Bacanje medicinskog biserja by Doc (#42) - Što nam

poruka: 39
|
čitano: 8.555
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bacanje medicinskog biserja by Doc (#42) - Što nam".
8 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#42) - Što nam
Oj, doture, vižitaj mi ženu
Nisam li je diro u slezenu.
Zapravo ova ganga nema smisla, jer čovjeku ne treba ni slezena ni "diralo".
 
9 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#42) - Što
...ni žena.
Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
8 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#42) - Što
Doc Berecki kaže...
...ni žena.

 Imam 37 godina i stalno mi dosađuju pitanjima zašto se ne ženim. Kažem da sam radije odabrao spokoj.

Twitch-WTFrack
9 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#42) - Što nam

da, koliko godina su govorili da slijepo crijevo ne sluzi ničemu, da bi nedavno otkrili da je to ipak nekakvo spremište dobrih bakterija ili tako nešto..

 

nema logike da imas nesto tijelu a da ne služi baš ničemu, to sto prezivis bez toga je nesto drugo

 

https://www.vecernji.hr/lifestyle/slijepo-crijevo-ipak-ima-funkciju-znanstvenici-srusili-dugogodisnji-mit-939003

 

https://www.24sata.hr/tech/lijecnici-konacno-otkrili-svrhu-slijepog-crijeva-31724

 

bilo bi dobro da ovi sto lupaju td imaju nesto za reci po ovom pitanju Visak

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.6.2019 13:29 (digitall).
Moj PC  
7 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#42) - Što
DuxCro kaže...

 Imam 37 godina i stalno mi dosađuju pitanjima zašto se ne ženim. Kažem da sam radije odabrao spokoj.

 da je brak nešto dobro, i bog bi bio oženjen. 

 

nego:

 

206 - nisam natjecateljska duha. neka rekorderu slave za ovo. možda svijet zbog toga nije bolje, ali je sigurno smrdljivije mjesto. 

 

207 - najsnažniji pogoni biološkog ratovanja su vrtići, škole i javni prijevoz. ali ne bunim se ako teta doktorica da pusu da ne buba kad se prehladim. makar i u čelo (k'o mrtvom). 

 

208 - osim u slučaju granuloma te značajnog gingivitisa i parodontitisa. prigodna basna: mujo gura kruh u guzicu. "mujo, koji ti je?!", "boli me zub pa zubar reko da jedem na drugu stranu". 

 

209 - čitanje držim naljepšim (i najkorisnijim) dijelom života. spavanje - kako kad. sjećam se skoro svakog sna ujutro a nisu neki vrijedni toga. no spavanje je naproduktivnije jer se uz najmanji napor postiže najviše. 

 

210 - ovo posljednje je znanstvena činjenica - što gluplji seljak, to bolje živi uz stranačku iskaznicu.  no ako nam toliko toga ne treba, zbog čega sam unaprijed donirao sve (preostale - štitnjaču nemam više) organe (uključiv i mandule i slijepo crijevo i jaja i nos i kosu i kožu za bubanj ...) 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.6.2019 9:53 (Ajar).
8 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#42) - Što
Ajar kaže...
DuxCro kaže...

 Imam 37 godina i stalno mi dosađuju pitanjima zašto se ne ženim. Kažem da sam radije odabrao spokoj.

 da je brak nešto dobro, i bog bi bio oženjen. 

 

 

tu se slazem, ja vracam svoj mir i spokoj cim djeca odu svojim putem, civilizirano smo se dogovorili ,ja cu svoj dio dogovora ispostovati !

 

 

Sve je prolazno,ljubav,zelje se mijenjaju,dolazi do zasitosti ... a sloboda i  mogucnost izbora su  najvrijedniji cemu se sputavati smetati i patiti ne samo sebe vec i druge !Sve se krece i mijenja ,priroda !

waaagh
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.6.2019 12:00 (warhammer).
8 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#42) - Što nam
Brak vrijedi onoliko koliko je supružnicima do njega stalo. Ako se i jedno i drugo trude oko zajedničke veze, ako je svakog dana ne nastoje samo očuvati nego i unaprijediti, brak se može održati. Ako ne, lako se raspadne. To je tajna sretnih brakova.
 
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#42) - Što nam

Staro je i pomalo otrcano, ali još uvijek prilično istinito:

Žena se uda nadajući se da će promijeniti muškarca, a razočara se kad se to ne dogodi, a muškarac se oženi nadajući se da će žena ostati ista i razočara se kad se to ne dogodi.

 

30% svih brakova završi razvodom, ne računajući one gdje netko ubije onog drugog ili trpi zbog djece i sela, realno je postotak neuspjeha vjerojatno bliži 50%, što ga čini jednom od najneuspješnijih ljudskih djelatnosti. Biste li ušli u avion ili išli doktoru s takvim prosjekom?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
11 0 hvala 1
8 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#42) - Što nam

Statisticki, glavni uzrok razvoda u svijetu je - brak. 

Moj PC  
18 0 hvala 0
14 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#42) - Što nam

#209: kod mene se čitanje često vrlo lako pretvara u spavanje. Kada bijah momak mlad na faksu, često po noći nisam mogao spavati. Rješenje je bilo vrlo jednostavno - uzmi knjigu i kreni učiti, zaćorim za max 10 minuta. # 210: slažem se Docom da je život bez mozga, ili barem onog dijela koji je odgovoran za inteligenciju, kod nas često slabo ili nikako razvijen.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#42) - Što
Doc Berecki kaže...
...ni žena.

 Osim za produženje vrste, a tu svoju ulogu rješavamo u nekoliko minuta

dolazim odmah - Godot
8 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#42) - Što nam
Čitanje i spavanje... Dođe meni neki čovjek sa sela, pa kaže: "Bi li mi mogao dati neku tvoju znanstveno-popularnu knjigu. Ja volim čitati navečer, u krevetu, da lakše zaspem." Krasno. Zar za to pišem knjige?
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#42) - Što nam

.. ali nisam shvatio zadnji biser; Ako su čitanje i sanjanje procesi koji se odvijaju u dvije suprotne hemisfere mozga, kako je onda u budnom stanju čitanje aktivnost koja je najsličnija sanjanju ?

Ja smatram da je spavanje isključivo potreba "reformatiranja" tj preraspodjele spojeva neuralnih sinapsi, i ako se ne događa redovito, mozak je pod velikim opterećenjem, tj. radi više nego je potrebno za jednostavne funkcije, pa može doći jel do grešaka i čak prisilnog isključenja. Sanjanje je mislim samo random uvid u pretumbavanju podataka.
https://health.usnews.com/wellness/mind/articles/2018-05-16/the-bizarre-phenomenon-of-microsleep Mikrosan je navodno jedan od glavnih uzročnika nesreća u dijelovima dana (odnosno noći i jutra) kad nam je cirkadijalni ritam podešen za standby.
Priznajem, nemogu se sjetiti da sam što čitao u snu, ali sam često računao, i čini mi se da su jednadžbe bile odrađene ok, i s manjim naporom nego u budnom stanju.
Alko je pretpostavka da je čitanje aktivnost najbliža sanjanju samo zbog vizualiziranja priče u glavi, to je mislim prije svega krivo za san, jer dobar dio spavanja je bez konkretnih snova, a ja npr. uvijek prije vizualiziram i "odmaštam" kompletni zadatak koji moram odraditi (bio to posao ili bojanje ograde ili krpanje gume bicikla) dakle onda je i to planiranje prema iskustvu i pretpostavkama blisko snu?

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sub 29.6.2019 23:18 (overhaul).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#42) - Što nam

#210 - na popisu nedostaje jednjak - njegova uloga je doslovno transport hrane od grla do želuca, a u slučaju karcinoma se uklanja, pa se ili želudac oblikuje i direktno spaja na hypopharynx ili se, u slučaju kad se karcinom želuca proširi na jednjak ili obrnuto, tanko crijevo spaja direktno na hypopharynx. Također, kod pacijenata kojima je jednjak oštećen do mjere u kojoj gubi funkciju, a pacijent trenutno nije u stanju u kojem može podnijeti operaciju, hrana se uvodi kroz sondu direktno u želudac dok se pacijentovo opće stanje ne popravi dovoljno za operacijski zahvat.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#42) - Što
danen kaže...
Čitanje i spavanje... Dođe meni neki čovjek sa sela, pa kaže: "Bi li mi mogao dati neku tvoju znanstveno-popularnu knjigu. Ja volim čitati navečer, u krevetu, da lakše zaspem." Krasno. Zar za to pišem knjige?

 trebali ste mu preporučiti telefonski imenik iz 1967. (II. prošireno izdanje). svi likovi su mahom ravnomjerno zastupljeni no sa slabo razrađenim karakterizacijama a ni radnja nije osobito uzbudljiva. sadrži skrivene statističke i znanstvene te neskrivene reklamne poruke. pred spavanje - idealno. usput, janezi i kekeci ga još uvijek izdaju u tiskanom obliku, tako damože nabaviti i izdanje iz 2019. ako poznaje jezik, doživjet će nezaboravne trenutke. imenik je, naime, pun slovenki.  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
8 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#42) - Što
Visak:

Brak (zajednički život) je super stvar. Loše je samo ne prekinuti ga kad ode k vragu.
Ja rekoh
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#42) - Što
Feudalac kaže...
Visak:

Brak (zajednički život) je super stvar. Loše je samo ne prekinuti ga kad ode k vragu.

 Je, super je dok ne ode kvragu, a onda se često pretvara u grozotu. A ako imaš zajedničku djecu, brak (tj. grozota) ne prestaje ni nakon rastave.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
7 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#42) - Što
digitall kaže...

 

nema logike da imas nesto tijelu a da ne služi baš ničemu, to sto prezivis bez toga je nesto drugo...

rudimenti

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#42) - Što
digitall kaže...

 

nema logike da imas nesto tijelu a da ne služi baš ničemu, to sto prezivis bez toga je nesto drugo

 

bilo bi dobro da ovi sto lupaju td imaju nesto za reci po ovom pitanju Visak

 Daj objasni tu svoju logiku. Lupio si nešto (i to glupo) bez ikakvog objašnjenja, kao da je samorazumljivo.

 

Ljudi nisu dizajnirani (jer da jesu to bi bila tragedija od dizajna), nego su nastali evolucijom, i u tom procesu je zaostalo dosta genetskog materijala koji danas nema svoju svrhu. Imaš recimo RNA virusa koji se ukopirao u DNA ljudskih predaka i mi ga danas imamo u sebi, ne kao virus, nego kao dio nas samih.

 

https://www.scientificamerican.com/article/virus-genes-human-genome/

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#42) - Što
Visak kaže...

Ljudi nisu dizajnirani (jer da jesu to bi bila tragedija od dizajna)

Ovo se jednostavno ne može dovoljno naglasiti. Kreacionisti kompleksnost ljudskog organizma koriste kao argument za kreacionizam, a zapravo je upravo suprotan argument - stvar koja je dizajnirana od nule za neku svrhu je daleko jednostavnija od nečega što je milijardu puta prepravljano kako bi svaki puta zadovoljilo neku manje ili više modificiranu ulogu. Ako u jednadžbu ubacimo i tvrdnju da nas je stvorilo svemoguće biće, ako takvo biće i postoji, upravo smo mu opalili ogromnu pljusku.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
9 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#42) - Što
Visak kaže...
digitall kaže...

 

nema logike da imas nesto tijelu a da ne služi baš ničemu, to sto prezivis bez toga je nesto drugo

 

bilo bi dobro da ovi sto lupaju td imaju nesto za reci po ovom pitanju Visak

 Daj objasni tu svoju logiku. Lupio si nešto (i to glupo) bez ikakvog objašnjenja, kao da je samorazumljivo.

 

Ljudi nisu dizajnirani (jer da jesu to bi bila tragedija od dizajna), nego su nastali evolucijom, i u tom procesu je zaostalo dosta genetskog materijala koji danas nema svoju svrhu. Imaš recimo RNA virusa koji se ukopirao u DNA ljudskih predaka i mi ga danas imamo u sebi, ne kao virus, nego kao dio nas samih.

 

https://www.scientificamerican.com/article/virus-genes-human-genome/

 

 znaci slijepo crijevo do nedavno je bilo "otpad evolucije", da bi najednom otkrili da je to ipak nesto korisno.. kontas? sto ce se otkriti za 50-100 godina.. 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#42) - Što
digitall kaže...

 znaci slijepo crijevo do nedavno je bilo "otpad evolucije", da bi najednom otkrili da je to ipak nesto korisno.. kontas? sto ce se otkriti za 50-100 godina.. 

 I iz toga slijedi da nikako ne može biti nečega što ne služi ničemu? I još se pozivaš na logiku.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
9 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#42) - Što
Visak kaže...
digitall kaže...

 znaci slijepo crijevo do nedavno je bilo "otpad evolucije", da bi najednom otkrili da je to ipak nesto korisno.. kontas? sto ce se otkriti za 50-100 godina.. 

 I iz toga slijedi da nikako ne može biti nečega što ne služi ničemu? I još se pozivaš na logiku.

 pa može biti, samo upućujem na to da nije sve crno/bijelo jer logično je jedino da dosta stvari još ne znamo, zbog cega sam stavio link na slijepo crijevo kao primjer upravo toga..

 

jebiga prije parsto godina ti bi me uvjeravao da je zemlja ravna ploca i da postoje vještice koje treba spaliti.. jer je to znanje tog doba..

6 godina
protjeran
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#42) - Što nam

meni jedino nedostaje rep pa kada se pjan vraćam kući da imam bolji balans..

tu je evolucijski kiks.. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#42) - Što
digitall kaže...

 pa može biti, samo upućujem na to da nije sve crno/bijelo jer logično je jedino da dosta stvari još ne znamo, zbog cega sam stavio link na slijepo crijevo kao primjer upravo toga..

 

jebiga prije parsto godina ti bi me uvjeravao da je zemlja ravna ploca i da postoje vještice koje treba spaliti.. jer je to znanje tog doba..

 Svašta 'može biti', ali ti si tvrdio da 'nema logike', što je glupost i za to si dobio TD. 

Ja ne govorim iz pozicije što znanost danas zna, nego što logika govori, a ona ničim ne sugerira da sve mora imati svrhu.

 

A s ovim strawman vješticama si samo dokazao koliko ti logika loše ide.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#42) - Što
Anđeo bez falinge kaže...

meni jedino nedostaje rep pa kada se pjan vraćam kući da imam bolji balans..

tu je evolucijski kiks.. 

 e moj kume, ukopčaš 4x4 i u grabu i pomalem do hiže...

Ju je je? Je ju je!
8 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#42) - Što
Visak:

Argument protiv kreacionizma ti ne stoji, arbitrarno uveden bez logike. Ako hoćeš biti na strani znanosti, onda moraš prihvatiti da mi danas gotovo da nemamo pojma o našoj biologiji i da tek trebamo saznati. Tko je izjavio da samo 20.000 gena ima svrhu je teški retard, postoji i epigenetika i svaki dan se otkriva nešto novo. I tako redom. Evoluciju treba smatrati mudrom, priroda ima tendenciju odbaciti ono što nema svrhu, toliko da razgrađuje mišiće, kosti i sve ostalo onog trenutka čim se prestane koristiti. Tezu da živi organizmi, pa tako i mi, nose evolucijski otpad, treba dokazati i to primjer po primjer.
Ja rekoh
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#42) - Što
Je li rep s kojim se neki ljudi rode evolucijski otpad?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
8 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#42) - Što
Visak:

Šta fali repu? Meni bi ponekad dobro došao, teško je s rukama objasniti ženi zašto se pijan vraćam u 3 u noći :-)
Ja rekoh
14 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#42) - Što
Visak kaže...
Je li rep s kojim se neki ljudi rode evolucijski otpad?

 je, jer se homo sapiens sapiens ne može ovjesit oko grane i visit s iste kao majmuni Novog Svijeta, niti se osloniti kao klokani za dupli udarac nogom...

 

a kao seksualna proteza nije nužan ako nježnik odbija funkciju, tu su prstići i jezik

Ju je je? Je ju je!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice