Audioengine A5+ - Zvuk za pet plus

poruka: 45
|
čitano: 16.192
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Audioengine A5+ - Zvuk za pet plus".
14 godina
offline
Audioengine A5+ - Zvuk za pet plus

Davor, pošalji i meni jedne na recenziju

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Audioengine A5+ - Zvuk za pet plus

Da mogu, poslao bi ih svakome tko imalo drži do dobrog zvuka  Ovo su naprosto fantastični zvučnici, ostao sam totalno impresioniran. Ovo si kupiš za PC i više nikad nećeš pomisliti da bi ti mogli trebati drugi zvučnici.

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Audioengine A5+ - Zvuk za pet plus

Da ne zaboravim - Ajar, to su oni koje sam nedavno spomenuo kao odlične za sve glasnoće slušanja 

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
Moj PC  
0 0 hvala 2
12 godina
offline
Audioengine A5+ - Zvuk za pet plus

Davore na tvoju preporuku sam kupio HD3 - naletio sam na njih na ebayu za 2.000kn - stigli iz UK sve uredno. Uzeo sam i DS1 stalke za stol.

Mogli bi imati malo više basa i mogli bi biti malo glasniji, ali sve u svemu su fantastični.

 

 

Spojio sam ih preko USB-a. Ne da mi se isprobavati da li ima razlike u zvuku kad se spoje na on board zvučnu.

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Audioengine A5+ - Zvuk za pet plus

"Povremeno ćudljivo ponašanje potenciometra za glasnoću"

 

Ista stvar i na M-Audio AV40. Dok je skroz smanjeno, čuje se vrlo tihi zvuk, a kad okrenem kotačić za milimetar kao da želim pojačati, onda je smanjeno na 0. Kad nastavim i dalje okretati, normalno pojačava.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Audioengine A5+ - Zvuk za pet plus

Zasto samo 2 godine garancije? Barem su zvucnici nesto sto se ne kvari cesto.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Audioengine A5+ - Zvuk za pet plus
FLes kaže...

"Povremeno ćudljivo ponašanje potenciometra za glasnoću"

 

Ista stvar i na M-Audio AV40. Dok je skroz smanjeno, čuje se vrlo tihi zvuk, a kad okrenem kotačić za milimetar kao da želim pojačati, onda je smanjeno na 0. Kad nastavim i dalje okretati, normalno pojačava.

A ljudi što očekujete od potenciometra koji košta par centi, i koji se ugrađuje u takve zvučnike, linije i kvazi pojačala. Pravi potenciometar ne bi niti stao tu a koštao bi ko pola tih zvučnika.
Ne očekuješ da Dacia Duster ima finu i mekanu plastiku kao Audi. :)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Audioengine A5+ - Zvuk za pet plus
Barab4 kaže...

Zasto samo 2 godine garancije? Barem su zvucnici nesto sto se ne kvari cesto.

 Ima pojačalo i sve ostalo u sebi. Nisu ti to pasivci...

 

Najbolja kombinacija je Pojačalo+DAC+Pasivci, ali košta.

8 godina
neaktivan
offline
Audioengine A5+ - Zvuk za pet plus

Pa za tih cca 500EUR mogli su nutra strpati i BT, Wifi i ostalu sitnež za prijam zvučnog zapisa u diđitalnom obliku, umjesto USB konektora koji implicira da si to sami naštekate i stvarate dodatni nered sa žnjorama.

Audiofilne picajzle ove zvučnike ionak nebuju kupile.

 

Zgledaju zgodno, ali za 500EUR bi ja očekivao više mogućnosti od PC zvučnika, poglavito u smjeru "strimanja" zvuka. 

 
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Audioengine A5+ - Zvuk za pet plus
Sroljo the second kaže...

Pa za tih cca 500EUR mogli su nutra strpati i BT, Wifi i ostalu sitnež za prijam zvučnog zapisa u diđitalnom obliku, umjesto USB konektora koji implicira da si to sami naštekate i stvarate dodatni nered sa žnjorama.

Audiofilne picajzle ove zvučnike ionak nebuju kupile.

 

Zgledaju zgodno, ali za 500EUR bi ja očekivao više mogućnosti od PC zvučnika, poglavito u smjeru "strimanja" zvuka. 

 

Sve što si nabrojao implicira postojanje DAC-a, kojeg u ovim zvučnicima nema. Nema ovakvog zvuka za 3.500 kuna, a da je u kombinaciju uključen još i DAC, to je potpuno nerealno za očekivati 

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
8 godina
neaktivan
offline
Re: Audioengine A5+ - Zvuk za pet plus

ako se ograničimo na HR, možda si i u pravu jer vidim da u normalnom svijetu isti koštaju oko 280EUR, što nije zanemariva razlika u cijeni i sa takvom cijenom ja ne bi imao prigovor na to da im nešto fali.

 

No "kvalitetan DAC" nije misterij već popriličan broj godina. za cca 100 dolara se nađe što ti srce poželi, svakako "overkill" za ovaj tip zvučnika iznimno malog volumena.

Sve što je trebalo je utrpati nešto prosječno dobro nuter, ne bi ili im se povećala iskoristivost. 

 

Odvrneš stream na telefonu i pustiš na "zvučnjake"... di ćeš bolje jednostavnije i praktičnije, no opet, svakom njegovo. Kome je dobro i ovako za te pare, super.

 

12 godina
offline
Audioengine A5+ - Zvuk za pet plus

Ma dečki sve je to divno i krasno, ali nema do F5 i A77X :)

 

Šala mala,

Evo bez nakakvih komentara u stilu svako svojeg konja hvali onako iskreno iz prve ruke mogu reći da za te novce odnosno za 3200 kn što je parsto kn jeftinije od audioengine možete kupiti Adam F5 zvučnike koji su evidentno bolji. Imao sam priliku čuti audioengine prije 2 godine kod jednog prijatelja i moram priznati da su stvarno solidni zvučnici za taj cjenovni rang i s obzirom na komponente koje imaju (izrada,pojačala,dizajn itd.) ali ono po čemu su Adami vidno bolji je njihov x-art twiter koji daje znatno detaljniji i puniji zvuk od konkurenata koji je kod npr. Audioengine pomalo beživotan u tom aspektu. Isto tako pojačala u adamima su klasa iznad. Sve se to vidi i u njihovoj snazi. Adami su nekakvih ako se ne varam 20 wata snažniji ali vidno glasniji te ne gube kvalitetu niti najmanje do nekih 80%glasnoće , a naravno nitko ih neće koristiti niti iznad 30% do 40% što sam puno i rekao. Da sad ne ulazim u teritorij skupljih adama kao što su a7x koji je po meni nekakva zlatna sredina cijene i performansi ili čak adama a77x koje trenutno koristim koji lako pariraju i puno skupljim konkurentima kao što je focal npr twin 6be i ostali profesionalni studijski monitori u toj i višoj cjenovnoj klasi, mislim da nema pogreške sa f5icama.

http://www.youtube.com/radiopulsfm
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.1.2018 15:32 (energyman).
Moj PC  
4 0 hvala 1
8 godina
offline
Audioengine A5+ - Zvuk za pet plus

Ne znam kako ovi sviraju ali zvucnici koji su me impresionirali aktivni su sonodyne SRP 205 jaako dobro sviraju ali naravno..cijena je paprena i za malo koji buđet. 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Audioengine A5+ - Zvuk za pet plus
Davore kakvi su u usporedbi s Adamima?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Audioengine A5+ - Zvuk za pet plus
energyman kaže...

Ma dečki sve je to divno i krasno, ali nema do F5 i A77X :)

 

Čuj, slažem se da su Adami vrhunski zvučnici, baš A7X imam i koristim zadnje tri godine doma za računalom. Ja bih ipak rekao da je njihov best buy A5X, koji je za manju sobu upravo idealan. F5 nisam nikad uspio pošteno poslušati pa ne znam kako se odnosi prema Audioengineu A5+, a da je A5X bolji od A5+, to ne sumnjam - ali i košta drastično više.

 

Ono u što sam siguran jest da su A5+ i F5 sjajni zvučnici, s nešto drugačijim akustičkim "potpisima", pri čemu će jedan bolje pasati jednima, a drugi drugima. Iz mojeg iskustva, ne paše X-Art svima, koliko god ga nas dvojica obožavali  

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.1.2018 16:40 (Davor).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Audioengine A5+ - Zvuk za pet plus
Jesam ja jedini koji je zadovoljan sa svojim Z906? Ne znam kako se čuju ti zvučnici, al iskreno boli me uvo kakav je zvuk. Bitno je da ne krči i da ima basa.
 
0 3 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Audioengine A5+ - Zvuk za pet plus
Bas sutra idem u ronis pa cu vidjet dal imaju izlozene. A kaj se tih adama tice, jel moze neki konkretan link na te modele o kojima pricate?

Duze vrijeme razmisljam o monitorcima pa da se rijesim pojacala i kablovinja. Pogotovo ak je tak dobro kak pricate..
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Audioengine A5+ - Zvuk za pet plus
Dex.pwn kaže...
Jesam ja jedini koji je zadovoljan sa svojim Z906? Ne znam kako se čuju ti zvučnici, al iskreno boli me uvo kakav je zvuk. Bitno je da ne krči i da ima basa.

 Zadovoljan si jer ili nisi čuo bolje zvučnike ili ti je bitno da od basa ništa drugo ne čuješ. Gore navedeni Adami te Audioengine iz članka su tri koplja iznad muljavog Z906.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
16 godina
moderator
offline
Re: Audioengine A5+ - Zvuk za pet plus
Sale_ds kaže...
Bas sutra idem u ronis pa cu vidjet dal imaju izlozene. A kaj se tih adama tice, jel moze neki konkretan link na te modele o kojima pricate?

Duze vrijeme razmisljam o monitorcima pa da se rijesim pojacala i kablovinja. Pogotovo ak je tak dobro kak pricate..

 

Evo:

 

http://www.audiopro.hr/proizvod/adam-f5-aktivni-studijski-monitor?idPro=14106

 

http://www.audiopro.hr/proizvod/adam-a5x?idPro=7556

 

http://www.audiopro.hr/proizvod/adam-a7x?idPro=7560

 

Pripazi, svi studijski monitori, pa tako i ovi, prodaju se na komad. Drugim riječima, cijena za par je ovo navedeno puta dva. 

 

 

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
14 godina
offline
Re: Audioengine A5+ - Zvuk za pet plus
explorer 4 kaže...
Dex.pwn kaže...
Jesam ja jedini koji je zadovoljan sa svojim Z906? Ne znam kako se čuju ti zvučnici, al iskreno boli me uvo kakav je zvuk. Bitno je da ne krči i da ima basa.

 Zadovoljan si jer ili nisi čuo bolje zvučnike ili ti je bitno da od basa ništa drugo ne čuješ. Gore navedeni Adami te Audioengine iz članka su tri koplja iznad muljavog Z906.

 Istina. Zvuk se može usporedit s refresh rateom monitora. Dobar je 60 dok ne probaš 120 ili više :)

16 godina
moderator
offline
Re: Audioengine A5+ - Zvuk za pet plus
Odlična usporedba, zbilja je tako :D
Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
16 godina
offline
Audioengine A5+ - Zvuk za pet plus

a) slušam glazbu iz 50ih i 60ih

b) ne volim glasan zvuk

c) boli me uho za bas

-----------------------------

Poanta ostaju mi 3 tisućke dok slušam Cliffa Richarda na monitor zvučncima.

Boris_CRO (War thunder, il2 Sturmovik, Steam account)
 
0 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Audioengine A5+ - Zvuk za pet plus

Jebote, bas bih volio cuti ove zvucnike. Bacio sam oko na M-audio M3-8 za koje sad vidim da im je cijena napokon nesto malo pala... E jebem ti, sad cu opet danima gledati zvucnike

Freak Show Inc.
 
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Audioengine A5+ - Zvuk za pet plus

Tko kupuje neka svakako pogleda rabljenu robu, ima stvarno dobrih stvari za isplative i korektne iznose. Skupocjenu audio opremu je ustvari vrlo zahvalno kupovati - primijetite kako čuvate svoju opremu, tako sigurno radi barem 90% ostalih korisnika ovakvih stvari.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
1 0 hvala 1
12 godina
odjavljen
offline
Re: Audioengine A5+ - Zvuk za pet plus

Kad pustim neku pjesmu na mobitelu, i stavim da zvuk ide normalno(da nije prigušen uz stol), i kad pustim tu istu pjesmu sa Z906, gotovo pa i nema razlike, il ju ja ne čujem.

Razlika je jako jako mala(barem meni), vjerojatno jer u svakom kutu sobe imam po jedan zvučnik pa je soba bolje popunjenja zvukom.

Ovo sve ostalo je isto, kažem opet barem meni.

Otiđem u kafić, da se pusti ista pjesma, razlike koje bi uočio bile bi minimalne, i nedovoljne da dam 3+k kuna na nešto.

12 godina
offline
Re: Audioengine A5+ - Zvuk za pet plus
Dex.pwn kaže...

Kad pustim neku pjesmu na mobitelu, i stavim da zvuk ide normalno(da nije prigušen uz stol), i kad pustim tu istu pjesmu sa Z906, gotovo pa i nema razlike, il ju ja ne čujem.

Razlika je jako jako mala(barem meni), vjerojatno jer u svakom kutu sobe imam po jedan zvučnik pa je soba bolje popunjenja zvukom.

Ovo sve ostalo je isto, kažem opet barem meni.

Otiđem u kafić, da se pusti ista pjesma, razlike koje bi uočio bile bi minimalne, i nedovoljne da dam 3+k kuna na nešto.

 

A niš, moramo ti organizirati posjet nekom showroomu :) 

http://www.youtube.com/radiopulsfm
10 godina
offline
Re: Audioengine A5+ - Zvuk za pet plus
Korny1603987 kaže...

a) slušam glazbu iz 50ih i 60ih

b) ne volim glasan zvuk

c) boli me uho za bas

-----------------------------

Poanta ostaju mi 3 tisućke dok slušam Cliffa Richarda na monitor zvučncima.

 

Imao 3000 ili 3 milijuna kuna, ako ih ne koristiš, isto je.

9 godina
protjeran
offline
Re: Audioengine A5+ - Zvuk za pet plus
Korny1603987 kaže...

a) slušam glazbu iz 50ih i 60ih

b) ne volim glasan zvuk

c) boli me uho za bas

-----------------------------

Poanta ostaju mi 3 tisućke dok slušam Cliffa Richarda na monitor zvučncima.

Isto i ja osjecam, uzeo sam Harman/Kardon Soundsticks. Po potrebi ukljucim bas. Kristalno jasan zvuk.

14 godina
neaktivan
offline
Audioengine A5+ - Zvuk za pet plus

Pa sad baš da je kristalan i nije. Što bi se onda reklo za neke bolje zvučnike, da imaju dijamantan zvuk? :D

 

Dobri su to zvučnici, dapače, ali daleko je to od kristalnog zvuka.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Audioengine A5+ - Zvuk za pet plus

 imaju i dijamantne tweetere :D

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice