Australci slučajno potvrdili teoriju staru 50 godi

poruka: 8
|
čitano: 3.212
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Australci slučajno potvrdili teoriju staru 50 godi".
15 godina
neaktivan
offline
Australci slučajno potvrdili teoriju staru 50 godi

Sto bi netko rekao! Kratko ali j.......o! 
Cestitke!

 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Australci slučajno potvrdili teoriju staru 50 godi

Jednostavno objašnjeno, hvala

 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Australci slučajno potvrdili teoriju staru 50 godi

Iako redovito pratim bug.hr, ne komentiram na forumu vec duze vremena. Danas sam se odlucio prijavit samo da napišem kako je članak odličan!

There are no stupid questions, just stupid people!
 
2 0 hvala 2
8 godina
offline
Australci slučajno potvrdili teoriju staru 50 godi

Zanimljivo je zašto se jedna te ista metoda u kemiji označava sa NMR, a u medicini s MR. Zato da se pacijenti ne bi preplašili od "nuklearnog" zračenja! Inače, postoji još i spinska ili paramagnetska rezonancija (EPR). Primjena NMR u kemiji, posebice organskoj, ne može se dovoljno nahvaliti. Ona je skratila određivanje strukture (konstitucije) organskog spoja od dvije godine na dva sata.  Riječ je o tome da jezgra nekog elementa (vodika, rjeđe ugljika), osjeća magnetske momente drugih jezgara i elektrona koji je okružuju, pa se iz frekvencije, intenziteta  i cijepanja signala može odrediti što se jezgri nalazi u blizini, a iz tog se onda određuje struktura organskog spoja. Dovoljno je snimiti spektar - i to bez uništavanja uzorka - a onda ga interpretirati, što je dosta jednostavno. (Interpretaciju NMR spektara uči svaki kemičar već na osnovnom studiju.) 

 
5 0 hvala 8
14 godina
online
Re: Australci slučajno potvrdili teoriju staru 50
M4R10.1 kaže...

Iako redovito pratim bug.hr, ne komentiram na forumu vec duze vremena. Danas sam se odlucio prijavit samo da napišem kako je članak odličan!

 

Hvala gospodine Sanaderu

15 godina
offline
Re: Australci slučajno potvrdili teoriju staru 50
mGT kaže...

Jednostavno objašnjeno, hvala

 a da? ja niš nis skužil . iz članka mi je jedino jasno da im je to zadnja fotka ovak na hrpi za dulje razdoblje kao i ono što je uobičajeno: najbolje i najgore stvari u životu dogode se slučajno (najčešće pogreškom). osim toga, još se borim s "spooky action at a distance": drljam pa kliknem na "pošalji" a poruka se odmah pojavi na forumu.  i još: poruke su nam užasno zgusnute, praktički jedna na drugoj. nema "socijalne distamce" 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.3.2020 12:26 (Ajar).
12 godina
offline
Re: Australci slučajno potvrdili teoriju staru 50
Ajar kaže...
mGT kaže...

Jednostavno objašnjeno, hvala

 a da? ja niš nis skužil . iz članka mi je jedino jasno da im je to zadnja fotka ovak na hrpi za dulje razdoblje kao i ono što je uobičajeno: najbolje i najgore stvari u životu dogode se slučajno (najčešće pogreškom). osim toga, još se borim s "spooky action at a distance": drljam pa kliknem na "pošalji" a poruka se odmah pojavi na forumu.  i još: poruke su nam užasno zgusnute, praktički jedna na drugoj. nema "socijalne distamce" 

 Kak ne kužiš, spin-off majstori

 

16 godina
neaktivan
offline
Australci slučajno potvrdili teoriju staru 50 godi

Ni ja nisam na forumu dugooooo vremena, ali eto sjetio se lozinke iz prve :) pa moram reći da je

 

članak stvarno vrlo vrlo zanimljiv kao i pronalazak, kao i puno drugih pronalazaka koji su otkriveni slučajno.

 

Sad vam je nadam se jasnije na koji način radi Trikoder iz StarTreka u realnosti ;)

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice