Autonomni robot za UV dezinfekciju stigao i u Hrva

poruka: 10
|
čitano: 3.362
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Autonomni robot za UV dezinfekciju stigao i u Hrva".
8 godina
offline
Autonomni robot za UV dezinfekciju stigao i u Hrva

Bolnica u Sisku je inače najgora bolnica u Hr. Rupa u kojoj ni wc papira ni sapuna nisi mogao nači (prošlogodišnje stanje) WC-i zapišani, nema centralnog naručivanja. Doktor mi se žalio kako neki pacijenti prigovaraju kada treba dati mito.

Twitch-Mr_DUXCRO
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Autonomni robot za UV dezinfekciju stigao i u Hrva

svaka pojava ima nuspojavu (upamtiti za protivnički spol). kad je frka, samo valja odabrati prioritet (manju štetu). sunčevo je svjetlo (solarij?) ionak krcato uv-valnim duljinama. opekotina usput (kakav melanomčić) sim-tam, ak je virus postao tirus. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 4 hvala 0
8 godina
offline
Autonomni robot za UV dezinfekciju stigao i u Hrva

Valjda će svega toga biti kad doktore podmitite da naruče robot za brisanje g... 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Autonomni robot za UV dezinfekciju stigao i u
Ajar kaže...

...sunčevo je svjetlo (solarij?) ionak krcato uv-valnim duljinama. ..

 ali uv-c ne prolazi kroz atmosferu u bitnim snagama/kolicinama, baš zato i ubija sve..

8 godina
offline
Autonomni robot za UV dezinfekciju stigao i u Hrva

nije mi sasvim jasno jel mogla poslužit fiksna uvc lampa s prekidačem na malo dužoj žici za tu jednu dvoranu

umjesto preskupog robota koji ce se vrtiti po toj istoj jednoj dvorani, samo bi fiksna lampa bila 5 kuna jeftinija

 
3 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Autonomni robot za UV dezinfekciju stigao i u
bArut pLahor kaže...

nije mi sasvim jasno jel mogla poslužit fiksna uvc lampa s prekidačem na malo dužoj žici za tu jednu dvoranu

umjesto preskupog robota koji ce se vrtiti po toj istoj jednoj dvorani, samo bi fiksna lampa bila 5 kuna jeftinija

e al onda moraš zaposleniku dat zadatak da ode postaviti lampu, pa u to moraš uračunati njegovu pauzu, dodatni napor i rizik pri obavljanju radnih zadataka, posebno ga obučiti, mora imati bar diplomu iz prirodnih znanosti i vozačku B dozvolu, 5 godina iskustva na srodnim poslovima i biti u rodu s ravnateljem il njegovi bliskim prijateljima tj. suradnicima.

Zar uistinu misliš da ovaj robot nije isplativije rješenje? Pogotovo jer kad prestane raditi mu neće dati povlaštenu mirovinu

11 godina
offline
Re: Autonomni robot za UV dezinfekciju stigao i u
bArut pLahor kaže...

nije mi sasvim jasno jel mogla poslužit fiksna uvc lampa s prekidačem na malo dužoj žici za tu jednu dvoranu

umjesto preskupog robota koji ce se vrtiti po toj istoj jednoj dvorani, samo bi fiksna lampa bila 5 kuna jeftinija

 Osoba ne smije biti prisutna prilikom rada lampe, a sam princip djelovanja UVC zraka je takav da zraka mora pasti direktno na ono što tretira, nema djelovanja iza ćoška, pregrade i sl. Zato se mora kretati, ne može biti fiksno rješenje. 

8 godina
offline
Re: Autonomni robot za UV dezinfekciju stigao i u
telefon 2 kaže...
bArut pLahor kaže...

nije mi sasvim jasno jel mogla poslužit fiksna uvc lampa s prekidačem na malo dužoj žici za tu jednu dvoranu

umjesto preskupog robota koji ce se vrtiti po toj istoj jednoj dvorani, samo bi fiksna lampa bila 5 kuna jeftinija

 Osoba ne smije biti prisutna prilikom rada lampe, a sam princip djelovanja UVC zraka je takav da zraka mora pasti direktno na ono što tretira, nema djelovanja iza ćoška, pregrade i sl. Zato se mora kretati, ne može biti fiksno rješenje. 

 bio sam u preko nekoliko operacijskih dvorana i tamo gdje ih je bilo bile su fiksne uv lampe za sterilizaciju, na zidu zašarafane

 

stvarno neznam kako im nitko nije rekao da to ne može tako

11 godina
offline
Re: Autonomni robot za UV dezinfekciju stigao i u

Ovo je mobilni aparat koji može djelovati u bilokojoj sobi, ne samo u operacijskoj dvorani.

8 godina
offline
Autonomni robot za UV dezinfekciju stigao i u Hrva

A mobilna lampa na produžnom ne može u svaku sobu?

 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice