila pri testiranju i na koliko je bila frekvencija ram memorije i da li se moralo to nastimavati da bude na zeljenoj frekvenciji ?

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice