ASUS ROG Strix Z390-E Gaming - Korak prema premium

poruka: 15
|
čitano: 5.379
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "ASUS ROG Strix Z390-E Gaming - Korak prema premium".
13 godina
offline
ASUS ROG Strix Z390-E Gaming - Korak prema premium

Dobar naponski modul s 4+2?
Zar nije bolje uzeti Aorus Ultra za manji cijenu i bolje napajanje procesora?

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.4.2019 10:58 (pandza94).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: ASUS ROG Strix Z390-E Gaming - Korak prema pre
pandza94 kaže...

Dobar naponski modul s 4+2?
Zar nije bolje uzeti Aorus Ultra za manji cijenu i bolje napajanje procesora?

4 su faze ali ima 8 power stage-eva tako da moze isporucit vise nego dovoljno za clockanog 9900K. Apsolutno nista neces imat od tog, uvjetno receno, boljeg VRM-a. Cak ni da 24/7 renderiras a da ne pricamo o igrama... 

13 godina
offline
Re: ASUS ROG Strix Z390-E Gaming - Korak prema pre
ansha kaže...

Apsolutno nista neces imat od tog, uvjetno receno, boljeg VRM-a. Cak ni da 24/7 renderiras a da ne pricamo o igrama... 

Osim visokih temperatora VRMa, samo nemoj reći da je to normalno jer ja nisam rekao da nije.

Ali osobno želim to držati čim hladnije, neka Gigabyte sredi BIOS i nitko više neće gledati precjenjeni ASUS,

a i sada bih i ako se gleda sve zajedno stavio EVGU ispred svih ostalih.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.4.2019 20:57 (Valentin17).
10 godina
offline
ASUS ROG Strix Z390-E Gaming - Korak prema premium

ASUS 

***********
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: ASUS ROG Strix Z390-E Gaming - Korak prema pre
Valentin17 kaže...
ansha kaže...

Apsolutno nista neces imat od tog, uvjetno receno, boljeg VRM-a. Cak ni da 24/7 renderiras a da ne pricamo o igrama... 

Osim visokih temperatora VRMa, samo nemoj reći da je to normalno jer ja nisam rekao da nije.

Ali osobno želim to držati čim hladnije, neka Gigabyte sredi BIOS i nitko više neće gledati precjenjeni ASUS,

a i sada bih i ako se gleda sve zajedno stavio EVGU ispred svih ostalih.

Ma kakve visoke temperature, to da renderira 24/7 sa clockanim 9900K i bez airflow-a onda da, u igrama je led ledeni...

6 godina
protjeran
offline
ASUS ROG Strix Z390-E Gaming - Korak prema premium

Jeste li znali da riječ premium nije zabilježena ni u jednome rječniku hrvatskoga standardnog jezika?

 

Taj oklop nije baš optimalan u pogledu hlađenja naponske jedinice, no dosta podiže izgled ploče. U slučaju ovog modela, u oklop je integrirano dosta atraktivno, no i dalje dosta suptilno RGB osvjetljenje.

Ocjena iz stila: čista petica! Čestitke novinaru.

frajerica
 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: ASUS ROG Strix Z390-E Gaming - Korak prema pre
ansha kaže...

u igrama je led ledeni...

Za igre ne trebaš ni takvu ploči, a još manje takav procesor.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
14 godina
protjeran
offline
Re: ASUS ROG Strix Z390-E Gaming - Korak prema pre
Valentin17 kaže...
ansha kaže...

u igrama je led ledeni...

Za igre ne trebaš ni takvu ploči, a još manje takav procesor.

Nebitno je ko sta treba, to se uglavnom kupuje za igre. Uostalom, taj proc sigurno neces kupit za rendering jer ima katastrofalan omjer ulozeno dobiveno.

13 godina
offline
Re: ASUS ROG Strix Z390-E Gaming - Korak prema pre
ansha kaže...

taj proc sigurno neces kupit za rendering jer ima katastrofalan omjer ulozeno dobiveno.

Taj procesor je za izbjegavati.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
15 godina
online
ASUS ROG Strix Z390-E Gaming - Korak prema premium

Kupiti ću ovu matičnu. Interesira me kako je najbolje da spojim ventilatore? Na kučištu imam 5 ventilatora (1x 120mm i 4x140mm), a spojio bih i taj mali, dodatni koji hladi VRM i jasno, hlađenje za procesor u cpu fan. Tu u Bug-u piše da ima 7 konektora za ventilatore. Ako detaljnije čitam specifikacije, vidim da ima 2 konektora baš za ventilatore sa kučišta, m.2 fan (to je čini mi se namijenjeno za taj mali ventilator, bilo da hladi vrm ili m.2 ssd), cpu fan, cpu fan opt, W_PUMP+(valjda može dati jaču struju za pumpu), AIO PUMP Header (valjda isto) i 5-pin EXT_FAN za dodatnu "karticu" koja širi mogućnosti spajanja ventilatora.

 

Kako je preporučljivo da spojim? Kada pobrojim sve ove napisane ima ih točno 7 (ne računajući taj posebni 5-pin EXT_FAN). Izuzmemo li cpu fan, ostaje ih 6. Taman za 5 ventilatora sa kučišta i taj mali koji bih stavio na ploču, a koji i dođe s njom kao dio dodatne opreme. Pretpostavljam da 2 koja spojim u chasiss fan će imati pravilno očitanu vrtnju i mogućnost automatskog podešavanje iste. Pa vjerojatno i treći koji spojim u cpu fan opt. Mali ventilator bih spojio u taj m.2 fan konektor i još ostaju 2 sa kučišta. A za njih ostaje W_PUMP+ i AIO PUMP Header. To je OK? Hoće li se vrtjeti stalno na max. brzini?

Ili da kupim 2 komada ovako nečega? Dva bi bila dovoljna za 4 ventilatora i peti spojim recimo u cpu fan opt. Samo, vjerojatno će biti pobrkano očitanje vrtnje jer će biti po 2 spojena na svakome konektoru na ploči (2 chasiss fan). Što mislite? Mogu pokušati nabaviti i tu karticu koju nudi Asus...

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.5.2019 20:49 (Izzy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: ASUS ROG Strix Z390-E Gaming - Korak prema pre
Izzy kaže...

Kupiti ću ovu matičnu. Interesira me kako je najbolje da spojim ventilatore? Na kučištu imam 5 ventilatora (1x 120mm i 4x140mm), a spojio bih i taj mali, dodatni koji hladi VRM i jasno, hlađenje za procesor u cpu fan. Tu u Bug-u piše da ima 7 konektora za ventilatore. Ako detaljnije čitam specifikacije, vidim da ima 2 konektora baš za ventilatore sa kučišta, m.2 fan (to je čini mi se namijenjeno za taj mali ventilator, bilo da hladi vrm ili m.2 ssd), cpu fan, cpu fan opt, W_PUMP+(valjda može dati jaču struju za pumpu), AIO PUMP Header (valjda isto) i 5-pin EXT_FAN za dodatnu "karticu" koja širi mogućnosti spajanja ventilatora.

 

Kako je preporučljivo da spojim? Kada pobrojim sve ove napisane ima ih točno 7 (ne računajući taj posebni 5-pin EXT_FAN). Izuzmemo li cpu fan, ostaje ih 6. Taman za 5 ventilatora sa kučišta i taj mali koji bih stavio na ploču, a koji i dođe s njom kao dio dodatne opreme. Pretpostavljam da 2 koja spojim u chasiss fan će imati pravilno očitanu vrtnju i mogućnost automatskog podešavanje iste. Pa vjerojatno i treći koji spojim u cpu fan opt. Mali ventilator bih spojio u taj m.2 fan konektor i još ostaju 2 sa kučišta. A za njih ostaje W_PUMP+ i AIO PUMP Header. To je OK? Hoće li se vrtjeti stalno na max. brzini?

Ili da kupim 2 komada ovako nečega? Dva bi bila dovoljna za 4 ventilatora i peti spojim recimo u cpu fan opt. Samo, vjerojatno će biti pobrkano očitanje vrtnje jer će biti po 2 spojena na svakome konektoru na ploči (2 chasiss fan). Što mislite? Mogu pokušati nabaviti i tu karticu koju nudi Asus...

 Ako ploča išta valja će ti dati da podešavaš svaku vent krivulju zasebno. Skini si manual pa provjeri.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
13 godina
offline
Re: ASUS ROG Strix Z390-E Gaming - Korak prema pre
Izzy kaže...

Kupiti ću ovu matičnu. Interesira me kako je najbolje da spojim ventilatore? Na kučištu imam 5 ventilatora (1x 120mm i 4x140mm), a spojio bih i taj mali, dodatni koji hladi VRM i jasno, hlađenje za procesor u cpu fan. Tu u Bug-u piše da ima 7 konektora za ventilatore. Ako detaljnije čitam specifikacije, vidim da ima 2 konektora baš za ventilatore sa kučišta, m.2 fan (to je čini mi se namijenjeno za taj mali ventilator, bilo da hladi vrm ili m.2 ssd), cpu fan, cpu fan opt, W_PUMP+(valjda može dati jaču struju za pumpu), AIO PUMP Header (valjda isto) i 5-pin EXT_FAN za dodatnu "karticu" koja širi mogućnosti spajanja ventilatora.

 

Kako je preporučljivo da spojim? Kada pobrojim sve ove napisane ima ih točno 7 (ne računajući taj posebni 5-pin EXT_FAN). Izuzmemo li cpu fan, ostaje ih 6. Taman za 5 ventilatora sa kučišta i taj mali koji bih stavio na ploču, a koji i dođe s njom kao dio dodatne opreme. Pretpostavljam da 2 koja spojim u chasiss fan će imati pravilno očitanu vrtnju i mogućnost automatskog podešavanje iste. Pa vjerojatno i treći koji spojim u cpu fan opt. Mali ventilator bih spojio u taj m.2 fan konektor i još ostaju 2 sa kučišta. A za njih ostaje W_PUMP+ i AIO PUMP Header. To je OK? Hoće li se vrtjeti stalno na max. brzini?

Ili da kupim 2 komada ovako nečega? Dva bi bila dovoljna za 4 ventilatora i peti spojim recimo u cpu fan opt. Samo, vjerojatno će biti pobrkano očitanje vrtnje jer će biti po 2 spojena na svakome konektoru na ploči (2 chasiss fan). Što mislite? Mogu pokušati nabaviti i tu karticu koju nudi Asus...

 Aaaaaaaaa 7 ventilatora još najbolje da priključiš klimu direktno.

Što je previše previše je.

12 godina
protjeran
offline
Re: ASUS ROG Strix Z390-E Gaming - Korak prema pre
pandza94 kaže...

Dobar naponski modul s 4+2?
Zar nije bolje uzeti Aorus Ultra za manji cijenu i bolje napajanje procesora?

 Normalno da je bolje.. Aorus Ultra je 100kn jeftinija vjerovatno i drasticno hladnija, Strix ploca izgleda kao da sam je ja sam u šupi slagao prije 10g, pogledaj samo taj mini cooler za vrm kak su stavili, strasno i to platis 2000+knlp

Intel Core™ i7 Forever
15 godina
online
Re: ASUS ROG Strix Z390-E Gaming - Korak prema pre

Daj onda preporuku dobrih ploča za oko 2k kn, pa da vidim. Kad ću već toliko dati neka bude što je moguće kvalitetnije za tu cijenu. Stavio bih 9700k. U početku sa hlađenjem v8 gts, a kasnije bih uzeo vodeno i ciljao barem 5 ghz.

12 godina
protjeran
offline
ASUS ROG Strix Z390-E Gaming - Korak prema premium

za 9700k ti ne treba ploca od 2000kn...bacen novac a od dobiti perfomansi 0. z390 ne donosi nikaj novo a skuplje su, ako mene pitas sad bi uzeo neku budget Z370/390 plocu i upario je s i7 8700(non K), miran si s tim min 3+godine da nebus na njemu vidio nikada 100% usage...skoro 1000kn jeftiniji od 9700k(za te novce se uzima 8700k a ne 9700k) a tih 400mhz manje a vise thredova dobis u praksi puno bolji cpu, jedino ak te bas pali toliko overklok i imas love slobodno navali. Inace gore spomenuta Giga z390 Aorus Ultra je nekakav best buy viseg srednjeg segmenta koja se bez problema nosi s najboljima(citaj najskupljima) ponekad i za 2x manje love.lp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.5.2019 23:50 (Stjepanj).
Moj PC  
0 1 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice