Aston Martin prvi dobiva središnji retrovizor s tr

poruka: 10
|
čitano: 2.923
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Aston Martin prvi dobiva središnji retrovizor s tr".
16 godina
odjavljen
offline
Aston Martin prvi dobiva središnji retrovizor s tr

Znacajno povecanje sigurnosti my ass...

Freak Show Inc.
 
6 1 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Aston Martin prvi dobiva središnji retrovizor s tr

Gledati "mrtvi kut" u retrovizoru, gluplje ne moze. Ako je nekom tesko zabacit glavu prije promjene trake ili smjera,

sam si je kriv za svoju (ne)sigurnost, i zivote drugih.

Moj PC  
9 0 hvala 0
11 godina
offline
Aston Martin prvi dobiva središnji retrovizor s tr

Ja sam jedan od onih koji niti zabacuju niti ce ikada zabacivati glavu. Jednostavnije mi je gledati u retrovizor vise manje stalno i znati sto se dogadja u prometu oko mene. Imam problema sa vratom pa je to i razlog.

Na raskrizjima to, naravno radim jer je potrebno okrenuti glavu ispod 45 stupnjeva sto mi ne predstavlja problem.

 

Retrovizore je trebalo odavno maknuti i zamjeniti slicnim rjesenjem, samo bi po meni to trebalo biti uz pokazivace okretaja i brzine...

 
8 1 hvala 0
15 godina
offline
Aston Martin prvi dobiva središnji retrovizor s tr

Nisam baš pobornik trpanja previše elektronike u automobile. Ne smatram je potpuno pouzdanom, barem u onim aspektima gdje jednostavnija i provjerena rješenja još uvijek odlično odrađuju svoj posao. Primjer za to je sveprisutna zamjena svega i svačega ekranima osjetljivim na dodir, koji vozaču otežavaju jednostavno upravljanje čestim komandama, koje su do sada bile odlično izvedene kroz točkiće, sklopke ili gumbe.

 

Sličnog sam mišljenja i o kombinaciji kamera/ekran umjesto retrovizora.

 

Što se tiče tzv. mrvog ugla, tip sam vozača koji je u svakom trenutku svjestan retrovizora, te ga perifernim ili direktnim pogledom tokom cijele vožnje koristim (naročito centralni), tako da pri prebacivanju iz trake u traku nikad nisam bio u situaciji da me neko iznenadi u "mrtvom uglu". Bočni retrovizor nije dovoljno pogledati trenutak prije prelaska u susjednu traku, on je samo krajnja mjera, nakon što je vozač tokom vožnje stekao uvid o kretanju ustalih učesnika u saobraćaju. Ne okrećem glavu, jer kontinuirano praćenje situacije u saobraćaju pomoću retrovizora daje dovoljno informacija.

morrisoN
 
0 2 hvala 0
11 godina
offline
Aston Martin prvi dobiva središnji retrovizor s tr

Još jedna glupost, ima se može se

 
0 3 hvala 0
14 godina
offline
Re: Aston Martin prvi dobiva središnji retrovizor
morrisoN kaže...

Nisam baš pobornik trpanja previše elektronike u automobile. Ne smatram je potpuno pouzdanom, barem u onim aspektima gdje jednostavnija i provjerena rješenja još uvijek odlično odrađuju svoj posao. Primjer za to je sveprisutna zamjena svega i svačega ekranima osjetljivim na dodir, koji vozaču otežavaju jednostavno upravljanje čestim komandama, koje su do sada bile odlično izvedene kroz točkiće, sklopke ili gumbe.

 

Sličnog sam mišljenja i o kombinaciji kamera/ekran umjesto retrovizora.

 

Što se tiče tzv. mrvog ugla, tip sam vozača koji je u svakom trenutku svjestan retrovizora, te ga perifernim ili direktnim pogledom tokom cijele vožnje koristim (naročito centralni), tako da pri prebacivanju iz trake u traku nikad nisam bio u situaciji da me neko iznenadi u "mrtvom uglu". Bočni retrovizor nije dovoljno pogledati trenutak prije prelaska u susjednu traku, on je samo krajnja mjera, nakon što je vozač tokom vožnje stekao uvid o kretanju ustalih učesnika u saobraćaju. Ne okrećem glavu, jer kontinuirano praćenje situacije u saobraćaju pomoću retrovizora daje dovoljno informacija.

 Bome brzi vozaci znaju iznenaditi na centralnom retrovizoru. Pogotovo oni koji rade slalom po gradu. Pogledam na centralni i 4 sekunde ne gledam a lik vec na guzici hoce me zgurati da se maknem jer mu se žuri.

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
6 godina
offline
Aston Martin prvi dobiva središnji retrovizor s tr

Svatko tko ovdje piše da ne gleda mrtvi kut nije nikada vozio u Splitu

Trust nobody, become the best !
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Aston Martin prvi dobiva središnji retrovizor
Mr.ddevil kaže...

Svatko tko ovdje piše da ne gleda mrtvi kut nije nikada vozio

 

Malo sam ti prepravio post :)

11 godina
offline
Re: Aston Martin prvi dobiva središnji retrovizor
Frapantna je kolicina postova genija koji ne gledaju mrtvi kut u prestrojavanju nego "prate situaciju". Kad vam netko uleti sa puno vecom brzinom radeci slalom, a vi 2-3 sekunde niste pogledali zrcala pa se zabijete u njega, pjevat cete drugaciju pjesmicu.
A ako vozite naprijed stalno buljeci u retrovizore, imam savjet za vas - naucite se voziti. I gledajte mrtvi kut.

Prestrasno kakvi sebe smatraju dobrim vozacima.
 
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Aston Martin prvi dobiva središnji retrovizor
Great Scott! kaže...
Frapantna je kolicina postova genija koji ne gledaju mrtvi kut u prestrojavanju nego "prate situaciju". Kad vam netko uleti sa puno vecom brzinom radeci slalom, a vi 2-3 sekunde niste pogledali zrcala pa se zabijete u njega, pjevat cete drugaciju pjesmicu.
A ako vozite naprijed stalno buljeci u retrovizore, imam savjet za vas - naucite se voziti. I gledajte mrtvi kut.

Prestrasno kakvi sebe smatraju dobrim vozacima.

 Ja stalno skeniram sve retrovizore ali to ne znaci da cu skrenuti ne pogledavsi u retrovizor jer mi nije na redu da ga pogledam.....Nisi ti to dobro shvatio ocigledno.... Nikad ne zabacujem glavu jer bolje vidim u retrovizorima ali ne moze niko uci u mrtvi ugao a da ge ne vidim ranije jer skeniram retrovizore stalno...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice