BackBlaze: najnepouzdaniji su Seagateovi diskovi

poruka: 10
|
čitano: 3.663
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "BackBlaze: najnepouzdaniji su Seagateovi diskovi".
15 godina
offline
BackBlaze: najnepouzdaniji su Seagateovi diskovi

Pa nije li ST4000DM000 namijenjen za desktope?

S druge strane, WD30EFRX je iz RED serije diskova namijenjenih za servere.

 

Po meni, ova statistika vise govori o korisniku, u ovom slucaju BackBlazeu, nego o proizvodjacima diskova.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
BackBlaze: najnepouzdaniji su Seagateovi diskovi

-brojke su točne (kao recimo činjenica) ali i dalje besmislene-zavaravajuće.. ili stvar tumačenja..

-npr, što s hitachi-toshiba diskovima gdje nema ni jedna kvar, nula-0 i 0%.. kako to čitati? Jer koliko god bili pouzdani ne postoji nepokvarljivo (ništa), nego se samo njima iz te serije nije ni jedan pokvario, možda s druge palete drugom vlasniku je.. a možda je uzrok kvara npr mbo-kontroler-napon.. za druge diskove, jer ni to se ne može testirati u realno-identičnim uvijetima, čisto fizički, nije i istoj MBO.. nego u drugoj, drugo napajanje i sve ostalo. Na to sve dodati, nije isto što koji disk radi/sadrži (sadržaj), manja-veća baza, koliko upisa, koliko opterećenje.. jedan disk može 'spavati', drugi do njega možda radi 24h.. i što tad zaključiti iz čistih brojki? .. što god, ipak su to neke brojke, nisu fejk-izmišljene nego stvarne, ipak mogu poslužiti kao info-orjentir.. ali ne egzaktno, nego baš kao dodatni info kad se tako nešto bira-odlučuje (brand, cijena, garancija, .. sve stavke ugovora koje takve firme tad sklapaju, na kraju cijena može odlučivati, dok se pouzdanost jendostavno s važnim podacima mora eliminirati, tj backup!).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
BackBlaze: najnepouzdaniji su Seagateovi diskovi

Bitno je gledati ukupni broj diskova, jer 0% kvarova ništa ne znači na mali broj. Kad uzmem u obzir broj diskova sa prestankom rada kroz godine 2013-17 provlače mi se dvije stvari: bivši Hitachi proizvodi (sada pod WD) su generalno najpouzdaniji dok je Seagate najnepouzdaniji.

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
BackBlaze: najnepouzdaniji su Seagateovi diskovi

E sad kako na to gledati. Meni recimo nikakvih problema s njima. Imam od starih diskova, jedan disk seagatov 250 gb star 9 godina i imam jedan još stariji, star 12-13 godina (40 gb), oba rade kao prvi dan, bez i jednog bad sectora ili errora. A oba rade minimalno 8 sati dnevno od kada su kupljeni. Prije su radili bez prekida i nekoliko dana. 

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: BackBlaze: najnepouzdaniji su Seagateovi disko
formula1live kaže...

E sad kako na to gledati. Meni recimo nikakvih problema s njima. Imam od starih diskova, jedan disk seagatov 250 gb star 9 godina i imam jedan još stariji, star 12-13 godina (40 gb), oba rade kao prvi dan, bez i jednog bad sectora ili errora. A oba rade minimalno 8 sati dnevno od kada su kupljeni. Prije su radili bez prekida i nekoliko dana. 

 

Dijelimo slicno iskustvo.

U 15tak godina sto sam se bavio servisom racunala, neki prosjek je bio da na 10 krepanih diskova. 7-8 su bili WD-ovi.

 

No apsolutno najgore iskustvo mi je bilo sa IBM-ovim diskovima, ona famozna 30GB serija iz madjarske tvornice. Mislim da sve i jedan kojeg sam instalirao mi se vratio na reklamaciju unutar 12 mjeseci.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
12 godina
neaktivan
offline
Re: BackBlaze: najnepouzdaniji su Seagateovi disko
Imao Hitachia godinama koji mi je trpio i gaženje nonstop pa do nestanaka struje...nakraju prodan drugome ispravan jer mi je bio vi_ak. Hitachi jedino zna biti nezgodan s temperaturom/bukom pri radu.
Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
BackBlaze: najnepouzdaniji su Seagateovi diskovi

Takve generalizacije su problematične jer nisu svi modeli pojedinih proizvođača jednako nepouzdani, ali ipak pokazuju nekakve trendove. Šteta za Seagate - nekad su slovili kao najpouzdaniji diskovi, a danas su rizik. Em daju dvije godine garancije, a WD tri, em su unatoč garanciji škakljivi.

 

Kupio sam Seagateov 2TB disk pred godinu dana, jedno vrijeme je super radio, onda u jednom trenutku se pojavilo 24 realocirana sektora. I jučer kako sam montirao video, u jednom trenutku mi program izbaci poruku da ne može dekodirati neki frame videozapisa, a i nešto mi je kompjuter postao odjednom nestabilan. I idem gledati SMART podatke i ova 24 skočila na 32. Ništa, briši sve videofajlove, kopiraj natrag s vanjskog diska na ovaj i sad radi. Ali dokle? Već sam danas browsao cjenike i razmišljao naručiti neki WD-ov disk s 3 godine garancije da imam backup kad ovaj Seagateov prdne (a nadam se da neće baš sutra prdnuti, ali da će prdnuti unutar godine dana da ga mogu reklamirati).

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
BackBlaze: najnepouzdaniji su Seagateovi diskovi

Bitno da ste vi ovdje usporedili zapis od 1-3GB dnevno (i to ako) sa datastorage providerom koji dnevno radi XY TB/PB zapisa dnevno 

Bravo majstori ! 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: BackBlaze: najnepouzdaniji su Seagateovi disko
CrniPero kaže...

Bitno da ste vi ovdje usporedili zapis od 1-3GB dnevno (i to ako) sa datastorage providerom koji dnevno radi XY TB/PB zapisa dnevno 

Bravo majstori ! 

Bitan je omjer u identičnim uvjetima. Na stranu što ja osobno imam problema od prvog njihovog izvještaja jer dobar dio tih diskova nije zamišljen za takav rad, na stranu što nema detaljnijeg opisa rada.

13 godina
offline
BackBlaze: najnepouzdaniji su Seagateovi diskovi

Eh, a meni od 2 komada WD30EFRX krepao 1, bem ti statistiku :-)

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice