ASRock X470 Taichi - napajanje za peticu

poruka: 50
|
čitano: 11.628
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "ASRock X470 Taichi - napajanje za peticu".
6 godina
protjeran
offline
Re: ASRock X470 Taichi - napajanje za peticu
Igor150 kaže...
Opet kažem ni taj grafikon ne igra ulogu niti sam ćorav.Eto moj brat promjenio 4 njihove ploče na moju jednu,bacio par tisuća...to ja gledam.Činjenica jeste da ploče nisu danas toliko kvalitetne u realnosti kako su nekad bile u soba sck 939/775.

 Ti i tvoj brat niste relevantan uzorak. Tu staje svaka priča. Ako ne kužiš što ti se hoće reći to je tvoj problem.

12 godina
protjeran
offline
ASRock X470 Taichi - napajanje za peticu

mozda su je sami sklepali u garazi pa neulaze u statistiku

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: ASRock X470 Taichi - napajanje za peticu
metallic kaže...
Denis kaže...

Koje su to ploče ranije bile bolje za tu cijenu?

 

1800 kn je cijena visokog mid-rangea  ili niskog high-enda, kako se uzme. Najbolje ploče su uvijek bile preko 2.000 kuna.

Vi kao da ne vidite pluseve već samo minuse na ploči, a jedni i drugi se moraju uzeti u kontekstu i tumačiti kroz čitanje kompletnog članka, a ne samo gledanje u taj posljednji infobox. 

  • Isto kao što nekom neće ama baš ništa značiti RGB dodaci ili recimo dodatni SATA kontroler, tako drugom neće u životu nimalos smetati što sekundarni M.2 utor nije pune brzine ili što je memorija teže dobiti na takt viši od 3.466 MHz. 

    Imam dojam da općenito kod tumačenja kvalitete i mogućnosti i općenito vrijednosti neke opreme forumaši vrlo često traže nekakav sveti gral - super kvalitetan proizvod po super povoljnoj cijeni. Takvi uređaji i komponente nekad isplivaju na površinu, ali to se događa po mom iskustvu vrlo vrlo rijetko. Evo dobar primjer u posljednje vrijeme su Modecom Eclipse 180 zvučnici koji zvuče fenomenalno i nude hrpu mogućnosti za uložen novac. Većina opreme je nažalost negdje u sivoj zoni. 

Možda generalizirajuči griješim...

 

Mislim da večina nas u toj cijeni želi ploču s najboljim čipsetom, Vrm što močniji, dobar layout uz prikladno hlađenjenje.

Dalje ide dobar zvučni podsustav, konektori, stabilnost, itd...

 

Ono što "nam" ne treba, RGB, bugovit bios, ukrasi po ploči, divovska plastika između proca i stražnjih konektora.

 Ha gle, što moćniji VRM moraš i platiti jer dobre komponente u većoj količini koštaju. Postavlja se odmah i pitanje što će ti to zapravo? Nabrijani VRM-ovi imaju samo smisla za nekakvo ekstremnije overklokiranje čime se bave samo rijetki, a ti ionako znaju što kupuju i nije im problem dati hrpu para za hardver. 

Dakle solidan VRM da, nabrijan VRM - cool, ali više radi šminke nego radi prave koristi. 

Najbolji čipset - kod Intela ima smisla jer ograničavaju namjerno mogućnosti čipseta, kod AMD-a puno manje. Opet se postavlja pitanje čemu? 99% korisnika neće koristiti SLI, 99% korisnika neće priključiti na ploču više od jednog M.2 SSD-a i više od recimo dva-tri SATA uređaja. 

Dobar layout - ima smisla, ali danas je vrlo rijetko problem

Zvučni podsustav - ok

Konektori - ok

Stabilnost - u principu nema problema s modernim pločama, a i praktički je nemoguće provjeriti osim ako je ploča baš jako jako loša, pa se ruši i tijekom testiranja

RGB - naći ćeš ga na svim imalo skupljim pločama. To je trend i bez toga ne ide jer tajvanci izjednačavaju RGB s gaming, a gaming s povećanjem prodaje. Imaj na umu da se RGB da isključiti, pa onda ne vidim zašto pretpstavlja problem. Ja ga inače volim i meni komp i periferije svjetle k'o blesave. :D

Bugovit BIOS - slažem se

Ukrasi po ploči - ista priča kao RGB samo što u ovom slučaju nema isključivanja fičra

Divovska plastika između proca i stražnjih konektora - IMO čini ploču ušminkanijom jer skriva ružnjikavu elektroniku, ali svakom svoje - o ukusima se ne raspravlja. Štos je u tome da je to isto kao i RGB trend i ne vidim da će nestati jer proizvođači ploča takve sitnice koriste da bi učinili ploče različitima. Glup pristup, meni se ne sviđa, ali ne može se tu baš ništa napraviti. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: ASRock X470 Taichi - napajanje za peticu
E da je moj brat samo u pitanju.Samo se slatko smijem na sve ovo.Pozdrav
Svaka akcija ima svoju reakciju.
9 godina
neaktivan
offline
Re: ASRock X470 Taichi - napajanje za peticu
Igor150 kaže...
E da je moj brat samo u pitanju.Samo se slatko smijem na sve ovo.Pozdrav

 E fkt ruzno izgleda ovo tvoje komentiranje,poklonit cu ti jednu asrock maticnu. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: ASRock X470 Taichi - napajanje za peticu
Hvala na ponudi ali ne trebam.Imaš pravo za komentare,nisam se trebao upustiti u raspravu uopće ovdje i pasti tako nisko.Dobro što nisam pao na razinu poejdinaca ovdje,bilo bih i ružnije.
Svaka akcija ima svoju reakciju.
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.8.2018 11:15 (Igor150).
12 godina
protjeran
offline
Re: ASRock X470 Taichi - napajanje za peticu
A rasprave u pm, stave ti se grafovi i cinjenice ti lupas i dalje po svome..lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
ASRock X470 Taichi - napajanje za peticu

Stvar je toliko jednostavna da ne može bit jednostavnija...

Tržište te usmrti  istog trena čim ne uspijevaš držat korak za vodećima. Jel Asrock egzistira na sceni godinama?  Jest!

GOTOVA PRIČA! ili po seljačku..nije smeće.

 

Sve ostalo su osobne "želje i pozdravi" izvučeni iz guzice.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.8.2018 13:33 (torrente).
 
9 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: ASRock X470 Taichi - napajanje za peticu
Igor150 kaže...
E da je moj brat samo u pitanju.Samo se slatko smijem na sve ovo.Pozdrav

 Let me rephrase. Ti, tvojih 5 braće, 4 sestre i 15 prijatelja niste releventan uzorak za donošenje zaključaka o nekoj globaloj korporaciji.

12 godina
offline
Re: ASRock X470 Taichi - napajanje za peticu
Igor150 kaže...
Opet kažem ni taj grafikon ne igra ulogu niti sam ćorav.Eto moj brat promjenio 4 njihove ploče na moju jednu,bacio par tisuća...to ja gledam.Činjenica jeste da ploče nisu danas toliko kvalitetne u realnosti kako su nekad bile u soba sck 939/775.

 Začudo, meni se upravo Asrock pokazao najstabilnijim na X370 čipsetu sa Taichi pločom. Najviše sranja na Gigabyte pločama (Gaming K7) jer im je BIOS nestabilan. Jedan kolega uzeo novu X470 Aorus Gaming i ploča je koma, bios nestabilan totalno i zbrejka se skoro svaki dan, ne moš upalit komp, a zadnja revizija BIOS-a iz svibnja  Tak da nema nekog pravila i generaliziranja.

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.8.2018 13:30 (intelduo1).
12 godina
protjeran
offline
ASRock X470 Taichi - napajanje za peticu

jok, to je fenomenalna ploca!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
ASRock X470 Taichi - napajanje za peticu

valjda imas neku beštiju od cpu-a na njoj?

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: ASRock X470 Taichi - napajanje za peticu
Kod gigabyte-a možeš downgrade bios...i ja uradio na x370 gaming k3 upgrade na f22 bios i rekao fala ljepo.vratio se na f10 verziju radi problema s RAMima,NVMe SSDom i isto nestabilnost.
Svaka akcija ima svoju reakciju.
5 godina
protjeran
offline
Re: ASRock X470 Taichi - napajanje za peticu
Igor150 kaže...
Kod gigabyte-a možeš downgrade bios...i ja uradio na x370 gaming k3 upgrade na f22 bios i rekao fala ljepo.vratio se na f10 verziju radi problema s RAMima,NVMe SSDom i isto nestabilnost.

 Eto... Konačno pravi argument. 'Downgrade' BIOS-a na GB ploči. To ne podržava svaka šuša od MBO.

14 godina
offline
Re: ASRock X470 Taichi - napajanje za peticu
torrente kaže...

Stvar je toliko jednostavna da ne može bit jednostavnija...

Tržište te usmrti  istog trena čim ne uspijevaš držat korak za vodećima. Jel Asrock egzistira na sceni godinama?  Jest!

GOTOVA PRIČA! ili po seljačku..nije smeće.

 

Sve ostalo su osobne "želje i pozdravi" izvučeni iz guzice.

Slazem se sa izrečenim, pogotovo kad je ova ploča u pitanju, koja je btw jedna od najboljih na trzistu atm. 90% ekipe ovdje malo drobi bezveze, a garantirano 90% njih nikada nije ni vidjelo niti imalo ploču ovakve klase u svom vlasništvu, a kamoli da su se igrali sa njom ili radili na istoj.

 

Čisto za nadovezat se o kvaliteti i pouzdanosti ASRock ploča , neki dan sam umirovio jednu ASrock z77Pro3 ploču koja je prošla sito i rešeto komponenti, ocanja procova u njoj, mijenjanja i mixanja memorija, trpanja iz kućišta u kućište, da je stroj radio 24-7 malo je reći. Nikada nikakvih problema, rock solid stable ploča, mid range za to vrijeme ništa posebno izdurala je preko 7 godina bez greške. Čak je preživila ispravljanje pinova na socketu na polovici svog radnog vijeka.

 

ASRock Taichi ploče su odlične, pogotovo sad kad su ispleglali dječije bolesti sa Ryzen i TR platformom. ASRock high end i budget ploče vrijede svake kune, nek priča tko šta hoće, a svaka firma će imati defekte koje treba reklamirati i dead on arrival slučajeve.ASRock tu nije iznimka niti moze biti.

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
12 godina
neaktivan
offline
Re: ASRock X470 Taichi - napajanje za peticu
Dokaz?
Svaka akcija ima svoju reakciju.
12 godina
neaktivan
offline
Re: ASRock X470 Taichi - napajanje za peticu
Ako se ne usudi raditi uvijek postoji msan.a i gigabyte bios te prisili da sačuvaš trenutnu verziju biosa ako radi preko programa @bios iz windowsa. I sam je rekao čovjek upgrade bios i požalio radi poteza kojeg nije morao odraditi.
Svaka akcija ima svoju reakciju.
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.8.2018 0:53 (Igor150).
7 godina
protjeran
offline
ASRock X470 Taichi - napajanje za peticu

Cemu se ljudi zamaraju, i to vecina koja je u zivotu drzala 5 ploca.

 

Nek se javi tko je radio s PCCHIPS plocama, uz koje naucis strpljivost,

i sto zaista znaci nestabilnost te nedostatak kontrole kvalitete.

 

A nekad i najbolji zbog marketinga izgube trku, kao EPoX, ABIT, DFI te mnogi drugi,

a neki se izvuku jer su ODM, kao ECS (radi hrpu jeftinih ploca za ASUS i Gigabyte).

 

Treci primjeri su ploce koje su vrhunske, ali proizvodjac zanemaruje nadogradnju

i azuriranje softwarea i BIOS-a, kao sto je recimo Sapphire - ploce koje su proizvoli

su nepoderive, nema ih puno, al dobit BIOS ili driver za novi procesor ili sistem, nema sanse.

 

No iz iskustva, najbolje ploce se dobiju od proizvodjaca koji radi ploce za Enterprise klijente,

tipa DELL, HPE, Lenovo itd.

 

Nema tu svjetala, nepotrebnih stvari, ali su ploce radjene da rade 24/7, sve su testirane,

i tu nema greske. Sve drugo je komercijalni proizvod druge klase, koje ce ove Enterprise ploce nadzivjeti.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
ASRock X470 Taichi - napajanje za peticu

Abit..DFI sjećanja iz naftalina :D

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: ASRock X470 Taichi - napajanje za peticu
Čitatelj kaže...

Cemu se ljudi zamaraju, i to vecina koja je u zivotu drzala 5 ploca.

 

Nek se javi tko je radio s PCCHIPS plocama, uz koje naucis strpljivost,

i sto zaista znaci nestabilnost te nedostatak kontrole kvalitete.

 

 Hahaha. PcChips ploče su bile premija u odnosu na Lucky Star koju sam svojevremeno imao.

Što se tiče ABIT-a i DFI to su bile vrhunske MBO, što je, je...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.8.2018 0:56 (Seronja nezauzet).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice