Baliste, trebušei i onegari – Igra prijestolja nem

poruka: 53
|
čitano: 13.552
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Baliste, trebušei i onegari – Igra prijestolja nem".
15 godina
offline
Baliste, trebušei i onegari – Igra prijestolja nem

 fenomenalan članak. hvala. bez zajebancije. 

 

ja bih u zadnju sezonu (kad je bal ...) ubacio i sveprisutni ak47, rpg, bfg 9000 i 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.5.2019 14:07 (Ajar).
Moj PC  
26 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Baliste, trebušei i onegari – Igra prijestolja
Prestao gledati kada su se pojavili zmajevi. Toliko o realnosti. Nema se smisla zamarati s oružjem. Ali zanimljiv pregled.
 
0 37 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Baliste, trebušei i onegari – Igra prijestolja
Volim ove članke gdje nešto naučim.
 
11 0 hvala 0
16 godina
offline
Baliste, trebušei i onegari – Igra prijestolja nem

.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.5.2019 18:05 (nixass).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Baliste, trebušei i onegari – Igra prijestolja nem

Sjedi, odlican.

 

Znam da zvuci oksimoronski, ali volim realnost i u fantasticnim serijama/filmovima, odnosno mora mi biti uvjerljivo pa iako ovdje zmajevi lete po nebu ovi brodski railgunovi su mi potpuno pokvarili dojam.

 

Uostalom, zato je i Star Trek bio uspjesan.

Sve fantastika, ali je sve bilo nekako na dohvat ruke (sto zapravo je i bilo, ako pogledamo koliki dio startrekovske fikcije u proteklih 50 godina postalo svakodnevica)

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
 
19 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Baliste, trebušei i onegari – Igra prijestolja nem

Hoćemo i analizu opsadnih sprava iz Gospodara Prstenova. Jer realno, veći dio ove nove produkcije epske fantastike očigledno crpi insipraciju iz LOTR-a. Ako su zatupili u LOTR-u (a sigurno jesu), daljnje greške su uglavnom copy-paste.

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
 
3 1 hvala 0
7 godina
offline
Baliste, trebušei i onegari – Igra prijestolja nem

a imali su koliko? godinu? za napisati smisleni scenarij, ako je martin ovo blagoslovio treba ga preko koljena i po turu primjerkom vlastite knjige

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Baliste, trebušei i onegari – Igra prijestolja nem

"Dakle, ono što znamo iz zapisa starog lažova"

 
9 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Baliste, trebušei i onegari – Igra prijestolja
star trek je čisti fantasy...star wars je mala beba što se tiče fantasy elemenata u odnosu na star trek
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 8 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Baliste, trebušei i onegari – Igra prijestolja
Zapravo franjevci nisu mogli biti svjedoci vikinške opsade Pariza .
 
7 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Baliste, trebušei i onegari – Igra prijestolja
CroDexter kaže...
Prestao gledati kada su se pojavili zmajevi. Toliko o realnosti. Nema se smisla zamarati s oružjem. Ali zanimljiv pregled.

 Znači, zmajevi su osnova serije i knjiga. Ne znam zašto si mislio da se neće pojaviti.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
16 godina
offline
Baliste, trebušei i onegari – Igra prijestolja nem

Ovakvih opisa ima na youtube koliko hoćeš i svi odreda pljucaju po GOT kako bitke i oružja "nisu realni". Što bi to trebalo biti realno u tv seriji sa zombijima, zmajevima, magijom, oružjima od nama nepoznatih materijala (Valyrian steel, kristali), itd.

 

I onda svi (internet) stručnjaci za srednjovjekovna oružja opletu po katapultima koji nisu "realni". Ili "neviđenim" formacijama postrojbi. O čemu pričamo? Kruške i jabuke. Serija je fantazija, pa zašto onda ne prihvatiti da je sve fantazija, uključujući i mogućnosti oružja? Od čega se rade katapulti - drva, užadi, metalnih djelova, itd. Možda npr. drvo i užad, kao i čelik u GOT, mogu biti posebnih svojstava pa npr. akumuliraju znatno više energije u maloj konstrukciji. Jel to netko provjeravao? Jel netko izračunao nešto s GOT materijalima? Normalno da oružja u GOT nisu kao srednjovjekovna. Zašto bi bila? To da se analizira realnost oružja u Braveheart-u i sličnim filmovima - ok, ali u fantaziji nema smisla.

A tek priče o raspodu vojske za obranu u GOT. Komentari su tipa "Joj, koji debili u GOT, katapulti idu u dvorac, pješaci na zidine, a konjica sa strane. Scenaristi nemaju pojma o (srednjovjekovnoj) taktici ratovanja", itd. Kad već u GOT imaju fantastična oružja i zombije, zašto bi taktika morala biti srednjovjekovna?

 

Inače, ova sezona je razočaravajuća, ali ne zbog borbi i oružja, već zbog nedorađenosti priče i likova i općeg dojma da se sve prebrzo odvija.

 

 

Moj PC  
10 19 hvala 0
16 godina
offline
Re: Baliste, trebušei i onegari – Igra prijestolja
shkval kaže...

Serija je fantazija, pa zašto onda ne prihvatiti da je sve fantazija, uključujući i mogućnosti oružja?

Pa lijepo ti piše u tekstu, jesi li ga pročitao uopće?

To što je fantazija ne znači da sad može doć Harry Potter i mahnut čarobnim štapićem.

Također ne volim nekonzistentnost, stvarno ne znam zašto je toliko teško pobrinuti se da priča drži vodu? 

Gledam te!
13 godina
offline
Baliste, trebušei i onegari – Igra prijestolja nem

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.5.2019 22:39 (sisko93).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Baliste, trebušei i onegari – Igra prijestolja nem

Onager. Ne onegar. Dogodi se, potkrade se tipfeler 10-15 puta...

Moj PC  
7 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Baliste, trebušei i onegari – Igra prijestolja
shkval kaže...
Serija je fantazija, pa zašto onda ne prihvatiti da je sve fantazija, uključujući i mogućnosti oružja? Od čega se rade katapulti - drva, užadi, metalnih djelova, itd. Možda npr. drvo i užad, kao i čelik u GOT, mogu biti posebnih svojstava pa npr. akumuliraju znatno više energije u maloj konstrukciji. Jel to netko provjeravao? Jel netko izračunao nešto s GOT materijalima? Normalno da oružja u GOT nisu kao srednjovjekovna. Zašto bi bila? To da se analizira realnost oružja u Braveheart-u i sličnim filmovima - ok, ali u fantaziji nema smisla.

 za valyrian steal autori serije su nam objasnili kako se dobiva i po čemu se razlikuje od običnog kao što su objasnili i sve ostalo što odudara od normalnog svijeta što je i za očekivati ukoliko žele da gledatelji razumiju što se događa ali nitko nije objasnio nenormalna svojstva ostalih materijala...

shkval kaže...
zašto bi taktika morala biti srednjovjekovna?

 jer je najsmislenije sa tim oružjem ratovati na taj način, da nije srednjovjekovne vojske bi ratovale na neki drugi smisleniji

 

btw. da se ne ponavljam

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.5.2019 19:47 (Louis Pluto).
8 godina
offline
Re: Baliste, trebušei i onegari – Igra prijestolja
Drama.
Logicno kao i kad dođeš ma IT portal i citas kako Drago ne razumije "srednjovjekovnu" seriju.

Sta ce tek biti kad Avengerse pogleda.
 
5 4 hvala 0
5 godina
offline
Baliste, trebušei i onegari – Igra prijestolja nem

Ljudi pa to je serija za pustiti mozak na pašu a ne detaljno analizirati..... Tom logikom ne bi gledao niti jedan film pogotovo akcione. Tipa vrata od frizidera zaustave metak ili lik pogodjen par puta 9mm ili vecim kalibrom nastavi hodati naprijed i prica jos pola sata i sl ;)

 
6 14 hvala 0
16 godina
offline
Baliste, trebušei i onegari – Igra prijestolja nem

Serija je vrh.

PSN: Muskarcina77
Moj PC  
3 3 hvala 0
10 godina
online
Baliste, trebušei i onegari – Igra prijestolja nem

 

 

Nisam ljubitelj serijala, niti da sada nešto previše brijem da sjedim pred TV-om(laptopom il' monitorom), te gledam filmove(serije), ali moram napisati da me oduševio tekst od Drage.

Volim njegov humor koji nalazi u njegovim tekstovima, te gdje objašnjava zamršene stvari jednostavnim rječnikom. 

 

Ovaj tekst o srednjovjekovnim napravama za ratovanje je bio baš informativan. Puno toga čovjek sazna iz Draginih tekstova.

 

Vidim da neki komentari nisu dotakli poantu teksta od Drage, jer ekipa ne žiki, ioako se tu radi o fantaziji, da ipak treba u toj fanataziji, priči imati nekog smisla radnja i stvari koji se pojavljuju u njoj. Pa, Drago je to lijepo napisao. Radi se o literalnoj stvarnosti.

Kao da netko u klasični western ide ubacivati ručni automat koji je prepravljeni Gatling gun.

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Baliste, trebušei i onegari – Igra prijestolja
Umbel kaže...


Sta ce tek biti kad Avengerse pogleda.

od avengersa se ni ne ocekuje previse pameti, logike i smisla.

to je za zadovoljavanje niskih strasti, ko i jelena karleusa

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.5.2019 21:58 (nixass).
6 godina
protjeran
offline
Re: Baliste, trebušei i onegari – Igra prijestolja
Vortac kaže...

Hoćemo i analizu opsadnih sprava iz Gospodara Prstenova. Jer realno, veći dio ove nove produkcije epske fantastike očigledno crpi insipraciju iz LOTR-a. Ako su zatupili u LOTR-u (a sigurno jesu), daljnje greške su uglavnom copy-paste.

U LOTRu konjica pješadiju zbijenu pod zidinama napada s boka, ne kao u GOTu na potpuno pogrešan i nelogičan način.

U LOTRu opsadne kule, trebušee i katapute koriste na dovoljno realan način da ti nad glavom ne visi dafuq upitnik

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.5.2019 22:06 (Paolo Maldini).
7 godina
offline
Re: Baliste, trebušei i onegari – Igra prijestolja
Virty kaže...

Serija je vrh...

 ...bila do posljednje sezone, sada je melodramatično sranje za kućanice i maloljetne obožavateljice jona snowa

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
15 godina
offline
Re: Baliste, trebušei i onegari – Igra prijestolja
HCMAA kaže...
star trek je čisti fantasy...star wars je mala beba što se tiče fantasy elemenata u odnosu na star trek

Whut? Jedino ako misliš na Discovery, tu se slažem.

Virty kaže...

Serija je vrh.

 ... nekad bila.

 

 

Mene dosta smetaju nekonzinstencije i izvlačenje scenarista i showrunnera da im je teško poštivati prethodno postavljeni canon.

 

 

Star Wars ne treba shvaćati ozbiljno, ali postoje neke granice. Carstvo je u punoj moći i supportu cijele galaksije radilo Death Star 20+ godina, a First Order koji je ostatak raspalog carstva je napravio Death Star veličine planeta koji uvlači svu materiju jednog sunca. Kao da Death Star nije bio dovoljan. The Last Jedi neću ni spominjat.

 

Isprva su me Marvel filmovi strašno živcirali, ali onda sam se prestao sikirat kad sam shvatio da moram isključit mozak do kraja jer nema nikakve logike. Thor i Hulk se mlate, unište sve zidove oko sebe, a oni nemaju ni ogrebotine kao i sve druge borbe. Čekićem udari Thora, nije si niti malo savinuo oklop. Gwyneth Paltrow gori u Iron Manu 3, a odjeći ništa. Anyway, šta očekivat od generičkih superhero filmova.

 

 

Puno je takvih serija i filmova danas. Ljudi komentiraju "Uživaj, to je samo serija/film.", well ne gledam crtiće gdje ništa nije bitno, hoću neku logiku. Puno više bih uživao.

 

Zbog ovakvih ljudi i dobivamo takve stvari (Discovery komentira):

 

 

Star Trek Discovery me najviše razočarao, kako su se oni oprali u zadnjoj epizodi od spore drivea, discoverya, time crystala itd. sa "Let's not talk about it", tako isto želim i samoj toj seriji.

Pogon na gljive, rotacija oko svoje osi kod "skakanja" izgleda kao nešto iz crtića, time crystali, svemoćna i dramatična Michael Burnham, ona neka klinka koja proizvede za pol sata uređaj koji proizvodi energiju usporedivom sa eksploziji super nove, vrata sa prozorčićem koja zadrže antimaterijsku eksploziju, time suit koji neda da skočiš u budućnost because??? Strašno nešto

 

 

Star Trek je imao svoj share nebuloza, ali puno toga je bilo i dobrog i teoretski (iako jako nategnuto) moguće. Nije Rodenberry džabe unajmio znanstvenike. Uglavnom glavna stvar kod Star Treka nisu tehnologija i borbe, već rješavanje teških moralnih pitanja, rasprave, dolaskom do rješenja kroz raspravu, život u utopiji, istraživanja itd.

 

 

BSG je bio dobar po pitanju tih stvari, jedan od prvih koji je uveo polu realističnu fiziku, čisti oklop bez štitova, normalne gaus topove i projektile. Imali su i kompleksne likove, dark gritty atmosferu, serijaliziranost, sve što se danas smatra "modernom serijom" još davne 2004. A onda ga je Ronald D. Moore zasro na najjače sa religijom, "God did it", anđelima i "Let's send all ships towards the Sun".

 

 

The Expanse je vjerojatno najbolji do sada, nisam još 3. sezonu pogledao do kraja, ali divno je vidjeti realističnu fiziku.

Kada putuju negdje s brodom, do pola puta ubrzavaju, a na polovici se okrenu za 180 i onda usporavaju. Čitavo vrijeme zbog ubrzavanja imaju gravitaciju zbog akceleracije, a kod okretanja je 0G. Samo jedan od primjera.

 

On je i dokaz da Sci-Fi serija može funkcionirati i bez incercijskih prigušivača, energetskih oružja i štitova, gravity generatora i impulsnog pogona za crazy sublight ubrzanjima (0kmh do 0.5c za 5 sekundi). Borbe su isto bile dobre, gdje god je trup probijen ispušta se atmosfera.

Fortune favours the brave
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.5.2019 22:30 (Hyperion).
5 godina
offline
Re: Baliste, trebušei i onegari – Igra prijestolja
jel može biti da koriste žile od zmaja.pa zato ti konopi kod tih raznih katapult i balista device imaju ta magična svojstva
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Baliste, trebušei i onegari – Igra prijestolja nem

A to što kralj tare tetku.....o tome ništa?

Sreća je put, a ne odredište.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Baliste, trebušei i onegari – Igra prijestolja
Trebali su se wallat, i onda sve bulk palit zmajevima. A ne rushat Dothrakijima u roj brzih zombija.

Općenito loša upotreba zmajeva...
 
4 1 hvala 0
15 godina
online
Baliste, trebušei i onegari – Igra prijestolja nem

A jeste našli prigovarat sad u 8. sezoni a cijela serija je takva nelogična. Od kad ju gledam se pitam od kud ta sila ljudi s kojima ratuju, svako malo stuku tisuće i tisuće ljudi i opet uspiju skupit nove tisuće i tisuće. Ma da se ljudi dijele ko amebe, nema šanse da bi imali toliko ljudi za svaku bitku. Serija je realno high end treš

 
2 8 hvala 0
16 godina
offline
Baliste, trebušei i onegari – Igra prijestolja nem

ovo je fikcija ljudi moji, svako raspravljanje o logici nema smisla, ako vam smetaju ovakve serije odite gledat dokumentarce one se zasnivaju na cistim cinjenicama 

Moj PC  
6 9 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Baliste, trebušei i onegari – Igra prijestolja nem

Pisac clanka ima previse slobodnof vremena a manjak ideja za dobar clanak.

GOT je fikcija , totalna fikcija, ratuje s eprotiv nekakve vojske nemrtvih koje nekakav nocni kralj podize da prohodaju  mahanjem ruke i neko ocekuje realisticnesrednjevjekovne ovozemaljske baliste,  e pa ona balista gvozdene flote je od upletenih tetiva krakena zato baca onoliko :p

 
6 15 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice