Autor Oculus Rifta predstavio vojni dron s umjetno

poruka: 6
|
čitano: 3.282
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Autor Oculus Rifta predstavio vojni dron s umjetno".
16 godina
offline
Autor Oculus Rifta predstavio vojni dron s umjetno

lepe igračke .. a nama prodaju DJI dronove . pjuc

 
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Autor Oculus Rifta predstavio vojni dron s umjetno

Ultra laki koji stane u ruksak, jeste vi vidili ruksak od 2 metra? Glavno da se prevede vijest sa engleskog sajta koja je izisla prije 3 dana.

 
1 1 hvala 0
8 godina
offline
Autor Oculus Rifta predstavio vojni dron s umjetno

Upravo me zapanjuje neznanje SuperJunaka. Tako mora i biti kad danas čovjek o vojnim stvarima zna samo ono što vidi na američkom filmu (Bum, bum, ti si mrtav! Rambo i sl.) te surfanjem po internetu. Mi koji smo služili armiju osjetili smo vojsku na svojoj koži (i svojim leđima). Dakle, za svako borbeno sredstvo bitne su dvije stvari:

1.) koliko poslužitelja zahtijeva,

2.) kako se transportira (pješice, ljudskom ili strojnom vučom, vlakom, džipom, na kamionu, tenkom, helikoperom, avionom (padobranom) i dr.).

Jasno je, borbeno sredstvo treba imati što manje poslužitelja i mora se što lakše transportirati. 

Za rukovanje rečenim dronom treba jedan vojnik, koji usto služi kao "transportno sredstvo". Pritom je sasvim svejedno kako on nosio svoj dron, u ruksaku, na remenu ili na leđima. Primjerice, cijev minobacača od 82 mm, ima 150 cm duljine, ima masu 25 kg, pa opet je nosi jedan vojnik - na leđima (minobacač ima 4 poslužitelja: trojica nose dijelove minobacača, a četvrti municiju). Minobacač manjeg kalibra (60 mm)  nosi jedan vojnik, a ima dvočlanu posadu (drugi vojnik nosi mine). Ručni (raketni) bacač može iimati jednog poslužitelja (ako je za jednokratnu upotrebu) ili dva (ako je za višekratnu). Veliki napredak u mitraljezima ostvarili su Nijemci prije 2. svjetskog rata kad su napravili mitraljez ("šarac") s izmjenjivom cijevi. Takav mitraljez nije morao imati hladnjak za vodu, pa je bio mnogo lakši, a zahtijevao je i manje poslužitelja - dva umjesto tri, jer treći se brinuo za rashladnu vodu. Ima takvih primjera koliko hoćete, no mislim da su i ova četiri dovoljna da čitatelj svhati o čemu se radi. 

 

 
3 0 hvala 3
15 godina
offline
Re: Autor Oculus Rifta predstavio vojni dron s umj
SuperHeroj kaže...

Ultra laki koji stane u ruksak, jeste vi vidili ruksak od 2 metra? Glavno da se prevede vijest sa engleskog sajta koja je izisla prije 3 dana.

Rasklopljen je 2m. Sklopljen je vjerojatno kao foto stalak kad ga sklopiš.

Idi i radi nešto korisno!
4 godine
protjeran
offline
Re: Autor Oculus Rifta predstavio vojni dron s umj
Keso kaže...
SuperHeroj kaže...

Ultra laki koji stane u ruksak, jeste vi vidili ruksak od 2 metra? Glavno da se prevede vijest sa engleskog sajta koja je izisla prije 3 dana.

Rasklopljen je 2m. Sklopljen je vjerojatno kao foto stalak kad ga sklopiš.

 

 

Ako se moze sklopiti, sto se moze, ali mislio sam ruksak kao ruksak, a ne ovo:

 

hard case: https://prnt.sc/ugembj

ili: https://prnt.sc/ugemnh

 

I govore hard case OR expeditionary bag.

 

 

 

 

6 godina
offline
Re: Autor Oculus Rifta predstavio vojni dron s umj
A i došlo je vrijeme da cijena proizvoda od lišća koke padne...sad kad se ovi dronovi budu koristili za transport preko granica...16kg bijelog:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice