ASRock RX 5700 XT Taichi X 8G OC+ - Kraljevski diz

poruka: 6
|
čitano: 3.081
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "ASRock RX 5700 XT Taichi X 8G OC+ - Kraljevski diz".
7 godina
neaktivan
offline
ASRock RX 5700 XT Taichi X 8G OC+ - Kraljevski diz

Nekako mi nema smisla da su na pcb stavili silent i power bios, kada se moze sve regulirati softverski, pa ko ce svaki put resetirati komp kada hoce igricu neku upalit?
Hotspot bi se vjerojatno jos i dao spustiti da backplate ima rupe oko vrm-a, nesto slicno kao rog strix kartice gtx serije

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.10.2019 7:09 (GrgaMrga).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: ASRock RX 5700 XT Taichi X 8G OC+ - Kraljevski
GrgaMrga kaže...

Nekako mi nema smisla da su na pcb stavili silent i power bios, kada se moze sve regulirati softverski, pa ko ce svaki put resetirati komp kada hoce igricu neku upalit?
Hotspot bi se vjerojatno jos i dao spustiti da backplate ima rupe oko vrm-a, nesto slicno kao rog strix kartice gtx serije

 Mislim da je poanta BIOS switcha više za ljude koji ne žele ili ne znaju prčkati već si žele podesiti karticu u trenutku kada slažu računalo. Nemam pojma...opcija je u svakom slučaju dobrodošla. 

 

Ne kužim baš ovo što spominjeg oko ROG Strix kartica i rupe oko VRM-a. Koji je smisao te rupe? VRM je tak i tak s prednje strane, a backplate ima minimalni utjecaj na hlađenje kartice. 

15 godina
offline
ASRock RX 5700 XT Taichi X 8G OC+ - Kraljevski diz

a i potrošnja je kraljevska. općenito, jedna monarhistička kartica.

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: ASRock RX 5700 XT Taichi X 8G OC+ - Kraljevski
Ajar kaže...

a i potrošnja je kraljevska. općenito, jedna monarhistička kartica.

 A gle, u cijeloj priči danas je po meni potrošnja manji problem jer i ovako visoka potrošnja je sitna riba za prosječno kvalitetnije napajanje. Druga stvar, nije da ćeš to osjetiti nešto na računu za struju osim ak se ne igraš osam sati dnevno, 30 dana u mjesecu. 

 

Performanse modernih procesora i grafičkih kartica su uvelike uvjetovane programiranjem power kontrolera. Referentni dizajn RX 5700 XT drži potrošnju i performanse u nekakvom ekvilibriju, dok je kod ove ASRockove varijante fokus bio na guranju performansi nauštrb visoke potrošnje i zagrijavanja, a što još više dolazi do izražaja kod ručnog overklokiranja. 

6 godina
protjeran
offline
ASRock RX 5700 XT Taichi X 8G OC+ - Kraljevski diz

Jucer uzeo Sapphire 5700 XT za work machinu i mogu reci u svom zivotu nisam imao tisu graficku, prezadovoljan sam i performansama i svime. U druga dva imam 1080 Ti te RTX 2080. 5700 XT koja je kostala uveliko jeftinije od ove dvije je skoro u rangu 1080 Ti. Tako da moje tople preporuke. Takodjer testovi koji se vrte po netu neidu joj u korist i po meni su cista glupost s obzirom da sam ja jucer odradio par testova i dobio sam puno bolje rezultate nego drugi.

OMG (One Man Games) Studio
 
3 0 hvala 3
14 godina
odjavljen
offline
Re: ASRock RX 5700 XT Taichi X 8G OC+ - Kraljevski
Koju si uzeo, nitro ili pulse?
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice